Dekteer teste, ikbaar Verboden Motorschip Maria Tan der Graaf Co.'s bureaux voor den handel Korte turf! Verbaden te jagen, Als 't buiten woedt, is het binnen zoet. Het Rijk dar Vrouw, predikbeurten. Marktberichten. „Nut en Genoegen" 'WW* De veiling van Grietjeshoeve gaat Urij- d&g MET door Notaris MULDER. Publieke verkooping Volvette Kaas! Beste BIGGEL te koop, Groote waakliond prima karnemelk met gort in flesschen. een beste vare koe en een 2'|2-jarig@ koe Vliegende Hollander. Edison of Columbia- Grafonola. G. SMIDT, DE WIT KLEIN Maandag 12 uur naar Purmerend. AMSTERDAM (hoofdkantoor) ROTTERDAM BRUSSEL. Incasso's van achterstallige en betwiste vorderingen. Handelsinformatiën. Edammerkaas Hypotheek. a f 7,50 per 1000. J. RAB a 10 cents per nummer. Een net meisje gevraagd EEN PAARD, Abonneert U op Tegenstrijdigheden in onze taal. Meesterknecht, Zoutzuur, Volledig, Heereboer, Vuurzee, Meermin, Zeeland, Waterweg, Koudvuur, Geitebok, Koekaif, Circus van Carré, Bitterzoet. Opening nieuwe poetrekeningm. Aanvragen om nieuwe postrekeningen worden thans reeds weer in behandeling genomen. Met de opening daarvan be- hoelt niet gewacht te worden, tot alle nummers weer in het verkeer zijn op genomen. De vrijgekomen nummers be neden de 10 000 worden daarvoor be schikbaar gsteld, zoodat de rekeningen aanstonds in gebruik genomen kunnen worden. Zeven millioen Russen hongeren. Aan de „Vorw&rts" van Zondag seint men uit Riga, dat volgens officieele mee- deelingen der Sovjet-regeering door de misoogst zeven millioen meuschen hon gersnood lijden. Reclamepoststempels. De Italiaansche Post zal, naar de Man chester Guardian meldt, baar publiciteits- stempels laten varen. Het grootste be zwaar was dat op iemand§ brieven een reclame van een concurrent kon komen, gelijk in ons land de Blue Band stempel. De stempelarij heeft circa 6 millioen gulden opgebracht, wdarvan een goed millioen aan administratiekosten is heen gegaan. Een wagen met 7 kinderen te xoater gereden. De beer H. uit Meppel bracht Zater dag een 7-tal kinderen in een trekwagen naar school. Toen hij den wagen even alleen moest laten, duwden eenige straat jongens hem op zulk een ruwe wijze voort, dat het voertuig met de kinderen die van angst luidkeels schreeuwden, te water reed. Met groote moeite konden de kinderen nog worden gered, daar er nog eenige lieden uit den omtrek te hulp schoten. Anders was een ramp niet af te wenden geweest. Een schip verkocht. Zaterdag heeft de burgemeester van Pernis in het openbaar een lichterschip verkocht, dat bij de Vondelingenplaat aldaar op het droge was gezet. Het schip is gegund aaDj den hoogsten bieder voor f60. Een half uur later is het in een kolfiehuis te Pernis onder de bieders verkocht voor f 1050. Welsprekendheid per el. Het nieuwe jaarboekje „Parlement en Kiezer" deelt mede, dat de redevoerin gen in de zitting 1923 -1924 in de Tweede Kamer gehouden (niet meegerekend de redevoeringen der ministers, noch de mededeelingen des voorzitters) een totale lengte hebben van 3374 kolommen. Hiervan kcmen voor rekening van de verschillende partijen. S, D. A. P. 20 leden 861 kolom. R. K 32 leden 591 kolom. Vnjheidsbond - 10 leden-486 kolom. Anti-rev. - 16 leden 418 kolom. Vrijz.-dem. - 5 leden 3477i kolom. Cb/.