DU INKER'S Goöp. Boerenleenbank te Texel. HET GOUD DER ZEE li ®W MMÉ ©@!B KINKHOEST ban in korten tijd genezen door DBAGANA Slijmhoest door Katara Bronchitis, Griep en Mucnza door Vindicta Jicht, Bheumathiek, enz. door Comu-Balsem Bedwateren door Contine Wormen worden verdreven door Vermessa. Verkrijgbaar bij Mevr. ÏIAAXMAN-Weeland. FEUILLETON. Melange en Margarine is in kwaliteit het hoogst en in prijs het laagst. Vraagt uw winkelier ons nieuw merk HADEE verpakt in ponds cartons a SO ct Winkeliers Ei.' DBffiKER Pz. Vraagt prijsopgaaf. Helder. Cfeldeia beschikbaar tegen persoonlijke en zake lijke zekerheid rente 5 |2 pCt. 's jaars. Brengt uwe Goederen voor Uitstoomen en Verven Kapaalweg 147 t. o. de Molenburg, HELDER. Het aantal nieuwe abonné'e op 7^ was dit voorjaar ruim vierdu'izend WILT OOK U voor het komende winterseizoen niet eens een proef abonnement besfelien Beslist keurige afwerking en laagste prijzen. Voor aanvragen zich te vervoegen Kantoor Molenstraat. Het aanbevelen van een artikel is alleen goed, indien het artikel aanbevelenswaardig is. beveel het dan ook door advertentiën in de „Texelsche Courant" aan. HOOGWATER ter reede van Texel, vóórmiddags(nam. ongeveer. V° uur later.) Datum 16 17 18 19 20 21 22 Oct. Hoogwater 10,33 11,06 11,41 12— ,12,40 1,30 2,38 van Treinenloop Helder—Amsterdam v.v. Helder naar Amsterdam. Van Amsterdam naar Helder. Vertrek Helder. Aankomst Amsterdam 6,29 Zond. niet (tot Alkm.) 9,04 6,49 Zondags (tot Alkmaar) 9,04 7,27 sneltrein 9,04 10,05 Zondags niet 12,13 12,31 2,52 2.06 alleen Zaterdags 4.39 3,51 Zaterdags en Zond. niet 5,54 4,14 Zondags niet 6,39 7,24 9,32 Donderdag naar Schagen een markttrein, ver trek 7 45 aankomst 8,32. Vertrek Amsterdam. 5,16 Zondags niet 7,57 sneltrein Zondags niet 9,11 12,28 Zondags niet 3,05 5,40 alleen Zondags 5,49 Zondags niet 9,16 sneltrein Zondags aankomst 11,25 sneltrein alleen Zondags Aankomst Helder 8,32 9,40 11,22 2,46 6,13 8.07 8,07 11,08 11,31 1,04 Stoombootdienst Texel—Helder v.v. Op Werkdafeefi: van Texel 6.— 8,— 11.— 2,30 5,30 uur van Helder 7,— 9,30 12,— 4,15 6,45 uur Op Zon- en Feestdagen van Texel 6,— 11,— 5,30 uur van Helder 9,12,6,45 uur Auto-diensten. Burg—Haven Oudeschild v.v. Van Burg20 minuten vóór het vertrek v. d. boot VanSHavenna aankomst van de boot. Cocksdorp—Burg v.v. Van Cocksdorp v.m. half 10 en n.m. 1 uur. Van Burg v.m. 10.50 en n.m. 5,15. Het Post- en telegraafkantoor den Burg is geopend Zon- en feestdagen vm. 8—9; nam. 1—2. Werkdagen Telegraaf en telefoon: vm. 8 tot nam. 8 Postdienst: vm. 8 tot nam. 7,30 Postwissels, kwitanties Rijksverzekeringsbank Postcheque en giro Rijkspostspaarbankvm. 9 tot nam. 7,30 Zaterdagavond na 6 uur v. postdienst gesloten. vm. 8,30 tot nm. 3 Licht op van 11-17 Oct. 1924. Rijwielen 5,35 uur, rijtuigen 6,05 uur. Alle artikelen van Dr. B. J. DE VRIES. Vraagt attesten. lÜMeOlMéU Tegen inzending van 10.95, ontvangt U alle tot en met December verschijnende nummers en bovendien GRATIS: een extra lingerie-nummer, hoofdzakelijk gewijd aan dames- en kinder-ondergoed, waarin een groot aantal modellen, van welke gratis geknipte patronen worden verstrekt. GRATIS: recht op deelname aan een hoogst interessanten dames-hoedenwedstrijd, waaraan een ieder gemakkelijk kan deel nemen en waaraan 100 fraaie prijzen zijn