W. VAN DER ZEEP ZONEN, Adverteeren doet verkoopen. Grafsteenen, - Monumenten, Marmeren Schoorsteenmantels, SANGUINOSE FEUILLETON. ;^pWiBïii P0®3 m D EZE MODELFABR1EK STEENHOUWERS -- HARLIN GEN, Oudst eu soliedst adres voor Levering uit voorraad tegen lage prijzen. Magazijnen Harlingen en Wieringen. Vraagt teekeningen en prijscouranten bij onze vertegenwoordigers: wordt op speciale w'jze b jreid en da samenstelling van dlt meel is van dien aard, dat hot boven andere uitmunt. Het is zuiver, smakelijk, voedzaam en licht ver teerbaar. VRAAGT UW WINKELIER Den Burg. N. MAAT Jz. C. HUISMAN Jz. M. DE HAAN Den Hoorn. N. SLOT De Waal. W. VISSER Cz. Oosterend. J. P. DROS Pz. Cocksdorp. J. BARENDS Stoombootdienst Texel—Helder v.v. Op Werkdagen van Texel 6.— 8,— 11.— 2,30 5,30 uur van Helder 7,— 9,30 12,— 4,15 6,45 uur Op Zon- en Feestdagen van Texel 6,— 11,5,30 uur van Helder 9,— 12,— 6,45 uur Auto-diensten. Burg—Haven Oudeschild v.v. Van Burg20 minuten vóór het vertrek v. d. boot Van Havenna aankomst van de boot. Cocksdorp—Burg v.v. Van Cocksdorp v.m. half 10 en n.m. 1 uur. Van Burg v.m. 10.50 en n.m. 5,15. Het Post- en telegraafkantoor den Burg is geopend: Zon- en feestdagen vm. 8—9; nam. 1—2. Werkdagen Telegraaf en telefoon: vm. 8 tot nam. 8 Postdienst: vm. 8 tot nam. 7,30 Postwissels, kwitanties Rijksverzekeringsbank vm. 8,30 tot nm. 3 Postcheque en giro I Rijkspostspaarbankvm. 9 tot nam. 7,30 Zaterdagavond na 6 uur v. postdienst gesloten. Licht op van 5 Juli 11 Juli 1924. Rijwielen 9,51 uur, rijtuigen 10,21 uur. Stoomboot TexelHarlingen v.v. Van Texel: Dinsdag en Donderdag 10.— v.m. Van Harlingen Woensdag en Zaterdag 10,30 vm. W VINUM SANGU1NOSUMIN VACUO. De Sanguinose is een zuiver plantaardig middel, dat in hooge mate het bloed verrijkt, doordat het de roode bloedlichaampjes vermeerdert. Gezond en krachtig bloed is eene levensvoorwaarde voor jong en oud en wanneer het bloed gezond en krachtig is, dan verdwijnen de kwalen, de zwakte en de lusteloosheid, die het leven dikwijls maken tot een last. Honderden in ons eigen land hebben reeds de goede werking der Sanguinose leeren kennen. Neemt er ook de proef eens mede, wanneer gij geen baat vindt bij uwe tegenwoordige behandelingJ/j^ Gij behoeft van de Sanguinose geen Likeurglaasjes te gebruiken. Tweemaal per dag AA een eetlepel is genoeg. Daar is geen middel, versta het goed, geen enkel middel, W dat zoo snel helpt in alle gevallen van uitputting en algemeene verslapping. vw Sanguinose wordt verkocht in alle apotheken en bij alle voorname Drogisten. xQ WACHT U VOOR NAMAAK. M Prijs per flacon f2,—, 6 fl. f 11.—12 fl. f21,—. /fa De Riemerstraat 2c/4. VAN DAM Co. Den Haag. Te Texel bij G. Dros Oosterend; T. Buijs en I. Moerbeek, den Burg; en Joh, Dros. Oudeschild. Hoogwater 10,26 11,— 11,36 12.13 12,54 1,15 2,02 van Treinenloop Helder—Amsterdam v.v. Helder naar Amsterdam. Van Amsterdam naar Helder. Vertrek Helder. Aankomst Amsterdam 6,29 Zond. niet (tot Alkm.) 9,04 6.49 Zondags (tot Alkmaar) 9,04 7,27 sneltrein 9,04 10,05 Zondags niet 12,13 12,31 2,52 2.06 alleen Zaterdags 4.39 3,51 Zaterdags en Zond. niet 5,55 4,14 Zondags niet 6,41 7,24 9,32 Donderdag naar Schagen een markttrein, ver trek 7 45 aankomst 8,32. Vertrek Amsterdam Aankomst Helder 5,16 Zondags niet 8,32 7,57 sneltrein Zondags niet 9,40 9,11 11,22 12,28 Zondags niet 2,46 3,05 6,13 5,40 alleen Zond. in Juli, Aug. 8.07 5,49 Zondags niet 8,07 9,16 sneltrein 11,08 Zondags aankomst 11,29 11,25 sneltrein alleen Zondags 1,04 HOOGWATER ter reede van Texel, vóórmiddags; (nam. ongeveer y.2 uur later.) Datum 3 4 5 6 7 8 9Juïi NOVELLE VAN REINHOLD ORTMANN. (Nadruk verboden.) 19) Zonder naar een vooraf bedacht plan te handelen, enkel de ingeving van het oogon- blik gehoorzamend, deed zij alsof zij hevig geschrokken was en wierp zich met een uitroep, die noodzakelijk de aandacht van de politie op haar en op haar mede-reiziger moest vestigen, in de armen van den niets vermoedenden Dr. Marold. Om een directe opheldering te verhinderen en een mogelijke verdere doorzoeking van don trein te voorkomen, bewerkte zij door haar meesterlijk comediespel, dat men haar naar buiten bracht en dat haar voormalige vriend haar niet in den steek liet Zij deed het voorkomen, alsof zij in een diepe onmacht gevallen was, waaruit zij eerst ontwaakte op het station Rosenheim, toen zij begon te vreezen dat de inmiddels telefonisch gewaarschuwde arts omniddel lijk zou bemerken, dat zij gesimuleerd had. Haar begeleider, die door den commissaris zonder aarzelen gearresteerd