Nieuwe voorraden Spoorboekjes Steunt DE neutrale autobus. Oudejaarsavond. iSvalof's Origineels Zaaigranen en Bietenzaden. o r mmm u. De kaart van Nederland Notaris Mulder publiek verhuren dienst 7 October 1923, 25 Cent, Boekh. Fa. Langeveld de Rooij. Banketbakkerij A. HIKKERT Zn. Noteeriug C. R. Keijser Co. Bestellingen worden gaarne vóór 5 Januari a.s. ingewacht. van F. BRUINS met vliegensvlugge plaatsbepaier Voor kantoor en huis onmisbaar. Geheel op linnen f4,ó0. Vuurliaiidefl in Boeïdiiuidel Laügevelü de Ilooy, v i vmvuga jS ie u w s Zakpoilooden PortretHjstjas Portefeuilles, Boekhandel Langeveld de iSooij 25 cent. ATTENTIE. IJsclub Waal. Verpachting IJstent en 2 Standplaatsen, Gesloten Auto beschikbaar. AD VPJRTENTI KM. Prijsverlagingden Burg-Oude- schild vanaf heden geacht wordt f 400,— onkosten voor rekening van de keuringsveearts te komen, wordt't voor stel van B. en W. bij acclamatie aangenomen. Met 11 stemmen wordt tijdelijk benoemd tot keuringsveeerts de heer E. Noordijk, alhier. 12. Benoeming gemeente-ueearts. Voor gemeente-veearts op een jaarwedde van f 400,dragen B. en W. mede ter benoeming voor de heer E. Noordijk, die daarop met algemeene stemmen wordt benoemd. 13. Regeling inkomsten gemeente-reiniger. Sedert jaren gold een overeenkomst tusschen de heer C. Dijt en de gemeentereiniger, waarbij door laatstgenoemde jaarlijks 230 M' mest werd geleverd tegen de prijs van f 2.50 per M'. Voor vergoeding van gras en hooi betaalde de gemeentereiniger Houtwipper aan de heer Dijt f 1,50 per week. De heer Dijt heeft aan Hout wipper te kennen gegeven, die overeenkomst niet te willen bestendigen, waarom van de gemeente-reiniger het verzoek inkwam, een vaste bezoldiging te mogen genieten. Tot nu toe genoot de gemeente-reiniger een salaris van f 1050.—, een toelage van f 100.—. zuiver van de heer Dijt f 2^7,en verkoop straatvuil plm. f 75,—maakt te zamen f 1472,— Daarvan ging af aan krachtvoer, beslag, onder houd tuig, enz. voor het paard en aanschaffen bezems plm. f 52,— blijft f 1420,—. B en W achten het gewenscht, dat de ge meente-reiniger belang bij de opbrengst van de ment blijft hebben en stellen daarom voor: de vergoeding voor de gemeente-reiniger thans te bepalen op f1650,aldus berekend: f 1050,— jaarwedde, plus f 100,— duurtetoeslag, plus f 150,bijdrage onderhoud paard, plus f 350,— opbrengst mest is f 1650,—, onder bepaling dat de helft van hetgeen de mest over eenig jaar minder dan f 350,— opbrengt, ver haald wordt op de vergoeding van de gemeente reiniger. Tegen een huur van f 17,wordt terrein gehuurd van de heer C. Dijt, de nieuwe regeling vraagt van de gemeentekas een hoogere uitgaaf van f167,—. Bij acclamatie wordt deze regeling goedge keurd en B en W gemachtigd de mest te ver- koopen of te doen verkoopen. De regeling wordt geacht te zijn ingegaan 1 November 1922. De heer de Graaf geeft nog in overweging de mest publiek te doen verkoopen, spr. meent dat er wel gegadigden voor worden gevonden op het hooge land bij den Burg. 14. Aanleg u;eg te Oost. Besloten wordt, overeenkomstig het voorstel van B en W tot de aanleg van een weg langs het gehucht Oost, volgens het plan daarbij overgelegd. Het noodige terrein wordt verkregen door aan koop en ruiling grond en vraagt daarvoor onge veer f 900,—, atheiningen plm. f 800,—, egalisee- ren en verharden bijna f 1800,—met andere on kosten rond f 3700,—, waarvan f 550,— ar beidsloon. 