Voor de slacht. 6 vette varkens. Zaterdag 2? Bet. 1923, No. 3755. Vlootwet verworpen. Bijblad van de Texeiscb e Courant Predikbeurten. ADVERTENTIEN. Marktberichten. Alles moet weg. Deurwaarder C. G. GUDE, een renzen partij glas, porcelein, aarde- en emaillewerk, Tot Maandagavond zwarte en gekleurde MANTELS. Kachels, Fornuizen, zware gepolijste kachel pijpen 7anaf f 1.25 per Meter, J. REU, Waalderstraat. van Burgerlijke Stand der Gemeente Texel van 19 tot en met 26 Oct. 1923. GEBORENCornells Petrus, z. v. Joannes Kager en Jannetje de PortoMarretje Cornelia, d. v. Cornelis Bremer en Geertruida Cornelia Hanse. GETROUWDKlaas Timmer en Maria de Kuiper. OVERLEDENIzaak Monte, oud 71 jaren, gehuwd met Trijntje Jongerling. Zondag 28 October 1923. HERVORMDE GEMEENTE. Burg, v.m. 10 uur ds. Raabe. H. Avondmaal. Koog, n.m. half 3 ds. v. 't Hooft. Voorbereiding H. Avondmaal. Den Hoorn, vm. 10 uur ds. Brümmer. Oudeschild, n.m. half 3 ds. Schellenberg Oosterend, vm. 10 uur ds. v. 't Hooft. Cocksdorp, v.m. 10 uur ds. Schellenberg. H. Avondmaal. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend, v.m. 10 uur de hr. C. von Maijenfeld theol. cand. Amsterdam. Maandcollecte. n.m. 3 uur dezelfde. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Burg, vm. 10 uur ds. de Maar. Schagen, 25 October. Uit de Schager Crt. 98 Vette koeien 300 a 510 368 Gelde koeien 275 a 380 Kalfkoeien 0 a 0 54 Vette varkens 0,72 a 0,80 186 Biggen 12,— a 21, Boter 2,20 a 2,40 Kipeieren per 100 11,— a 13, te TEXEL. zal op Woensdag 31 October, des 's mor gens te 10 uur, in de „Zeven Provinciën" te Oudeschild, publiek verkoopen als: borden en ontbijtbordjes, glazen-, steenen- en emaille-schalen, witte en ge kleurde nestenschalen, serviezen, wasch- stellen, koffiekannen, trekpotten, koppen en schotels, diverse waterglazen enz. enz. Dinsdags te bezichtigen en dan tevens uit de hand te koop. Betaling 31 December 1923. een prachtige collectie A. M SMIT, Hoogerstraat 37. Aanbevelend, een heel, half of kwart varken, voor billijken prijs. J. Cz. ROEPER, Burg. TE KOOP Wed. C. VAN HEERWAARDEN, Postweg, Eierland. Met ingang van Maandag a. s. wordt door het electrisch bedrijf ook in de morgenuren stroom verstrekt. TELEGRA M. In de zitting van heden middag is met 50 tegen 49 stemmen de Vlootwet ver worpen. Dezer dagen is een soldaat uit den grooten oorlog, die als vermist was op gegeven, in zijn geboortedorp Saint-Flour, bij Aurillac, teruggekeerd. Hij bleek des tijds te zijn gedeserteerd en had uit vrees niets meer van zich laten hooren. Zijn vrouw, die zich weduwe waande, is reeds geruimen tijd hertrouwd en heeft twee kinderen uit haar tweede huweljjk. Te Newport (Engeland werd dezer dagen de alleenwonende 81 jarige mrs. Alice Jano Perry dood op haar bed ge vonden, door een timmerman, die een herstelling aan een der vensters kwam doea. Hij vond, volgens een correspondent van de „Daily Mail" het huis gesloten, doch zag toen hij door de deurruit keek, twee glinsterende oogen. Daar hij ver moedde met een hond te doen te hebben, floot bij, waarop teruggefloten werd De zaak kwam hem toen zeer zonderling voor, en hij riepzal ik maar binnen komen Kom binDen, luidde het ant woord. Kom binnen 1 De timmerman brak daarop de deur open en werd op de mat verwelkomd door den hond, die vrijwel uitgehongerd was, terwij) hij in de kamer een papegaai in z'n kooi vond. Deze had afgefloten en hem antwoord gegeven op zijn vraag. De oude vrouw lag dood op haar bed, met de handen ge vouwen. Bezuiniging bij Landbouw. Naar het „Centr." vernoemt, bestaat bfj de regeering het plan, wegens be zuiniging, de Proefzuivelboerderij te Hoorn met het daaraan verbonden boter- fabriekje op te heffeD. Het verloren geld terug. De kastelein F. in de Zuiderstraat Har- lingen liet Zaterdag omroepen, dat hij 2 bankbiljetten van honderd gulden had verloren. Toen hij Maandagmorgen in zijn brie venbus keek, ontdekte hij daarin een onbeschreven enveloppe met inhoud. Tot zijne niet geringe vreugde vond hij in dezen brief de vermiste bankbiljetten terug. De vinder houdt zich misschien omdat het hier een eerlijkheid betreft waaraan een bedenkelijke kant vastzit verscholen. De „groote11 veedag te Gouda. De „groote" veedag te Gouda noteerde als aanvoer.ééo koe. De belastingoorlog te Zaandijk. Naar wij verhemen zullen in de a.s. week wederom te Zaandijk eenige be- lastingleggingen plaats viuuen. Ditmaal betreft het particulieren, die weigeren de Rijks- en gemeentebelasting te vol doen. Brand te Eindhoven. In den nacht van Zaterdag op Zondag is de sigarenfabriek der firma Smulders Co. te Eindhoven-Strijp uitgebrand. De voorraden tabak, sigaren en inven taris gingen verloren. Op zeker oogenblik zag de comman dant der brandweer Camille van der Harten, dat een muur begon te wanke len. Hij trachtte nog weg te komen, doch een loodsje belette hem een snelle vlucht. De muur viel op Van der Harten, die behalve vele kneuzingen een schedelbreuk bekwam. Na weinige mi nuten gaf het slachtoffer den geest. De brandwacht Van Hout brak twee ribben, terwijl de gemeente-opzichter Jansen licht werd gekwetst. De oorzaak van den brand is onbekend. Al het verbrande is verzekerd. rr^'rVi-;

Texelsche Courant | 1923 | | pagina 5