S. 8. Alesia Aanbesteding. Duinker's Melange Waarschuwing. Schipper Zuidewind a Jongens en Meisjes! Van der Graaf Co.'s bureaux voor denbandel Fa. Langeveld de Rsojj vErloren VRAAGT DE WIT Sf KLEIN Marktberichten. Predikbeurten. Ruime sorteering fotokaarten weer voorhanden. Fa, LANGEVELD DE R001J, Gezamenlijke Wolverkoop een groote partij puik beste Eigenheimers, zal aanbesteden Dagelijks verschgefabriceerd, daardoor kwaliteit gewaarborgd. Bij de meeste winkeliers verkrijgbaar. H. DUINKER Pz., v h. P. Duinker, Een „Henderson" Motorrijwiel, Streng verboden te jagen of te schieten op de lande rijen in gebruik bij onder- geteekende. A. BREESNEE. N. B Er zal streng toezicht op gehouden worden. een meisjesmantel. een degelijke eenvoudige juffrouw, Noteering R. Kcijser Co. 16 cent Firma LiDgeveld de Roojj. AMSTERDAM (hoofdkantoor) ROTTERDAM BRUSSEL. Incasso's van achterstallige en betwiste vorderingen. Eandelsinformatiën. Burgerwoonhuis, Ook in een kleine plaats Alle boeken Wereldbibliotheek te Amsterdam. benoodigde basaltslag te doen. In een volgende vergadering zullen dan de plannen tot wegverbetering zelve aan de raad voor gelegd kunnen worden. Het hiervoor benoodigde krediet be draagt f 5000,—. Zonder hoofdelijke stem ming goedgekeurd. Rondvraag De heer Dros zegt dat de bestrating in de Koog zoo treurig is. Alle dorpen behalve de Koog hebben nu geprofiteerd van ons kasje; spr. hoopt dat men nu de weg in de Koog eens piekfijn in orde zal maken. De Voorzitter zegt dat de Koog toch ook uit de kas geprofiteerd heeft; zoo met de opritverbreeding en de prachtige plaiken die daar nu gelegd zijn. De heer Dros zegt dat dit hoofdzakelijk voor de badplaats is, maar de inwoners van het dorp moeten ook wat hebben De Voorzitter zegt dat er natuurlyk geen bezwaar tegen is de wenschelijkheid van iets naar voren te brengenen dat daar dan ook nota van genomen zal worden. Toch moet de Voorzitter de leden dringend in overweging geven in het algemeen ge sproken voorloopig niet met nieuwe wen- schen aan te komenwij hebben meer dan genoeg hooi op onze vork genomen en zullen geruime tijd noodig hebben om alles wat wij ons voorgenomen hebben, nog af te werken. De heer Roeper zegt dat de Waal ook niet uit het potje meegekregen heeft. De heer Dros zegt dat men te de Waal toch de straat over de volle breedte heeft. De heer de Graaf vraagt of het in stryd met de nu afgekondigde Rijwielverordening zou zijn in de Cocksdorp een bordje op de kleine straatjes te plaatsen, met „Verboden Rijwielpad' De Voorzitter antwoordt dat dit geen zin heeft, daar men dit verbod moet kun nen handhaven door zoo noodig proces verbaal op te maken. De heer Pisart wenscht zich aan te sluiten bij wat de heer Dros over c,e be strating in de Koog gezegd heeft. De Voorzitter wenscht nog eenige mede- deelingen te doen, naar aanleiding van de vraag van de heer Pisart in de vorige raads zitting over het electrisch bedrijf der ge meente. Er zpn nu een zevental plannen ingekomen, allen verschillend. Bijvoorbeeld draaistroom voor den Burg alleen, idem voor den Burg met verschillende dorpen, idem met en zonder medewerking van de bemalingsinrichtingen der waterschappen, bovendien nog een plan voor gelijkstroom den Burg alleen, etc. Het ligt in de bedoe ling deze plannen allen ter beoordeeling op te zenden aan de ingenieur van het Pro vinciaal Electriciteitsbedrjjf. Diens advies zal wel niet lang op zich laten wachten en dan zal er in de Raad over gesproken kunnen worden. In elk geval zal dit najaar de beslissing moeten vallen. Dan wenscht de Voorzitter, alvorens tot sluiting van de vergadering over te gaan, nog