m m Motorschip Maria I SCHOUW. HET GOUD DÉK ZEE. mBRENG DE TJ/D/NG BRT MAANTOCHT fS een best werkpaard met tuig Zuivelfabriek „De Onderneming" wei, weiroomkarnemelk en roomkarnemeik, Maandag 12 uur naar Purmerend Vertrek Woensdagmiddag 6 uur naar Leiden. s. s. Texelstroom naar Purmerend. Zaterdag 20 September a.s. Adverteeren doet verkoopen. FEUILLETON. y ■RRW?¥ Sm vaart vaart Maandag a.s, "Vertrekt 1 uur. HOOO WATER ter reede van Texel, vóórmiddags; (nam. ongeveer V° uur later.) Datum 18 19 20 21 22 23 24 Sept. Hoogwater 12,38 1,— 1,33 2,15 3,10 4,26 5,55 Treinenloop Helder—Amsterdam v.v. van Helder naar Amsterdam. Vertrek Helder. Aankomst Amsterdam 6,29 Zond. niet (tot Alkm.) 9,04 6.49 Zondags (tot Alkmaar) 9,04 7,27 sneltrein 9,04 10,05 Zondags niet 12,13 12,31 2,52 2.06 alleen Zaterdags 4.39 3,51 Zaterdags en Zond. niet 5,55 4,14 Zondags niet 6,41 7,24 9,32 Donderdag naar Schagen een markttrein, ver trek 7 45 aankomst 8,32. Van Amsterdam naar Helder. Vertrek Amsterdam. Aankomst Helder 5,16 Zondags niet 8,32 7,57 sneltrein Zondags niet 9,40 Q 11 |i 99 U28 Zondags niet 2/6 3,05 6,13 5,40 alleen Zond. in Juli, Aug. 8.07 5,49 Zondags niet 8,07 9,16 sneltrein 11,08 Zondags aankomst 11,29 11,25 sneltrein alleen Zondags 1,04 TE KOOP bij J. KEIJSER Augz. Het Bestuur wenscht te verkoopen bij inschrijving de restanten in het tijdvak 1 October 1924 tot 31 Maart 1925. Gunning voorbehouden. De gezegelde inschrijvingsbiljetten' moe ten vóór Maandag 22 September ingezon den worden bij den Directeur Ij. LAP. H. KEESOM. D. METS. De schouw op het schoonmaaien en zui veren van de tochtslooten is voor polder Waal en Burg bepaald op De nalatigen verbeuren een boete van fl.— en bij herschouw f3. Texel, 6 September 1924. Het College van Dagelijksch Bestuur J. EELMAN Jz., Voorz. W. H. LAP, Secr. Door ERNST KLEIN. Nadruk verboden. 16 Met de gewetenloosheid van 'n geld- veroveraar profiteerde Arnold Sanger van een samenloop van omstandigheden, die zoo gunstig voor hem uitviel, dat hij in alle in den oorlog betrokken landen tegelijk kon werken. Ongestoord en ongemerkt liepen uit zijn hand de draden naar Frankrijk en Duitschland, naar Italië en Oostenrijk. De slag aan de Somme werd geleverd, aan de Isonzo werd geworsteld. De Vereenigde Stalen zonden hun schepen en soldaten naar Midden-Europa. Arnold Sanger omspande de wereld vanuit het kleine Noorweegsche rotseilaod met zijn zaken Slechts één internationaliteit hield standdie van het geld, van het winstbejag. De nationale haat was in staat alle idealen, eerlijke zoowel als valscbe, te vernietigen, maar dat van het gouden kalf niet. Ontevreden was Vollmar met de richting, die zijn assistent insloeg. Steeds ontevrede ner werd hij, dps te grooter de resultaten waren, die Arnold Sanger bereikte. Hij wilde zich de zuiverheid van idee niet door winstbejag laten vergiftigen. Tevergeefs trachtte Arnold Stinger hem van de noodzakelijkheid te overtuigen, geen moge- lijkheid onbenut voorbij te laten gaan, waar door zij in staat werden gesteld, steeds meer krachten voor den eigen strijd te verza melen. Hevige woordenwisselingen ontston den er tusschen beide mannen, die zelfs dikwijls in persoonlijke twisten, ontaard den, totdat Vollmar het tenminste over zich verkreeg, den jongen man te laten begaan. Renate Vollmar verkeerde in een moeilijke positie tusschen hen beiden. Voor haar was de idee van haar vader heilig. Maar zij kon ook niet de juistheid van Arnold Sangers oordeel ontkennen, die de paden, die naar het ideaal voerden, zoo breed en gemakkelijk mogelijk wilde aanleggen. Het gebeurde dan ook meestal, dat zij zich aan de zijde van den practicus schaarde en den toorn van haar vader tegenover hem trachtte te verminderen. Ondanks al zijn sluwheid en gevatheid zou Arnold Sanger op den duur geen gelijk hebben gekregen. Maar tegen de tooverkacht van zijn dochter was hij niet bestand. En thans zaten deze drie menschen in hun huiskamer, terwijl buiten de herfst storm rondom huis en eiland raasde. Zooals altijd begon Vollmar met de lectuur der Duitsche bladen. Op zijh gemak las hij die van den eersten, tweeden en den derden September door Maar nauwelijks had hij een blik in het blad van den 4den geslagen of hij sprong met een plotselingen uitroep van schrik overeind. Renate liet haar thee ketel en Arnold Slinger zijn berichten in Stoombootdienst Texel—Helder v.v. Op Werkdagen van Texel 6.