Gemengd Nieuws. Predikbeurten. Marktberichten. Gevonden een pakje kleeren Bij Huidjeuk en ook bij Muggenbeten geeft het inwrijven met PUROL dadelijk verlichting. Bij Apoth. en Drogisten. De Kermis. De Gocksdorp. Een gepaste toost. Op een feestmaal iü Maastricht stelde 'n vrijgezel den volgenden toost in. „Op de vrouwen en do steenkolen van Limburg 1 Wat zou de huiselijke baard zijn zonder hen?1 Samen tien. De onderwijzer vroeg aan de klas tien pooldieren op te schrijven. Henkie ging onmiddellijk aan het schrijven en was het eerste klaar. Hij gaf zijn lei aan den onderwijzer en deze las: „Vijf zeeleeu wen, vier ijsberen en een walrus. De levenden bij de dooden Vreemde coïociddoiie! Op do alge meene begraafplaats te Sceek schonk een hond het levenslicnt aan 9 jo igen De raoederhond heeft een kuil op een graf gegraven on daar is 't wonder geschied. (N. Harl. Ct.) Aan de stamtafel Oude heer (eeu vervelend vertelhr): „Daar stond ik i u vlak voor mij gaap te de afgrond." Stamgast: „Nu, dat was 'm u et kw. - ji,k te nemen." Iemand streelde 'n vreemde hond over de kop, om te zien of 't een vriendelijk beest was. Het was niet zoo. Iemand kwam net even te laat voor de trein. Hij probeerde hem hard loopende bij de bocht in te halen. Hij kon het niet. Iemand probeerde of er stroom op de elektrische draad stond. Het was zoo. Iemand hield op met adverteeren om te zien of hij zoodoende geld kon besparen. Hij kon het niet. Adverteert u ook in de Texelsche courant Een heilwensch van kaffers. De gouverneur - generaal van Zuid- Afrika de graaf vau Atblone, heett, zoo lezen wij in de Zuid - Afrikaansche bladen met ziiü vrouw eeu bezoek gebracht aan de kafferstammen iu het Lage veld (Trans vaal). Toen de auto's aan kwamen rij den, hebben wel lO.ObO kaffers uit volle borst „Bajete" geroepen. Een hoofdman heeft een weUomstrede gehouden, die aldus in de bladen wordt wergegeven: „O olifant wat, as by sy voet neersit die aarde laat skud. Ais by sy wen- broue frons dan verskyn daar wolke op die bergtoppe. Die blik van sy oog is soos blits wat die aarde verdor. Ons groet you, seun van die Koning. Waar jij jou.,vo9t neersit het daar sal die voedsel altijd groei, Modimo (God) sal die hemel met wolko bedek, en ons sal, baie kos kry. Bajetel' Hoe anderen ons zien. In de vrouwenrubriek van de „Man chester Guardian" maken de Hollandsche verloofde paartjes lang geen slecht figuur. Pa, zegt de redaktie onderstellen wij dat een dame over ods schrijft speelt in Holland een groote rol. Van zijn toestemming tot de verloving hangt heel veel at. Hij let minder op de tegenwoor dige positie van den jongen man, die hem zijn dochter komt rooven, dan wel op zijn toekomst. Maar als pa gewillig is, sturen de jongelui kaartjes rond, en steken op straat de armen in elkaar aldus openlijk hun verloving demonstree- rend. Hier staat in het Engelsche stukje een uitroepteeken achter, alsof dat zoo mal is. Maar dan komt het„verbre king van de engagementsbelofte komt in Holland volstrekt niet voor, want de verloving bindt even sterk als het huwe lijk". Wat 'n onwetendheid en gebrek aan feitenkennis. Verder„veertien dagen ongeveer voor het huwelijk komt de bruidegom haast niet meer uit zijn rok het passend kostuum in Holland voor feestelijke gelegenheden en 3 of 4 dagen v„or de plechtigheid wordt bij de bruid thuis een groote receptie gehou den, waar elk mogelijk familielid van beide kanten aanwezig is en in Hol land zijn bijna alle menschen familie van elkaar, het is een ontzaglijk lange fami lielijst." We zullen ze aan den overkant van het Kanaal maar iu hun waan laten. Dure aardbeien. Zaterdagmiddag j.l. werden op de vei ling te Rijswijk de aardbeien verkocht voor 1 cent per pond. Dienzeltden avond kesten ze nog 15 cent in den winkel. 