Weldon's Ladies Journal en Weldon's Children Fashions l^loteeriiig C. R. Keijser Co. Brandstoffen Losse nummers van Boekhandel Parkstraat. SUCCES Door ad verteeren van AF OUDESCHILD Laplata Mais Nieuwe oogst 12,50 Prima gerst gezuiverde blanke 15,50 Suikerkoekjes (incl.) 18,50 Murwe koek 17,75 Zaansche Voorslaglijnkoeken 15.50 Amerik. lijnkoeken S K 15,75 Grondnotenkoeken 16,— Cocoskoeken 13,50 Palmpitkoeken 11, - Sesamkoeken 15,50 Raapkoeken 9, Haver 15,— Voertarwe 16, Gemengd kippenvoer 15,50 Witte erwten 14, Tarwezemelen (incl.) v 10,— Liebig's Vleeschmeel 32,— Phosforzure Voederkalk 14,50 Prima voerwikken 12, Alles per 100 K.G. den Burg, Texel, 22 September 1924. Volgende week in lossing prima Anthraciet (Belgisch) f 3,50 per H.L. Eierkolen 2,— Nootjeskolen 1,70 Briketten f8,50 per duizend. Beleefd aanbevelend Wed. G. v. d. KOOIJ, Cocksdorp Texel. voorhanden in Niet alle advertentiën hebben reeds bij één enkele plaatsing Zulks hangt grooten- deels daarvan af of er lust tot het koopen van Uw artikel bestaat wordt de lust tot koopen opgewekt. ADVERTEER in de „Texelsche Courant." Des schoolmeesters icraak. ,tWas„l April" en de kinderen hiel den zich op het schoolplein bezig met elkaar te foppeu. Daar naderde de school meester, die met waardigen tred naar zijn schoollokaal ging. „Meesterriep er één, „u vorliest wat!-1 En voor de onderwijzer omge keken had, werd er al geroepen „1 April „Meester, uw jas is vuil„1 April" klonk 't er direkt achterna. Meester zon op wraak en 't gelukte. Voor de klas staande sprak hij aldus „Weet jullie nog waar we den laat- steD keer gebleven zijn met de geschie denisles „Bij de overwintering op No va Zembla." „Juist, ik heb jullie verteld, hoe die kloeke mannen daar, de ruwe koude trotseerende, eeq hut gemaakt hadden, die hun moest beschutten tegen sneeuw en wind. Toen ze op zekeren dag rustig te samen zaten om een knetterend vuurtje, herinnerde één der mannen zich plotseling dat het hen 31 Augustus was. Fluks haalde hij een Nederlandsche driekleur uit een kist en plantte die boven np de hut.-. „Kan een vau jullie me ook zeggen, welke bedoeling die zeeman daarmee had Als uit één mond klonk het antwoord „31 Augustus, verjaardag van H. M. de Koningin 1" Toen was het de beurt van den mees ter om te zeggenl Aprilde overwintering was toch in 1596. Hardleersche menschen. Een onzer lezers, aldus het Hlhld die in de autobus van Haarlem naar Hillegom stapte, bemerkte dadelijk een sterken benzinegeur in den wagen. Hem bleek, dat in den wagen benzine lekte. Niettemin zat de chauffmr lustig te rooken en hal ook een passagier een brandende sigaar in den mond I Onze lezer wees beiden op hetgroote gevaar, dat zij veroorzaakten. Beide man nen sloegen de waarschuwingen in den wind. De chauffeur zocht net lek op en dichtte het mat de brandende sigaar in den mond. Eerst na herhaalde waar schuwing doofde hij, en later ook de rookende passagier, de sigaar. Zoo iets klinkt werkelijk ongelooflijk. OndaDks alle waarschuwingen. Wij zouden weuschen dat ied3r Neder lander weigerde in een autobus te gaan zitten, waarvan de chauffeur rookte, dat de ondernemers zei ven in autobussso het rooken verboden en aan dit verbod de hand hielden. In autobussen niet rooken Mijdt auto bussen waarin het wei gebeurt Een wereldrecord voor ons land. In bet Duitsche vakblad Der Zigarren und Zigaretten - Spezialist geeft men eenige cijfers, aangaande het gebruik van tabak in verschillende landen in 1923 Het. gemiddeld verbruik per inwoner bedroeg in Nederland 3400 gram, Ame rika 2100 gram, Duitschland 1552 gram, Oostenrijk 1400 gram, Noorwegen 1135 gram, Denemarken 1125 gram, Fran krijk 1000 gram. Nederland staat dus bovenaaD. Tengevolge van hier te lande heersch9nde veeziekten was de fok vee handel in ernstige mate gestremd. Als bewijs voor een wederopleving van deze handel wordt medegedeeld, dat Donder dag op het stoomschip Eemiacd van den Kon. Hol!. Lloyd zijn ingescheept 28 stuks fokvee, alle ingeschreven bij het Nederl. Rundveestamboek, 10 stieren en 18 vaarzen, met bestemming voor Brazilië. Een Russische prins bankbeambte te New York. Prins Dimitri, een neef van wijlen tsaar Nicolaas II van Rusland, werd dezer dagen herkend in den persoon van een bediende van de National American B.tnk te New York, waar hij sinds eenigen tijd werkzaam is. De jonge man heeft afstand gedaan van zijn titels en is be kend onder den eenvoudigen naam van Mr. Dimitri. Zijn salaris bedraagt 25 dollar per week. hij woont alleen en teruggei rokken in een bescheiden pension nabij de bank. Hij wordt op geheel ge lijken voet behandeld als de overige employés en volgens madedeelingeu van zijn chefs verricht hij zijn werkzaamhe den kalm en goed. Dimitri heeft den wensch uitgesproken zich grondig op de hoogte te stellen van de Amari'kaansche zaken principes. „Later, zoo zeide hij, - als het huidige regiems geëmdigd zal zijn, keer ik naar Rusland terug om mij dan op een of andere wijze nuttig te maken voor het herstel vaa mij ge boorteland. Bijzondere scholenbouw. De overwegend kerkelijke meerder heid van den raad der gemeente Dantu- madeel nam met op één na algemeeno stemmen het besluit om niet in te wil ligen het verzoek tot stichting van een bijzondere school te Murmerwoude. Deze school wil men bouwen op een terreiü, dat slechts een paar honderd meter verwijderd is van een andere bijzondere school op denzelfden grondslag. Daar kan men het niet samen vinden en dus... maar weer een schooltje er bij. Gelukkig dat er ook in kerkelijke kringen verzet komt tegen deze geldwegsmijterij. J

Texelsche Courant | 1924 | | pagina 6