— 8,— 11.— 2,30 5,30 uur van Helder 7,— 9,30 12,— 4,15 6,45 uur Op Zon- en Feestdagen van Texel 6,— 11,— 5,30 uur van Helder 9,— 12,— 6,45 uur Auto-diensten. Burg—Haven Oudeschild v.v. Van Burg 20 minuten vóór het vertrek v. d. boot Van Haven: na aankomst van de boot. Cocksdorp—Burg v.v. Van Cocksdorp v.m. half 10 en n.m. 1 uur. Van Burg v.m. 10.50 en n.m. 5,15. de steek en beiden wendden zich verrast naar den professor. Zulke bewegingen waren hun anders vreemd van een man met zijn rustige natuur. „Wat is er dan gebeurd" vroeg Renate terwijl zij over zijn schouder heen keek, om een blik in de courant te werpen. Vollmar schudde een paar maal het hoofd alsof hij het bericht, dat hij juist gelezen had niet goed kon gelooven. Zonder op de vraag van het jonge meisje te antwoorden, las hij het artikel ten einde, waarvan het opschrift hem reeds zoo getroffen had. Het was het bericht van den geheimzin- nigen moord van den New-Yorkschen ban kier Boyle in het Brabanthotel te Berlijn en de inhechtenisneming van Samuel Lewis en zijn dochter Lea. „Lewin heeft Boyle vermoord en is gearresteerd," zeide Vollmar eindelijk, ter wijl hij het blad liet zakken en zijn beide helpers zonder te begrijpen aankeek. „Wat"zou er dan gebeurd zijn?" Renate Vollmar nam hem de courant uit de hand. „Daar staat immers Lewis!" riep zij uit. „Vergist ge u niet?" „Neen, ik vergis mij helaas niet," ant woordde de professor. „Lewin noemt zich sedert hij in Amerika is, Lewis. Hij is verschrikkelijk, deze oude dweper." Zij bewaarden allen het stilzwijgen en keken elkander met verschrikte oogen aan. „Moet er dan bloed vloeien sprak het Het Post- en telegraafkantoor den Burg is geopend Zon- en feestdagen vm. 8—9; nam. 12. Werkdagen Telegraaf en telefoon: vm. 8 tot nam. 8 Postdienstvm. 8 tot nam. 7,30 Postwissels, kwitanties j Rijksverzekeringsbank vm. 8,30 tot nm. 3 Postcheque en giro 1 Rijkspostspaarbankvm. 9 tot nam. 7,30 Zaterdagavond na 6 uur v. postdienst gesloten. Licht op van 13—19 Sept. 1924. Rijwielen 7,40 uur, rijtuigen 8,10 uur. Stoomboot TexelHarlingen v.v. Van Texel: Dinsdag en Donderdag 10.— v.m Van Harlingen Woensdag en Zaterdag 10,30 v.m meisje na een lange pauze. „Vader, dat is toch vreeselijk „Boyle," antwoordde Vollmar onzeker en aarzelend, was een van onze gevaarlijkste tegenstanders. Als hij niet in staat was. om onze zaken afbreuk te doen, dan kon niemand het. Maar toch het blijft vreeselijk Heeft Lewin er dan werkelijk geen anderen weg op geweten Arnold Sanger had intusschen het ge- heele relaas in de courant rustig dooi ge lezen en wendde zich nu tot Vollmar en Renate. „Eén ding begrijp ik echter niet," zeide hij. „Wie is die majoor Michael, die in deze geschiedenis een rol speelt? Daar staat het toch duidelijk, dat de moord op Boyle met zijn officiersdolk is volbracht. Waarom neemt men hem niet gevangen, maar Lewin Hij moet een voormalig Oostenrijksch officier zijn. Hij beweer t dat men hem zijn dolk uit zijnhandkofff r heeft gestolen. Hij was de laatste, die «ie n avond te voren nog in het gezelsch ap van Boyle is gezien. Meer dan een -uur moet hij met hem in de hall van 't ho tel hebben gezeten." „Je hebt gelijk, Arnold," hernam Vollmar, terwijl hij opstond en nadenkend heen en weer stapte. „Misschien een nieu.we spion, dien Boyle ons op den hals heeft willen sturen." (Wordt vervolgd

Texelsche Courant | 1924 | | pagina 4