Woensdag 3 Oct. 1933, No. 3743. 2e hands MEUBELEN, De Bestekschaal Bijblad van de Texelsche Courant ADVERTENTIEN. een net kosthuis, Kl WH KOL RN prima Belgische eierkolen Aanbevelend J. G. RAB. Boekhandel Langeveld de Rooij op i 8,—. van TE KOOP: 2 geschilderde en' 1 eiken Linnenkast, 2 Tafels en 1 Buffetje. Koogerstraat 212. GEVRAAGD liefst Oudeschild of den Burg. Adres bureau van dit blad, Aanstaande Vrijdag en Zaterdag in lossing per schipper J. de Wit a f 2,65 per H.L. P. S. Ligplaats schip voor het pakhuis bij de Helling. het moderne hulpmiddel bij de zeevaartkundige plaatsbepaling, is voorhanden bij De prijs is verlaagd van f 12,50 Zoo'n lief dier. Te Naarden heeft een hond zijn mee steres een groot stuk vleesch uit den bovenarm gebeten. De vrouw moest door buren worden ontzet. Speel niet met uren want gij zijt niet zeker van één minuut. Bij een proef genomen door het Conservatoire te Parijs, werd viool ge speeld in het duister, teneinde te beoor- deelen of nieuwe dan wel oude instru menten de beste violen waren. De uitslag was, dat aan twee moderne violen de voorrang werd toegekend. Daarna volg den een Stradivarius en een Guadagini. In bet geheel werden zes oude en zes nieuwe violen gehoord. De reuk van een kat is zoo fijn, dat het dier zelfs in den slaap ruikt. Zet een stuk vleesch of viscb naast een sla pende kat en binnen enkele oogenblikken is het dier, gewaarschuwd door zijn reuk orgaan, klaar wakker. Benzine-rijtuig voor de Nederland sclie Spoorwegen. Volgens het Centr. is aan het station te Utrecht aangekomen een benzina-rij tuig voor de Nederl. Spoorwegen. Een drietal vau deze rijtuigen zal op het baanvak Zwolle Kampen in werking worden gesteld. Het rijtuig, geleverd door de A E.G te Heerlen, heeft 64 zit en -20 staanplaatsen, terwijl het is inge richt als „éèamanswagen". Vrijdag heeft het benzine-rijtuig een proeftocht ge maakt van Heerlen naar Utrecht, d.i. over een afstand van 176 K M Precies op tijd kwam het te Utrecht aan. Vurige beesten. Te Loosdrecht werden 2 jonge paarden in een smederij gebracht om te worden beslagen. Dit ging met veel tijdverlies en en moeite gepaard. De beesten sloegen achtereenvolgens den smid, den baas en den knecht tegen den grond. Na nog eenige rijwielen te hebben vernield kwa men de ijzers er onder 1 Wat zullen wij vanmiddag eten Mij dunkt gemengd koud vleesch met sla. Dan weten wij tenminste zeker, dat het zaakje nu eens niet aangebrand op tafel komt. Plichtsbetrachting. Te Nifterik (Noord brabant) wordt wel heel streng toezicht gehouden op pasee- rende auto's. De Bossche Ct. vertelt dat dit Zondag weer eens is bewezen, toen een auto over den dijk kwam en reeds op de pont te Ravenstein was, achtervolgd door den veldwachter Kooien, die terwijl de pont reeds den oever had verlaten, zijn rijwiel ter zijde gooide en de pont zwemmende bereikte en tegen den auto bestuurder op de pont proces-verbaal op maakte. De heer Pietersan kon soms hate lijk zijn vooral tegen ziju vrouw. Toen ze eens met hun auto uit waren, kwa men ze op een landweg een boer achterop met twee ezels. De dieren keken naai de auto en balkten. Kijk, zei Pietersen, vrouw, familie van je? Ja, was 't antwoord, aangetrouwd. Een apotheker te Bussum over handigde een 5 jarig klantje de klaarge maakte medicijnen en wilde hem op een handjevol dropjes tracteeren De kleine jongen nam ze echter niet aan, maar zeide met grenzen'.ooze minachting Dankie, me moeder heb Z9lf een snoepwinkel Ook al blasé 1 Arme kleinen 1 Op de Waalkade te Nijmegen waren eenige kinderen aan het spelen met een wagen. De wagen werd door hen voort geduwd, De 6-jarige P. J. De Waal kwam daarbij te vallen en kreeg een der wielen over het hoofd. Het knaapje was bijna on middellijk dood. De wagen reed de kade at, doch werd tegengehouden door een daar liggend schip. Een 21/, jarig kind, dat zich op den wagen bevond viel in de rivier, doch kon worden gered. Het behoud van onze molens. Do Vereeniging „De Hollandsche Mo len," tot behoud van Molens in Neder land, van wier oprichting, doel en stre ven wij indertijd uitvoerig melding maak ten, heeft een met karakteristieke Hol landsche molen-landschappen verluchte circulaire verspreid, waarin zjj een beroep doet op den steun en de medewerking van het publiek. Voor Texel komt de vereeniging laat genoeg. Begrootings-curiosum. Een typische post komt sinds jaar en dag voor op de Oorlogsbegrooting. De XXIIe afdeeling dier begroottag vermeldende de uitgaven aan fiouactivi- teitstractementen, pensioenen enz., geeft o.a. het volgende te lezen Artikel 197 Lijfrente, toegekend aan den Pruisischen generaal graaf Bülow Von Dennewitz en diens mannelijke af stammelingen in de rechte linie (b««laai van den Souvereinen Vorst van den 6en Februari 1814 no. 8 en Koninklijk besluit van den 8en Juli 1915 no. 4) f5250. De heer Bülow was een der Pruisische generaals, die in den bevrijdingsoorlog te gen Napoleon een groote rol speelde (Jut verlengstuk van zijn naam dankte hij aan een overwinning op de Franschen) en ook in ons land ijverig meehielp, ojö den vreemden overheerscber te verdrfl- veu. Dit laatste verzekerde hem en zijn man nelijke afstammelingen de bovenvermelde lijfrente, die nu vooral door de nakome lingen van den Pruisischen legeraanvoer der wel op hoogen prijs zal wordon ge steld. Intusschen is het maar goed, dat deze post een unicum vormt op onze begroo ting en als zoodanig licht kan worden gedrageD, merkt het Centrum op. Een opgebrachte ordebewaarder. De veldwachter van een naburige ge meente was Zaterdagavond in druk ge sprek gewikkeld op de Bijbelbrug ie Ctalft en daar beide praters ieder een rijwiel bij zich hadden, versperden zij den weg. Een Delftsche politie-agent sommeerde het tweetal tot doorloopen, waaraan Diet werd voldaan. Na een herhaalde waar schuwing zag men het toen gebeuren, dat de dorpsordebewaarder, bij den kraag gepakt door den agent, naar bet politie bureau werd gebracht.

Texelsche Courant | 1923 | | pagina 5