Sleeswij k's kaarten QJNfflON Tan der Graaf Co.'s bnreanx voor den handel Motorschip Maria NËEL'S van elke provincie van ons land, s, s. Texelstroom naar Purmerend. Donderdag naar Leiden vertrekt 8 nnr. AMSTERDAM (hoofdkantoor) ROTTERDAM BRUSSEL. Incasso's van achterstallige en betwiste vorderingen. Handelsinformaties Maandag 12 uur naar Purmerend Donderdag 8 uur naar Leiden. Keizerstraat 62-63, Helder. Grootst gesorteerd Heeren- en Jongens- kleedingmagazijn hier ter plaatse. FEUILLETON. vaart Maandag a.s. "Vertrekt 1 uur. gil DEDEMSVAART vaart naar officieele gegevens bewerkt, met nauwkeurige afstandsbepaling per stuk f 0,90. D. METS. UN 6UB ntUER ENORM is het SUCCES van het XJnion iiijwiel met de stofvrije bracket j Octrooi No. 9017. Als Gij een Rijwiel moet koopen, neemt dan I vooral een! UNION RljWlEL en profiteert van I dit schitterend fabrikaat. Rrijzen vanaf f 89,— geheel compleet. Agenten in iedere plaats. Vraagt Catalogus! RlJWIELFABRIEK v/h sirma bj, v/08ERG. H. KEESOM. Jongens Norfolk-pakje, leeftijd 5 tot 12 jaar f 4,—. Sport Costuums, van sterke Eng. stof, diverse kleuren en prima afwerking en geheel gevoerd, voor den leeftijd van 9—16 jaar, f 9,— stijgend 50 ct. per maat. Blauw Kamgaren-Costuums, in diverse modellen, bij ons slechte f 20,24, 30, 35, 44, 46 tot 60. Dames- en Heeren wol Gabardine Mantels en Jassen f 18, 22, 25, 31, 37, 40, 421/3- Bruin met rood streepje f 17, 181/». 21, 29, 31, 33, 36. Dames- en Heeren Gabardine Mantels en Jassen in alle kleuren f 18, 22, 25, 27, 33, 35, 40, 45. Laken Costuums I en II rij, 20, 27, 30, 35, 43, 50. Costuums in donkere fantasie stoffen, f 9.50, 11.50, 15, 17, 20, 22.'/o, 25, 27, 30, 35, 40, 42, 50. 55. Whipcord-Costuums, prachtige kwaliteit beige en bruin enz. Wij garandeeren voor eiken prijs en brengen de grootste keuze in Jongens- en Heerenkleeding. Vraagt zichtzending en vergelijk onze prijken, die 20 pCt. lager zijn dan elders. Zondags tot 12 uur geopend. Vraagt Uw kennissen die bij ons kochten, of het naar genoegen was. HOOGWATER ter reede van Texel, vóórmiddags; (nam. ongeveer Vs uur later.) Datum 26 27 28 29 30 1 2 Juni/Juli Hoogwater 4,55 6,03 7,03 7,55 8,40 9,17 9,53 Treinenloop Helder—Amsterdam v.v. van Helder naar Amsterdam. Vertrek Helder. Aankomst Amsterdam 6,29 Zond. niet (tot Alkm.) 9,04 6.49 Zondags (tot Alkmaar) 9,04 7,27 sneltrein 9,04 10,05 Zondags niet 12,13 12,31 2,52 2.06 alleen Zaterdags 4.39 3,51 Zaterdags en Zond. niet 5,55 4,14 Zondags niet 6,41 7,24 9,32 Donderdag naar Schagen een markttreln, ver trek 7 45 aankomst 8,32. Van Amsterdam naar Helder. Vertrek Amsterdam. Aankomst Helder 5,16 Zondags niet 8,32 7,57 sneltrein Zondags niet 9,40 9,11 11,22 12,28 Zondags niet 2,46 3,05 6.13 5,40 alleen Zond. in Juli, Aug. 8.07 5,49 Zondags niet 8,07 9,16 sneltrein 11,08 Zondags aankomst 11,29 11,25 sneltrein alleen Zondags 1,04 Stoombootdienst Texel—Helder v.y. Op Werkdagen: van Texel 6.— 8,— 11.2,30 5,30 uur van Helder 7,— 9,30 12,— 4,15 6,45 uur Op Zon- en Feestdagen van Texel 6,11,— 5,30 uur van Helder 9,— 12,— 6,45 uur Auto-diensten. Burg—Haven Oudeschild v.v. Van Burg20 minuten vóór het vertrek v. d. boot Van Havenna aankomst van de boot. Cocksdorp—Burg v.v. Van Cocksdorp v.m. half 10 en n.m. 1 uur. Van Burg v.m. 10.50 en n.m. 5,15. Het Post- en telegraafkantoor den Burg is geopend: Zon- en feestdagen vm. 8—9; nam. 1—2. Werkdagen Telegraaf en telefoon: vm. 8 tot nam. 8 Postdienst: vm. 8 tot nam. 7,30 Postwissels, kwitanties f Rijksverzekeringsbank j vm. 8,30 tot nm. 3 Postcheque en giro 1 Rijkspostspaarbankvm. 