Men vraagt naar Sluis! HET GOUD DER ZEE KINKHOEST kan in korten tijd genezen door DBAGANA Slijmhoest door Kutara Bronchitis, Griep en Iniluenza door Vindicta Jicht, Bheumathiek, enz. door Comu-Balsem Bedwateren door Contine Wormen worden verdreven door Vermessa. Verkrijgbaar bij Mevr. HAAXMAJV-Weeland. FEUILLETON. Advert eer en doet verkoopen. Kanaalweg 147 t. o. de Molenburg, HELDER. Het aantal nieuwe abonné's op was dit voorjaar ruim vierdu'izend WILT OOK U voor het komende winterseizoen niet eens een proef abonnement bestellen Bestellen bij Boekhandel Barkstraat. In den korten tijd, dat Biscuits/ SLUIS! in ons land wordt vers' 1 kocht, is reeds een groote vraag X ontstaan. Uw kruidenier zal U vertellen hoeveel menschen er zijn, die vroeger alleen maar naar biscuit vroegen, maar die thans zeggen: „Denk er om.ik wil alléén maar biscuits SLUIS" Weet ge een beter bewijs voor ons succes? Vraagt Uw winkelier ook om biscuitsl SLUIS en zie toe dat ge krijgt,wat ge vraagtl Wij hebben een alleraardigste verpakking, die ge eens moet probeeren. Geheel doorzichtig glasachtig papier, waarin de biscuit al haar goede hocdanigs heden behoudt Met roomboXT benetf Ge proeft 1 HOOGWATER ter reede van Texel, vóórmiddags(nam. ongeveer Va uur later.) Datum 9 10 11 12 13 14 15 Oct. hoogwater Treinenloop Helder—Amsterdam v.v. van Helder naar Amsterdam. Vertrek Helder Aankomst Amsterdam 6,29 Zond. niet (tot Alkm.) 9,04 649 Zondags (tot Alkmaar) 9,04 7,27 sneltrein 9,04 10,05 Zondags niet 12,13 12 31 2 52 2.06 alleen Zaterdags 4.39 3,51 Zaterdags en Zond. niet 5,54 4,14 Zondags niet 6,39 7,24 9.32 Donderdag naar Schagen een markttrein, ver trek 7 45 aankomst 8,32. Van Amsterdam naar Helder. Vertrek Amsterdam. Aankomst Helder 5,16 Zondags niet 8,32 7,57 sneltrein Zondags niet 9,40 9 11 11 22 12,28 Zondags niet 2,46 3,05 6,13 5,40 alleen Zondags 8.07 5,49 Zondags niet 8,07 9,16 sneltrein 11,08 Zondags aankomst 11,31 11,25 sneltrein alleen Zondags 1,04 Stoombootdienst Texel—Helder v.v. Op Werkdagen van Texel 6.— 8— 11.— 2,30 5,30 uur van Helder 7,— 9,30 12,— 4,15 6,45 uur Op Zon- en Feestdagen van TeXel 6,— 11,— 5,30 uur van Helder 9,12,6,45 uur Auto-diensten. Burg—Haven Oudeschild v.v. Van Burg20 minuten vóór het vertrek v. d. boot Van|Havenna aankomst van de boot. Cocksdorp—Burg v.v. Van Cocksdorp v.m. half 10 en n.m. 1 uur. Van Burg v.m. 10.50 en n.m. 5,15. Het Post- en telegraafkantoor den Burg is geopend: Zon- en feestdagen vm. 8—9; nam. 1—2. Werkdagen Telegraaf en telefoon: vm. 8 tot nam. 8 Postdienst: vm. 8 tot nam. 7,30 Postwissels, kwitanties j Rijksverzekeringsbank vm. 8,30 tot nm. 3 Postcheque en giro 1 Rijkspostspaarbankvm. 9 tot nam. 7,30 Zaterdagavond na 6 uur v. postdienst gesloten. Licht op van 4—10 Oct 1924. Rijwielen 6,51 uur, rijtuigen 7,21 uur. Alle artikelen van Dr. B. J. DE VRIES. Vraagt attesten. Door ERNST KLEIN. Nadruk verboden. 