Motordienst Texel-Rotterdam. naar Rotterdam. Coöp. Boerenleenbank te Texel. BIOSCOOP MADAM BUTTERFLY Zondag 12 Oct's avonds 8 uur, Hotel Texel. Gemengd Nieuws. INGEZONDEN STUKKEN. Zaterdag 18 Oct. a.s. Dr. TANGE is van 9 tot en met 19 October afwezig. Aanbesteding. het vervoer van plm. 33 M3 basaltslag Brandstoffen. een lading prima grove Anthraciet en Eierkolen. nette flinke Dienstbode P.G. Schooltasschen Notaris Mulder De boerenhofstede genaamd „Grietjeshoeve" Brandstoffen. T. KIKKERT, Oosterend. 4 Kalfschetters en 2 Graskalveren. KUNSTTANDEN. Spreeknnr met Arts Wed. BUYKES, Stationstraat 11, Helder. vertrekt Dinsdag a s. Gelden bescbikbaar tegen persoonlijke en zake lijke zekerheid rente 5 |2 pCt. 's jaars. Voor opening van 't seizoen de pracht film Eötree f 0,75 en f 0,50. Plaats bespreken f 0,10. nooit op Texel vertoond of gezien. SANGUINOSE Pijnen in Tanden en Kiezen verdrijft men door Mijnhardt's Sanapirin-Tabletten. ■HHMMnaaHmMHaiaHinnnHHH Aanbesteding bouw kerkekamer te Den Hoorn. Bjj de gehouden aanbesteding voor het sloopen der bestaande, en bouwen van een nieuwe, kerkekamer aan de Ned. Herv. Kerk te den Hoorn werd als volgt ingeschreven. De begrooting in massa bedroeg f3190. M Blom f 3945,- Jac. Koorn Dz. 3918,66 Metselwerk. H. Koorn Dz. 1 2300,— L. Bruin 1915, Timmerwerk. Jac Koorn Dz f 1499,66 J. J van Wessem 1298,— •f. D Troost 1275,— K. Kuiper 1269,— Schilderwerk. M. de Haan f 119, Boerenleenbank. By de, volgens statuten noodzakelijke, hervergadering der Coöp. Boerenleenbank, gehouden op 7 Oktober, waren slechts ter vergadering aanwezig het bestuur, de Raai van Toezicht en de kassier. Alle op de algemeene vergadering van 30 September genomen besluiten verkregen de vereischte bekrachtiging. Giften Witte Kruis. N. B. Waal f2,50 K. M. Koogerweg f 2,— J. S Waal f 5,—, N. N. Eierland f 10,- Wed A. B. Burg f2,-. Oudeschild, 8 October. Heden hield het Plaatselijk NutrNeptu- nus" eene algemeene vergadering in de „Zeven Provinciën De voorz. de heer Kroon sprak zijn leedwezen uit, dat hij slechts aan één der 70 leden het welkom kon toeroepen. De notulen der vorige alge-, meene vergadering werden gelezen en onder dankzegging goedgekeurd Uit het finan cieel verslag van den 'penningmeester bleek dat het batig saldo f 1.85° bedroeg Van de gelegenheid om zich als lid aan te melden was door één persoon gebruikt gemaakt. Besloten werd, dezen winter 3 nutsavonden te houden Met dankzegging voor de aan gename besprekingen werd de vergadering gesloten. Van hier werden verzonden 103 schapen, 58 lammeren, 69 varkens, 2 koeien. 6 kalveren, 10 paarden, 1 veulen. Het ontwapeningsvoorstel in Dene marken. Kopenhagen, 7 Oct. Het door de Ueen- sche Regeering ingediende ontwapenings voorstel heeft thans de goedkeuring ver kregen van de Staatsraad, benevens de formeele sanctie van de Koning, om ingediend te worden in de zitting van de Rgksdag, die heden geopend wordt. Een vergeetachtige Onderwijzeres. De „Tel." vertelt: Te Delft heeft zich een geval voorgedaan, dat wel wat aan het Baarnsche drama doet denken, al ligt de oorzaak hier niet bij de politie. Het 8-jarig dochterlje van de familie v. B., aldaar, kwam nl. Maandag niet thuis uit school. Eeu uitgebreid onderzosk, waarbij de politie in den arm werd genomen, leverde geen resultaat op. Daar verondersteld werd dat 't meisje in een der grachten was geraakt, heeft een agent den heelen nacht gedreigd. Bij het aangaan der school Dinsdag morgen, bleek, dat het meisje Maandag wegens straf in de kast'was opgesloten. De onderwijzeres had het kind vergeten... Verdronken. Maandagavond heeft te BirdaardfFriesl.) een ernstig ongeval met doodelijken af loop plaats gehad De heer Berghuis, die in een roei boot wos uitgevareo om gras voor zijn koeien te