15. Verbreeding Koogermeg De toestand bij Buitenlust is nog onveranderd en omdat zoo de geheele verbreeding van de Koo- gerweg daar ter plaatse geen zin heeft, stellen B en W voor, de heer A. Eelman Cz. zijn zin te geven en hem, boven de vergoeding van f 0.40 per M', een bedrag van f 250.— toe te kennen, plus f90.voor door kooper daar te stellen hekwerk. Onteigening zou misschien meer kosten meebrengen, omdat het gaat over zoo weinig meters oppervlak. De heer Keesom zegt het erg te vinden dat die man, die f250.krijgt. Ach, zegt de voorz. de steen des aanstoots is dan maar weggenomen. Gold het mij persoonlijk, zegt de heer Keesom, ik zou het afwachten, want het is niks als ondeugendheid. Met dergelijke menschen moet men medelijden hebben, zegt de heer Vlaming, waarna het voorstel van B. en W. bij acclamatie wordt aangenomen. Een tweetal punten worden op voorstel van de voorz. nog aan de agenda toegevoegd, als punt 16. Benoeming plaatsvervangend lid hoofdstembureau. De voorz. vestigt de aandacht op de heer J. Keijser Augz., die daarop met algemeene stemmen wordt benoemd. 17. Administratieve maatregelen. Worden vastgesteld zooals ze worden aangeboden. Betreffende de steiger te Oost deelt de voorz. mede. dat mondelinge mededeeling is ontvangen van de polder Eijerland, be treffende te verleenen subsidie Zoodra be vestiging is ingekomen zullen de plannen worden uitgewerkt Bij de rondvraag informeert de heer Boon wie de standplaatsen voor de omnibussen van de concureerende autodiensten, Boekei en Reuvers, aanwijst. Zooals ik zie, zegt de beer Boon, wordt de dienst Boekei daar bij bevoordeeld. De voorz. antwoordt daarop dat doorhem, als burgemeester, voordat dedienst Reuvers er was, op verzoek aan Boekei was toege staan l'/a meter naar voren te gaan. Aan spr. was nu gebleken, dat de autobus 2 meter naar voren was gegaan. Spr. heeft dat tot .1 '/.J meter teruggebracht. Hier is geen kwestie van bevoorrechting zegt spr tegen de heer Boon, weet gij een betere regeling, dan wil ik dit wel nader met U bespreken, ik vind het beter de zaak hier niet uit te spinnen Op het gevaar van de kade bij de heer Bakker, vestigt de heer Boon in verband met het toenemend verkeer, de aandacht De voorz antwoordt hierop, da!>het Rijk maar steeds blijft talmen met de overname van de haven. Het zal nu zeker 1925 wor den Spr. vindt dat onbillijk Wj kunnen meent sp\ niet over ieder finarcieel offer in deze heenstappen. De heer Boon zou zich niét gaarne iets te verwijtr hebben, wanneer dat enkel op financiën gestrand i zou' zijn. Vervolgens vraagt de heer Boon nog, of bij het Ziekenhuis Helder van ge meentewege niet iets te doen is. Voor iemand van de mindere klasse zijn de kosten niet te betalen. De Voorzitter zegt overweging toe. Verbetering van het voetpad aan de Dorpsstraat te Cocksdorp, vraagt de heer de Graaf, die, met het oog op het gevaar voor paarden en rijtuigen, bepleit een hek werk langs de haven aan te brengen. Bij de ongelukken op de haven heeft eigen onachtzaamheid het- grootste aandeel, meent