10e Zeevaartavond r Tandarts Ansingif Nieuwe voorraden Heden Zaterdagavond Werkgs verstond. K Sea hoop voerbieten ts koop. Gemengd S e uw INGEZONDEN STUKKEN. Predikbeurten. Marktberichten. laatste 100 partijen 2a Vlo brugwedstrijc Tooneelvermi. P.A.LVU, Op Hoop van Zegen, BAL NA. Sport vereeniging Oosterend Uitvoering „Voor een liefdadig doel." Na afloop bal. ftlgemeene Vergadering Nat. Chr. Geh. Onth Vereenigin^ Openbare vergadering Ds. Schellenberg, d en Ds. Brümmer, etx op 16 Febrnari a.s. 8 urn n in hotel Texel. e'i N.V. Texels Eigen Sto omboetonderneming. N Buitengewone algemeene al vergadering in „Hotel de Lindeboom'H Zakpoüocden b Uitslag Vlotbrugwedstrijd. Donderdagavond werden in hotel de Oranje boom onder groote belangstelling de laatste 100 partijen van bovengenoemde wedstrijd ge speeld. De prijzen, die met een toepasselijk woord werden uitgereikt, vielen aan de volgende personen ten deel lste prijs, goud horloge, H. Keesom met 163 punten; 2de prijs, zilveren vork en lepel, Th. Reuvers met 161 punten; 3de prijs, zilveren horloge, Jn. Vonk Lz. met 161 punten; 4de prijs barometer, H. Ran met 158 punten; 5de prijs, barnsteen sigarenpijpje in étui, J. Zijm met 157 punten; 6e prijs, pijp in étui, N. N. met 151 punten; 7de prijs, sigarenpijp in étui, Cor. Dros Dz., met 151 puntentroostprijs, 50 sigaren, H. Zijm poedelprijs, zilveren sigaretten pijpje, P. Uitgeest. Taptoe. Dinsdagavond 8 uur van Texelsch fanfarecorps. Geitenfokvereeniging „Ons Belang" te Eierland. Bovengenoemde vereeniging hield Donder dag 24 Jan. haar jaarvergadering bij F. Bakker te Eierland. Nadat de voorz. het welkom had toegeroepen op deze eerste vergadering in 1924, las de secretaris de notulen der vorige vergadering voor, welke onveranderd weiden goedgekeurd. Hierna volgde het jaarverslag van den secr., waaruit bleek, dat het ledental tot 39 was gestegen. In het geheel waren 80 geiten gedekt en hoewel het dekken niet zoo vlot ging als verleden jaar (er waren er 15 teruggekomen) was het bestuur tevreden. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat de kas sloot met een batig saldo. Voor een beginnende vereeniging een mooie prestatie. De rekening werd nagezien door twee leden ter vergadering aanwezig, en in orde bevonden. De penningmeester ont ving den dank des voorzitters voor zjjn gehouden beheer. De contributie werd vastgesteld op f 0.25 per maand, gedurende 9 maanden. In Nov Dec. en Jan zou geen contributie worden geheven Het dekgeld werd, evenals verleden jaar, vastgesteld voor geiten van leden, 1 geit vrij, meerdere geiten f 0,25 dekgeld per geit. Het dek geld voor geiten van niet leden werd be paald op f 4,per geit. Wegens het bedanken van den penning meester, moest een bestuurslid worden gekozen. Hiervoor werd gekozen de heer J. Dob. Er gaven zich weer 4 personen op voor donateur, wel een bewijs, dat de geitenfokvereeniging te Eierland op den goeden weg is Daar van de rondvraag geen gebruik werd gemaakt, sloot de voorz. hierna de vergadering, met dank voor de gezellige besprekingen. Ingez. De zomertijd Initiatief voorstel-Staalman cs. De heeren Kamerleden Staalman, Westerman, De Groot, Van Qiju en Boon van de Vrijheidsbond hebben een voorstel van wet ingediend, strekkende om