14 ceDt wiDSt, 1400 pCt. Meer water dan melk. Kort geleden werd op het gasthuisplein van 6en venter van de Kcöp. Melkin richting „de Eendracht" te Zwolle, door een keurmeester van den keuringsdienst voor waren, oen monster karnemelk ge nomen uit de emmer waarmee hij aan het venten was. Bij onderzoek bleek aan do toch al waterrijke karnemelk te zijn toegevoegd 44 pCt. water. Beloonde gastvrijheid. Een bewoner van de Noorderlaan te Apeldoorn die zich laat op den Deventer- weg bevond, werd daar aangesproken door 'n man die hem vertelde honger te hebben bij had de laatste 24 uur niets te eten üebad. Door medelijden bewogen, nam de wandelaar den hongerenden man mede naar zjjü huis, waar hij hem in de keuken wat te eten wilde geven, aldus de Tel. De hoDgerige gast beweerde toen, dat hij liever geld had, om zich tekuDnen koopen wat hem het beste smaakte, en greep zijn we doener bij de keel. Leze wist. zich echter los te rukken en naar buiten te vlucbteD, om zijn buurman ter hulp te roepen. Toen bjj met dezen bij zijn woning kwam, was de hongerige verdwenen en met dezen eenige kleeren. Lang van stof. Het bulletin van de tentoonstelling te Wembly meldt dat op bet oogenblik alleen voor het Britsche ministerie van oorlog hODderdvijftig kleermakers en coupeurs doende zijD, de duizenden histo rische costuums te vervaardigen die uiterlijk 21 Juli, wanneer de „Stoet van het Rijk" zijn ommegangen zal beginnen klaar moeten zijn. Zij verwerken ruim 32 K.M. stof voor die pakjes. Het doorgangshuis voor krankzin nigen te Palembang (Ned -Oostlndië). De arts vau den Burgerlijken Genees kundigen Dienst, heeft bij een inspectie van het doorgangshuis voor krankzinnigen te PalembaDg geconstateerd, dat de veilig heid vau de zusters niet gewaarborgd was, minder vanwege d9 krankzinnigen, dan wel wegens het met messen vech tend inlandsche personeel N.RCt. De Engelsche landbouw. De Daily Express meldt, dat de stand van de landbouwgewassen in Engeland dit jaar zoo gunstig is, dat de boeren alle hoop hebben erdoor uit den put te komen. De eerste snede van het gras heett buitengewoon veel opgeleverd, en naar schatting zal het hooi ervan 50 millioen pst. opbrengen. De graanoogst laat zich beter aanzien dan gewoonlijk en de halmen zijn plotseling te voor schijn gekomen. De oogst zal veel vroe ger zijn dan men verwacht had. Dalende varkensprijzm in de pro vincie Groningen. In Westerwolde dalen de varkens- prijzen tot zoo ongeveer als voor den oorlog. De biggen gelden thans tl,— a f 1,25. In de exportvarkens is de daling reeds tot 23 a 24 ets. per pond gevor derd en men verwacht nog lagere prijzen. Dit is voor de fokkers verontrustend, daar de voederprijs nog altijd vrij hoog blijft en het risiko, mede door de heerschende varkensziekte grooter wordt. Een wonderei. Bjj den heer v. d. Heuvel, Hoofdweg te NieuwVennep, is Zaterdag 28 Juni j.l. een kipei gevonden, zonder schaal en met een staart. Wel een zeldzaamheid. Een veelbelovend ventje uit Beverwijk. De heer S. deed aangifte, dat zijn 16 jarig knechtje L R verdwenen was met een nieuwe transportfiets eD een bedrag van t 60 a f 70. Bij het iDgestelde onderzoek bleek, dat de jongen kwitan ties voor zijn patroon geïnd bad tot een bedrag van ongeveer f 300 en het geld zelf gehouden had. De jeugdige dief is opgespoord, terwijl procesverbaal tegen hem is opgemaakt. Redders genoeg te Sneek. Vrijdagavond viel een meisje in het water tusschen Jachthaven en Prinse- gracht. Haar moeder, hoewel de zwem kunst niet machtig, sprong het na en bereikte daarmee, dat er nu twee te water lagen. Een van de mannelijse omstanders sprong er nu in en probeerde moeder te redden. Inmiddels ging een vierde te water om de kleine te reddeD, wat boog tijd was eu wat ook gelukte. Het geval liep dus met viBr nattte pakken af. Burgerlijke Stand der Gemeente Texel van 28 Juni tot en met 4 Juli 1924. GEBOREN Cornelia, d.v. Cornells Bakker en Anna Cornelia Witte. Euphemia Alida, d.v. Cornells Albertus Witte en Femia Catharina de Haan. Zondag 6 Juli 1924. HERVORMDE GEMEENTE. Burg, 's av. 7 uur ds. Raabe. Waal, v.m. 10 uur ds. v. 