de voorz. De verkeerde gewoonte, de leidsels aan de bak van de wagen vast te binden, speelt daarbij een groote rol, merkt de heer Dros op. Op een betere plaats voor de verslag gevers bij de raadzittingen, dringt de heer Epe aan. Ongetwijfeld ook namens de burgerij van Oost, zegt de heer Vlaming, is het, dat spr. dank brengt voor hetgeen B. en W, deden om Oost uit-de middeleeuwsche toe stand te verlossen. Spr. hoopt dat de uit voering niet lang op zich zal laten wachten, Sluiting. De Cocksdorp. Hedenavond werd in de Ned. Herv. Kerk het kersifeeat gevierd met d« kinderen der Zondagschool, de leden der beide ineisjea- vereenigingen en vele belangstellenden Het kerkgebouw was b(jna geh6el gevuld. De kinderen, die van te voren reeds ge trakteerd waren, zongen, gezeten rondom den keurig versierden kerstboom, enkele liederen. Ds Srbellenberg "eitelde hun de bekende kerstgeschiedenis uit Lucas 2, waarna juffr. Lip een kerstverhaal deed. Verder wisselden gezamenlijk gezangen enkele zangnummers van de meisjes der genoemde vereenigingon elkander af.. De avoud had een rustig en gezellig ver loop en hoogst voldaau stapten de kindereu met hun geschenken onder den arm huis waarts Den 25sten Dec. vierde de Zondag school re Zuid-Eierlaod het kerstfeest in het „Gebouw voor Coristelpke Belangen" aldaar. Hoewel in bescheidener kring, was de «ez-dl gheid hier niet minder groot en slaagde het feest Uitstekend. Geen boom feest. In de Zondagsschool, uitgave van Jachin, wordt het volgende over de Kerstboom geschreven Zoo nu en dan wordt met halve, soms met heele kracht een pleidooi voor den Kerstboom gevoerd Doch wie dat doet, toont, dat hij niet op de hoogte is. Als men niet gelooft in den Christus Gods, zoo men het woord Gods verwerpt, en desniettegenstaande Kerstfeest wil j houden, dau is het te verstaan, dat men naar het geklikklak van de lichtjesboom 1 grijpt. j Maar voor de Geref. Zondagsschool, die het Kerst-Evangelie naar het Woord GoJs aan haar leerlingen verkondigt, is de Kerstboom contrabande. Op de conferentie van Zondagsschool onderwijzers en onderwijzeressen werd voor eenigen tijd door een referent ge zegd „Wat is het Kerstfeest op de Zondags school geworden Indien we in 't hart der kinderen konden zien een verlangen naaï chocolade en een boekje en naar dien heerlijken Kerstboom! Maar is dat nu bevorderlijk aan de viering van het Kerstfeest? Eu hoe staat het met de orde bij die feestvieringen Is die dag ook een exameudag geworden Die Kerstverhalen met al di9 bekeeriügen kunnen we best missen. De Kerstfeest- vieringen doen aan het Kerstfeest schade. Het Kerstfeest is langzamerhand ge worden een 2de St. Nicolaasfeest, een cadeautje, of wel een boomfeest. In de Jodenbuurt, in de café's, in café cbaGtants vindt men reeds den Kerstboom 't Is meer dan tijd, dat de KerstfcestvieriDgen worden herzien. De Kerstgescbiedenis moet meer tot haar recht komen De zegen Gods wordt dan zeker meer ervaren." R,N. Door een rukwind. Op een bouwwerk aan den Boschjes- weg te Amsterdam is een timmerman door een rukwind vaD het dak door een trapgat gestort. Bij aankomst in het gasthuis, waarheen hij per auto werd vervoerd, bleek hij overleden te zijn. Ham in een koperen pot. Te f'aien