den Zomertijd te bepalen tot de maanden Juni, Juli en Augustus. Plattelanders. Naar wij vernemen, worden van ver schillende zijden pogingen aangewend om een fusie tot stand te brengen tus- schen den Plattelandersbond (Braat) en de Plattelands Partij (Teenstra) teneinde bij de eerstvolgende verkiezingen meer kracht te kunnen ontwikkelen. Binnon- kort zullen hieromtrent nadere bespre kingen worden gehouden. Valsche zilverbons. Op verschillende plaatsen in midden en Zuid Limburg heeft men weder val sche zilverbons van f 2 50 uitgegeven. Vermoedelijk zijn hier dezelfde lieden bezig, die voor eenige weken dergelijke bons hebben uitgegeven. De bons zijn, naar men aan de Tel. bericht, thans beter nagemaakt en op het oog alleen van de echte te onderkennen door een drukfout in den tekst. De politie ver moedt, dat de bons ergens in het bezette gebied van Duitschland worden vervaar digd. Doodgereden. Zondagmiddag is, naar het Dgbl. v. N.-Br. meldt, even voorbij het kruispunt Capellen - Merxem, bij de Nederlandsche grens, een motorfiets, vermoedelijk door te groote snelheid, juist in den bocht met zoo'n vaart tegen een boom geredeD, dat beide berijders (Belgen) onmiddellijk dood waren. De borstkas ingedrukt. Te Vlissingen liep een 10-jarige jongen al spelende tegen het lemoen van een sleeperswagen, waardoor de borstkast werd ingedrukt en het knaapje spoedig overleed. Nederland - Rusland. Naar wij vernemen overweegt onze regeering ernstig de wederaariknoopirg der handelsrelaties met Moskou, waaruit op den duur wellicht die der diplomatieke betrekkingen zou kunnen voortvloeien. Een scheepsbrand. Aan boord van het stoomschip „Bur- gersoijk" van de Holland-Amerika-lijn op wet van Baltimore naar Rotterdam, is op 1 Februari brand ontdekt in de la lino terwijl het schip in volle zee was. Men her ft toen, om het oplaaien van de vlam men te voorkomen, de luiken gesloten. Het vuur bleef doorsmeulen in de ladin?. Gistermorgen, toen de „Burgersdijk" hier binnenkwam en ligplaats nam aan de terreinen van Furcess, bleek het vuur nog te woeden in het ruim. Drie st< om- pompen van het schip zelf en eenige spui ten van de Rottmdamsche brandweer hebben toen een aanvang gemaakt met 't blusscbingswerk. De lading is gedeelte lijk gelost. Vijf personen, o. w. drie brand- weerkrachten zijn door den rook, die uit de ruimen sloeg, bewusteloos geworden, en door den geneeskundigen dienst naar hun woniügen gebracht. De lading, be staande uit tabak en graan en stukgoe deren, heeft erg geleden van het water en het vuur. Een groot deel der goe- deien is op de terreinen van Furness gelost en door de brandweer nat ge houden Het schip zelt heeft weinig schade bekomen. Een ontslag. In de Viij lag gehouden raadsvergade ring der gemeente Schoten was ingeko; toen een verzoek om ontslag van den heer A. van der Stel, directeur der gas fabriek. Dit ontslag werd in de raads vergadering verleend met ingang van denzeltden dag. Thaus vernemen wij, dat aanleiding tot dit ontslag is geweest het feit, dat de beer Vau der Stel een vrij aauzienlijk bedrag, dat hij bad ontvangen door den verkoop van afvalproducten der gasfa briek, niet in de gemeentekas heeft gestort. tldbld. O verreden. Zaterdagmiddag reed de vrachtauto, toebebooremie