-hist. - 11 leden - 317 kolom. Comm. partij 2 leden - 218 kolom. Lib. partij - 1 lid - 60 kolom. Piatt. partij 3 leden 50 kolom. St. Ger. partij - 1 lid - 23lA kolom. Het gemiddeld record wordt door de Communistische partij met 109 kolom per lid geslagen, daarna volgt de viij zinnig-democratische partij met nagenoeg 70 kolom per Jid Het zuinigst Is de katholieke partij geweest, die gemiddeld per lid maar 18'/> kolom heeft in beslag genomen. Zondag 19 October 1924. HERVORMDE GEMEENTE. Burg, vm. 10 uur ds. Raabe. Waal, vm. 10 uur ds. van 't Hooft. Koog, 's av. 7 uur de heer J. Kortenhoeven. Extra collecte. Oudeschlld, nm. half 3 ds. Schellenberg. Den Hoorn, vm. 10 uur de heer Jac. Kortenhoeven van Heemstede. Collecte voor de Ver. tot verpleging v. Vallende Ziekten. Oosterend, vm. 10 uur ds. Janzen. Voorbereiding H. Avondmaal. Cocksdorp, vm. 10 uur ds. Schellenberg. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend, v.m. 10 uur Leesdienst. n.m. 3 uur Leesdienst. DOOPSGEZINDE GEA1ÉENTE. Waal, vm. 10 uur ds. de Maar. Alkmaar, 10 Oct. Op de heden gehouden graanmarkt waren aangevoerd 6161 H.L. De prijzen waren, per 100 K.G. Tarwe 10,— a 19, Rogge 13,- a 15,50 Haver 11,a 14,50 Gerst chevalier 14,— a 15,25 Blauw Maanzaad 57,- a - Groene erwten 13,— a 28, Grauwe erwten 40, a 58, Texel, 13 Oct. 19 Koeien 10 Pinken 70 Graskalveren 4 Nuchtere kalveren 2 Rammen 32 Schapen 2 Lammeren 300,— a 450,— 200.— a 275.— 70,— a 90.— 15,— a 20, - 40,— a 60, - 33,a 45,— a 25 3 vette varkens 30 a 34 cent per pond 9 Schrammen 20. - a 25. - 26 Biggen 14.— a 17,— 46 korven kippen f 1,15 a f 3,50 p. stuk Eierveiling Texel, 13 Oct. Aangevoerd werden partijen, 13800 stuks. KipeierenA f 10,90 af 12,30per lOOstuks 570 kipeieren B f 7,— a f 10,30 per 100 Eendeieren f7,a f 8,per 100 stuks' ADVERTENTIEN. Hiermede vervullen wij den treurigen plicht kennis te geven van het plotse ling overlijden van onze geliefde Vrouw, Moeder, Behuwddochtec en Zuster, W1LLEMINA REUVERS, in den ouderdom van 30 jaar en 9 maanden. Namens de Familie, P. ROEPER Mz. Spang, Texel, 13 October 1924. Eenige kennisgeving voor Texel. Heden overleed ten huize van J. Burger Wz., zeer onverwacht, onze lieve Zuster en Tante, NEELTJE H1LLEN1US, echtgenoote van wijlen H. Koppen in den ouderdom van 79 jaar. Namens de Familie W. ROEPER. Oudeschild, Texel 14 Oct. '24. Eenige en algemeene kennisgeving. Heden overleed zacht en kalm onze geliefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder, Mejuffrouw GUURTJE DIJKER, Wed. van wijlen den heer S. Koning, eerder weduwe van wijlen den heer G. Tuinder, in den ouderdom van bijna 89 jaar. Namens de Familie, D. KONING. Anna-Paulowna, 13-10-'24. TDankbetniging Voor de vele bewijzen van deelneming ondervonden bij het overlijden van onzen geliefden Zoon, Broeder en Behuwdbroeder den heer BIEM CORNELIS GARR1TSEN Weduwn. van P. Eelman betuigen wij onzen hartelijken dank. Namens de Familie C. GARRITSEN. Texel, Oct. 1924. te Oosterend. Huishoudelijke Vergadering op Donderdag 16 October 1924, te half acht uur. Het Bestuur. wegens vertrek op Donderdag 16 October a. s., des namid dags te U/s uur, ten huize yan den Heer J. A. Zur Mühlen, Parkstraat, van 1 orgel, Staartklok Pathéfoon (niéuw) en 19 platen, 2 baden, Kachels, Lampen, Fornuis, Damesfiets, Linnenpers, Schaaf bank, Ledikant met toebehooren, enz. enz. Betaling November 1924. groot Yorkshire zuiverras Stamboekouders. M. KOORN, Eierland Aan hetzelfde adres een geitenhok be schikbaar. Vanaf heden