't Hooft. Koog, 's av. 7 uur ds. v. 't Hooft. Den Hoorn, vm. half 11 ds. Brümmer. Kerkcollecte. Oudeschild, vm. 10 uur ds. Raabe. Oosterend, v.m. 10 uur ds. Janzen. Cocksdorp, v.m. half 11 ds. Schellenberg. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend, v.m. 10 uur ds. Buskes. H. Avondmaal, n.m. 3 uur dezelfde. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Geen godsdienstoefeningen. Purmerend, 1 Juli. 515 Runderen waaronder: 290 vette koeien tl,a Gelde koeien Melkkoeien 22 Stieren. 64 Vette kalveren per Kg 274 Nuchtere kalveren 439 Schapen 370 Lammeren 555 Vette varkens per K.G. 41 Magere varkens 78 Biggen Kipeieren Schagen, 3 juli. 89 Vette koeien 32 Gelde koeien 13 Kalf koeien 99 lammeren t 72 Vette varkens 97 Biggen Boter Kipeieren per 100 f 1,30 p. K.G. 175 a 400 175 a 400 1,30 a 1,50 10 a 40,— 14,— a 54,- 20,— a 28,- 0,58 a 0,63 14,- a 24,- 10,— a 15,— 7,— a 7,50 300 175 275 22.— 0,56 8,— 1,80 6,50 Vrees geen examen want er is een middel dat U geheel bevrijdt van zenuwachtigheid, een middel dat U kalm maakt en kalm houdt, terwijl Uw geest helder blijft. Mijnhardt's Zenuwtabletten wetenschappelijk samengesteld en onschade lijk, genezen U van Uw zenuwachtigheid. Koker 75 ct. Bij apoth. en drogisten. Ouderdom en Gezondheid. 116 De oude dag verklaart niet noodzakelijk nierzwakte, rugpijn, stijfheid der spieren, rheumatische pijnen en last met de urine bij menschen op leeftijd want terwijl som migen jong zijn op 80 jarigen leeftijd, zijn anderen oud als ze zestig zijn. Maar de oude dag brengt gezondheids wijsheid Oude menschen zijn verstandig door de harde ondervinding en zij zeggen „Wees opgewekt, maar ga niet laat naar bed. Vermijdt zware maaltijden en buiten sporigheden. Neem lichaamso'efenirg en de noodige rust." Zoo velen verwaarloozen deze eenvoudige regels en worden bijgevolg te spoedig oud. Foster's Rugpijn Nieren Pillen passen oude menschen. Zij regelen de urinewe gen zonder de maag, lever of ingewanden te verstoren. Zij bevrijden bejaarde per sonen van rugpijn, verminderen de aanleg voor rheumatiek en helpen om de kwade gevolgen van urinezuur op het gezicht, het geheugen en het gehoor tegen te gaan! Duizenden danken hun goede gezondheid aan Foster's Pillen. Verkrijgbaar in apotheken en drogist zaken A f 1,75 per flacon (geel etiket met zwarten opdruk.) 29 ADVE RTÊNTIEN V GEBOREN CORNELIA WOUTER1NA MAATJE dochter van M. N. ZEIJLEMAKER en C. W. ZEIJLEMAKER-Kalis. Haatten, 1 Juli 1924. ONDERTROUWD CORNELIS T. v. d. WEELE en ALI A. DOGGER. Bandoeng. Goentoerlaan 12a. 3 Juli 1924. Haarlem Damaststr. 24 Huwelijksvoltrekking 17 Juli a.s. Heden overleed plotseling voorzien van het H. Oliesel, onze geliefde Zoon, Broeder en Behuwdbroeder en jOom, de Zeer Eerw. Heer MARIA AUGUSTINUS PIEPER, Pastoor te Edam in den ouderdom van ruim 50 jaren. Uit aller naam W. PIEPER. Den Burg, Texel, 3 Juli 1924. De metten zullen gezongen worden Zondagavond om 7 uur, de lauden Maandagmorgen om 9V3 uur, daarna de plechtige uitvaart en begrafenis. Bidt voor hem. Dankbetuiging. Voor de vele en |hartelijke blijken van belangstelling en deelneming bij de ziekte, het overlijden en de begrafenis van onzen geliefden Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, ondervonden, betuigen wij hier mede onzen hartelijken dank. Uit aller naam, Wed. T. DU PORTO-Maas. den Burg, Texel, 4 Juli 1924. in de P. H. Polder. Terug te bekomen tegen advertentiekosten bij P. KOOPMAN, P.H. Polder, Texel. Zoo is het groolste gedeelte van de kermis weer achter de rug. Naar men zegt was het geen drukke kermis als weleer; nu, dat zij dan zoo. Genoeglijk was het toch zeker. De draai- en vooral de zweef molen zijn toch maar je attracties, daar valt niet over te twisten. Ook de verschillende be hendigheidstenten hebben hun aanloop't zij