aan P. Bte Noordwijk, geladen met drijfsieenen, den Nicolaas Barnhoornweg in, toen een 3 tal kinderen een winkel uil kwamen Een der kinderen werd aangeri den en kwam op het spat bord fertcht, een ander kind, het dochtertje van J. W., oud 6 jaren, onder den wag-m en werd voor dool opgenomen. Iedereen en Niemand uitgezonderd, dient voor het verzorgen van elke plek der huid, welke ruw is of open gesprongen, stuk of ontstoken, gebrand of verwond, gebruik te maken van Purol. Doozen 30, 60 en 90 cent. Bij Apoth. en Drogisten. Na gevatte koude februike men onmiddellijk eenige Tabletten anapirin (Mijnhardt). Koker 75 ct. Bij apoth. en drogisten. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Hongaarsche kinderen. Mijnheer de Redacteur. Zoudt U zoo vriendelijk willen zijn onder staande regelen in Uw blad op te nemen Van het Centraal comité voor Hongaarsche kinderen is bericht ingekomen, dat er in Maart en In April gelegenheid zal bestaan kinderen naar Hongarije terug te zenden. Opgaven van naam, pasnummer en adres in Hongarije wachten we voor het eerste terug- transport in vóór 18 Febr. en voor het tweede vóór 13 Maart. Daarna zal zich vermoedelijk geen gelegen heid voordoen vóór de maand Juni. Vriendelijk dankzeggend voor de verleende plaatsruimte. Het Comité. RAADSVERGADERING De Burgemeester der Gemeente Texel Gelet op art. 41 der Gemeentewet; Brengt naar aanleiding daarvan, ter kennis van de ingezetenen, dat eene ver gadering van dén Gemeenteraad is belegd op Woensdag 13 Februari 1924, des namiddags te drie uur in de daarvoor bestemde zaal ten Raadhuize dezer Ge meente. Texel 8 Febrnari 1924. De Burgemeester van Texel, BUYSING DAMSTE. Onderwerpen ter behandeling: 1. Installatie raadslid. 2. Benoeming wethouder. 3. Benoeming hoofd der o I school te den Hoorn. 4. Wijziging gemeente-begrooting uoor 1924. Burgerlijke Stand der Gemeente Texel van 2 tot en met 8 Febr. 1924. GEBOREN Cornelis, z. v. Jan Schaatsen- berg en Anna Carolina Elisabeth Schaap. Jacob Cornelis, z. v. Gerrit Janssen en Trijntje Peper. OVERLEDENKlaas Kalf, 76 jaar ongehuwd. GEVONDEN VOORWERPEN. (Gedeponeerd ten rardhuize). 1 want, 1 vulpen, 1 vulpotlood, 1 porte- monnaie en 1 gouden danusring. Zondag 10 Februari 1924. HERVORMDE GEMEENTE. Burg, v.m. 10 uur ds. Raabe. Maandcollecte. Waal, v.m. 10 uur ds. v. 't Hooft. Oudeschild, n.m. half 3 ds. v. 't Hooft. Den Hoorn, vm. 10 uur ds. Briimmer. Oosterend, v.m. 10 uur ds. Janzen. Cocksdorp, nm. 3 uur ds. Schellenberg GEREFORMEERDE KERK. Oosterend, v.m. 10 uur N. Willemse theol. cand. Amsterdam. Collecte voor de theologische school te Kampen, n.m. 3 uur dezelfde. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Burg, v.m. 10 uur ds. de Maar. Den Hoorn, v.m. 10 uur ds. Koster. HERVORMDE GEMEENTE. Dinsdag 12 Februari. Koog, 'sav. 7 uur Bijbellezing. Donderdag 14 Februari. Den Hoorn, 'sav. 7 uur ds. Brümmer. Oosterend, 'sav. 7 uur Bijbellezing. 158 Purmerend, 5 Februari. 323 Runderen waaronder 155 vette koeien f 0,90 a Gelde koeien Melkkoeien 10 Stieren. 