N.J.WOUBAS Motorschip Maria WS V£4OT£W4»Bff Ee 4@£1I& hypotheek:. Fa.R EIJGELAAR&Zoon. HST GOTO DEE. ZEE TRACTATIES Notaris Mulder Twee woonhuizen, IN ot ar is Mulder booigewas ea nagras van Sr s. Texelstroom naar Purm erend* voor het uitvoeren van al het voorkomende timmerwerk. Ad verteeren doet verkonden. Maandag 12 uur naar Purmerend Donderdag 8 uur naar Leiden. KUNSTTANDEN. Spreekuur met Arts Wed. BUYKES, Stationstraat 11, Heider. Geld beschikbaar voer ie en 2e Hypotheek. Harllnger Steenhouwerij Natuarsteemverkan Grafversierlngea Schoorsteenmantels Slijpsteeaien, enz. FEUILLETON. rlLELrABiRIErv koopt TT nergens voorcleelijjer dan. hij MAARTEN SMIT te Koeqras. publiek verkoopen en verhuren vaart JVEaandag a.s, Vertrekt 1 uur. Ondergeteekende. beveelt zich beleefd aan vaart EÈR Tand-Techuiker I. moeten er nu en dan zijn, om den sleur van eiken dag te breken. Dikwijls is er onverwacht aan eiding toe.Zorgt daarom steeds dat U een pondspak Wouda's Tarwebloem Parel in huis heeft, opdat U familie en vrienden het beste kunt voorzetten. Nergens maakt U heerlijker gebak van. Vraagt uw Winkelier. 13 Om te voorkomen dat U elders voor HOOGER PRIJS MINDER KWALI TEIT ontvangt, kunt U bij mij steeds een Demonstratie-wagen bezichtigen. LEVERING DOOR GEHEEL NEDERLAND. Beleefd aanbevelend, MAARTEN SMIT. Ford importeur Koegras. Machinale inrichting voor Carrosserie-bouw Telefoon No. 2 Julianadorp. te TEXEL, zal op Dinsdag 29 Juli 1924, 's avonds7y3 uur in het café „Den Burg" te Den Burg', voor mej. de Wed. P. R. Huisman publiek verkoopen waarvan een bewoond is geweest door ge melde weduwe en een bewoond is door mej. Jantje Huisman, met erven en steeg aan de Warmoesstraat te den Burg kadaster Sectie K no. 1560 groot 56 centiaren en 1561 groot 76 centiaren. Te bezich'tigen daags voor den verkoop van 2—5 uur. te Texel, zal op Dinsdag 29 Juli 1924, 's avonds 7'/° uur in het café „Den Burg" te Den Burg, voor de vereeniging tot behoud van Natuur monumenten in Nederland, 7 heet. land genaamd „de Staart" in Waal en Burg, in 2 perceelen. D. METS. H. BOON Wz., Koogerstraat, Den Burg. H. KEESOM. Credieten vanaf f 500,—. Postzegel voor antwoord. Brieven onder No. 12 aan het bureau van dit blad. Vraagt inlichtingen bij onze Agenten of rechtstreeks aan ons adres. HOOGWATER ter reede van Texel, vóórmiddags; (nam. ongeveer 7„ uur later.) Datum 24 25 26 27 28 29 30 Juli Hoogwater 3,02 3,55 5,02 6,15 7,19 8,14 8,57 Treinenloop Helder—Amsterdam v.v. van Helder naar Amsterdam. Vertrek Helder Aankomst Amsterdam 6,29 Zond. niet (tot Alkm.) 9,04 6.49 Zondags (tot Alkmaar) 9,04 7,27 sneltrein 9,04 10,05 Zondags niet 12,13 12,31 2,52 2.06 alleen Zaterdags 4.39 3,51 Zaterdags en Zond. niet 5,55 4,14 Zondags niet 6,41 7,24 9,32 Donderdag naar Schagen een markttrein, ver trek 7 45 aankomst 8,32. Van Amsterdam naar Helder. Vertrek Amsterdam Aankomst Helder 5,16 Zondags niet 8,32 7,57 sneltrein Zondags niet 9,40 9,11 11,22 12,28 Zondags niet 2,46 3.05 6,13 5,40 alleen Zond. in Juli, Aug. 8.07 5,49 Zondags niet 8,07 9,16 sneltrein 11,08 Zondags aankomst 11,29 11,25 sneltrein'alleen Zondags 1,04 Stoombootdienst Texel—Helder v.v. Op Werkdagen: van Texel 6— 8,— 11.— 2,30 5,30 uur van Helder 7,— 9,30 12,— 4,15 6,45 uur Op Zon- en Feestdagen: van Texel 6,— 11,5,30 uur van Helder 9,12,— 6,45 uur Auto-diensten. Burg—Haven Oudeschild v.v. Van Burg 20 minuten vóór het vertrek v. d. boot Van Haven na aankomst van de boot. Cocksdorp—Burg v.v. Van Cocksdorp v.m. half 10 en n.m. 1 uur. Van Burg v.m. 10.50 en n.m. 5,15. Burg—Koog v.v. Van Burg: 1,— 2,30 5,15 n.m. Van Koog: 1,40 4,40 6,30 n.m. Het Post- en telegraafkantoor den Burg is geopend Zon- en feestdagen vm. 8—9; nam. 1—2. Werkdagen: .