N ORG ESALPETE R Fa.R.ElJGELAAR&Zoon. Bestek en Teekeningen SCHEEPSWERF Zwolsman Workum P. BOOM, Oudeschild. S BROMDE IEREN. a "f llarltor Steenhouwerij Grafsteenwerken, Schoorsteenmantels, Sliipsteenen, enz., Grondig Mandoiinespeien FEUILLETON. EET SLOT DYKEGK [Ij ■■'M- Een raad voor iedereen. Eerste kwaliteit Boomen en Planten, K. AC K KM A bericht, dat het spreekuur ti Texel opgeheven is. H. H. Veehouders dat hij zeer hooge prijzen bet voor alle soorten wrak veej Aanbevelend, Gb. COEVERT, Abonneert U op de Texeisclie Courant. Specialiteit in Vraagt teekening en prijsopgave. Solied werk. Concurreerende prijzen. Tijdelijk is een onzer op Texel voor het bijwerken van graf-inscripties en het ver richten van andere voorkomende steen- houwwerken, p/a Wed. KUITER, Schilder- eind den Burg. voor het bouwen of verbouwen van uw wouing, winkel of boerderij, voor gewapend beton-constructies, cdz. worden billijk vervaardigd door Bouw kundig Bureau. Vraagt gratis inlichtingen bij den Corres pondent JAC. KOORN, den Burg Texel. beveelt zich aan voor reparatie van visschersvaartuigen. Tarr en Wonson Kopperpaint voorradig. Rhode Island Red, Stam Dijt-Haarlemmer- meer, Haan Stam Welleman, 15 ct. per stuk. Rhode Island Red, volbloedstam Welle man, Haan geïmporteerd van Owen-farms N. Amerika 30 ct. per stuk. Goudwyandotten, Haan Duitsch type, 25 ct. per stuk. Kloeken met kuikens, 3 weken vooruit bestellen. Op Tentoonstellingen waar ik dezen winter inzond, 8 maal met Herste en Eereprijzen bekroond. S. KEIJSER, den Burg. leert men in 12 lessen bij Voor Den Burg adres D. WITTE Weverstraat. door ILZE - DORE TANNER. BENSDORP Co., A'DAM. Pi, ■n» km m! m'i Nadruk verboden. 28) Eckart von Wackeraths moeder. Als een vredig toevluchtsoord voelde zij dit beeld naast de koude pracht van het slot Dymeck. Zonder aarzelen, als gevrijwaard tegen alles, wat komen moest, legde zij haar hand op den deurknop en stond direct daarop tegenover tante Klarissa, die geel achtig bleek en met van toorn fonkelende oogen in haar leuningstoel zat. De gravin vergat zelfs in de opwinding van hetoogenblik, Her.ny eerst door haar lorgnet te bekijken, zooals anders haar gewoonte was Achter den stoel van de gravin stond graaf Roleneck, en ouder gewoonte, reikte Henny hem, nadat zij „goeden morgen, tante Klarissa gezegd had, met een zacht „goeden morgen graaf Roleneck," haar hand die zoo koud als ijs was. Het gezicht van den graaf was nog een weinig bleeker dan anders, zijn oogen hin gen met verterender gloed aan de bevallige meisjesgestalte, terwijl zijn verstand liem tocb eerlijk toefluisterde: „Hoe kon je er zelfs aan denken, dit onschuldige meisje Wanneer gij goed gezond bloed hebt, wees er dankbaar voor en gebruik uw krachten goed. Maar wanneer gij bloedarm zijt, en uw middelen helpen u niet SS9 draal dan niet langer. Zet een middel weg dat u toch niet helpt, en probeer het eens ijl met de SANGUINOSE, die u zeker helpt. Laat u daarvan nu eens niet terughouden. Hebben de middelen die men u gegeven heeft, geholpen? Immers niet? Probeer dan lis nu eens de SANGUINOSE! pij De Sanguinose maakt uw bloed gezond en krachtig, wekt uw eetlust op. maakt uw sa] slaap diep er. verkwikkend uw oogopslag helder, uw gelaatskleur blozend en fraai, lïi Haidnekkige hoofdpijn wordt door de Sanguinose verdreven, en dat gevoel van moe- heid en lusteloosheid waarbij U alles te veel is, wordt door een algeheele levens blij opgewektheid vervangen. Gij moet het zelf maar eens met de Sanguinose probeeren, Hj dan kunt gij er zelf over oordeelen. Maar zorg dat gij de echte krijgt, en WACHT U VOOR NAMAAK. SANGUINOSE kost per flacon f 2,—.; 6 fl. f 11.