19 Vette kalveren per Kg 469 Nuchtere kalveren 652 Schapen 412 Vette varkens perK.G. 47 Magere varkens 232 Biggen Kipeieren Schagen, 7 Februari. Uit de Schager Crt. 42 Vette koeien 17 Gelde koeien 25 Kalfkoeien 55 Vette varkens 69 Biggen Boter Kipeieren per 100 f 1,25 p. K.G. 175 a 400 175 a 400 1,55 a 1,70 10,— a 40,— 35,a 63,— 0,68 a 0,74 20,- a 40,- 14,— a 22,— 8, a 8,50 510 380 490 0,73 22,- 2,60 7,50 DE EINDELOOZE TAAK VAN VROUWEN. 122 Gemiddeld werkt eer. huisvrouw langer dan ieder ander. De rust, die zij kan nemen, is slechts een onderbreking van haar nooit eindigende taak. Dit is te be treuren. Alle lichaamsorganen voelen de inspanning, vooral de nieren. Dan ver- toonen zich urinestoornissen, zenuwachtig heid, prikkelbaarheid, hoofdpijn, duizelig heid, pijn in den rug of in de lendenen en zijden, loomheid, moedeloosheid, bloed armoede. De vrouwen moeten er werkeljjk op uit zjjn om dit te veranderen. Meer tijd moet worden gevonden voor rust en voor ont spanning buitenshuis. Voorkom zoodoende de ontwikkeling van rheumatiek, water zucht, steenvorming, graveel, of nier- en blaasontsteking. Laat Foster's Rugpijn Nieren Pillen u nu helpen. Wacht niet tot de vermoeide nieren uitgeput zijn. Neem een verstan dige leefwijze aan en vertrouw het her stellende werk aan Foster's Pillen toe. Verkrijgbaar in apotheken en drogist zaken a f 1,75 per flacon (geel etiket met zwarten opdruk). 28 ADV ERTEISTTIEN. G. JANSSEN T. JANSSEN—Peper geven kennis van de geboorte van hun zoon JACOB CORNELIS. 't Noorden, 5 Febr. 1924. Heden overleed te Roden onze lieve Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Mevr. S. M. C. VAN NES, Weduwe van den Heer G. J. H. EBB1NGE WUBBEN. Warmond, 6 Febr. 1924. J. M. C. Schenck-Ebbinge Wubben en Kinderen. Koog op Texel P. E. K. Ebbinge Wubben. H. J. Ebbinge Wubben— Van der Vegt. Lent Mr. F. A. Ebbinge Wubben. W. P. Ebbinge Wubben-van Hasselt en Kinderen. Roden H. S. M. A.J. Ebbinge Wubben. Oosterbeek IA. L. Amshoff-El binge Wubben en Kinderen. Volstrekt eenige kennisgeving. A; nvaug 7 uur. „De Oranjeboom. Zaterdag 9 Februari, 's avonds 8 uui in de „Zeven Provinciën" te Oudeschild. Opvoering van Spel van de Zee, in vier bedrijven door Herman Heijermam Entree f 0,60. Heer en Dame f 1,—. Kaarten verkrijgbaar bij Joh. Hemelrijk en N. Pongers, Oudeschild en 'savonc aan de zaal. Plaatsbespreken Zaterdagmiddag van tot 4 uur a fO.lC. op Zondag 10 Februari, 's avonds ha acht in „Café de Hoop" te de Cocksdorp Opvoering van het tooneelstuk: Zie verder programma. Entree 60 cents. Het Bestuur. Maandag 11 Februari, namiddags 2 uuri 't Hotel „de Lindeboom". Het Bestuur. op Maandag 11 Februari a.s., 'savomfy half 8 in Eben Haëzer, Julianastraat. Spiekersn Onderwerp: Verantwoordelijkheid. over „Plaatselijke keuze", een stuk practijt6^ der verantwoordelijkheid. 'Dl TOEGANG VRIJ. ar Het Bestuur. Kinderen beneden 16 jaar geen toegang."^ Voor-verkoop kaarten bij den heer (f111 WORTMAN Binnenburg en bij de lede£s van het Bestuur. van Aandeelhouders op Woensdag 21e Februari 1924, des avonds 8 uur, in hote Texel. Agenda Mededeeling, bespreking" ren besluit ia zake huurboot of nieuwbouw. ?er DE DIRECTIE. p.L Hoofdgracht 61, Helder 3 g. is Donderdag 14 Februari vapin 's morgens half 11 tot 's middag^' half 2 te spreken Ar. EELMAN Cz. Koogerweg. in groote verscheidenheid F RMA LANGE VELD de DE ROCIJ.P 1, 300 275 '340 0,66 12,— 2,20 5,50 L. D

Texelsche Courant | 1924 | | pagina 2