verzenden we onze prima Goudakaas (gewicht 4 tot 8 kilo) in navol gende prijzen35, 40, 45, 50, 55, 58 en 65 ets. per pond ongefrankeerd. D. K. PRÓPSTRA, Kaashandel Leeuwarden. Adres J. C. RAB, Schildereind. D. C. BRUIN Jbz., de Waal. overpaden te maken, te jagen of honden te laten losloopen op de landerijen in gebruik bij ondergeteekenden. M. Bood Douwe Eelman Klaas Mantje Cz,l W. Roeper Wz. Jac. Eelman Gz. S. Keijser Hz. Gebr. Koorn Aris Eelman Pz. Wed. P. Kooiman. Er zal streng op worden toe gezien. van 1 jaar te koop aangeboden voor billij ken prijs. Vader Duitsche Buldog, (Astor van den heer |ac. Reuvers) moeder Duitsche herder. P. ZEIJLEMAKER, de Cocksdorp. Dagelijks versch verkrijgbaar C. STROOMER. Te koop gevraagd leeftijd 3—6 jaar. Th. Z1JM, Weverstraat. Hoest TE KOOP kalftijd half December. JOH. A. EELMAN, Hoeve Patrimonium nabij Oosterend. Te koop gevraagd een gebruikte, in goede staat verkeerende Adres Bureau van dit blad. in jagende houding overpaden te maken, of honden los te laten loopen, op de lan derijen bij ondergeteekenden in gebruik te Ooterend en omstreken. Jac. Eelman Dz. W. Bremer W. Trap A. Bakker W. Bakker Jz. Jac. Bakker Joh. Koning Sz. P. Boersen Jan Mantje A. Brans Jz. Ph. Witte Jac. Hin P. Keijser Cz. KI. Eelman Dz. Joh. A. Eelman P. v. d. Slikke A. Eelman Dz. B. Witte Pz. Jn. Duinker K. Vlaming Jac. Boogaard Jac. Boersen Jac. Kooger T. Smit Jn. Vlaming Gebr. Bas M. Witte. Als de zomer voorbij is, en de avonden langer en langer worden, dan is het weer de tijd om muziek te maken niet de Zoo de meeste lezers bekend zal wezen, zijn deze instrumenten geheel volmaakt, zij geven muziek en zang zoo natuurgetrouw weer dat men meent de werkelijkheid te hooren. Zij die deze instrumenten nog niet hebben gehoord, noodigen wij uit tot een bezoek. Zonder plicht uwerzijds zijn wij ook gaarne bereid, U met een Edison of Grafonola te bezoeken. Wij hebben steeds voorradig de moois e en nieuwste nummers op nieuw-procédé platen. Steeds in voorraad Grammaphoon 's vanaf f 20,— betere soort f 35,—, f 40,— en f 45,—. Merk Odeon f 65,— en f 75, Cellophoon's No. 2 f 85,indien u niet een hooge prijs voor Edison of Grafonola wenscht te besteden, dan is voor u het aangewezen instrument de Cellophoon No. 2, de uitvoering en vooral de toon is schit terend, verslaat alle gewone merken. Ver der berichten wij U. dat wij in de loop dezer week, een zending platenkasten zullen ontvangen in prijzen vanaf f 14,50, deze kasten zijn met spiegel- en gebrande ruitjes, betrekkelijk voor alle doeleinden geschikt. Muziek- en Instrumentenhandel Parkstraat vertrekken Donderdag ió Oct. van Texel Dinsdag 21 Oct. van Amsterdam. vaart H. KEESOM. Wij verzenden na ontvangst van postw. ad. f 6.60 franco per post drie prima Edammerkazen 10 pond, malsch en blank, qualiteit gega randeerd. Tel. 1753 D. K. PROPSTRA, a. d. Haven 2a, Leeuwarden. Wederverkoopers vraagt prijscourant. Geld beschikbaar voor le Hyp. voor posten vanaf f 10.000,-. Brieven letter H P. Bureau van dit blad. Woensdag, Donderdag en Vrijdag in lossing een lading prima KORTE 1URF Tevens voorradig in pakhuis haven alle soorten brandstoffen. Aanbevelend, Let welLigplaats schip voor het pak huis bij de helling. verschijnt wekelijks, abonnementsprijs f 130 per kwartaal Proefnummers verkrijgbaar in boekhandel Langeveld Sr dn Rooy Doo. 60

Texelsche Courant | 1924 | | pagina 3