enkele woorden tot de heer Keesom te richten. Men heeft in de Texelsche bladen de laatste tijd een groot gedicht op de heer Keesom kunnen lezen, waai uit bleek dat deze nu al 25 jaren raadslid was geweest. Op de 16e Augustus 1899 werd de heer Keesom door de toenmalige burge meester de .foncheere geïnstalleerd, waar bij deze memoreerde het groote aantal 3temmen dat er op de heer Keesom was uitgebracht. Daaruit mocht worden afgeleid dat men met gerustheid meende hem de belangen der gemeente te kunnen toever trouwen. De Voorzitter van thans meent dat de verwachtingen ven toen niet be schaamd zijn geworden; voor wat althans de 9 jaren betreft dat de tegenwoordige burgemeester met de heer Keesom samen werkte is dit steeds een genoegen geweest. De Voorzitter wenscht de heer Keesom dan ook van harte geluk De heer Keesom zegt dat, alhoewel het nog een week te vroeg is, hij de aange boden gelukwenschen dankbaar aanvaardt. Het treft spr. bizonder de oudste en tevens nog het eenigste raadslid te zijn dat nog van die tijd is overgebleven. Spr. hoopt dat het hem gegeven moge zijn nog lang de belangen van elkeen te behartigen. Sluiting te 6,05. Alkmaar, 8 Aug. Op de heden gehouden graanmarkt waren aangevoerd 203 H.L. De prijzen waren, per 100 K.G. Tarwe 14,— a 16, "Haver 11,a 12,50 Gerst chevalier a Blauw Maanzaad 34,- a 38,— Grauwe erwten 40,— a 0, Eierveiling Texel, 11 Aug. Aangevoerd werden 147 partijen, 20730 stuks Kipeieren f 6,90 a f 7,60 per 100 stuks Texel, 11 Aug. 12 paarden 200,a 400, 5 Veulens 60,a 75, 5 Nuchtere kalveren 13,a 17, 1 Ram 50, 47 Schapen 34,a 50, 284 Lammeren 22,— a 33,50 13 Biggen 8.— a 14, Zondag 17 Augustus 1924. HERVORMDE GEMEENTE. Burg, geen dienst. Koog, 's av. 7 uur ds. Raabe. Oudeschild, v.m. 10 uur ds. Brtimmer. Den Hoorn, 's av. 8 uur ds. Brümmer Voorbereiding H. Avondmaal. Oosterend, vm. 10 uur ds. Janzen. Cocksdorp, vm. half 11 de heer de jong van Amsterdam. Collecte Fonds Schraalste predikants- tractementen. Donderdag 14, 21 en 28 Augustus geen Meisjes-Vereeniging te Zuid-Eierland. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend, v.m. 10 uur ds. J. H. Donner van Brandwijk (Z.H.) Uniecollecte. n.m. 3 uur dezelfde. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Waal, vm. 10 uur ds. de Maar. Geestelijke en lichamelijke kracht volgen na tijdelijk gebruik van Foster's Maagpillen. Dit geneesmiddel regelt de gal, bevordert de spijsvertering, verschaft normale werking der ingewanden, en helpt de lever om ge zond, voedend bloed te vormen. Alle leden der familie kunnen dit welbekend huis middel veilig toepassen. Prijs per flacon van vijftig versuikerde pillen f 0,65; in apotheken en drogistzaken. 305 ADVERTENTIEN. Hiermede geven wij kennis van het plotseling overlijden van onze jongste lieveling, JANNETTE, in den aanvalligen leeftijd van ruim één jaar. A. BAKKER Az. C. BAKKER—Duinker. Den Burg-Texel, 9 Aug. 1924. Eenigste kennisgeving. Hiermede betuigen wij onzen hartelijken dank voor de vele bewijzen van deelneming ondervonden bij het overlijden van onzen geliefden Zoon, Broeder, Zwager en Gom, den ZeerEerwaarden Heer M. AUG. PIEPER. Namens de Familie, J. G. v. KELCKHOVEN Ex.