Motorschip Maria Hoe koud het is Twee PIANO's. Van der Graaf Co.'s bureaux voorden handel Geerlings' Briefsteller vraagbaak voor iedereen Het Brievenboek voor iedereen VOORHANDEN HET GOUD DER ZEE zeer lage prijzen Maandag 12 uur naar Purmerend Donderdag 7 uur naar Leiden. Firma Langeveld de Rooij. Sr s. Texelstroom naar Purmerend. Notaris Mulder Eenige goed onderbonden meubilaire goederen, AMSTERDAM (hoofdkantoor) ROTTERDAM BRUSSEL. Incasso's van achterstallige en betwiste vorderingen. Handelsinformatiën. Burgerwoonhuis, Fa. Langeveld de Booij. FEUILLETON. Sanguinose (in vacuo SANGUINOSE BERENDS Co, SCHAGEN vaart Bloembollen Woensdag aan boord. Wij hebben een keurige collectie Thermometers in prijzen van 30 tot 75 cents. "Vertrekt 1 uur. verzameling van brieven over de meest uiteenloopende onderwerpen, tevens inzake wettelijke voorschriften van allerlei aard. 15e druk gebonden f 2,75. (minder uitgebreid dan bovengenoemd werk) Ingenaaid f 0,75, eeririg DEERING Handaflegapparaten DEERING Graanmaaiers DEERING Zelfbinders leVeren uit voorraad tegen Tel. 31. H. KEESOM. vaart Maandag a.s. D. METS. TE KOOP Te bevragen bij GEZ. GRAAF, den Burg te TEXEL, zal op Vrijdag 8 Augustus a. s, des morgens 10 uur, ten verzoeke ?n voor het woonhuis van den heer P. BOSSEN aan den Schilderweg te Den Burg om contant geld publiek verkoopen waaronder met zwart lofwerk bestaande uit1 heeren- en dames-leuningstoel, 1 gemakkelijke lage stoel, 5 gewone stoelen en tafel en voorts spiegels, kachels, ledi kanten, tafels, stoelen, lampen, mangel enz. Nette goederën kunnen worden ingebracht. Te bezichtigen den dag voor den verkoop van 2—5 uur. TE KOOP een voor enkele jaren nieuw gebouwd met mooie groote tuin, samen groot 10 aren. Te bevragen onder motto „woonhuis" bureau v. d. blad. Zuiver Plantaardig Versterkingsmiddel. Wanneer gij in deze zware tijden de verschijnselen bespeurt van anaemie en van jgj neurasthenie, te weinig bloed en arm bloed, zenuwzwaktedan moet gij, nu vooral, |0 bijtijds daar wat aan doen. Zijt gij lusteloos? Uw eten smaakt u niet? Gij slaapt gj| slecht inwordt wakker zonder uitgerust te zijnhebt hoofdpijn, suizingenzijt ge- j@j durig vermoeid? Dan is voor u de het middel dat U spoedig de verlorene krachten hergeeft en de zenuwen versterkt. tf| Sanguinose wekt den eetlust opbevordert een diepen, gezonden, verkwikkenden slaap tAJ en grijpt met vaste hand in die reeks van treurige verschijnselen die anaemie (bloed- armoede) en neurasthenie (zenuwzwakte) vergezellen. Tweemaal daags een eetlepel is voldoende. SANGUINOSE kost per flesch f 2,—, 6 fl. f 11,—, 12 fl. f 21.—. Verkrijgbaar bij Apothekers en Drogisten. WACHT U VOOR NAMAAK. VAN DAM Co. De Riemerstraat 2c/4. Den Haag. Te Texel bij G. Dros Oosterend; T. Buijs en I. Moerbeek, den Burg; en fei| Joh, Dros. Oudeschild. HOOGWATER ter reede van Texel, vóórmiddags; (nam. ongeveer Va uur later.) Datum 7 8 9 10 11 12 13 Aug. Hoogwater 1,36 2,25 3,22 4,30 5,52 7,07 8,15 Treinenloop Helder—Amsterdam v.v. van Helder naar Amsterdam. Vertrek Helder. Aankomst Amsterdam 6,29 Zond. niet (tot Alkm.) 9,04 6.49 Zondags (tot Alkmaar) 9,04 7,27 sneltrein 9,04 10,05 Zondags niet 12,13 12,31 2,52 2.06 alleen Zaterdags 4.39 3,51 Zaterdags en Zond. niet 5,55 4,14 Zondags niet 6,41 7,24 9,32 Donderdag naar Schapen een markttre in, ver trek 7 45 aankomst 8,32. Van Amsterdam naar Helder. Vertrek Amsterdam. Aankomst Helder 5,16 Zondags niet 8,32 7,57 sneltrein Zondags niet 9,40 9 11 11 22 12,28 Zondags niet 2,46 3,05 6,13 5,40 alleen Zond. in Juli, Aug. 8.07 5,49 Zondags niet 8,07 9,16 sneltrein 11,08 Zondags aankomst 11,29 11,25 sneltrein alleen Zondags 1,04 Stoombootdienst Texel—Helder v.v. Op Werkdagen van Texel 6.