■Telegraaf en telefoon: vm. 8 tot nam. 8 Postdienst: vm. 8 tot nam. 7,30 Postwissels, kwitanties i Rijksverzekeringsbank J vm. 8,30 tot nm. 3 Postcheque en giro I Rijkspostspaarbankvm. 9 tot nam. 7,30 Zaterdagavond na 6 uur v. postdienst gesloten. Licht op van 26 juli 1 Aug. 1924. Rijwielen 9,30 uur, rijtuigen 10,— uur. Stoomboot TexelHarlingen v.v. Van Texel: Dinsdag en Donderdag 10.— v.m. Van Harlingen Woensdag en Zaterdag 10,30 v.m Door ERNST KLEIN. Nadruk verboden. Eeh zwaargebouwde, breedgeschouderde ma» ^|n ongeveer 32 33 jaar, trad de stampvolle hall van het hotel Brabant „ULter den Linden" te Berlijn binnen. Hij was met een huurrijtuig gekomen en baande zich nu met zijn tamelijk gehavend uitziende handkoffer een weg door de dicht opeengepakte gasten naar de ontvangzaal. De elegante jonge man achter den lesse naar, die juist naar de wenschen van een dame informeerde, schonk aanvankelijk geen aandacht aan hem Daarop kwam een Engelschman aan de beurt die gedurende den ganschen tijd den jongeling, met de ontvangst der gasten belast, den rook van zijn pijp in het gezicht blies wat deze met overdreven onderworpenheid verdroeg Na •den Engelschman volgde een gast uit de Oosterscbe landen, in een sportcostuum lichtbruine lakschoenen en een dikke zwarte sigaar in een zijner mondhoeken een van die energieke zakemnenschen, die, als het moet, desnoods de Keulsehe dom kunnen verplaatsen. Voor hem bleek de jongeling bijzonder ontzag te hebben I e bescheiden gekleede vreemdeling met zijn handkoffertje scheen nog steeds niet voor hem te bestaan. Hij bleef rustig zijn beurt afwachten Om zijn lippen speelde zoo iets als een spottend glimlachje. Hij dacht aan een tijd, die nog niet zoo heel vei achter hem lag. Toen was hij ook in hotel Brabant afgestapt In een prachtige grijze auto, de borst vol ridderorden Twee kapiteins vandenDuit- schen geneia'.en staf hadden hem in de hall hun opwachting gemaakt, de chef van het personeel mot de ontvangst der gasten belast, had hem in hoogst eigen persoon naar zijn vertrekken gebracht..., en nu stond hij hier weer, als een arme drommel. De Engelschman, de „Schieber", het mon daine dametje waren thans de goden, die werden aangebeden Eindelijk scheen de met bezigheden over laden jonge man ook een oogenblikje tijd voor hem te vinden. *U wenscht „Er is voor mij hier een kamei besteld Michael uit Weenen." De jongeling raadpleegde zijn boek en constateerde, dat dit inderdaad bet geval was. Iieuigszins verwonderd staarde hij den man met het handkoffertje aan. De voor hem besproken kamer was een van de beste en duurste van het heele hotel. Het stond uitdrukkelijk naast de bestelling, dat er voor den heer Michael uit Weenen uitste kende appartementen gereserveerd dienden te worden. De heer Michael werd daarop naar den portier verwezen, die, toen hij het kamer- nummer van den nieuw aangekomene vernam, in zijn zak tastte en hem een gesloten couvert overhandigde. Michael knikte slechts en stak het bij zich. Toen hij zich omkeerde, om een hotelbediende te volgen, die ziju koffer droeg, botste hij tegen een vlak achter hem staanden man op, die snel terugweek en in het gewoel verdween. Gedurende het ondeelbare oogenblik.dat hij den vreemdeling in het gelaat had kun nen zien, waren Michael, die in zijn beroep geleerd had, snel en scherp waar te nemen, de stekende zwarte oogen van dien man opgevallen. Het scheen hem toe alsof zij hem zelfs heel nauwkeurig