Roomboter p pond f 1.30 Moeders DE WIT KLEIN Texelsche Berichten, Predikbeurten. Gemengd Nieuws. Marktberichten. ADV ERTENTIEN. IJsclub Waal. Algemeene Vergadering BI. Texels Eigen Stoomboot-Onderneming. Buitengewone Algemeene Vergadering Notaris Mulder voor dfn lijd van 6 jur Aanbesteding. )pruiming tegen 25 pCt. korting. JOH. ZIJYl, den Uoorn Ia Boekhandel Parkstraat Schoolschriften vanaf 3 cent een heel doosje klenrkrijtjes voor 10 cent. Caffee H.A.G, van jongens- en meisjesboeken is eeu zeer groote keuze ia lees boeken en prentenboeken voor kinderen van elke leeftijd, vertrekken Donderdag 27 Nov. van Texel en Dinsdag 2 Dec. van Amsterdam. Benoemingen. Met ingang van 1 December 1924 is tot kantoorbediende ten postkantore alhier benoemd mej. J. Plet, thans kantoorbediende der posterijen te Noordscharwoude. Van het gerucht als zouden de heeren Wes- sels en Duinker, resp. tijdelijk hoofd der school te de Waal en onderwijzer aan de o.l,s. te den Burg, beiden voorkomen op het drietal voor een door de raad van Helder te benoemen onderwijzer aan school no. 6 aldaar, konden wij eerst thans de bevestiging verkrijgen. Prinsesje. Zondagavond heeft d zangvereeniging Eigen Oefening", van Oudcschild, te den Burg een opvoering gegeven van de o erette Prinsesje. Wanneer we de vraag stellen of de mede spelenden over de opvoering tevreden mogen zijn. dan kunnen we deze vraag volmondig met ja beantwoorden waarmede nog niet ge zegd wil zijn dat er in 't geheel niets op aan te merken viel. Om dit n aar eerst even af te' handelen de mimiek, de houding det spelenden, hun .spel" dus, kon in vele gevallen, zelfs voor een liefhebberijgezelschap, niet door de beugel. De spelers stonden er vaak onbihol- pen bij, alsof ze met handen, voeten en de rest, geen raad wisten. Dit nu is door de spelers zonder meer erg moeilijk te veranderen en de regisseur heeft aan ook tot taak, hierin de noodige verbetering aan te brengen. Wij n.eenen goed te doen dit zoo naar voren te brengen, omdat w< or het overige de uit voering op een hoog peil stond. Wanneer men bedenkt hoe moeilijk het zelfs voor een beroepsgezelschap is de vele goede zangstem men die een operette nu eenmaal vereischt, bijeen te krijgen, dan mag het een waagstuk heeten, wanneer een zangvereeniging zooiets aan durft. Eigen oefening heeft het bestaan, en met sukses. Er ware.-, vele zeer goede stemmen bij en er was blijkbaar veelvuldig en onder goede leiding gestudeerd: de verschil lende solo's werden dan ook met groote vrij moedigheid, uit volle borst en zuiver gezongen. Van de dames moge Prinsesje allereerst ge noemd worden: een lieve klankrijke stem, met als waardige tegenhanger de potige Oreta. Van de mannen was Seppel de hof knecht een der op de voorgrond tredende rollenboer Ru- precht en de baron, schoon goede stemmen, zongen wat binnensmonds en dus niet zoo verstaanbaar als wel wenschelijk was. Vei melden we tenslotte dat de koren helder en zuiver gezongen werden, en de tooneel- aankleeding zoowel als de verschillende kostuums heel aardig warenhet aanwezige publiek was dan ook zeer voldaan en, wanneer Eigen Oefening hier eens weer komt, dan zullen velen met genoegen er weer heengaan, „dat is zoo klaar als een klont", zou Seppel zeggen. Voetballen. Zondag is de groote wedstiijd—(vraag:hoe veel DE wedstrijden van dit seizoen zijn er wei-) alzoode wedstrijd van dit seizoen is dus gespeeld. Het waren de twee sterkste ploegen uit de kompetitie van dit jaar, die tegen elkaar in het krijt kwamen en, zooals dus met reden verwacht mocht worden, werd het een spannende strijd. Texel is met een 1- 0 overwinning uit deze strijd te voorschijn gekomen; de winnende goal werd reeds een lien minuten na het be- ginsein gemaakt en nadien heeft geen der partijen kans gezien nog eens te doelpunten. Toch heeft het voor Texel een oogenblik, of liever twee oogenblikken, zeer gespannen twee malen aaneen werd een strafschop toegekend; de eerste keer werd deze door Pièrard keurig gehouden, doch, wegens te vroeg uitloopen van de keeper werd nog eens overgeschoten nu, voor Texel gelukkig, tegen de lat. De leiding van deze wedstiijd berustte '">ij de kompetitieleider, de heer van Brussel uit Wormerveer. Texel II is naar Julianadorp geweest en heeft daar in een goed gespeelde wedstrijd met 2—1 gewonnen. Waal. Verkiezing Notabelen. De aftredende Notabelen der N. H. Kerk, de HH. P Boon en P. Former, werden weder herkozen; zij namen beide hun herbenoeming aan. Ijsbaan, De ijsbaan te de Waal is weder in orde ge bracht en staat, deur de gunstige wind der laatste dagen, weer geheel onder water. Oosterend, 24 