fan der Graaf Co.'s bureaux voor den handel Rust roest dl I prijs 70 cent SIC K E S Z' REEP-ETIKETTEN De kaart van Nederland Uitstoomen - Voorjaarsgoederen, AMSTERDAM (hoofdkantoor) ROTTERDAM BRUSSEL. Incasso's van achterstallige en betwiste vorderingen. Handelsinformaties s, s. Texelstroom naar Furm erend een nette burgerwoning Fa. Langeveld de Rooij. Hen dienstbode gevraagd Tevens Auto te hnnr. van F. BRUINS met vliegensvlugge plaatsbepaler Voor kantoor en huis onmisbaar. Geheel op linnen f4,50. Voorhanden In Boekhandel Langeveld de llooij. FEUILLETON. Yoordeelen van de Sanguinose. Sneeker Stoomververij en Ghem. Wasscherij D. HOEHSEMA Zn Tel. 235 N. V. VERKOOPKANTOOR VAN. CACAOPRODUCTEN vaart Maandag a.s. "Vertrekt 1 uur. D. METS. TE KOOP direct te aanvaarden. J. DAALDER, Cocksdorp. is weer voorbanden Hoenderteelt, handboekje uitge geven door Rust Roest f 0,26 Rust Roest dl II f 0,52 dl III f058. Voortaan mogen in elke hoe veelheid door elkander, met Kwatta Soldaatjes, dus gezamenlijk, worden ingeleverd, ter verkrijging van fraaie cadeaux. Afd. Cadeaux Heerengracht 12 - Amsterdam. tegen Juni bij P. van HIJFTE Groningen. Voor hen die hun Auto bij mij in Reparatie hebben, is indien ge- weuscht zeer billijk een gesloten Auto beschikbaar. Aanbevelend, E. C. THOMASSEN, Machine Auto-reparatie-inrichting, De Waal-Texel. NOVELLE VAN EEINHOLD ORTMANN. (Nadruk verboden.) 3) Dan schold hij zich zelf echter weer voor dwaas, dat hij zich zoo iets onmogelijks kon voorspiegelen. Neen, van alle men- schelijke gezichten was het stellig juist dit eene, dat hij nooit of te nimmer, in welken toestand en onder welke omstan digheden ook, met een ander zou kunnen verwisselen. En niet alleen aan haar gelaat - niet slechts aan haar prachtige oogen zoo vol uitdrukking, die zich vroeger met zulke sprekende, zijn zinnen beneve lende blikken op hem gericht hadden ook aan haar gestalte zou hij haar herkend hebben, aan haar loop, haar houding, aan elk harer bewegingen. Haar verleidelijke schoonheid had zelfs in zijn droomen zijn ziel geheel van haar vervuld, niet alleen toen hij zich in haar bezit als de meest benijdenswaardige aller menschen had be schouwd, maar nog lang daarna, toen hij haar reeds onherroepelijk verloren had. Zijn gedachten vlogen terug naar dien tijd van overstelpende gelukzaligheid, waar van hem nu reeds twee volle jaren scheidden en die toch in de kleinste, onbeduidenste bijzonderheid in zijn hart was gegrift, alsof nog slechts eenige weken, neen slechts enkele dagen voorbij waren gegaan. Ilij zag weer het oude tot gymnasium omge bouwde kloostergebouw voor zich, waarin hij als leeraar had les gegeven en hij boorde boven zijn hoofd het avondruischen van de boomtoppen in de eenzame laan langs de voormalige stadsgracht, waarlangs zij, de bewerkster doch tevens de vernielster van zijn levensgeluk, zoo dikwijls aan zijn zijde had gewandeld Hij dacht aan het ongelukzalig oogenblik, dat hjj haar voor het eerst had gezien, het oogenblik, waarop hij onherroepelijk voor de betoovering van haar schoonheid en van haar bekoorlijkheid was bezweken. En hij begreep nog steeds maar al te goed, hoe dit had kunnen ge schieden, hoewel Magda Seyfried niets an ders geweest was dan een bescheiden, door de kleingeestigheid der bewoners van het kleine stadje met geringschatting beschouw de verkoopster in de papierzaak, waaruit de jonge gymnasiumleeraar zjjn benoodigd- heden betrok. Hij had nog geen enkel woord vergeten van het eerste gesprek, dat hij voor de toonbank met haar gevoerd had en dat hem volgens zijn meening, ondanks de schijnbaar alledaagsche dingen, die zij be sproken hadden, een dieperen blik in de ziel van een in stil verlangen naar geluk en vrede smachtende, ver boven haar be klagenswaardige omgeving verheven vrouw had doen werpen. Hij zou dag voor dag en uur voor uur hebben kunnen vertellen, wat er toen verder gebeurd was hoe zij in haar schuwe meisjestrots zich verzet had, om aan zijn dringend aanzoek gehoor te schenken, omdat zij bij het bestaande verschil in maatschappelijke positie niet aan den ernst van zijn bedoelingen kon gelooven hoe hij haar eindelijk in een onbewaakt oogenblik de bekentenis van haar .wederliefde had ontlokt en hoe zij voor hem ook na dit oogenblik geen geliefde, maar een koningin, een verheven wezen geweest was, waarnaar hij in eerhiedige bewondering had omhoog gezien, een aan gebedene, die hij in zijn dweepzieke ge dachten met een soort heiligen eerbied had omgeven. Hij slaakte een diepe zucht en richtte zich op, staarde met wijd geopende oogen naar het landschap, dat in de avondsche mering als een schaduwbeeld Voorbij gleed, alsof hij daardoor de gedachten kon ver drijven, die tot zijn eigen ontsteltenis nog steeds zulk een groote macht over hem Voor uw gezondheid is het beste niet te goed. De SANGUINOSE bleek voor vele zwakken, overwerkten, oververmoeiden, het beste. Waarom? De SANGUINOSE wekt uw eetlust, zij bevordert een goede spijsvertering en herstelt die, waar zij ver stoord werd. De SANGUINOSE zuivert, verrijkt en versterkt het bloed. De SANGUINOSE versterkt uw maag. De SANGUINOSE versterkt uw zenuwen. Zij voedt de hersenenen, zij overwint de hardnekkigste hoofdpijnzij geeft nieuwe kracht en energie. Honderden bij honderden hebben dit ondervonden. Neemt er de proef van I SANGUINOSE kost per flesch f 2,—.; 6 fl. f 11.