9 tot nam. 7,30 Zaterdagavond na 6 uur v. postdienst gesloten. Licht op van 21—27 Juni 1924. Rijwielen 9,56 uur, rijtuigen 10,26 uur. NOVELLE VAN REINHOLD ORTMANN. (Nadruk verboden.) 17) Von Leiningen stemde toe. „Wacht, totdat ik het touw hier aan die betrouwbare rotspunt bevestigd heb," zeide Werner. „Zoo- - Nu kan ik het meter voor meter laten vieren, naarmate ik vorder. Het is sterk genoeg, om in geval van nood ons beiden te dragen." Verder spraken zij geen woord meer. Wer ner onderzocht nog eenmaal de lus vau het touw. die onder zijn armen door om zijn lichaam gelegd was en sprong toen op het kleine plateautje, vanwaar uit het zooge naamde paadje begon. Dit paadje wassmal en bijna horizontaal loopend, maar dikwijls onderbroken door tot op een handbreedte vernauwde uitstekken van den loodrechten rotswand. Zijn lichaam dicht tegen de rotsen geklemd, moest hij zich pas voor pas zijdelings vooruitschuiven, steeds erop bedacht wezen, een steunpunt voor zijn handen te vinden aan een of ander randje of uitstekje van het gesteente. Zelfs de moeilijkste en gevaarlijkste klimpartij over een steile rots van losse steenen had niet inspannender en opwindender kunnen zijn dan dit regelmatige omhoog klimmen, met 'het bewustzijn, boven een afgrond van duizend meters diepte als het ware vrij in de lucht te zweven. Meer dan van zijn groote koelbloedigheid en handigheid was hij afhankelijk van de hoedanigheid van't gesteente, waarvan het losbreken onder zijD tastenden voet of onder zijn zich vastklem mende hand een onvermijdelijken val in de afgrond beteekende. Zooals afgesproken en door de omstandig heden geboden was. liet Von Leiningen het touw dat om een vooruitstekende rotspunt geslingerd was, langzaam vieren. Plotseling echter voelde Werner onder zijn armen een ruk, die hem dwong, op de plaats waar hy zich bevond, te blijven staan. Het pad was juist op dat punt zoo smal, dat het nau welijks ruimte genoeg bood voor de geheele lengte van zijn voeten, en bijna loodrecht steeg de ruwe rotswand voor hem op, waar aan hij zich met inspanning van al zyn krachten moest vastklemmen om zich in evenwicht te houden Slechts langzaam en met de grootste moeite gelukte het hem het hoofd in de richting te wenden, van waar hij gekomen was, om de oorzaak te kunnen ontdekken van het onder de gegeven omstandigheden zoo afschuwelijk gevaar lijke trekken aan het touw. Een enkele blik echter was voldoende, om hem de vreeselijke bedoeling van zijn metgezel te doen inzien. Met vast tegen elkaar geklemde voeten, het bovenlichaam tegen de rotspunt gedrukt, hield Von Leiningen het strak aangetrokken touw in beide handen en staarde naar Werner met verschrikkelijk veranderd, door hevige opwinding vertrok ken gelaat. Werner Marolds banden grepen in de rotsen, zoodat zijn nagels braken. „Moordenaarschreeuwde hij woest. Maar reeds in hetzelfde oogenblik trok een vernieuwde, heftiger ruk aan het touw hem van zijn onzekere standplaats los en zonder verder nog eenig geluid te geven, stortte hij achterover in de vreeselijke diepte. VIII. Van de beide jonge tourislen, die den vorigen namiddag nog in blakenden wel stand het hotel „de Posthoorn" verlaten hadden, werd uit de richting Atters een van hen teruggebracht op een draagbaar zoe goed mogelijk verbonden en hopeloos verminkt, telkens weer in zwijm vallend, en