was, omdat deze in zijn uiterlijk eenige overeenstem ming meende te zien met het signalement van den voortvluchtigen Leiszner, had in- tusschen voldoende zijn identiteit bewezen om iedere achterdocht weg te nemen. En de commissaris had toen ook zijn inede- reizigster voldoende gelegitimeerd geacht, zoodat hij de beide bij vergissing aange houdenen ODder betuiging van duizend ver ontschuldigingen voor het begane onrecht direct in vrijheid stelde. Robert Leiszner echter had ongestoord zijn reis kunnen voortzetten. In het toilet van het station te Innsbrück had hij zijn ver momming afgelegd, ten stelligste overtuigd, dat men hem nu niet meer zou aanhouden Van daar reisde hij verder naar een ander klein station, dat door een regelmatig post wagen verkeer met Lengenbach in verbin ding staat Het was ook op dit onbeduiden de stationnetje, dat hij den volgenden mid dag zijn vrouw ontmoette, die met den eersten trein van Rosenheim uit haar reis voortgezet had. Daar haar juiste meisjenaam aan de politie te Berlijn niet bekend was, en het signalement haar aanduidde als een zeker Mia Serla, zooals zij zich als actrice genoemd had, hield zij het voor veilig, in Lengenbach te vertoeven alsMagdaSeyfried; zij spraken verder af, dat Leiszner haar den volgenden dag daarheen zou volgen en zich voor een baron von Deiningen uit zou geven. Het spel was schitterend geslaagd, en nie mand had eenige achterdocht jegens hen gekoesterd ook niet, toen plotseling Dr. Werner Marold op het tooneel verschenen was, door het verlangen naar zijn oude vriendin naar Lengenbach gedreven Want Magda had haar man niet verzwegen, dat eens een zeer intieme verhouding tusschen haar en den jongen gymnasiumleeraar be staan had, een verhouding, die door haar op een niemand en niets ontziende wijze verbroken was, toen zij het besluit genomen had, zich aan het tooneel te verbinden. Zij had er haar echtgenoot ook op voor bereid, dat Marold zeer waarschijnlijk naar Lengenbach zou komen en toen hij haar daarover verwijten maakte, dat zij den doctor feitelijk huD schuilplaats verraden en daardoor het gevaar eener ontdekking verhoogd had, had zij hem lachend verzekerd dat het haar met die mededeeling erjuist om te doen was geweest, dat gevaar te veminderen. „De arme jongen is op onze gemeenschap pelijke reis van München naar Rosenheim weer opnieuw doodelijk verliefd op mij ge worden," had zij gezegd, „en ik meen hem wel zoo goed te kennen, dat hij na een kor ten tijd van strijd en twijfel in blinde harts tocht alles in het werk zal stelleD, om mij die hij immers nog altijd voor ongehuwd en voor een arme verkoopster of iets der gelijks houdt, voor zich te winnen. Wanneer hij nu eens onder den invloed van dien vurigen wensch direct begonnen was, met mijn verblijf uit te vorschen of desnoods de hulp vaD rechercheurs in te roepen, dan was het er daardoor voor ons veel inge wikkelder en gevaarlijker op geworden, ter wijl hij mij hier nu waarschijnlijk een paar weken onder jouw oogen het hof zal maken. Dat ik hem slechts als speelbal voor ons welzijn gebruik totdat voor ons het juiste moment om te verdwijnen gekomen is, zul je toch wel begrepen hebben Toen Werner Marolds aankomst iü Len genbach werkelijk de juistheid van haar vermoeden bevestigd had, was er voor haar man natuurlijk niets anders overgebleven, dan zich in die zonderlinge positie te schik ken, en hij had goedschiks ofkwaadschiks ook de aanvechtingen van jalouzie moeten onderdrukken, waaronder hij. die zijn vrouw werkelijk hartstochtelijk liefhad, bij de open lijke huldebetuigingen van Marold dikwijls had moeten lijden. Tusschen Magda en hem was het welis waar dikwijls tot heftige scènes gekomen, wanneer zij zich onbespied wisten, maar zij had hem steeds weer tot zwijgen weten te brengen door de verzekering, dat zij met Marold in geenerlei connecties stond en dat deze geheele comedie op hetoogenblik van hun vertrek voor hen allemaal voor goed tot het verleden zou behooren. Aan zijn onstuimig verlangen evenwel, om nu reeds; op gevaar af van aangehouden te worden, een poging aan te wenden naar bet buitenland te vluchten, had zij geen gevolg gegeven, en zoo was er in z'n hart hoe langer hoe meer een hartstochtelijke haat ontstaan tegen Marold, in wien hij lang niet zulk een onschuldigen mededinger zag, als Magda het hem trachtte te doen gelooven. „Ja, ik haatte hem," fluisterde hij, „en toch zou er nog niets gebeurd zijn, wan neer niet dat geld, dat vervloekte geld f Wordt vervolgd i

Texelsche Courant | 1924 | | pagina 4