— 8,— 11.— 2,30 5,30 uur van Helder 7,— 9,30 12,4,15 6,45 uur Op Zon- en Feestdagen: van Texel 6,— 11,— 5,30 uur van Helder 9,12,— 6,45 uur Auto-diensten. Burg—Haven Oudeschild v.v. Van Burg20 minuten vóór het vertrek v. d. boot Van Havenna aankomst van de boot. Cocksdorp—Burg v.v. Van Cocksdorp v.m. half 10 en n.m. 1 uur. Van Burg v.m. 10.50 en n.m. 5,15. Burg—Koog v.v. Van Burg: 1,— 2,30 5,15 n.m. Van Koog: 1,40 4,40 6,30 n.m. Het Post- en telegraafkantoor den Burg is geopend: Zon- en feestdagen vm. 8—9; 'nam. 1—2. Werkdagen: Telegraaf en telefoon: vm. 8 tot nam. 8 Postdienst: vm. 8 tot nam. 7,30 Postwissels, kwitanties j Rijksverzekeringsbank vm. 8,30 tot nm. 3 Postcheque en giro 1 Rijkspostspaarbankvm. 9 tot nam. 7,30 Zaterdagavond na 6 uur v. postdienst gesloten. Licht op van 2—8 Aug. 1924. Rijwielen 9,13 uur, rijtuigen 9,43 uur. Stoomboot TexelHarlingen v.v. Van Texel: Dinsdag en Donderdag 10.— v.m. Van Harlingen Woensdag en Zaterdag 10,30 v.m Door 'ERNST KLEIN. Nadruk verboden. 4 Terwijl hij zijn cigarettenkoker bijvulde uit de doos, die hij uit zijn koffer te voor schijn had gehaald, keek hij onwillekeurig eens in het vertiek rond. Daarop legde hij de doos weer in den koffer zijn blik werd plotseling strakker Toen hij hem vanmorgen had leeggepakt, had bij er slechts drie voorwerpen in laten liggen: de doos met cigaretten, de revolver en zijn officiersdolk. De revolver lag in den koffer, de doos hield hij in de hand de dolk echter was verdwenen. Een oogenblik stond hij als vastgenageld op dezelfde plaats. Zonder te weten, wat hij deed, stak hij een cigaret aan, deed een paar trekken en liet zijn hand zakken. Hij bemerkte in het geheel niet, dat de branden de cigaret tusschen zijn vingers doorgleed en op den grond viel. Daar hing zijn costuum, dat hij op reis had uitgespreid. Daar stonden zijn schoenen die hij na zijn komst had uitgetrokken. Zijn overjas en zijn slappe hoed hingen aan den kapstok. In de kast lagen een paar hemden en boorden, die hy had mee gebracht. Allemaal dingen, die voor een inbreker hoegenaamd geen aantrekkings kracht bezaten. Maar waarom dan juist die dolk De revolver was toch stellig van veel meer waarde. Zelfs de cigaretten, hoewel allerminst van de fijnste kwaliteit, waren in het tegenwoordige Berlijn zeer zeker het meenemen waard. Die waren echter onaangeroerd. Alleen de oude, geheel waardelooze officiersdolk Michael haalde de schouders op. Hij kon deze vraag niet beantwoorden en brak zich met de oplossing daarvan voorloopig ook het hoofd niet. Dat men de kamerdeuren, die hij gesloten had, geopend had, achtte hij niet de moeite waard om daaraan zijn gedachten te verspillen. Zijn tegenstanders kenden zijn kamernummer zij behoefden gedurende zijn afwezigheid slechts naar het bureau te gaan, den sleutel te vragen en na volbrachte taak wederom af te-geven. Men kon van het hotelpersoneel toch niet verwachten, dat het zich het bij iederen sleutel behoorend gelaat in het geheugen prentte. Enfin Voorloopig viel er niets aan te veranderen. Hij moest geduldig afwachten, totdat de zonderlinge liefhebber van zijn armzalige dolk zich ergens aanmeldde. Hij ging omlaag naar de hall. Deze was slechts spaarzaam verlicht. De nachtportier leunde op zijn lessenaar en las geeuwend in een courant. Hij keek zelfs niet op, toen Michael recht op den Amerikaan afstapte. Deze schudde het hoofd, toen hij van den diefstal hoorde. „Ik zou de zaak onmiddellijk aangeven," meende