Ontvangen een groote sorteering Hersciouw Polder Eijerland. N oteering C. E, Keijser Co. een feeste een-Jarige stamboekram, op Woensdag 15 October 1924. Een nieuwe drie wielde kar Paarden Een l1:2-jarig en een 2' |2 jarig rampaard te koop van AF OUDESCHILD Laplata Mais Nieuwe oogst 13,25 Prima gerst gezuiverde blanke 15,25 Suikerkoekjes (incl.) 19, Murwe koek 18,25 Zaansche Voorslaglijnkoeken 16.25 Amerik. lijnkoeken S K 16,50 Grondnotenkoeken 59 °/o eiwit en vet 16,25 Cocoskoeken 14,50 Palnipitkoeken 12,50 Sesamkoeken 16, Raapkoeken 9,75 Haver 13,50 Voertarwe 14,50 Gemengd kippenvoer 14,75 Witte erwten 15, Tarwezemelen (incl.) 10, Phosforzure Voederkalk 15, Prima voerwikken 12,50 PELMEEL 17,25 Alles per 100 K.G. den Burg, Texel, 13 October 1924. Ulsters Damisaisons Motorjekkers Ratinéjekkers Damesregenmantels Heerenregenj assen enz. enz. Solide stoffen. Onberispelijke pasvorm Extra lage prijzen. J. DEKKER - Steenenplaats. TE KOOP eigen teelt, van prima afstamming, SIJBR. C. EELMAN. "Ps. Verloren tusscbeu Oudeschild en de Koog een gsnera'or van een motorlamp. Het College van Dagelijksch Bestuur van Polder Eijerland op Texel, brengt ter kennis van Ingelanden van dien polder, dat de HERSCHOUW op het maaien en schoon maken van de wateringen en slooten zal plaats hebben De nalatigen verbeuren eene boete van f 2,50. Texel, 2 October 1924. Het College van Dagel. Bestuur van polder Eijerland op Texel H. FLENS, Dijkgraaf L. VAN HOORN, Secretaris. TE KOOP met 4 duims velgen en bietenstel zeer billijk. D. WITTE Dz., Wagenmaker. te zien hofstede „Gent" in Eijerland. AdresFLENS, Burg. Oudeschild, 10 October. Hedenavond werd door het s. s. Terschel ling, dat tijdelijk de dienst van T. E. S. O. tussohen TexelHelder onderhoudt, alhier binnengesleept het motorschip „Henrlêtte" van Zaandam. Van de „Henriëtte", die met mackineschade op de reede van Texel voor anker lag, was naar „de Terschelling" om hulp geseind. Aan het verzoek om het schip naar Helder te brengen, omdat de schipper, gedurende de nacht niet op de ree durfde blijven, kon door de kapitein van de Terschelling niet worden voldaan. Van het aanbod om „de Henriëtte" naar de haven van Texel te brengen werd toen dankbaar gebruik gemaakt. Het een half uur vertraging arriveerde men in de haven van Texel. Een ongeval aan de suikerfabriek te Franeker. Dinsdagmiddag werd de omgeviDg van de suikerfabriek „Frisia" opgeschrikt door een hevigen knal, gevolgd door het sissend en fluitend geluid van ontsnappen den stoom. Het bleek, dat in de machine kamer een vliegwiel uiteengespat was. De stukken van dit zware wiel vlogen met ontzettende kracht door het lokaal, alles vernielend wat in den weg stond. Geen stuk bleef heel. De rondvliegende deelen troffen ook de stoomleidingen, verbonden aan machines in andere lokali teiten. Met hevig geraas kwam de stoom vrij. Een arbeider, H. Schuil uit Harlingen, bevond zich in het lokaal en werd aan zijn beenen verwond door een stuk staal. Zijn mede-arbeiders trokken hem, van buiten af, door de ramen en brachten hem naar het fabriekslaboratorium. Er is veel schade in de fabriek aangericht, waarvan het herstel zeker ettelijke dagen zal duren. Voor een suikerfabriek is zoo'n stopzetting in dezen tij 3 een heele strop. Rijksmerk voor honing. De Nederlandsche Boerenbond stelt pogingen in't werk om een Bijksmerk voor honing ingevoerd te krijgen. Verkeerd begrepen. 'a Schoenmaker blijft met z'n knechts overwerken. Om geen proces-verbaal te krijgen, zegt hij tot don leerjongen „Ga jij aan de deur staan, om te kijken of er 'n agent aankomt." Na vrij langen tijd komt de jongen binnen n't Heeft wel lang geduurd baas, maar hier is er een. Hij komt de trap op 1" Een hartelijke echtgenoot. In 'n perceel aan den Zwarten Weg in Den Haag, is Maandag brand ontstaan, doordat de bewoner met een petroleum lamp naar zijn vrouw gegooid had. Met enkele emmers water kon men de brand biusschen. De man is door de politie aangehouden. Na vier jaar opgehélderd. Nu ongeveer vjer jaar geleden, werd aan het Hoofdpostkantoor te Amsterdam een aangeteekende brief, afgezonden door een bier gevestigde bankinstelling, ver mist, waarin zich 25 bankbiljetten van f iOOO bevonden. De politie kieeg vermoeden op een postambtenaar, maar kon niet tot de arrestatie overgaan, daar de aanwijzi- gingen tegen den verdachte hiervoor te gering wareD. De recherche bleef hem echter observeeren en sinds gerui- mon tijd viel het op. dat de man royaler leefde, dan met zijn gewone inkomen in overeenstemming was. Dezer dagen nu wei d een huiszoeking in zijn woning gedaan, waar niet alleen een zeer luxueuse inrichting werd aan getroffen. maar bovendien een groote partij aan het Rijk toebehoorende schrijf behoeften gevonden werd. De verdachte werd nu gearresteerd en na eenigen tijd te hebben ontkend, gaf hij tenslotte toe zich in 1918 den aangeteekenden brief te hebben toege- eigend. Thans wordt nog nagegaan of hij ook medeplichtigen had. Gelijk verwacht werd is 't Engelsche parlement 1.1. Donderdag ontbonden. Men gaat nu zoo spoedig mqgelijk nieuwe algemeene verkiezingen houden. Of de arbeids-partij weer aan het roer zal komen Onmogelijk is het lang niet. Altijd voorkomend. Klant (in een winkel)„Ik wou graag een deurveer hebben." Winkelier „Een deurvsor KL: „Ja, een, die sterk genoeg is, om de deur heelemaal in het slot te brengen en die niet met zoo'n smak doet dicht slaan." W.„Jawel, ik begrijp uw bedoeling. U wil er een hebben, die sterk is en toch zijn werk zachtjes doet." KL „Juist, maar hij moet ook weer niet zoo ingewikkeld van mechaniek zijn, dat ze niet te repareeren is. W.„Ja, nu begrijp ik geheel, wat u moet hebben." KI.„Goed, laat me dan eeDS enkele soorten zien." W.„We verkoopen geen deurvoeren

Texelsche Courant | 1924 | | pagina 6