—; 12 0. f 21,™,, Verkrijgbaar bij Apothekers en Drogisten. WACHT U VOOR NAMAAK. VAN DAM Co. De Riemerstraat 2c 14. Den Haag. Te Texel bij G. Dros Oosterend; T. Buijs en I. Moerbeek, den Burg; en Joh. Dros, Oudeschild. Gordijnen, tafel- en vloerkleeden, theekleedjes, dekens, vachten, dames- en Heerenkleeding, enz. enz. in beslist onberispelijke afwerking. Goederen worden aangenomen te den Burg bij Mej. PEREBOOM—Kooiman. Te de Cocksdorp bij Mej. KIKKERT—Kortenhoeven. bezaten. Want het was immers onzin, dat hij zich door die herinneringen liet beheer - schen - onzin en misdaad 1 Wat bekom merde hij zich om die valsche, verraderlijke vrouw, die zijn heilige liefde onverschillig verworpen en met voeten getreden had Wat had hij nu nog met haar te maken thans, nu een genadig noodlot hem in werkelijkheid had doen vinden, wat hij eens in dwaze verblinding tevergeefs in die andere gezocht had Mocht hij nu zijn gansche zielrust laten verstoren door een enkelen blik van dat leugenachtig wezen, dat niets anders ver diende dan zijn verachting Neen, dui zendmaal neen Zij had een doode voor hem moeten zijn, ook al had hij thans nog een intens verlangen naar haar gevoeld, zooals hij dat vele maanden na haar trouw breuk had gedaan. Des te dieper moest hij echter deze vervlogen herinneringen begraven, nadat hjj eindelijk weder nieuwen levensmoed en nieuwe levenshoop had ver zameld en nadat hij een nieuw geluk met de aanvaarding van nieuwe plichten had verworven 1 Een nieuw gelukMaar waarom leek hem dit nu plotseling zoodof en alledaagsch, zoo weinig aanlokkelijk en bezielend, dit uit stille bruine meisjesoogen stralende geluk. Hij had er zichzelf nooit rekenschap van gegeven ook niet op het oogenblik zijner liefdesverklaring en verloving met Helene Bergmann dat zijn gevoelens voor haar weinig of in 't geheel geen over eenkomst hadden met den verzengenden gloed, die gedurende zijn eerste, plotseling wreed verstoorde liefdesdroom zijn ziel had doen ontvlammen. Wat Magda voor hem geweest was, dat kon nooit een an der meer voor hem zijndaarvan was hij steeds rotsvast overtuigd geweest. Maar hij had daarom niet minder voor ware en oprechte liefde gehouden, wat hij voorde bekoorlijke jon re zuster van zijn vriend gevoelde. Pro fessor Bergmann van de medische fa culteit aan de Noo;d-Duitsche universiteit, waaraan Dr. Werner Marold ongeveer een jaar ge leden verbonden was als privaatdocent, was de eerste collega geweest, die voor den bijna afstootend menschenschuwen en ge sloten jongen hoogleeraar vol vriendelijke tegemoetkoming zijn huis had opengesteld. In den stillen, opgewekten vrede van dit huis had Werner Marold zijn geloof in de menschen en in de waarde van het leven teruggevonden. Hij had op menig vertrou welijk avondje gelegenheid gehad, Helene in haar rustige huiselijke bezigheden als jong huismoedertje gade te slaan en had met steeds toenemend genoegen haarwel- dadigen invloed gevoeld, die haar sympa thieke persoonlijkheid, haar zacht karakter, haar hulpvaardigheid en onbaatzuchtige ge zindheid op haar omgeving uitoefende. En hij was er heel zeker van geweest, zich zelf niet te bedriegen, toen hij in haar als levensgezellin den grootsten waarborg voor een waar en voortdurend huwelijksgeluk meende te zien. Nooit, nadat het beslis sende woord over zijn lippen was gekomen, had hij ook slechts voor een enkel oogen blik berouw over zijn besluit gevoeld. En ook thans was het verre van hem om deze eenmaal genomen beslissing te betreuren. Maar hij was zich nog nooit met zulk een haast pijnlijke zekerheid bewust geworden, dat de gedachte aan het huwelijk met Helene in de naaste toekomst niet dat echte, in tense verlangen in hem deed ontbranden, hij gevoelde thans duidelijker dan ooit, dat die stille, kalme vreugde, waarmee hij dezen heuglijken dag tot op heden had tegemoet gezien, niet te vergelijken was met dien stormachtigen jubel van dien eersten, voor altijd vervlogen geluksroes. Hij was boos op zichzelf, dat het niet anders zijn kon. Want niet Helene mocht hij daarvan bescïauldigen, dat gevoelde hij maar al te goed als zijn eerlijke, innige overtuiging. (Wordt vervolge rrxi-

Texelsche Courant | 1924 | | pagina 4