hij. „Men kan niet weten" De wenk was duidelijk. Zodder aarzelen wekte Michael den portier uit zijn sluime ring en deelde hem het gebeurde mede. De man wilde den hoteldetectieve direct uit zijn bed halen, opdat hij het geval kon onderzoeken. Michael meenden echter, dat de zaak wel tot het aanbreken van den morgen kon blijven rusten. De detective zou zich dan bij hem komen aanmelden. Met een zucht van verlichting viel hij toen eindelijk naast den Amerikaan in een ge makkelijke clubfauteuil neer. „Ik ben te uwer beschikking," zeide hij. „Kent u mijn naam vroeg de ander. „Neen."* „Ik ben James Aubrey Boyle, oudste chef van de bankfirma Boyle Boyle in New- York." „De chef van mijp oom"— Michael richtte zich eenigszins op en maakte een korte militaire buiging, die de heer Boyle met een vriendelijk glimlachje beantwoordde. „Weet u, waarover het eigenlijk gaat vroeg hp verder. Wederom antwoordde Michael ont kennend en voegde er als het ware verduide lijkt aaD toe: „Direct na den oorlog stond ik evenals zoo velen mijner kameraden voor de vraag„Wat nu Ik heb niets anders geleerd dan menschen te dooden. De nieuw bakken Staat Zuid Slavië bood mij een posi tie als overste in het leger aan. Maar ik kan mijn overtuiging niet wegwerpen als een eindje cigaret. Ik was eenmaal aan hanger van het keizerlijk régime en zal het ook wel blijven. Hoewel dit nu niet bepaald een winstgevende overtuiging is. Maar dat is nu eenmaal niet anders, mijnheer Boyle. Ik heb daarna moeite gedaan, om ergens wat te beginnen. Maar ik pas niet goed achter een schrijftafel en maar al te spoe dig waren mijn financiën uitgeput, die boven dien nooit bijzonder rooskleurig zijn geweest. Enfin, toen schoot mij m'n oom in Amerika in de gedachten. Ik kan mij vrij goed in eenige talen uitdrukken, die er op onzen aardbol gesproken worden misschien had men voor mij in de nieuwe wereld eenige vooruitzichten. En tot mijn groote verras sing ontving ik bijna omgaand antwoord. Eerlijk moet ik bekennen, dat de snelheid, waarmee ik antwoord ontving, mij meer verbaasd heeft dan het antwoord zelf. Hoe wel ik tot op heden nog niet weet, waarom het gaat. Mijn oom schreef, dat ik in het begin van September in Berlijn moest zijn en in hotel Brabant mijn intrek moest nemen, waar men een kamer .voor mij zou reserveeren. Daar moest ik mij bij een vreemdeling, die zich met mij in verbinding zou stellen, met het wachtwoord „Sveto* aanmelden. Ik ben soldaat en heb geduren de den oorlog wel merkwaardiger opdrach ten gekregen. En nu ben ik hier, mijnheer Boyle". „En ik verheug mij", an twoordde de bankier, „dat u er bent, want u schijnt mij de rechte man voor ons doel te zijn. Uw oom vertelde mij, dat u in den oorlog zoo iets als een spion was geweest „Wij noemen dat bij ons militairen eenigs zins anders. Maar in de practijk komt dat vrijwel op hetzelfde neer." „O, pardon Ordonnance-officier noemt men dat, niet waar? Nu, mijn militaire kennis is zeer gering. Maar om nu eindlijk tot de zaak zelf te komen mijnheer Michael zoudt u wederom een dergelijk.e taak op u willen nemen, zooals u die voo-x het vader land hebt volbracht?" „Ik zou natuurlijk eerst moeten weten, waarop de zaak eigenlijk neerko.mt. Aan gezien de broer van mijn moeder mij daar voor aanbeveelt, kan ik niet aannemen, dat het een oneervolle taak betreft". „Oordeel zelfIk moet u dan eersi" een geschiedenis vertellen, die u nog merkwaar diger zal toeschijnen, dan de brief van uw oom. U weet, dat deze reeds meer dan dertig jaar onze firma trouw heoft gediend. iW-ord.t vervolgd

Texelsche Courant | 1924 | | pagina 4