N EEL'S Tan der Graaf Go.'s bureaux voor den handel GRESBÜIZEN. Motorschip Maria Zakportefeuilles, Sterke zenuwen Verkiezing Hoofd-In geland. op Woensdag 25 Juni 1924, Gornelis Jacobus Geense. FEUILLETON. Keizerstraat 62-C53, Helder. Grootst gesorteerd Heeren- en Jongens- feleedingmagazijn hier ter plaatse. IN KOMSTEN BELASTIN G LAN DBOtJ W BOEKHO UDIN G. PRIJS f O,'25. ilsaa LamsBveld dte lïooij* AMSTERDAM (hoofdkantoor) ROTTERDAM BRUSSEL. Incasso's van achterstallige en betwiste vorderingen. Handelsinformatiën. Klavergewas n H.A. roede Klavers 2'i2 H.A. Lucerne met gras eerste soort gresbnizen, tegen inkoopsprijs, Maandag 12 uur naar Purmercnd Donderdag 8 uur naar Leiden. Firma Langeveld de Rooij. D© toepassing der wet op de op de draineerbuizen, maken sterke menschen. Gelukkig wie ze heeft in dezen tijd die zoo geweldig veel van de zenuwkracht eischt. SANGUINOSE is het eenvoudig natuurmiddel dat de zenuwkracht onderhoudt en versterkt. De SANGUINOSE is het beste middel tot bestrijding van de neu rasthenie (zenuwzwakte) en al hare gevolgen. Wilt gij op den duur sterke zenuwen, neem geregeld eiken dag één eetlepel Sanguinose. Liefst een uur vóór den maaltijd. SANGUINOSE kost per flacon f2.—, 6 fl f 11.—12 fl f21.—. Te verkrijgen bij de meeste Apothekers en goede Drogisten. Wacht U voor namaak. VAN DAM Co. De Riemerstr. 2c/4. Den Haag. Te Texel bij G. Dros, Ooster end T. Buijs en I. Moerbeek den Burg, en Joh. Dros, Oude- schild. Prov. blad 1904, No. 8, Art. 25 en 42. Het College van Dagelijksch Bestuur van den polder „Eijerland" op Texel brengt ter kennis van Stemgerechtigde Ingelanden dat van des morgens 11 tot 1 uur des namid dags, in het locaal van de DAMES BUIJS te De Cocksdorp, zal worden overgegaan tot de stemming van een lid voor het Bestuur van dien polder, ter voorziening in de vacature ontstaan door de periodieke aftreding van den Heer Indien bij opening der stembriefjes, welke zal geschieden onmiddellijk na het ver strijken van den tijd voor de inlevering bestemd, mocht blijken dat geen volstrekte meerderheid van stemmen is verkregen, zal overeenkomstig ;Art. 42 van het Algemeen Reglement op nader te bepalen tijd tot herstemming worden overgegaan. Texel, den 9 Juni 1924. Het College van Dagelijksch Bestuur voornoemd, H. FLENS,.Dijkgraaf. L. VAN HOORN, Secretaris. NOVELLE VAN REINHOLD ORTMANN. (Nadruk verboden.) 15) Magda had nu echter de lust verloren, om hun wandeling verder voort te zetten. Zij wenschte naar het hotel terug te keeren en Werner willigde zonder tegenspraak haar verzoek in. Onderweg ontmoetten zij eenige andere pensiongasten en daar Magda met hen een gesprek aanknoopte, nam Werner deze ge legenheid te baat, afscheid van haar te nemen, zonder onbeleefd te schijnen. Eerst aan de lunch zag hij haar weer. Maar hij mengde zich slechts een enkele keer in haar levendig gesprek inet den ba ron en stond van tafel op nog voor het dessert was opgediend. Aangezien het rij tuig, dat de beide heeren tot aan 't dichtst bijzijnde dorpje zou brengen, om drie uur besteld was, bleef er voor de laatste voor bereidingen nauwelijks nog een uur over, en Werner bracht het grootste gedeelte van dien tijd op zijn kamer door. Ongeveer tien minuten voor den afgesproken tijd was hij gereed voor het vertrek. Toen hij in sombere stemming de trap afdaalde, kwam hij langs de deur van Magda's ka mer, en onwillekeurig hield hij zijn scht eden in. Hij hoorde haar stem daar binnen. Zjj moest dus bezoek hebben En nu hoorde hij heel duidelijk haar hartstochtelijke stem „Het was jouw denkbeeld, niet hef Mijne. Nu echter moet je het ook ten einde bren- gen Je aarzeliug je wankelmoedigheid komt uit niets anders voort dan uit ellendge j lafhartigheid." Werner was blijven staan en luisterde ademloos naar deze onheilspelende woorden. Indien Magda zich niet in haar rol als tooneelspeelster daarbinnen in de een of gij L .