Boekhouden. Gymnastiekvereeniging. Motorschip Maria Landbouwboekhouden Texelsche Berichten. Gemengd Nieuws. Predikbeurten. Marktberichten. Sportvereniging Oosterend. Chr. Volks-Bibliotheek Publieke Verkooping - Notaris Mulder publiek verkoopen Notaris Mulder De boerenhofstede genaamd „Grietjeshoeve" >cliooltassehe!i Notaris Mulder publiek verkoopen: Verloren een gouden broche nette flinke Dienstbode P.G. Ledenaangifte voor het inlijsten van photo- grafie, plaat- en schilder werken. een lichtgastoestel Maandag 12 uur naar Puroierend. een groot kippenhok Rooiers gevraagd Woensdag 8 October 1924, worden aanbesteed een volbl. zwartbont Stierkalf Adverteert doei vmoupe*. Texelsche Algemeene Wijkverpleging. Ingekomen giften gedurende de maand Sep tember 1924 N. N. Z.-Haffel f2,50 A. B. Den Burg f2,50 D. P. den Burg 2,— A. E. Eierland 5, D.d.H. Tienhoven 1,50 N. N. 30, N. N. den Burg 2,— B. D. den Burg 40,40 N. N. Eierland 10,— Mej. A B. O'end 1,— Wed. J. D. Dijkmanshuizen f2,50 Wed. A. B. den Hoorn f2,—. Texel I. Men deelt ons nog mede dat Texel I, morgen te Helder tegen Batavier I spelende voor de kompetitie, als volgt is aangesteld Pieraar D. de Ruijter Sikkerlee v. d. Sllkke Theo Rijk A. Eelman Tuinder, S. Koning, H. Ran, N. Ran, P. Koorn Oudeschild. 272 schapen, 125 lammeren, 38 varkens, 8 kalveren, 2 paarden. Visschervj. In de Noordelijke vangslplaatsen vooral nabij de Wadden-doorgangen werden in de 2e helft September op ruime scbaal tongen gevangende scholen zijn zelfs de trekbaven van Nieuwediep binnenge drongen, zoodat thans de tongvangst ook binnen, de havenwateren wordt uitge oefend iets wat zelden of nooit gebeurt, liet eigenaardige is hierbij dat de tongen van flinke grootte ziju en ad f 60 per mand soms worden verkocht terwijl ge woonlijk de middel- en giootsoort tong (N.-zeevisch) op geruimen tijd afstand Jer kusten worden gevangen. (Marsdiep het Vhe enz.) Vliegtocht Neder land-Indië. Onder groote belangstelling van de zijde van 't publiek is Woensdagmorgen half negen de vliegtocht van Nederland naar onze Oost begonnen. Bij het ver tiek was zoowat haif Amsterdam leeg gestroomd en toen het vliegtuig, verge zeld van een aantal Legervliegtuigen, eenige tijd boven Amsterdam kruiste, lieten alle schepen en fabrieken hun stoomfluiten en sirenen werken, als een oor vei doo vend afscheid aan deze koene vliegers. Wat de onderneming nog zooveel te kraniger maakt is, dat, in tegenstelling met da Amenkaansche wereldvliegers en de Argentijnsche majoor Zanui, voor deze tocht niet een extra zwaar gekon- strueerd legei vliegtuig, voorzien van buitengewoon zware motoren gebruikt wordt, maar een gewoon passagiers- of verkeersvliegtuig, dat enkel voor de lange reis geschikt gemaakt is. De Directie van den Landbouw heeft den stand der landbouwgewassen op 24 Sept. bekend gemaakt. De stand van de verschillende gewassen is boek weit, klaverzaad, herfstknollen en spurrie vrij sleedt tot matig tarwe, haver, veld- boouen, erwten, Kanariezaad, blauw maanzaad, spinaziezaad, consumptie aar dappsleo,suikerbieten, uien,kooliapen en oude