verbonden, o. a. een PRIMA INZINKBARE TRAPNAAI MACHINE. GRATIS: gedurende een half kwartaal een abonnement op Neerland's meest populaire humoristisch weekblad: het Geïllustreerd Stuiversblad. GRATIS: een overdruk van een boeienden roman naar keuze öf de Erfgename van Dannewalde óf Een geheimzinnige verdwijning. Het Nieuwe Modeblad heeft in zijn 24en jaargang een algehcete vernieuwing ondergaan. Het verschijnt tweemaal per mai-nd en is het goedkoopste en meest praktische mode-tijdschrift in Neder land, bij tal van vakscholen in gebruik. Behalve door een overvloed van modellen voor dames- en klnderkleedin,.. onderscheidt het zich thans ook zéér bijzonder door een uitgebreide rubriek van alle soorten, ook de meest moderne dameshandwerken. Postwissel te zenden aan de Administratie dezer courant. Naam en adres daarop duidelijk vermelden, benevens den titel van den gratis overdruk-roman, welken men uitkiest. Zy, die onze courant per post ontvangen, kunnen Het Nieuwe Modeblad ook slechts per post ontvangen. De prys bedraagt dan f 1.25 per kwartaal. Bestellen bij Boekhandel Barkstraat. Door ERNST KLEIN. Nadruk verboden. 24' Maar dan hier de professorEen man uit een geheel andere wereld Uit een wereld, die voor den soldaat Michael tot nu toe geheel vreemd was geweest. Waarvan hij slechts hier en daar iets gehoord had. Waar over hij gelachen had. En waarover hij niet meer durfde lachen, ondanks het feit, dat hjj nog slechts voor den drempel van deze wereld stond. Het meisje Dat zij mooi was, heel mooi zelfs dat kwam geheel niet in aanmer king. Maar een vrouw, zooals hij er nog nooit een had ontmoet. Hij waagde het zelfs niet vergelijkingen te maken. En hij beet zich op de tanden, toen hij er aan dacht, dat hij zijn oogen voor haar blikken had moeten neerslaan. Zijn trots laaide in hem op Hij wilde tegenover die beiden niet het onderspit del ven. Het volgende oogenblik lachte hij om zichzelf. Noemde zich een ezel. Hij wist immers heel goed, dat hij zich in dtze strijd niet vau het wapen der leugen kon bediem n. Juist de officier in hem verzette zich in dit geval daartegen. Immers den eersten dag had bij reeds 'op het punt gestaan zich te verraden. Met een soort bevredigd gevoel van schaamte dacht hij daaraan. Dertig duizend dollar hadden werkelijk niet de macht hem om te koopen. En dat verheugde hem Maar wat dan Een hooghartige houding aannemen en de waarheid verkondigen Michael moest onwillekeurig lachen, toen hij zich in zulk een houding zag. Vertrekken Vluchten Met de Noorderzon verdwijnen Misschien nog het verstandigste Aan Boyle in New York een raadselachtigen brief schrijven en hem zijn geld terugzenden. Innerlijke vol doening voor Michae), Boyle daarentegen woédend. Een groote „maar" deed zich echter voor aan het einde zijner gedachtenreeks. Hij liet dan deze beide menschen, die zoo'n grooten invloed ten goede op hem uitoefenden als nog nooit iemand tevoren, voor altijd hier achter met het recht, hem als een „oneer lijke" re beschouwen. Neen dat wilde hij niet. Hij voelde, dat hij dat niet zou kunnen Er zijn bepaalde personen, aan wier goede meening iemand soms zeer veel waarde hecht Dus blijven Maar hoe zich te gedragen De professor had hem uitgenoodigd, zich bij hem aan te sluiten. Michael had daarop met „ja" geantwoord. Door de