gaan halen, wilde het kanaal oversteken, toen een stoomboot passeerde. Hoewel de stoomboot sigualen gaf, week B. niet uit, met het gevolg, dat bij over varen werd. Zijn zoontje, die ook in de roeiboot zat, werd gered, Berghuis zelf verdronk. Op de lat. Een caféhouder in de Keikötraat te Hilversum, wien bet blijkbaar de keel uithangt als maar „op de lat" te moeten schrijven, zonder eenig uitzicht op be taling, heeft een eigenaardig middel uit gevonden om pressie t9 oefenen op de nalatige nathalzen. In zijn uitstalkast hangt nl thans een Ijjst, waarop hij zijn vorderingen op, met naam en adres aangeduide, debiteuren te koop aanbiedt. De Ijjst mag zich wel in zekere mate van belangstelling verheug- n. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Radio en Esperanto. Is eene internationale taal noodig Zoo er een tak van toegepaste techniek is, die behoefte heeft aan eene internationale taal, dan is 't de Radio telefonie. Immerswat baat het, of onze woorden zich ver over onze grenzen, over bergketens en wereld zeeën laten hooren, wanneer ze weldra in onverstaanbare klanken uiteenvallen De tijd mag niet komen, - en 't behoeft ook niet dat de duizend talen, die in de wereld gesproken worden, als draadlooze omroep worden gebruik. Worden er reeds Esperanto- Radio- redevoeringen gehou den? En of! Men leze slechts 't desbe treffende nummer van „International Language", dat eene lijst geeft van 40 Esp. lezingen, die in do laatste maanden Radio-telefonisch yerspreid zijn. Waardoor is 't succes van Esparanto als Radio-taal verzekerd? 1. De voorbe reidende conferentie voor eene internatio nale overeenkomst in zake Radio telefonie in April 1924 te Genève gehouden, nam met algemeene stemmen de volgende besluiten Constateerende degrootemoeilijk heden in 't Internat. Radio-telefonisch verkeer door het taalverschil, acht ze eene internationale taal dringend noodzakelijk, ze betuigt hare instemming met de Euro- peesche en Amerikaansche stations, die reeds Esp. bezigen en ze beveelt allen Radio-beoefenaars de Esperanto-studiemet nadruk aan, wijl deze taal gemakkelijk te leeren en onder Radiisten reeds zeer verbreid is, en bovendien om haar helderen klank, die haar als omroeptaal zoo uitermate geschikt maakt, (in dit opzicht ook onder scheidt zich 't Esp. zeer gunstig van 't Engelsch). 2 Alle pogingen worden in 't werk gesteld tot oprichting van een krachtig Esperanto- Radio Station te Genève. Waarom in Genève? Omdat daar de Volkenbond, 't Internationaal Werkbureau en 't Intern. Roode Kruis zetelen, welke instellingen gaarne van 't station gebruik zullen maken. Bestaat er een Intern. Esp, vakblad voor Radio-beoefenaars Ook alDe „Inter- nacia-Radio-Revuo', orgaan van het „In tern. Radio-Genootschap." Besluit? De Radio-telefonie in'twereld verkeer behoeft noodzakelijk den steun van eene internationale taal, van Esperanto. Leert daarom, als duizenden vöör u reeds deden, Esperanto. Wie verstrekken gaarne meer inlichtin gen omtrent Esperanto De „Heldera Esperanto Servo" Joh. M. DUINKER, Helder G. Joh. DUINKER, onderwijzer Den Burg. [Van Redaktiewege bekort Marktaanvoer. Burgemeester en Wethouders der gemeente Texel brengen in herinnering, dat het verboden is vee, (waaronder ook pluimvee) en koopwaren op het marktterrein aanwezig te hebben, zonder dat het verschuldigde marktgeld te voren is voldaan. Op de naleving van dit voorschrift zal streng worden toegezien. Tegen overtreding der bepaling is geldboete bedreigd van ten hoogste f 25,— of hechtenis van ten hoogste zes dagen. Texel, 9 October 1924. Burgemeester en Wethouders voornoemd, KI. VLAMING Lo. Burgemeester De SecretarisiJONKER. Noodseinen. 