klavers vrij goed tot goed bruine booneii, suikerbietenzaad,cichorei, voederbieten, paardonpeen, weiland- jonge klavers en tabak goed lot zeer goed Boerderij afgebrand te Nieuio Buinen Maandagmorgen omstreeks 9 uur brandde de boerderij van don heer T. Poel man tot den grond toe af De inboedel kon nog worden gered. De gebeole schuur met koren ging echter verloren. De vermoedelijke oorzaak moet zijn, dat een schilder bezig was met het afbranden van een deur met eeu benzinelamp en dat door een reet van de deur. het koren heeft vlam gevat. Verzekering dekt de schade. Geen premie meer. Met ingang van 1 Januari 1925 is het verboten bij eene openbare verknoping of openbare verpachting eenigerlei premie uit te loven of uit te keeren. Het uit loven en uitkeeren van stipkgeld is ge oorloofd, voor zoover het een openbare verkoopiog betreft Onder strijkgeld wordt verstaan de premie in geld, w lse wordt uitgeloofd voor dengeen, die bij een openbtre ver- kooping, in twee of meer zittingen of instantiën gehouden, biide eerste zittiog of instantie het hoogst bod voor een goed doet. Daklooze politie te Mildioolda De agent van "politie W. Hamstra te Groningen, trad 1 Oktober in funktie als gemeenieveldwóc iter alhier. Een woning is voor hem -en z'n gezin niet disponibel Hij miet eer-t z'n intrek nemen bij den gemeeateareniiekt. Burgerlijke Stand der Gemeente Texel van 27 Sept. tot en met 3 Oct. 1924. GEBORENCornelis, z.v. Fredrik Dijksen en Lena Dekker; Theodorus Johannes, z.v. Jacobus Witte en Maria Gertrud Herpers Maarten, z v. Lodewijk Franciscus Bremer en Fijtje Vlaming; Antje. d.v. Teunis Bruin en Maria Antonia Bruin. ONDERTROUWD: Kleis Wetsteen en Neeltje Afine Langeveld. GETROUWDMaaiten Koorn en Dieuwertje Mantje. OVERLEDENHendrik van Heerwaarden, 73 jaar, weduwnaar van Marietje Barhorst Trijntje Selser, 61 jaar, ongehuwd; Teunis Maria Huisman, 4 weken. GEVONDEN VOORWERPEN. (Gedeponeerd ten raadhuize). een schoftstukring. Dienstplicht. Vrijstelling wegens kostwinnerschap. De Burgemeester van Texel brengt ter open bare kennis, dat ingeschrevenen voor den dienst plicht, lichting 1925, die aanspraak meenen te kunnen maken op vrijstelling van den dienst plicht wegens kostwinnerschap, zich in de maand October ter secretarie dezer gemeente kunnen vervoegen tot opmaking van desbetref fende bewijsstukken. Texel, 2 October 1924. De Burgemeester voornoemd, BUYS1NG DAMSTE. Mond- en Klauwzeer. Volgens aangifte van de betrokken vee houder is mond- en klauwzeer bij C. Visman, Harkenbuurt. Texel, 3 October 1924. De Burgemeester van Texel, BUYSING DAMSTE. Zondag 5 October 1924. HERVORMDE GEMEENTE. Burg, vm. 10 uur ds. Raabe. Waal, vm. 10 uur ds. van 't Hooft. Oudeschild, nm. half 3 ds. van 't Hooft. Den Hoorn, vm. 10 uur ds. Brümmer. Maandcollecte. Oosterend, vm. 10 uur ds. Janzen. Cocksdorp, vm. 10 uur ds. Schellenberg. Catechisaties te de Cocksdorp en Zuid- Eierland beginnen alle de volgende week op de bekende uren. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend, v.m. 10 uur ds. Buskes. n.m. 3 uur dezelfde. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Oosterend, v.m. 10 uur ds. de Maar. Burg, Geen Avondgodsdienstoefening. Den Hoorn, v.m. 10 uur ds. Koster. Purmerend, 30 Sept. 767 Runderen waaronder 450 vette koeien f 0,90 af 1,25 p. K.G. o17 Gelde koeien 175 a 475 Melkkoeien 175 a 475 32 Stieren. 107 Vette kalveren per Kg 1,50 a 1,70 200 Nuchtere kalveren 14,a 45, 988 Schapen 40,a 52,— 1100 Lammeren 24,— a 30,- 612 Vette varkens per K.G. 0,84 a 0,90 87 Magere varkens 24,- a 48,- 311 Biggen 10,— a 20,— Kipeieren 11,10 a 11,80 Schagen, 2 Oct. 77 Vette koeien 300 a 500 65 Gelde koeien 250 a 400 30 Kalfkoeien 300 a 525 144 lammeren 28.a 37. 57 Vette varkens 0,84 a 0,91 148 Biggen 8,a 16, Boter 2,30 a 2,60 a 2,80 E i e r v e i 1 i n g Schagen Kipeieren: Aanvoer 17261 Prijs f 10,a f 11, Middelm. f 10,60 EendeierenAanvoer 2080 Prijs f7,a f 8,- Zelfs vrouwen klagen. 114 Wij leven in een drukkenden tijd. Zelfs vrouwen klagen somwijlen. Het is een feit, dat velen op een crisispunt zijn aan beland, waarop of hun gezondheid moet lijden of zij hun werk moeten opgeven Duizeligheid en pijn in den rug zijn waar schuwingen van optomende nierkwalen. Laat uw werk dan een poos rusten gij hebt gebiedend rust, ontspanning en frissche lucht meer levenszonneschijnnoodig. Overwerkitig strijdt met onze levens- eisehen al te vaak is zij de oorzaak van nieraandoeningen bij vrouwen. Foster's Rugpijn Nieren Pillen voldoen aan alle eischen. Zij hersteden^de onge makken en onrust veroorzaakt door nier- verschijnselen als urinaire kwalen, rugpiin waterzuchtige zwellingen, rheumatische pijnen eu zenuwoverspanning Zelfs gevorderde nierstoornissen als nier- zand, nier en blaasontsteking, spit, rheu matiek, nierwaterzucht en ischias worden met succes bestreden door Foster s Pillen Verkrijgbaar ia apotheken en drogist zaken li'f 1.75 per flacon (geel etiket met zwarten opdruk.) 27 ADYERTENTIEN. T~ BRUIN en M. A. BRUIN—Bruin gevefi kennis van de geboorte van hunne dochter ANTJE. Oudeschild, Texel, 3 Oct. 1924. K. WETSTEEN Jz. en N. A. LANGEVELD hebben de eer U kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrek king zal plaats hebben 16 October a.s. Den Budrg!TexeI- 3 0ctober 1924" Algemeene kennisgeving voor Texel. GETROUWD W. E. C. BRUIJN en H. BLAAUW. Amsterdam, 2 Oct. 1924. Ferdinand Bolstraat 251. Hemweg 97. Ondergeteekenden betuigen langs dezen weg hunne welgemeende dank aan de Zusters voor hun onvermoeide hulp, Ds. Janzen voor zijn troostwoorden en de buren dragers en kleedoplegsters voor de laatste eer aan onze Moeder bewezen. Texel. Oct. 1924. Fam. DE BRAVEN. O.V.V. I Atlas I van Helder op Zondag a.s. te 2 uur. Begin van den Cursus a.s. Woensdag 7 uur in de Zeevaartschool. De Commissie voor Landbouwonderwijs. te DEN BURG. Opening der bibliotheek ÏO October 1924. Boeken halen Vrijdags 7—8 uur nam. Het Bestuur. op Maandag 6 October 1924, des morgens te 11 uur bij Schoonoord te dén Burg van 1 zaaimachine (nieuw), boeren wagen, sportkar op Collings Patentas, zware 2 schaar stoppelploeg, zwaar zoo goed als nieuw kartuig, 4-persoons tentwagen, tent wagen, bakwagen, driewieldekar, een