-v.. Jongens Norfolk-pakje, leeftijd 5 tot 12 jaar f 4, Sport Costuums, van sterke Eng. stof, diverse kleuren en prima afwerking en geheel gevoerd, voor den leeftijd van 9—16 jaar, f 9,— stijgend 50 ct. per maat. Blauw Kamgaren-Costuums, in diverse modellen, bij ons slechte f 20,24, 30, 35, 44, 46 tot 60. Dames- en Heeren wol Gabardine Mantels en Jassen f 18, 22, 25, 31, 37, 40, 421/0. Bruin met rood streepje f 17, 181/». 21, 29, 31, 33, 36. Dames- en Heeren Gabardine Mantels en Jassen in alle kleuren f 18, 22, 25, 27, 33, 35, 40, 45. Laken Costuums I en II rij, 20, 27, 30, 35, 43, 50. Costuums in donkere fantasie stoffen, f 9.50, 11.50, 15, 17, 20,22.^,25, 27, 30, 35, 40, 42, 50. 55. Whipcord-Costuums, prachtige kwaliteit beige en bruin enz. garandeeren voor eiken prijs en brengen de grootste keuze in Jongens- en Heerenkleeding. Vraagt zichtzending en vergelijk onze prijken, die 20 pCt. lager zijn dan elders. Zondags tot 12 uur geopend. Vraagt Uw kennissen die bij ons kochten, of het naar genoegen was. Regalen voor de belastingopgaven, samengesteld door de vergade ring van Belasting-Inspecteurs te Alkmaar, 4-11-1923. andere passage uit een drama oefende öf een alleenspraak hield, dan moest haar be zoeker zijn stem wel tot een heel zacht fluisteren hebben laten dempen, want de privaatdocent hoorde in 't geheel geen ant woord op haar onmiskenbare opwinding uitgesproken woorden. De vreemdste voor stellingen en vermoedens jaagden door zijn brein, en bijna werd hem de verzoeking te machtig, om nog dichter naar de deur te sluipen, teneinde zich zekerheid te verschaf fen. Maar het zou de eerste maal in zijn leven geweest zijn, dat hij voor luistervink gespeeld had, en zijn eergevoel belette hem ook thans na zeer korten strijd zulk een vernedering voor zichzelf te ondergaan. Hij ging dus verder en wachtte beneden bij de ingang van het hotel tot von Leiningen zou komen. De baron was niet erg precies, en toen Werner eindelijk het geluid van schreden op de trap hoorde, was het een lichte, zwevende tred en het ruischen van zijden kleeren. Met een van vreugde stralend gelaat, zoo- als hij het bij haar maar zelden aanschouwd had, snelde Magda naar hem toe. „Ik was al bang, dat ik te laat zou komen, om je een voorspoedige reis te wenschen," zeide zij vriendelijk. „Maar waar is onze baron toch?" Het lepk Werner onmogelijk, hier aan huichelarij of comediespel te kunnen den ken. En ofschoon het nog voor weinige minuten zijn bedoeling geweest was, zou hij zich nu geschaamd hebben, haar door zulk een vraag tebeleedigen Hij antwoordde dus met schijnbare onverschilligheid en herinnerde haar daarop aan haar belofte, terwijl hij behoedzaam het gezegelde cou vert te voorschijn haalde en het haar over handigde. Ook nu nog scheen zij te aarzelen. „Ik doe het, eerlijk gezegd.heel ongaarne," zeide zij. „Maar omdat je er zoo op aan dringt en daar ik bet nu eenmaal beloofd heb," Zij borg den brief zorgvuldig in haar taschje en juist was zij daarmede gereed, toen von Leiningens slanke gestalte, even. als de doctor volledig voor den tocht uit gerust, naast hen opdook. „Ik vraag excuus, dat ik mij een paar minuten verlaat heb," zeide hij haastig, en zijn anders zoo heldere stem klonk eigenaardig dof. „Wanneer het u hetzelfde is, waarde doctor, zullen wij nu ook geen minuut