-test. Burg—Texel, Aug. 1924. Het bestuur der Federatie tot Verbetering van den Wolhandel heeft, gezien de aan melding van nieuwe leden in den laatsten tijd, de gelegenheid tot toetreding van nog niet aangeslotenen opengesteld tot 1 Sep tember a. s. Men verbindt zich thans slechts voor één jaar. Aanmelding liefst bij den Secretaris: E. Dzn. GOVERS, Alkmaar. TE KOOP 8 cent per kilo afgehaald. K. VERMEULEN, Gerritsland, Texel. Het College van Dagelijksch Bestuur van het Waterschap „de Dertig Gemeenschap pelijke polders op Texel," het vergraven van verschil lende perceelen tochtslooten Inlichtingen worden verstrekt door den Opzichter van het Waterschap. Inschrijvingsbiljetten voor of op a. s. Maandag 18 Augustus, 's middags 12 uur in café „Den Burg". Het College van Dagelijksch Bestuur voornoemd, J. S. D1|T, Voorzitter. Jac. KIKKERT Nz., Secretaris. Keizerstraat IJ 2, Helder. vertrekken Donderdag 14 Aug. van Texel Dinsdag 19 Aug. van Amsterdam TE KOOPwegens omstandigheden 4 cil., 2 versn., vrijloop en kickstarter (met Duo en Motorpak) loopt uitstekend. Spotprijs f210,—. Adres: R1EUWERTS, Koningdwarsstr. 14 Helder. Maandag j. 1. aan De Koog Terugbezorging verzocht PASTORIE Warmoesstraat, Den Burg. vertrekt DONDERDAG 12 uur van TEXEL en VRIJDAG 15 AUGUSTUS van AMSTERDAM en vervolgens iederen Dinsdagmiddag van Texel en iederen Vrijdagmiddag 2 uur van Amsterdam. GEVRAAGD voor hulp in de huishouding. Brieven Iett. D. bureau van dit blad. van AF OUDESCHILD Laplata Mais Nieuwe oogst 11,— Gerst gezuiverde blanke 13,75 Suikerkoekjes (incl.) 17,50 Murwe koek 16,75 Zaansche Voorslaglijnkoeken 14,25 Amerik. lijnkoeken 14.50 Grondnotenkoeken 14,50 Cocoskoeken 12,75 Haver Texelsche 12,- Gemengd kippenvoer 13,75 Paddi nieuwe oogst 17, Witte erwten 12,50 Tarwe 15,50 Tarwezemelen (incl.) 9,— Liebig's Vleeschmeel 28, Phosforzure Voederkalk 14,- Prima zaaiwikken 16, Alles per 100 K.G. den Burg, Texel, 14 Augustus 1924. De mooie doosjes met Lucra- kleurkrijtjes, die maar kosten, zijn weer te krijgen bij TE KOOP een voor enkele jaren nieuw gebouwd met mooie groote tuin, samen groot 10 aren. Te bevragen onder motto „woonhuis" bureau v. d. blad. kunt go wel goede boeken tegen billijke prjjzen koopen. Leest u onderstaande ljjst even door Allicht is er wat van uw gading by wjj hebben al deze boeken, keurig gebonden, in voorraad. zijn uitgegeven door de f 1,05. E. T. A. Hoffmann De gouden vaas Albertine Draayer-de Haas Vrouwen Wilhelm Hauff Süsz, de Jood Prosper Merimée Carmen Heinrich Heine Het boek Le Grand Dostojewsky - Witte nachten Iwan Toergenjew Klara Mllitsj. f 1,25. J. A. Simons-Mees Een paladjjn Bosboom-Toussaint Een vertelling aan de kaptafel Madame de Lafayette de Prinses de Clèves Neel Doff - Dagen van honger en ellende Tolstoi Iwan de dwaas E. A. Poe Tien vertellingen Henri Borel Een droom G. van Hulzen Zwervers G. Eekhoud Kees Doorik. f 1.45. Peter Rosegger De Landsvorstin Iwan Toergenjew Vaders en Zonen Aart van der Leeuw Sint Veit Bernard Shaw Mensch en oppermensch G. van Hulzen Zwitserland Nico van Suchtelen Zwerftochten met de tent door Nederland von Eichendorff Uit het leven van een dagdief J Eigenhuis - De Ruige Hoeve Samuel Goudsmit Zoekenden f 1,60 Goethe Zielsverwanten 1,60 Anzengruber De Schandvlek 1,70 Arthur v. Schendel Verhalen 1,70 M. H. v. Cam pen Bikoerim 1,85 Hnnoré de Balzac De oude Goriot 1,90 Bosboom-Toussaint Majoor Frans 1,90 Charles Lever De avonturen van Algernon Sydney Potts '2,05 George Meredith Rhoda Fleming 2,10 Bernhard Keilerman De dwaas 2,15 Betje Wolff en Aagje Deken Histo rie v. Mej. Sara Burgerhart 2,80 Bosboom-Toussaint Het huis Lauernesse 2,30 Henri van Booven Tropenwee 2,50 Cyriel Buysse De roman van den schaatsenrijder 2,75 LitadeRanitz Als de droom in in droom vergaat 2,75 Anthoon Tiry Het schoone jaar van Carolus f,75 Louis Carbin De'verliefde passagier 2,75 Le Sage De zonderlinge lotgevallen van Gil Bias de Santillano 2 dl. samen 2,80 Henri van Booven - De scheiding 3,50 Charlotte Brontö Jane Eyre 3,60 Josef Cohen Zonnedauw 4,25

Texelsche Courant | 1924 | | pagina 3