hadden gade geslagen. Het was mogelijk, dat hij zich vergiste maar aangezien hem voor' de aangelegen heid, waarvoor bij hier was gekomen, de grootste voorzichtigheid als zijn eerste plicht was voorgehouden, hield hij het voor geraden eens naar dien zonderlingen man te informeeren. De portier kende hem niet. Hij meende echter ook opgemerkt te heb- heb, dat hij opvallend dicht in Michael's nabijheid was doorgedrongen vooral, toen deze den voor hem bestemden brief in ontvangst nam. De portier droeg het zwart witte lint van het Duitsche ijzeren kruis in het knoopsgat van zijn blauwe hotel-uniform. Dus een oud-soldaat, die waarschijnlijk de voorbije oorlogsjaren nog niet geheel vergeten had. Michael boog zich wat dichter naar hem toe en fluisterde: „Ik ben majoor Michael en ik zou je zeer veel dank verschuldigd zijn, als je eenigszins meer belang ging stellen in dezen heer. Wil je dat doen?" Een zichtbare schok doortrilde de welge dane gestalte van den portier Hij greep naar zijn pet. „Ik zal er voor zorgen, majoor." „En niemand behoeft te weten dat ik officier ben begrijp je me goed „Volkomen Michael wilde hem een biljet van 10 mark in de hand stoppen. Maar de man trok een bijna beleedigd gezicht. Zijn blik gleed over de ouwerwetsche overjas van den voorma- ligen officier Hij droeg een elegantere „Neen, neen, majoor," z.eide hij en nam daarbij een bijna even eerbiedige houding aan als de jongeling van ontvangst voor den met een zwarte sigaar gewapenden Oosterling: „Dienst is dienst" Michael knikte hem toe en ging de trap op. Hoe scherp hij echter zijn blikken ook liet ronddwalen de man met de stekende oogen was verdwenen. Op zijn kamer gekomen, maakte Michael het hem overhandigde couvert open. Er lag een briefje in, dat het volgende vermeldde „Ik ben op kamer 31. Verwacht u van nacht om één uur. Wees vooral voorzich tig Word reeds bespionneerd. B." Michael sloot de kamerdeuren af en vei- brandde het briefje met het couvert door middel van een lucifer. De asch wierp hij in de afwateringsbuis van het fonteintje en liet zoolang water doorspoelen, totdat ieder spoor van asch verdwenen was. Toen opende hij zijn handkoffer, welken men het zeer goed kon aanzien, dat hij 4'/3 oorlogsjaar had meegemaakt, begon zich te wasschen en verkleedde zich. Toen hij den koffer geheel had uitgepakt ontdekte hij op den bodem onder bet linnen goed zijn repeteerpistool en zijn officiers dolk, die Daniel, zijn oppasser, uit gewoonte voor hem had ingepakt Hij lachte, legde de gevaarlijke instrumenten weer in den koffer, voltooide z\jn toilet en verliet de kamer. Den ganschen nacht had hij in een over- vollen coupé dooigebracht, maar zijn gehard lichaam voelde geen vermoeidheid. Hij ver langde er sterk naar, BerlijD eens weer te zien. Hij deed zijn kamer op slot, daalde de trap af, gaf den sleutel aan het bureau af en liet zich door den menschenstroom meevoeren Michael was in den oorlog een der beste ordonnadce-offlcieren van hetOostenrijksche leger geweest en had heel wat koene waag stukken tot een goed einde gebracht. Hij had als boer achter het Russische Karpathen - front vertoefd, had als zigeuner in Servië rondgezworven en had als lid van hét Amerikaansohe hulpcomité zich in den rug van de Italiaanscbe legers verdienstelijk gemaakt er steeds op voorbereid, herkend te worden en ter zelfder plaatse gefusilleerd te worden. By den strijd, dien hij te voeren had, kwam het gevaar nooit van voren - maar de dood kroop achter hem aan en kon hem ieder oogenblik bij den nek grijpen. (Wordt vervolge

Texelsche Courant | 1924 | | pagina 4