—; 12 fl. f 21,—. Te verkrijgen bij de meeste Apothekers en goede Drogisten. VAN DAM Co. De Riemerstraat 2c/4. Den Haa8- Te Texel bij G. Dros Oosterend; T. Buijs en I. Moerbeek, den Burg; en Joh. Dros, Oudeschild. 13 pCt. Stikstof 26 pCt. Ka,lk Gunstigste vorm van de stikstof (salpeter). Het kalkgehalte een voordeel. Heeft op kleigronden een gunstigen invloed op de structuur (geen verslibbing of verkorsting). Levering 100 K.G. netto. Nooit onderwicht. Levering in vaten of waterdichte nieuwe jutezakken. De verpakking wordt niet berekend. Werkt ook bij droogte. De verpakking is een waarborg tegen vervalsching. Behoeft niet te worden gemalen. Bevat nooit giftige verbindingen. Kan door ieder verstandig landbouwer zonder eenig bezwaar worden uitgestrooid. VRAAG PRIJS EN CONDITIËN. Verkrijgbaar bij N. V. „Het Landbouwkantoor Neord-Holland" Schermerweg ALKMAAR. na je woeste leven, tot je vrouw te willen maken Is Henny Kónig niet te goed om de vriendin en geliefde te zijn van een ouden man, die het leven genoten heeft, kon zij haar vriendschap voor je, in het huwelijk bewaren, wanneer ze je ware leven kende, en was het niet je plicht geweest, haar dat voor de verloving te vertellen Maar dat was toch ook niet mogelijk. Zelfs de lichtzinnigste man liet zulke reine meis- jesoogen niet graag in de diepten van het leven kijken. Graaf Roleneck, die reeds veel minnaressen verloren en zonder treuren opgegeven had, voelde een zeldzame smart bij de gedachte, dat Henny werkelijk voor hem verloren was, en zijn eergevoel als man, kon niet toelaten dat hij haar door overreding van meening deed veranderen. De gravin hield Henny's brief aan den graaf in haar smalle, gele hand. Haar stem klonk wreed en heesch, toen zij vroeg„Ts je dat ernst, wat je in dezen brief geschre ven hebt, HennyAntwoord slechts één woord ja of neen." „Ja tante Klarissa Zonder aarzelen, zonder beven kwamen deze woorden van Henny's lippen. „En waarom zeide je dat dan niet dade lijk, toen graaf Roleneck om je hand vroeg en zich tot je ouders wendde Een vluchtige blos bedekte een oogen- blik Henny's bleek gezicht„Omdat ik zoo zwak was, dat ik mij door alles, wat mij toen zoo plotseling overviel,lietoverwinnen. Ik kwam er niet toe, mijn eigen, ware ge voelens te laten spreken. Dat was een groote onrechtvaardigheid tegenover graaf Role neck, maar tevens een onvergeeflijke fout, die ik zelf bewerkt heb maar nu ik tot inzicht ben gekomen, dat ik uit overijling een misstap begaan heb, wil ik deze weer goedmaken. „Een misstap! Hoor toch eens, graaf Roleneck mijn nichtje noemt het een misstap, wanneer zij de erfgename van mijn bezittingen wordt, en de vrouw van een haar liefhebbenden man, met een ouden, deftigen naam. een misstap, die ze kan goedmaken," Haar stem klonk luid en on natuurlijk, haar gedwongen lachen aktlig schril!" „Wat zeg je daarop, Henny?" Ze waaide zich met haar zakdoek