115 Geen wonder, dat Moeder bij tijden prik kelbaar wordt. Haar tobberig werk bin nenshuis, wasscneD, strijken, verstellen, poetsen en de eindelooze huishoudelijke zorgen zouden door geen man verdragen worden. Wees voorzichtigPrikkelbaarheid, pijn inde lendenen en zijden, hoofdpijn rugpijn urinekwalen, zenuwachtigheid enduizelin gen, zijn seinen van nierverzwakking. Om zich te hoeden voor ontwikkeling van de lange nasleep van nog ernstiger nierstoornissen, is 't tijd om aan zichzelf te denken en de worstelende nieren met Fos ter's Rugpijn Nieren Pillen te helpen. Dit speciale niergeneesmiddel is geen alles genezend middelhet werkt alleen op de nieren en blaas, en het baat tegen pijn lijke verschijnselen van nier- en blaaskwa- len als nierzand, rheumatiek, steenvorming, waterzucht, ischias, spit, blaasontsteking en urinezuurvergiftiging. Passend voor jong en oud diende geen huis zonder Foster's Pillen te zijn Verkrijgbaar in apotheken en drogist zaken a f 1,75 per flacon (geel etiket met zwarten opdruk.) 28 A D VERTENTIBjN. ONDERTROUWD R. DOP en J. BOON hopen onze geliefde Ouders, Be huwd- en Grootouders H. W. KEESOM en N. DIJT huYine 50-jarige echtvereeniging te gedenken. Namens allen Prof. Dr. W. H. KEESOM. Den Burg, Texel Oct. 1924. Het Bestuur van den polder het Burger Nieuwland zal op Maandag 13 October a.s. aanbesteden van den haven Oudeschild naar den weg door den polder, te storten op aanwijs. Inschrijvingsbiljetten, op zegel, worden ingewacht 's middags 12 uur in café „den Burg". Het Bestuur voornoemd B. C. BAKKER, Voorzitter. P. C. KOORN, Secretaris. Burg, 10 October '24. Denkelijk MAANDAG en DINSDAG in lossing per schipper P. Moojen Prijzen concurreerend. Bestellingen worden ingewacht. JAN BRUIN Pz. Gevraagd met Kerstmis bij G. H. KISTENMAKER, Kolhorn N.H. met en zonder hengsels. Fa. Langeveld de Rooij zal op Vrijdag 17 October 1924, voor middags 11 uur, in het Café „Den Burg" te Den Burg publiek verkoopen gelegen in den Polder Het Noorden te Texel, bestaande in flinke woning met schuur, groote afzonderlijke varkensloods, benevens 46,65,50 heet. bouw-, wei- en grasland. Te veilen in 6 perceelen en diverse com binaties. Te aanvaarden het land met schuur en loods dadelijk na de toewijzing en de woning uiterlijk 1 December aanstaande. Veilingskaartjes en inlichtingen- verstrekt voornoemde notaris. Bij ondergeteekende zijn alle soorten brandstoffen uit pakhuis verkrijgbaar. Bestellingen voor winterlevering worden nu reeds ingewacht. Beleefd aanbevelend TE KOOP (kalftijd April) P. KEIJSER Cz., Harkebuurt. Tand-Techniker iederen Woensdag van 9—4 uur. PLAATSMAN Voor aanvragen zich te vervoegen Kantoor Molenstraat. HET BESTUUR. Japansohe film in natuurlijke kleuren, naar de beroemde Opera van die naam. Wilt u iets moois zien bespreekt dan plaats voor Zondagavond Bovendien reuzen-bij programma. Eieriand Cocksdorp 9 October 1924 Sanguinose is een zuiver plantaardig bloedmakend middel. Het bevat ijzer in organische verbinding; héél weinig; maar aldus, dat het gemakkelijk in het bloed opge nomen wordt, en de maag niet bederft. Dit is een groot voordeel omdat de zwakste gestellen de Sanguinose verdragen, daarom wordt zij voortdurend door meerderen ge nomen. Omdat menschen die het gewone staal niet verdragen, door de Sanguinose igj zoo merkwaardig opknappen, daarom maakt zich de Sanguinose met den dag meer l vrienden. Sanguinose is beslist het beste middel in zwakte en algemeene verslappingstoestanden. Hg Zij kost f2,per groote flacon van 300 gram, 6 C. f 11,12 fl. f 21.||j Bij de meeste Apothekers en goede Drogisten. Hl WACHT U VOOR NAMAAK. |1| VAN DAM <S Co. M De Riemerstraat 2c/4. Den Haag. Hl Te Texel bij G. Dros Oosterend; T. Buijs en I. Moerbeek, den Burg; en pig Joh. Dros. Oudeschild. Huwelijksvoltrekking 23 October a.s. Eenige kennisgeving

Texelsche Courant | 1924 | | pagina 2