fcl® 3816, Zaterdag 31 Mei 1924. 37au Jpaargang. Nieuws- en Advertentieblad, BRUIN—ZUIDEWIN D Spoor- en Bootdienst. MOTORDIENST TEXEL-AMSTERDAM via de ZAANSTREEK tweemaal per week. Texelsche Berichten. Die leuke,wollige,ruime hansopjes! Gemengd Nieuws. DU blad verschuilt Woensdag;- enZaterdafiuorges Advertentlëu daags voor de uitgave vóór 4 aar nam. ABONNEMENTEN «b ABVERTBNTIEN worde» aaageacote* bjj do Uitg. Tutu LAN»EVEL»*»8KOOII, Parkstraat, Boitn orTun Auto-diensten. Dienstregeling 22 April 1924. Vertrekuren van de Boot. Het Nut. IloevceJ moeite host hef niet om ze schoon te houden f DE LEVER'S ZEEP MIJ. VLAARDINGEN. Een natuurwonder. Bij eon arbeider op is een kuiken g boren met 4 Prof. Kee8om. Naar de N R Ct. uit Leiden vernoemt, zal Prof Keesom een der S geleerden zijn die begin JuDi naar Engeland gaan om daar het internationaal congres voor koeltechniek bij te wonen. Het snelverkeer. De burgemeester van Culemborg laat aan automobilisten en motorrijders bil jetten uitreiken met het dringend ver zoek in zijn gemeente langzaam te rijden, vooral op de twee gevaarlijke punten die op die biljetten fotografisch zijn gerepro duceerd. „Mocht deze vriendelijke raadgeving niet helpen", aldus de burgemeester, „dan zal ook ocdergeteekende de eerste zijn zeer strenge maatregelen iu ziju gemeente toe te passen." Eet nieuwe ziekenhuis te Alkmaar De kosten voor den bouw van een nieuwe ziekenhuis te Alkmaar worden op f 650.000 geschat. Wordt evenwel de Cadettenschool tot ziekenhuis omgebouwd dan rekent men, dat de kosten slechts de helft zulien bedragen. (Tel). Een raad. Jongelui, het hoofd omhoog! Luidt m'n welgemeend beioog E i benut vooral mijn raad Ingeval ja zwemmen gaat. D.P. TEXELSCHE COURANT. Abtnnemenltprpi per S maanaeni Voor den Burg 50 Cts. Franco per post door geheel Nederland 75 Cts. Naar Amerika en andere landen met verhooging det porto's. Losse nummers 3 cent. TELEFOON INTERCOMMUNAAL No. 11. Prü» der Adverienhin Van 1 tot 5 regels 50 Cts. Iedere regel meer 10 Ct. Oroote letters en Vignetten worden naar plaatsruimte berekend. POSTCHEQUE- en QIRODIENST No. 652. Licht op Van Zaterdag 31 Mei tot en met Vrijdag 6 Juni. voor rijwielen 9,45 uur, voor rijtuigen 10,14 uur. HOOGWATER reede van Texel. Zomertijd. 29 Mei v.m 30 Donderdag Vrijdag Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Juni 6,50 7,43 8,28 9,05 9,40 10,12 10,44 Des namiddags Is het ongeveer een half uur later hoogwater. Post- en telegraafkantoor den Burg geopend. Op Zon- en feestdagen Vm. 8 tot 9 uur n.m. 1 tot 2 uur Op werkdagen voor Telegrammen Vm. 8 uur tot n.m. 8 uur. voor Postzaken Vm. 8 uur tot n.m. 71/, uur. Voor postwissels, kwltantiBn, Rijks verzekeringsbank, postcheque en girodienst. Vm. 8.30 uur tot n.m. 3 uur Voor Rijkspostspaarbank Vm. 9 uur tot n.m. 7,30 uur Zaterdagavond na 6 uur voor postdienst gesloten Burg—Haven Oudeschild v.v. Van Burg 20 minuten vóór het vertrek v. d. boot Van Havenna aankomst van de boot. Cocksdorp—Burg v.v. Van Cocksdorp v.m. half 10 en n.m. 1 uur. Van Burg v.m. 10.50 en n.m. 5,15. Op Werkdagen Vertrek Texel 6.— 8,— 11vm. 2,30 nm 5,30 nm Vertrek Helder: 7 vm. 9,30 vm. 12,— 'smidd. 4,15 nm. 6,45 nm. Op Zon- en Feestdagen Vertrek Texel 6,— vm 11,— vm 5,30 nm. Helder 9,— vm 12,—'smidd. 