vijf- balks-eg, spijkereg, ploegevenaar, een drie- paards evenaar, ijzeren rolblok met zitting, een zoo goed als nieuwe kettingegge, nieuw kippenhok met ren, zwaar touwwerk, staal draad, enz. Bij deze verkooping kan worden inge bracht. Deurw. GUDE. zal op Maandag 6 October 1924, des avonds 7", uur in het „Wapen van Am sterdam" te Oosterend voor Mej. C. A. Zijm a. Eenige perceelen land of bouwterrein gelegen te Oost, kadastraal bekend Gemeente Texel Sectie B, no. 475, 1189, 1540, 1541, 1804 en 1836 te zamen groot 1,39 81 H.A. Thans alle nog in huur bij J. Harte, doch 20 Maart a. s. vrij van huur te aanvaarden. Te veilen in diverse perc. en gecombi neerd. b. Een perceel land genaamd „de Ham mer" gelegen bij Oost op Texel, kadastraal bekend Gemeente Texel Sectie B, no. 1767 groot 95 aren, 80 centiaren. Thans nog verhuurd aan Jb. Bas, doch 20 Maart a. s. vrij van huur te aanvaarden zal op Vrijdag 17 October 1924, voor middags 11 uur, in het Café „Den Burg" te Den Burg publiek verkoopen gelegen in den Polder Het Noorden te Texel, bestaande in flinke woning met schuur, groote afzonderlijke varkensioods, benevens 46,65,50 heet. bouw-, wei- en grasland. Te veilen in 6 perceelen en diverse com binaties. Te aanvaarden liet land met schuur en loods dadelijk na de toewijzing en de woning uiterlijk 1 December aanstaande. Veilingskaartjes en inlichtingen verstrekt voornoemde notaris. met en zonder hengsels. Fa Langeveld de Looij zal op Maandag 6 October 1924, des voor middags 11 uur'in het Hotel „de Zwaan" te den Burg voor mej. C. A. Zijm Een perceel grasland genaamd „Molen koog" gelegen bij Den Hoorn, kadastraal bekend Gemeente Texel Sectie E. no. 1084 groot 1,65,85 H.A. Vrij van huur te aanvaarden 20 Maart a.s. Degelijke schriftelijke opleiding aangebo den voor praktijk, diploma, akte L.O. en M.O. f 3,per maand. Prospectus en lijst van 50 geslaagden der laatste examens franco op aanvraag. Oranjeplein 73 J. van der Wees 's Gravenhage. Leeraar M.O. op den weg van Waal en Burg of in Burger Nieuwland. Tegen belooning terug te bezorgen Bureau van dit blad. Gevraagd met Kerstmis bij G. H. KISTENMAKER, Kolhorn N.H. Dames, Vrijdag halfnegen Heeren, Dinsdag Jongens, Dinsdag zeven uur. Het Bestuur. Ondergeteekende beveelt zich beleefd aan Ruime lijstensorteering. Vraagt prijsopgave en monster. Nieuwstraat. J. J. VONK. TE KOOP geschikt voor verlichting en voor kookgas. GEBR. GEUS. vaart H. KEESOM. TE KOOP eenige gebruikte kruiwagens en Heiningschrooten. GEBR. GEUS. TE KOOP i koe Nov. kalven 4 afgekalfde koeien 3 beste koekalven. W. RIJK, Waalderstraat. voor 2 H.A. aardappelen door P. STOEPKER,. Eierland. 's middags 3 uur zal in de Kerkekamer der Ned. Herv. Kerk te Den Hoorn Hetsloopen der bestaande en het maken van een nieuwe Kerkekamer met portaal. Bestek en teekening vanaf Maandag van 2 tot 5 uur ter inzage bij den heer A. Lap Az. te Den Hoorn. Inschrijvers moeten zijn leden der Ned. Herv. Kerk. Te koop voor billijken prijs (half jaar) moeder beste melkkoe. N. D. KAAN, Wieringerwaard.

Texelsche Courant | 1924 | | pagina 2