Woensdag 23 Juli 1924, No. 3831. lste kwaliteit itundvleescL Hijblad van de Texelsche Courant Gemengd Nieuws. Verloren een Regenmantel, van Huldiging Antje Vlaming. Gelijk wij reeds schreven vierde onze geachte plaatsgenoote, mejuffrouw Antje yiaming, de 18e Juli jongstleden haar 80e verjaardag. Veel schriftelijke en persoonlijke geluk- wenschen had zij in ontvangst te nemen; het glanspunt van de dag was echter wel een haar door de familie Keijser, in Café den Burg, bereide feestelijke samenkomst Namens de familie werd zij in hartelijke bewoordingen toegesproken door de heer R P. Keijser, wethouder dezer gemeente. Deze herinnerde er o.m. aan dat zij ongeveer 60 jaren met de familie lief en leed had gedeeld, het eerst bij zijn overgrootmoeder, mej. Willempje Kejjser. Altijd betrachtte zij haar plicht, trouw, vroolijk, met lust en onvermoeid. Zij was in een woord „een wonderbare vrouw." Het is spr. een eer haar te kunnen mede- deelen dat het H.M. de Koningin behaagd heeft haar toe te kennen, de aan de Orde van Oranje Nassau verbonden, Eere medaille in brons. Tevens bied ik U, vervolgde spr.. door de welwillende medewerking van de heer C. Keijser, hoofd der school te Midden- Eijerland, een stoffelijk blijk van erkente lijkheid aan. Het is een enveloppe met inhoud, die echter niet zal moeten zijn voor uw levensonderhoud; zoo noodig hoopt de familie daarvoor ook zorg te dragen. Een album, bevattende de namen der gevers en geefsters, werd daarbij overhandigd. Zichtbaar ontroerd bedankte de nog zeer krasse jubilaresse voor de groote eer en belangstelling die haar ten deel gevallen was Moge „onze Antje" zooals de familie Keijser haar noemt, haar 9üe verjaardag nog eens in goede welstand herdenken, was de wensch daar geuit. Van harte gaarne sluit de redaktie van de Texelsche Courant zich bij die wensch aan. Des avends werd haar nog een tweede en geheel onverwachte verrassing bereid het fanfarekorps maakte namelijk eens weer een van z'n, altijd zeer op prijs gestelde rondwandelingen door het dorp, en greep toen de jgunstige gelegenheid aan om Mej. Vlaming een ovatie te brengen. Wat natuur lijk zeer gewaardeerd werd. Het was dan ook een goede inval. Koe gedood door de bliksem. Gistermiddag is in de Westen een koe doDr de bliksem getroffen en gedood. Oudeschild, 20 Juli. Hoewel de temperatuur Zaterdag veel koeler was, werden de liederen door „Eigen Oefening" gezongen, door een groot aantal belangstellenden aangehoord. Menigmaal klonk een luid applaus, wat voor Directeur en leden van E. O, een aanmoediging is, om eens meer in de openlucht te zingen. Een woord van dank aan de heeren Jb. Bruin en Jb Zegel, voor het belaugeloos afstaan van een tent, is hier zeker wel op zijn plaats. De geheimzinnige avonturen van prins Posterio Er wa-i ereis ja, het gaat een heusch sprookje worden - een jonge man. Een postambtenaar nog wel En die „toeken de" voor de pist in Nederlandsch Oost- Iodie. Goed. Daarvoor kreeg die brave jonge man 1600 gulden uitrustingskos- ten, om wat witte pakkies en tennis schoenen te koopen. Ook al weer goed. Hij werd ter beschikking gesteld van de Gouverneur Generaaldat wil zooveel zeggen alsga daar nu maar vragen wat je doen moet. Per SS. Prinses Juliana reisde onze jonge vriend naar de Oost. Dat kostte -2e klas- het gouvernement875 gulden. Toen hij bij de baas kwrm zei deze ga maar naar Bandoeng; een dagje sporen van Batavia. Goed, hij daarheen. Werd direkt om geen tijd verloren te laten gaan tewerk gesteld als kontroleur 2e klas. En ziet, een dag later kwam er een besluit datwe durven bet haast niet te schijven, datde jongeman wegensenfin, het hooge woord moet er toch uit - dus, dat-ie we gens overkompleet op wachtgeld werd gesteld, 180 gld. per maand. Wij ontleenden bovenstaand verhaal aan de Javasche Courant. Ditzelfde blad kan niet nalaten er nog enkele sarkas- tische opmerkingen bij te maken. Wat wij ons in 't geheel niet kunnen begr^deu. Zoo vraagt de Javasche Ctof ze dat nou in Holland niet hadden kunnen uitvinden, en of misschien een telegram metje van dsn Haag naar Bandoeng niet minder dan 2375 gld. zou kosten. En tenslotte: of we misschien die jonge man hier in Holland niet hadden kunnen gebruiken bij de opkalefatering van onze hopeloos lekke giroschuit? Niets aardig van die Javasche Courant, wel Een oog als weiland. De „Daily News" verhaalt een eigen aardig geval Een boer uit het Engel- sche graafschap Gloucester meldde zich in een ziekenhuis aan en klaagde den geneesheeren over pijn in het rechter oog Men waagde een operatie en vond achter in het oog een grashalm van 3»/, c.M. lang, dat klaarblijkelijk ontsproten was aan een zaadje, dat in het netvlies terechtgekomen was. De doktoren nemen aan, dat de tranen het zaadje voortdurend nat hielden en aan 't ontkiemen gebracht hebben. Paganini. Eens in zijn leven slechts heeft de nog al gierige Paganini eens een concert voor niets gegeven en dat gebeurde nog geheel tegen zijn zin. Op een van zijn reizen door Engeland gebeurde het, dat vlak voor een statig landhuis een as van zijn reiswagen brak. Paganini werd door den eigenaar van het landhuis, een baronet, met groote eer ontvangen, De baronet gieep de gelegenheid aan, om de gansche omge ving te laten zien, welkeen voornamen gast hij herbergde. Hi) noodigde alle bekenden ver uit den omtrek op een galadiner. Toevallig natuurlijk lag er in de eetzaal een prachtige viool en een allerliefste dame wist met zoo'n bekoorlijk vragen den blik den meester het instrument in handen te geven, dat Paganini geen neen kon zeggen en speelde. Den volgenden morgen echter trad de secretaris des kunstenaars de werkkamer van den ba ronet binnen, om namens Paganini voor de genoten gastvrijheid te bedanken en hem een nota van 50 guinjes voor het gegeven concert te overhandigen. De ba ronet betaalde zonder tegen te spreken. Spoedig daarna ratelde Paganini's wagen over 't voorplein. De paarden zouden juist de poort uitgaan, toen twee stevige knechts ze bij den teugel pakten. Paganini stak zijn hoofd uit het portier om te zien wat er gaande was. Daar hoorde hij, dat de baron hem verzocht, om betaling van een rekening groot 50 guinjes voor logies en maaltijden. Met een zuur gezicht betaalde Paganini de 50 guinjes weer terug. (Scb. Crt.) ADVERTENTIEN. Vanaf a. s. Donderdag verkrij gbaar Beleefd aanbevelend, Adr. MOSK. tusschen den Burg en aanplanting Wester- mient. Terug te bezorgen Warmoesstraat 596.

Texelsche Courant | 1924 | | pagina 5