22 .Over myzelf behoef ik niet breed uit te weiden," vervolgde hij. „Ik werd in het begin van 1917 gevangen genomen en naar Siberië getransporteerd. Pas een jaar na den wapenstilstand gelukte het mij, naar Europa terug te keeren. Ik sehreef direct naar Lewin in New-York en ik ontving na lang wachten van hem antwoord, waarin hij meldde, dat hy den 2den September in Berlijn zou arri- veeren, waar ik hem in hotel Brabant kon aantreffen. Ik deed zulks en denzelfden avond hadden wij nog een langonderhoud Michael aarzelde de leugen, die hij nu moest verkondigen, wilde hem in 't geheel niet over de lippen. De professor kwam hem te hulp. „Heeft hij u met ous geheim bekend ge maakt?" vroeg hij. „Neen, professorantwoordde Michael. „Hij sprak slechts van een grootsche idéé, die u ontworpen had en hij vroeg mij of ik mijn krachten in dienst wilde stellen van deze idee. Ik was natuurlijk bereid. Meer spraken wij des avonds daar nietover Lewin scheeD mij bijzonder opgewonden en ook zyn dochter was het aan te zien, dat de een of andere belangrijke zaak hem zoowel als haar geheel in beslag nam Den Volgenden dag bracht ik hem vroeg tijdig een bezoek op zijn kamer. Hij was nog opgewondener dan daags tevoren en zond mij al gauw weer weg. Ik moest den volgen den dag terugkomen en mij dan direct naar zijn kamer begeven. Men kan zich mijn verrassing voorstellen, toen ik het was de 4de September den anderen morgen zijn kamer binnentrad. Reeds op de trap en meer nog op de corridor viel het mij op dat er iets bijzonders aan de hand moest zyn. Hoewel er eigenlijk niet veel meoschen te zien waren maar in zoo'n geval heeft men steeds een vaag voor gevoel, niet waar? Voor de deur van de ka mer naast die van Lewin stonden twee man nen, die ik op het eerste gezicht als geheime detectives herkende. Zij keken mij scherp aan, toen ik aan de deur van Lewin's kamer klopte. Meikwaardig genoeg, lieten zij mij evenwel ongehinderd binnengaan. In het vertrek trof ik alleen juffrouw Lea aan vreeselijk opgewonden Zy fluisterde mij angstig tae, toch geen gerucht te maken men was op het punt haar vader te arrestee ren En zij zelf werd door hetzelfde gevaar bedreigd Snel overhandigde zij mij een klein bundeltje, dat de geheime documenten van Lewin bevatte en verzocht mij in opdracht van haar vader deze naar New York naar den heer Masters over te brengen Toen verdween ik zoo gauw mogelijk uitde kamer en begaf my in het gewoel der gasten in de hall van het hotel. Na verloop van een half uur zag ik, dat Lewin en zijn dochter werden weggeleid. Zij .waren in hechtenis genomen, aangezien zij beschuldigd werden van moord op een rijken Amerikaan, Boyle geheeten. Zy werden onmiddellijk naar het huis van bewaring overgebracht Voorzichtig trachtte ik nu uit te vorschen, wat er eigenlijk was voorgevallen. Ik moet heiaas bekennen, dat na alles, wat ik te weten wist te komen de oude Lewin, die een echte dweper was, dezen Boyle werkelijk vermoord schijnt te hebben en nog wel met den dolk van een voormaligen Oostenrijksehen majoor Mi chael. Hoe hij dat heeft aangelegd, weet ik niet. Maar ik hoorde later den hoteldetective er met eenige gasten ovei praten. Deze Michael speelt trouwens een nog niet geheel opgehelderde rol in deze gansche historie Hij was door den vermoorden Boyle verzocht in Berlyn te komen en had 's nachts in de hall van het hotel een lange bespreking gehadhij was dus eigenlijk de laatste geweest, dien men in gezelschap van den vermoorde had gezien." „Dat lijkt mij nog al bezwarend voor dien majoor Michael," merkte Volimar op. „Hoe bedoelt u dat, professor Hoe het komt dat men hem dan niet verdenkt, maar Lewin Een feit is het, dat met zijn dolk toch de Amerikaan om het leven is gebracht. Op welke wijze het hem echter gelukt is, de