wat koelte toe. „Deze misstap zou mijn ongeluk gewor den zijn, tante Klarissa en ik ben nog zoo jong ik ik wilde toch zoo graag gelukkig zijn." Graaf Roleneck's oogen lieten de gestalte van het meisje niet los hoe weinig moest zij van hem houden, wanneer zij de ver breking barer verloving als een geluk be schouwde. Zij sloeg de oogen op en gaf graaf Role neck nogmaals de hand „Ik kan niet anders steeds in voorraad bij J. KORTENHOEVENk Beleefd aanbevelend. Tandtechniker Zaanda: Het spreekuur te den Helder bl: bestaan. Ondergeteekende maakt (met deze bekt in hoofdzaak voor koeien en paardi Ondanks belastering mijner concuri betaal ik alles a contant. Slagerij en Huidenhandel Den Burg-Texej N.B. Tevens te koop 14 beste bloedvarke graaf Roleneck ik moet toch de waf heid zeggen, ik ik kan niet anders.' „Je kan niet anders nu goed df ontgaat je ook mijn erfdeel er zijn lukkig nog inrichtingen en gestichten,™ wie de rijkdommen van gravin Dymel als erfdeel heel welkom zullen zjjn i jij - jij kunt dan weer in huis hetonol wijzersdochtertje zijn, dat moet stoppen: koken en de kostgangers voor het examj voorbereiden. Je kunt dan natuurlijk o: met een onderwijzer trouwen, voor es klein onderwijzershuishouden zul je vj. goed zijn. voor een grafelijk huis heb je onwaardig betoond. Ik zal aan je moed schrijven, dat je de volgende week thu: komtnadat je je hier zóó gedragen hel zul je wel inzien, dat je hier niet lang blijven kunt." „Zeker, tante Klarissa, ik zal uw gas vrijheid niet langer aannemen." Voor het eerst sprak de graaf„Mevroi de gravin moest niet zoo streng voor jt frouw Henny zijn - ik mag hier toch een goed woordje doen voor juffrouw KM wat een menach niet kan - nu, d kan hij niet," hij slikte een paar keer krac tig, want bij dacht er ineens aan, hoe vur zijn gestorven moeder, 15 jaar geleden g wenscht had, dat hij aanzoek gedaan te om een aardig baronesje dat hem toente tijd bemind6 met zoo'n dwepende liefd zooals dikwijls heel jonge meisjes die v<x oudere, door vrouwen verwende manne gevoelen - toen hij zijn moeder, die b zoo ongaarne pijn deed, ook had gezegi „ik kan het niet," en geweten, dat dit bet bestrijden kon. (Wordt vervolgd Do eerste 1GOO nieuwe abomé's, die zich met ingang van 1 April a.s. voor minstens één kwar taal abonneeren op HET NIEUWE MODEBLAD (tweede uitgave) en ten blijke daarvan dat kwartaal vooruit ontvangen GRATIS naar keuze: betalen aan de Administratie dezer Courant. óf premie A Een Luxe doos Bonbons - óf premie B Een doos Hopjes Een does „Ons Merk" alles eerste kwaliteit, fabrikaat der wel bekende chocoladefabrieken der firma iegrvec •4» BOVENDOEN CADEAU: 1. Het voorjaarsnummer van 15 Maart. 2. Ovordruk van een boeienden roman. 3. Iedere abonné kan deelnemen aan onzen grooten wedstrijd voor 1924, waar- aan zijn verbonden 100 prachtprijzen, o.a. een Naaimachine. Abonnementsprijs ooor hm, die per onse eigen bestellers bediend worden: f O 95 per kwartaalvoor postabonne's f 1J$5 per kwartaal Zend dit bedrag (in contanten of per post wissel of in postzegelsaan de Administratie dezer Courant en vermeld daarbij: voor abon nement Modeblad, alsmede, of O premie A, dan wel premie B verkiest. tfaam en volledig adres vooral dxddelijk te schrijven*

Texelsche Courant | 1924 | | pagina 4