voortdurend zacht kermend. De pensiongasten van het hotel hadden zich reeds lang ter ruste begeven, en in stilte droeg men hem bij het licht der lan taarns in huis, waar Hann-Tobi in allerijl een afgelegen parterrekamer voor hem in orde liet maken. „Hij zal u niet veel last meer bezorgen,* sprak een oudachtig heer, die transport van den gewonde naar Lengenbach geleid had. „Afgezien van al zijn andere verwondin gen, heeft hij een zware kwetsuur aan zijn wervelkolom opgeloopen hij zal hoogstens nog vier-en-twintig uur kunnen leven. Waarschijnlijk of laten wij liever zeggen: naar wy hopen zal hy in het geheel niet meer tot vol bewustzijn komen. En ik had hem veel beter in de boerenhut te Atters rustig kunnen laten sterven, wan neer hij niet zoo dringend gesmeekt had, nog heden naar Lengenbach gebracht te worden." „Gij hebt er goed aan gedaan, zijn wensch te vervullen, doctor," zeide de waard, aan wien de vreemde zich direct bij aankomst van den treurigen stoet als de practiseerend geneesheer Dr. Alfelder uit Berlijn had bekendgemaakt. „Het weinige, wat wij menschen nog voor hem doen kunnen zal hier vast en zeker voor hem gedaan worden. Het was een opgewekt iemand en door allen erggezien. Maar zijn metgezelOm de waarheid te zeggen, ik geloof warempel dat zijn onge luk mij bijna nog meer ter harte gaat. Niet eens zijn lijk hebt u gevonden De dokter ontkende. „Toen wij -van Atters vertrokken, was er van de mannen, die naar hem zochten, nog niemand terug. En in de duisternis zullen zij hem bezwaarlijk hebben kunnen vinden vooral daar hij volgens de ver zekering van zijn begeleider in de ontoe gankelijke spleten achter de Jocheralpen moet liggen. Van daaruit kan niemand hem naar boven brengen, ook al wilde men tienmaal zijn leven eraan wagen." „Wanneer ik geweten had, dat zy zonder gids den Weisztop wilden beklimmen, dan zou ik zeker al het mogelijke in het werk gesteld hebben, om hen dat te beletten. En hoe is het ongeluk gebeurd heeft hij u dat nog kunnen vertellen, de arme ge wonde „Wij waren in den loop van den middag met onze beide gidsen nauwelijks een kwar tier boven de Jocheralpen uit, toen wij uit een kleine bergkloof aan onzen rechterkant herhaaldelijk een zwak geroep om hulp hoorden. En Toni Haid uit Atters zag dan ook na bijna een half uur gezocht en geklommen te hebben, den man beneden tusschen de rotsblokken liggen. Het was niet eens zoo'n heel gevaarlijke plaats, waar hij afgestort is, en wanneer hij niet juist door het verlies van zijn metgezel genoodzaakt geworden was, die plaats alleen te passeeren, zou hem, als een geoefend bergtourist, dit on geluk toch wel niet overkomen zijn. Enfin, de beide moedige mannen uit Atters brach ten hem met ontzettend veel moeite zoo ver naar boven, dat ik tenminste een opper vlakkig onderzoek kon instellen. En hoewe; ik al spoedig zag, dat er niets meer te red den viel, brachten wij hem toch dadelijk op een draagbaar uit de Amberger hut met vereende krachten naar Atters terug, waar ik hem toen zoo goed mogelijk verbonden heb. Gedurende al dien tijd is hij ondanks de vreeselijkste pijnen bij volle bewustzijn geweest, maar hij heeft merkwaardig genoeg over het ongeval van zijn metgezel met geen woord gesproken. En hy begon er pas over, toen de bewoners van Atters die de beide heeren den vorigen namiddag sa men gezien hadden, hem naar het lot van zijn ongelukkigen vriend vroegen. (Wordt vervolgd

Texelsche Courant | 1924 | | pagina 4