macht der omstandigheden gedwongen. Maar daardoor werd zijn verraad niet verontschuldigd. Of op eens maar weggevaagd. Hij wist niet veel vap deze grootsche idéé, waarvoor de oude dweper Lewin een moorde naar was geworden. Waarvoor de profes sor en zijn dochter de eenzaamheid van dit woeste eiland als ballingsoord hadden ver- te Den Burg bij Mej. PEREBOOM-Kooiman en te Cocksdorp bij Mej. KIKKERT-Kortenhoeve. HET BESTUUR. kozen. Uit de papieren, die hij Lewin had ontnomen, had hij alleen de opzet der organisatie met al haar afdeelingen en on- derafdeelingen kunnen ontdekken, niet de idee zelf. Iers werkelijk grootsch moest deze idéé echter zijn. Alleen al omdat de man ook bij zulk weer als iets vanzelfsprekends voor haar verwezenlijking ging werken. Vollmar wilde met hem spreken. Dus maar afwachten. Dat hij het geheim niet aan Boyle zou overbrengen daarvan was hij nu reeds rotsvast overtuigd. In welk een scheeve positie hij daardoor kwam te staan was een andere zaak, waarom hij zich bitter weinig bekommerde. Maar als de assistent plotseling met den ouden Lewin verscheen Deze mogelijkheid diende hij ook ónder de oogen te zien. Welnu dan kon hij tenminste openlijk den strijd aanbinden. Onwillekeurig slaakte Michael een zucht van verlichting, alsof hij van een zwaren last bevrijd was. Dan waren alle moeilijk heden opgelost. Dan trad volgens zijn oud recept diegene als overwinnaar uit het strijdperk, die de eerste klap uitdeelde. En dat hij dat zou zijn, daarvan was hij overtuigd. XVI, Niettegenstaande hij van te voren een bepaalde gedragslijn had vastgesteld, begaf hij zich toch met een ongerust gevoel naar de huiskamer, waar de professor hem reeds aan tafel wachtte. De takt van zijn gastheer hielp hern echter over alio moeilijkheden heen. Vollmar en zijn dochter schenen zich te hebben voorgenomen hem nu eens rustig te laten toehooren, om hem eenigszins den namiddag te vergoeden, gedurende welke hij bijna zonder onderbreking a an het woord was geweest. Zij vertelden hem van hun verblijf op het eiland en Michael hoorde met steeds stijgende verbazing, dat men schen, wier leven uit innerlijke diepten omhoogstreeft, ook op zulk een klein en onherbergzaam eiland gelukkig en tevreden kunnen zijn. Niets spraken zij over hun arbeid, niets over hun plannen. Maar hun toehoorder ontdekte in ieder woord de opgewe ktheid, waarmee hun leven vervuld was. Hij waagde het te vragen„Professor, ik kan mij voorstellen, dat een man alsu zichzelf naar hier verbant, om ter wille van het doel zijner wetenschap j.e leven. De wetenschap kan toch evengoed als het geloof dwepers scheppen. Ik kan dat be grijpen, hoewel ik het stellig niet ijoudoen. Ik verzoek u mij daarom niet voor bevreesd aan te zien. Er behoort voor zulk een offer, zooals u het zich heeft opgelegd, professor, waarschijnlijk meer eneigie en wilskracht dan voor den arbeid van een soldaat of van een onderzoekingsreiziger, die wie weet hoeveel honderden mijlendoor oerwouden en woestijnen langzaam voor waarts dringt om ten slotte tot de conclusie te komen, dat de blauwe Nijl niet twee, maar drie bronrivieren heeft - „En?" informeerde de professor belang stellend, toen Michael even zweeg. „Uw dochter begrijp ik niet," güjg hij bijna ruw voort. f Wordt vervolg*

Texelsche Courant | 1924 | | pagina 4