6,45 nm Vertrek en aankomst der treinen van den Helder naar Amsterdam. Vertrek Helder. Aankomst Amsterdam 6,29§ 9.04 6.49t 9,04 7,27 sneltrein 9,04 10,05§ 12,03 I2'31 2.54 2.08ft 4.40 3,51" 6,-- 4,14§ 6,40 7,24 9,31 Donderdag naar Schagen een markttrein, ver trek 7 45 aankomst 8,35. Van Amsterdam naar Helder. Vertrek Amsterdam. Aankomst Helder 5,196 8,32 7:55§ 9,40 9,11 H.22 12,28§ 2,49 3.04 6,13 5 495 8,07 9,16 11,08 11,21 f Niet op Zon- en feestdagen f Alleen op Zon- en Feestdagen, ff Alleen op Zaterdag Niet op Zaterdag, Zon- en Feestdagen. Dinsdagavend vond in het hotel .Texel" de Algemeene vergadering van Het Nut plaats, onder voorzitterschap van de Hr. W. H. Lap. Nadat deze de vergadering had geopend, en, zooals langzamerhand te doen gebruikelijk is, zijn misnoegen over de slechte opkomst had te kennen gegeven, werden de notulen gelezen en onveranderd goedgekeurd. De bibliotheek mocht zich in een verhoogde belangstelling verheugen, zeker een gevolg van de vermeerdering der boekenvoorraad, welke is ontstaan door aankoop zoowel als door het ten geschenke ontvangen van boekwerken. Er waren ditmaal in 't geheel 93 lezers uitgege ven werden 1711 boeken. Het kassaldo der bibliotheek bedraagt f 18,75, wat iets minder is dan verleden jaar. De kommissie tot nazien der rekeningen, bestaande uit de heeren Jan Keijser, J. C. Roeper en Thijs Buijs, stelt voor de sekr.- penningmeester, de Hr. J. Eelman Az., onder dankzegging voor het goede beheer, te déchar- geeren, waaraan gevolg wordt gegeven. De Hr. Eelman deelt nog mede dat door de voorzitter, de Hr. W. H. Lap, een lezing is gehouden, waarvan de opbrengst in de kas van de bibliotheek werd gestort. Overwogen zal worden of dit denkbeeld niet voor uitbreiding vatbaar isde Hr. Lap heeft zich reeds bij het Hoofdbestuur van het Nut beschikbaar gesteld voor het houden van meerdere lezingen. Nog wordt voorgesteld om een advertentie in de Texelsche bladen te plaatsen, waarin men dan op het ten geschenke geven van boeken aan de Nutsbibliotheek kan aandringen. Door de eerder genoemde rekeningkommis sie wordt ook de rekening en verantwoording van de Hr. Eelman over de Volkstuintjes nage zien en goedgekeurd. Medegedeeld wordt dat de huur van het bouwland dit jaar afloopt, doch dat men met de verhuurster in onderhandeling zal treden over de mogelijkheid om dit weer in te huren. Over de schoolreisjes wordt door de Hr. Pisart een keurig verslag uitgebracht. Zoowel op het reisje naar Amsterdam als op het uitstapje naar de Koog kan men met genoegen terugzien. De Hr. Pisart maakt nog in 't bizonder melding van de welwillende houding door de direktie van T.E.S.O aangenomen, die billijke tarieven voor dit schoolreisje heeft laten gelden. De Hr. Pisart spreekt nog de hoop uit op aller medewerking te mogen rekenen, opdat ook dit jaar de schoolreisjes mogen slagen. Dan legt de Hr. Pisart geldelijke verantwoor ding af over de bewaarschool, waarna eenige besprekingen worden gehouden over de moge lijkheid om tot het oprichten van een eigen gebouw te geraken. De bedoeling zou dan zijn om dit zoo in te richten dat er, behalve voor bewaarschool, ook nog gelegenheid tot het houden van andere bijeenkomsten zou zijn. Tot afgevaardigde naar de Algemeene Vergadering te Arnhem wordt benoemd de Hr. W. H. Lap, en tot diens plaatsvervanger de Hr. Pisart. Dan zijn de bestuursverkiezingen aan de orde. De Hr. Roeper, penningmeester, is aftredend doch herkiesbaardeze wordt bij akklamatie herkozen. In plaats van de Hr. J. G. Kooiman, werd als kommissaris gekozen de Hr.Jan Keij ser Aug. zn. Beiden nemen ie de benoeming aan. De tegenwoordige sekretaris, de Hr. A. v. d. Meulen, wenscht