verdenking van zich zelf af te leiden en op Lewin en zijn dochter af te wentelen, kan ik natuurlijk niet zeggen. Ik geloof eigenlijk, dat Lewin het alleen aan hem te danken heeft, dat bij in hechtenis is geno men. Anders had bij er zich wel weten uit te redden. Ik mocht mij natuurlijk niet al i te veel op den voorgrond plaatsen, dat zou anders zyn opgevallen. Voor mij was de hoofdzaak, de papieren van Lewin naar New-York te brengen. Het gelukte mij even wel, dezen verdachten majoor niet uit het oog te verliezen. Hij bleef nog twee dagen in. Berlijn bijna den geheelen dag vertoefde hy op het politiebureau, daarna vertrok hij naar HamburgWij zijn met dezelfde boot in New-York aangekomen. Zijn eerste bezoek gold het bankiershuis Boyle Boyle. Toen kon ik mij niet verder om hem bekom meren. Mijnheer Masters nam dat werk verder van mij over en door zijn eigen menschen is hij ook nog wat te weten geko men, Deze Michael is de neef van een der procuratiehouders der firma Boyle endoor zijn oom was hij bij den ouden Boyle gerecommandeerd. Boyle stond, zooalsu wel zult weten, professor, aan het hoofd van een groote combinatie van bankinstellingen, kent zeker Boyle en diens plannen Dan weet u natuurlijk ook met wat voor geest hij bezield is". Hier hield Michael een oogenblik op. „Gaat u alstublieft verder!" zeide de professor. Michael voelde zich intusschen daartoe niet meer in staat. Hy wilde niet verder. Voor dezen eenen dag had hij onwaarheden genoeg verkondigd. Hij stond op. „Ik heb niet veel bijzonders meer te vertellen," antwoordde hij met een onzeker heid in zijn stem, die hem zelf deed schrik ken „Ik heb de papieren aan den heer Masters afgegeven en ben toen weer zoo spoedig mogelijk van New York vertrokken. Van Lewin zelf heb ik niets meer gehoord." (Wordt vervolge Tegen inzending van 10.95, ontvangt U alle tot en met December verschijnende nummers en bovendien GRATIS: een extra lingerie-nummer, hoofdzakelijk gewijd aan dames- en kinder-ondergded, waarin een groot aantal modellen, van welke gratis geknipte patronen worden verstrekt. GRATIS: recht op deelname aan een hoogst interessanten dames-hoedenwedstrijd, waaraan een ieder gemakkelijk kan deel nemen en waaraan 100 fraaie prijzen zijn verbonden, o. a. een PRIMA INZINKBARE TRAPN A Al MACHINE. GRATIS: gedurende een half kwartaal een abonnement op Neerland's meest populaire humoristisch weekblad: het Geïllustreerd Stuiversblad. GRATIS: een overdruk van een boeienden roman naar keuze óf de Erfgename van Dannewalde óf Een geheimzinnige verdwijning. Het Nieuwe Modeblad heeft in zijn 24en jaargang een algeheele vernieuwing ondergaan. Het verschijnt tweemaal per maend en is het goedkoopste en meest praktische mode-tijdschrift in Neder land, bij tal van vakscholen in gebruik. Benulve door een overvloed van modellen voor dames- en klnderkleedin„. onderscheidt het zich thans ook zéér bijzonde: door een uitgebreide rubriek van alle soorten, ook de meest moderne dameshandwerken. Posttvissel te zenden aan de Administratie dezer courant. Naam en adres daarop duidelijk vermelden, benevens den titel van den gratis overdruk-roman, welken men uitkiest. Zy, die onze courant per poet ontvangen, kunnen Het Niemve Modeblad ook slechts per post ontvangen. De prijs bedraagt dan 1.25 per kivartaal.

Texelsche Courant | 1924 | | pagina 4