men dan z'n geluk in het ringenwerpen, balien- werpen, schijfschieten of koekhakken beproeft. En dan de bioskoopWe schreven het reeds: 't is de moeite waard om daar eens een kijkje te nemen. Allerhande grootsteedsche films wor den daar vertoond. En het is den exploitant inderdaad gelukt de bekende film Watt en V3 Watt voorde Zondag hier te krijgen. Men verzuime vooral niet die te gaan te ziende kostelijke humor waarvan deze film over vloeiende is, staat op een geheel ander peil dan de rare, en nu langzamerhand ten over vloede bekende bokkesprongen van Charlie Chaplin en z'n confraters. In de verschillende hotel-kafees rondom de Groeneplaats is vrijwel overal muziek; de een heeft een strijkje voor een gezellig zitje, de ander een dito voor dansmuziek en overal gaat het lustig toe Met kermistijd moeten de dub beltjes rollen, daar zijn ze rond voor. En de draaiorgels rijden maar, als geregelde electrische tremdiensten, ons dorpje rond. Waarschijnlijk zal dezelfde muzikale tremwagen, zij het dan ook met een andere kondukteur, wel ettelijke malen per dag dezelfde route nemen. Het zou een aanleiding zijn te over wegen of we niet met wat minder van die muzikale vehikelen en hartverscheurende jam- merapparaten zouden toekunnen Geen huis moeder in heel den Burg of al haar koperen centen zijn op En laten we tenslotte niei vergeten melding te maken van de onsterfelijke Jan-Klaassen oftewel de oud-Hollandsche poppenkast. Ge moet de glundere gezichtjes van de jeugd zien, dat alleen is de moeite wel waard. Omtrent de Vierde Nationale Tentoonstel ling van de Vereeniging .Stamboek voor het Nederlandsche Trekpaard" welke dit jaar op6 en 10 Juli te Dordrecht wordt gehouden, meldt men ons Op het zoo gunstig bekende sportpark „Ree weg" is men druk in de weer om alles in gereedheid te brengen, om de bijna vierhon derd ingeschreven paarden te ontvangen De bekende staltenten verrijzen, keuringsbanen worden uitgezet, kortom alles wijst er op, dat op den datum der opening niets aan de in richting zal ontbreken. Voor het personeel is, dank zij een vernuf tige ombouw der tenten, meerdere ligruimte beschikbaar. Voor logies van inzenders en bezoekers, belast zich bij tijdige aanvrage het Vreemdelingenverkeer te Dordrecht. Een aansporing om de tentoonstelling te be zoeken, is haast overbodig. De Vereeniging heeft hare reputatie gevestigd en de roep. die over hare vorige tentoonstellingen is uitgegaan, waarborgt voldoende den paardenliefhebber een paar belangwekkende en aangename dagen. 2 en 3 Juli maakten de meisjes-en jongelings- vereenigingen van hier en van Eierland per zeilschip een zeetochije naar Terschelling. Woensdagmorgen 7 uur vertrok men uit de sluis te Cocksdorp, uitgeleide gedaan door vele belangstellenden. Na een voorspoedige reis kwam men om half 12 te West-Terschelling aan. Dien dag werd er nog een wandeling ge maakt naar het stiand, terwijl er 's avonds in de kerk werd gezongen. Aan de meisjes werd door eenige inwoners belangeloos nachtverblijf verstrekt, de jongens sliepen in de tjalk. Den volgenden morgen ging de tocht per autobus naar Midsland en verder te voet naar Hoorn, terug weer per autobus. Nog werd een bezoek gebracht aan de vuurtoren „Brandaris" en om 3 uur 's middags ging men weer onder zeil. De terugtocht verliep gunstig, doch door het ruwe weer waren er enkele zeezieken. Ofschoon zeeziekte nu niet zoo aangenaam is, zal deze reis toch bij allen in dankbare herinnering blijven voortleven. Een woord van dank aan den schip per is hier wel op zijn plaats. uank ook aan de Terschellingers, die ons zoo vriendelijk ont vingen. [Niet van onze gewone correspondent.] OVERLEDENPieter Zoetelief, 86 jaar, weduw naar van Aagje Witte. Adriaantje Moojen, 59 jaar, gehuwd met Hendrik Flens Elisa beth Jonk, 28 jaar, gehuwd met Dirk Witte. 203 550 350 450 31.— 0,64 14,— 2- 7,25

Texelsche Courant | 1924 | | pagina 2