zijn funktie neer te leggen in verband met de moeilijkheid een nieuwe en evenzeer geschikte funktionaris te vinden, wordt de Hr. v. d. Meulen verzocht opzijn beslissing teiug te komen, althans nog tot ,de volgende vergadering zijn funktie te blijven bekleeden. Tot dit laatste verklaart de Hr. v. d. Meulen zich bereid. Bij de rondvraag spreekt de Hr. Visser nog over de sluiting van scholen, wanneer daarb.v. een keuring voor de militie moet plaats vinden. Zou het niet mogelijk zijn over dit onderwerp eens een adres aan de Raad te richten? Er zijn toch wel andere lokaliteiten beschikbaar dan juist scholen Uit de vergadering wordt opgemerkt dat dit beter van Volksonderwijs kan uitgaan. Dan vraagt de heer v, d. Meulen nog of het niet mogelijk zou zijn de bibliotheek doorloo pend geopend te hebben, dus ook 'szomers? De kommissie welke met het toezicht en be heer belast is, zal dit voorstel overwegen, en zien of er een regeling te treffen is. Daarna sluiting. Een belangstellend lezer zendt ons de vol gende limericks, waarvan de laatste zeker aktueel mag heeten. Er woonde een meneer in de Koog Die zei'k zit hier hoog en droog Toen kwam een bui regen Daar kon-ie niet tegen Waarom hij dus maar naar Transvaal toog. We kwamen des nachts van het Koogerstrand En dachtenwat is 't er in den Burg aan [de hand? Waarop we vernamen Toen we 't dorp inkwamen: „Een broedmachien staat met 'r kuikens in brand Slechts betrekkelijk weinigen hebben ge merkt, dat in de nacht van Woensdag op Don derdag een schuurtje, staande tusschen „Bur- jij/Va nog wat stoeienwaar het schoonc nachtgoed zoo onder lijdt, gaat het kindje slapen Hoe grappig zien de kleintjes er mee uit. Ze staan nog niet erg stevig op hun voetjes en vallen nog al eens een keertje, waarbij ze het dan altijd noodig schijnen te vinden zich zoo vuil mogelijk te maken, voor ze overeind krabbelen. Toch kunnen de rnocdcrs al die kleertjes weer schoon krijgen. Rinso, het voor treffelijke, nieuwe zcepproduct maakt het hun zoo gemakkelijk mogelijk, het over vloedige, vette sop weekt al het vuil los. Slechts erg vuile plekken moeten zachtjes met de handen gewreven worden. Het zwoegen aan de waschtobbe be hoort tot het verleden, wanneer ge Rinso begint te gebruiken. Neemt eens proef! Koopt nog heden een pakje! herhout" en de woning van Gielis, aan de Oranjesingel, is afgebrand. 't Was een houten schuurtje, met asphalt gedekt en alles stond dra in lichtelaaie; een oogenblik daarna was 't uit ook. Een flink aantal kuikens in een broedmachine verbrandde mee; naar verluidt lijdt de eigenaar een f300, schade, die niet door verzekering gedekt is. De oorzaak van de brand is niet met zeker heid bekend. Donderdagmorgen om 11 uur is op de Burgsche Tennisbanen een wedstrijd begonnen die, met al wat er zoo bij hoort, tot 's avonds 11 uur duurde. Zij het dan ook met de noodige ampel gegunde onderbrekingen om even 'n hapje te eten. Des avonds half acht was men eindelijk zoo ver, dat nog slechts drie mededingers naar de eerste en eenige prijs over waren, t.w.Mej. Beatrix Lap en de heeren Dr. Boswijk en Theo Smits. Eindelijk mocht het Dr. Boswijk ge lukken als overwinnaar uit de driekamp te treden. Nog lang bleef men onder zang, dans en een schemerlamp bijeen. Woensdag 28 Mei slaagde te 'sGraven- hage voor het diploma 3e stuurman groote stoomvaart, de heer K. Stoepker, leerling van de Zeevaartschool alhier. „de Riet" te Almelo O'JlOü.

Texelsche Courant | 1924 | | pagina 1