meer verliezen." Indien Werner niet direct aan deze uit noodiging gevolg had gegeven en de treden van het steenen trapje was afgedaald, dan zou zijn argwaan waarschijnlijk weer op nieuw opgewekt zijn geworden door den beteekenisvollen, vragenden blik, dien baron von Leiningen eenoogenblik op Magda liet rusten, en door het bijna onmerkbare hoofd knikje, waarmede zij hem antwoord gaf. Maar hij zag niets van dat alleshij zag alleen nog de wonderlijk mooie donkere oogen di6 hem veelbelovend schenen toe te lachen, toen hij zijn plaats in het lichte wagentje had ingenomen, en het wuiven van het witte zakdoekje, dat hem nood zaakte, snel zijn hoofd af te wenden, om dat het hem plotseling herinnerde aan een anderen laatsten afscheidsgroet, dien hij voor enkele weken op het station in Mün- chen had ontvangen. VII. Sedert het eerste morgenkrieken stegen zij met inspanning van al hun krachten in de eenzame rotsen wildernis omhoog, en Werner Marold was reeds lang tot het in zicht gekomen, dat de touristen niet over dreven hadden, die hem onlangs voor de moeilijkheden en de gevaren van den Weisztop gewaarschuwd hadden. En misschien had de ondernemingslust van zijn metgezel de moeilijkheden van de onderneming zonder dringende noodzake lijkheid nog aanzienlijk verhoogd, doordat deze er op gestaan had, niet de gewone Te koop op stam of op ruiters, le snede van Te zien op hofstede „Gent" in Eijerland. (Niet door het gewas loopen.) FLENS. Door gebrek aan ruimte voor nieuwe aanvoer van een partij te koop een partij wijd 8—10—12—15—18—20 en 25 cM. Aanbevelend, J. BAKKER Phz. Weverstraat. vaart H. KEESOM. in prijzen van f 1,65 tot f 4,10. route, maar den weg over de Engelenberg te nemen, dien hij volgens zijn verzekering met het Engelsche touristengezelschap zon der eenig ongeval afgelegd had. Tegelijk met het beklimmen van de zeer steile rotswanden waren de moeilijkheden begonnen, daar zij langs een groot aantal sterk vooruitstekende rotsen moesten trek ken, die zoo glad waren, dat zelfs geen spijkerschoen er een stevig steunpunt kon vinden, en die daarom gedeeltelijk zonder schoeisel beklommen dienden te worden. Daarbij voerde de weg, dien zij telkens voorzichtig moesten verkennen, onophoude lijk langs steile, dikwijls bijna loodrechte afgronden van honderden meters diepte, zoodat een even uitglijden of één misstap gelijk stond met een zeker verderf. Het was Werner Marold volkomen duide lijk, dat het een baldadige lichtzinnigheid geweest was, om dezen halsbrekenden tocht zonder gids en slechts met zijn beiden te ondernemen. Maar hij kon zijn metgezel de erkenning toch niet ontzeggen, dat diens zelfvertrouwen volkomen gerechtigd was en dat hij zich op ieder oogenblik als mees ter over den toestand deed kennen. De beminnelijke, steeds tot lichten scherts ge- neigden baron was hier in de onbegaanbare wildernis op een bijna bovennatuurlijke wijze veranderd. Hij was ernstig en ge sloten gewordenover zijn lippen kwam geen woord, slechts een paar maal een vol strekt noodzakelijke verklaring over den weg, en al zijn zinnen schenen tot in het uiterste gespannen te zijn op het doorzetten van de begonnen onderneming. Bovendien was hij steeds bereid, het grootste deel van het gevaar voor zijn rekening te nemen. Op bedenkelijke plaatsen was hij steeds vooraan, en eerst dan stond hij zijn bege leider toe, bem te volgen, wanneer hij zelf een veilig steunpunt gevonden had en in staat was, hem door middel van het touw, dat hen met elkander verbond,eeneenigs- zins betrouwbare standplaats te kunnen geven. (Wordt vervolgd

Texelsche Courant | 1924 | | pagina 4