zijn eenige peconen door ht-t gcb uik van I am, die n een koperen pot gekookt was onwel j eworden. Een vrou w vei keerde in leve -gevaar doch thans is haar toestand b^viedigend. Tusschen den molen. Gistermorgen is te Smilde de 5-jarige Geert Dekker, die de teugels van het paard, dat den rosmolen in bewegiDg bracht, in banden had, met het hoofd tusschen den molen gekomen en onmid dellijk gedood. Eigenaardige stemming. Aan de lidmaten der Ned. Herv. te Eemnes Buiten zijn de stembiljetten toe gezonden, waarop het volgende is te lezen I. Notabelen en kerkvoogden, die niet trouw ter kerke komen, worden uit hun ambt ontzet. II. Notabelen eu kerkvoogden worden alleen gekozen uit en door die stemge rechtigde leden der gemeente, welke getrouw ter kerke komen. De vragen te beantwoorden met voor of tegen. Deze stemming gaat uit van de kerk voogdij. Burgerlijke Stand der Gemeente Texel van 22 tot en met 28 Dec. 1923. ONDERTROUWD Nicolaas Hendricus de Jong en jantje Jongeboer. GEVONDEN VOORWERPEN. (Gedeponeerd ten raadhuize). een wagenmoer en een portemonnaie. zal op Zaterdag 5 Januari 1924, 's avonds 7 uur in „Het Wapen van Amsterdam" te Oosterend, A. voor Diakenen der Ned. Herv. Herv. Gemeente van Oosterend h a c 1. 1 18 70 bouwland Slotkolk en Haling in 17 perc. 2. 0 33— De Toes in 5 perc. 3. 0 57 20 Het Eesje 4. 0 51 weiland Steenenpaadje 5. 1 10 20 Heele Montfan 6. 0 86 50 Halve Montfan 7. 0 80 de Voetakkers in 2 perc Westkant plm. 50 aren, Oostkant plm. 30 aren. 8. 0 74hooiland Het Waardke 9. 2 60— De Plas en B. voor Kerkvoogden der Ned. Herv. Gemeente van Oosterend. 1. 066— hooiland De Bollen 2. 0 69 20 De Zwartkoog 3. 0 56 90 De Noordel 4. 0 95 60 De Kosterskoog 5. 0 38 20 Groote Kerkeboorden 6. 033 20 Kleine Kerkeboorden in groote verscheidenheid in verschillende soorten en prijzen. zakcouverts, inktstellen, inktpotten, postzegeldoosjes, vloeidrukkers, sous-mains, briefopeners, briefwe gers, vulpenhouders, datumstem- pels, presse-papiers, enz., enz. TH. REUVERS, Cocksdorp. De persoon, die den 5en Juni 1923, Rookvleesch en Gerookte worst heeft ge haald, en een ander zijn naam heeft opge geven, wordt in zijn eigen belang verzocht dit in orde te brengen.; D. R. HENDRIKSMA, Slager, Oosterend, Texel. op Zaterdag 29 December, 's avonds half 8, Café Duinker. Het Bestuur. Tarief billijk. Aanbevelend, P. KALIS Cz. Julianastraat Burg. Appelbollen, Saucijzenbroodjes, Appelbeignets, Ragoutbroodjes, Appelflappen, Croquetten, Abrikozenbeignets, Sneeuwballen, Amandelbroodjes, Boterspritsen, Zoete en zoute krakelingen, Pasteitjes. Bestellingen s.v.p. vroegtijdig. van AF OUDÈSCHILD Platte mais Laplata mais Chevaliergerst Gerst blanke Murwe lijnkoeken W.L. Suikerkoekjes (incl.) Zaansche Voorslaglijnkoeken Amerik. lijnkoeken Sesamkoeken Palmpittenkoeken Grondnootkoeken Lijnkoekschilveis Cocoskoeken Haver Witte erwten Gemengd kippenvoer Noord-Holl. Paardeboonen Tarwe Tarwezemelen (incl.) Liebig's Vleeschmeel Phosforzure Voederkalk Alles per 100 K.G. den Burg, Texel, 31 December 11,50 11,25 11,50 10,75 16,75 17,25 14,75 14.50 13.75 8,50 14,75 15,25 11- 11,25 13,25 12,50 14,50 12,- 8,50 22,- 14,- 1923. Den Burg, Texel, 29 December 1923.

Texelsche Courant | 1923 | | pagina 2