November. Nut en Genoegen. .,Nut en Genoegen" heeft Zaterdag j I. haar eerste bijeenkomst in dit seizoen gehouden. De opkomst was zeer voldoende en, nadat de voor zitter allen welkom geheeten had, trad de heer S. S. Smeding, van den Burg, op met een lezing over .Droomen en Droomuitleggingen". Met voortdurende aandacht volgde men den spreker die toonde, zijn onderwerp meester te zijn en veel zelfkennis te bezitten. Aanvangende met de droomuitleggingen van Jozef werd betoogd, dat in de symbolische droomuitlegging der oudheid een kern van waarheid is te vinden. Daarentegen heeft de materialistische associatie-theorie thans volledig afgedaan. Met aardige teekeningen en platen werd dit verlucht en ook menige lach werd pehoord, wanneer de humor bij den spreker den boven toon kreeg. Gesproken werd over allerlei zielkundige verschijnselen, over den vergrootingstendenz en heksenprocessen. Na de pauze werden meer behandeld de moderne begrippen over het droomvraagstuk. Hier baseert men de uitleggingen meer op I wenschvervullingen, uit het onderbewustzijn voortkomende. 't Is vooral de Weensche dokter Sigmund Freud, die zich hiervan bedient bij behandeling van zenuwpatiënten en schitteiende resultaten ïeeft verkregen Aan het einde werd den spreker dank ge- tegd voor zijn geestigcen onderhoudende lezing in een „tot- weerziens" werd hem gaarne toe geroepen. De Cocksdorp. Vioolclub. (t) Hoewel dit bericht eenigszins met de trekschuit komt, is toch nog niet alge meen bekend dat er hier een vioolclub is opgericht, genaamd Oefening Kweext Kunst, direkteur de heer J. de Jager. De club is toegankelijk voor personen boven ie 15 jaar. Het eerste deel van de naam is reeds terdege ter band genomen laten wij hopen, dat de joDge vereeniging spordig b ijk zal geven, aan het tweede gedeelte van die Daam t1 zijn toegeko men, en zoo medewerking zal kunnen verleeoon bij uitvoeringen Op muziek gebied zijn wij Texelaars toch al r iet te zeer verwend Danscursus. (t) Tot verboogiug der gezelligheid en meerdere oefening in de edel* danskunst zijn de heeren Kikkurt en van Lenteu al- nier een danscursus begonnen. Voor eei gering bedrag kan meo de heele avond <1- boenen van de vloer jan-toerlezjoeren. Wat een uitkomst voor vele smacutendo jonge harten is De waterkluizenaar. (t) Zoogoed er waterd eren, water hootden on wateichineezeu zijn, zijn ei ook waterkluiz9naars Zoo'n exemplaai hebben we hier verleden week bijge woond. De heele week toch heelt, een onbekende tjalk, op do „Steenenplaat" gezeten, zonder dat de schipper blijkbaar eenige moeite deed om weer vlot te komen, en ook zich niet aan de wal vertoonde, Waar elke dag aan boord de zeilen werden geheschen om te drogen scheen alles wel aan boord en was er voor ons Cocksdorpaoaren geen enkele leden onze neuzen in dit raad-leiachtig geval te steken. Zaterdag is het spookschip in de richting van Vlieland verdwenen. Gebouw voor Chr. Belangen. De heer Schellenberg uit Amsterdam bjziirgde Zaterdagmiddag, in 't gebouwtje voor Chr. belangen alhier, den kinderen en 's aveeds den ouderen een paar pret tige uurtjes mot de tooverlantaren. Bijbelsche tafereelen, afgewisseld met een aardig sprookje en opgeluisterd door orgelmuziek vormden een bekorend en leerzaam geheel. Het talrijke publiek was over een en auder teu zeerste vol daan Eeuwfeest Noord-Hollandsch Kanaal In de Maandagavond op initiatief van de Kamer van Koophandel voor Hollands Noordei kwartier ten stadhuize te Alkmaar gehouden vergadering van het voorloopig comité ter herdenking van het 100-jarig bestaan van Let Groot Noord HollaDdsch Kanaal, is met algemeene stemmen be sloten ongeveer half December, de juiste datum zal nog nadar worden vastgesteld een spreker uit te noodigen, die de be- teekenis van dit kanaal in vroeger tijden en thans in een feestvergadering zal uiteen zetten, waarbij verschillende autoriteiten en vertegenwoordigers van gemeentebestuur, Kamers van Koophan del, groote en kleinere stoomvaartmaat schappijen en vereeuigingen op scheep vaartgebied genoodigd zullen worden. Voorts zal eeu gedenkboek worden samen gesteld, dat, voorzien van foto's en illustraties, de geschiedenis van bet kanaal zal bevatten. Het voorloopig comité constitueerde zich lot eeu comité van uitvoering. Het uitvoerend comité hes-ft hetvooi- uemen, voor deze gelegenheid in het Stadhuis een kleine tentoonstelling te houden van schilderijen, platen, teeke ningen en andere bescheiden, op bet N'-K. Kanaal betrekkiDg hebbende. Hun die voor deze tentoonstelling iets zoudeD willen beschikbaar stellen, wordt verzocht dit te zenden aan den beer D. J. Scheffel, secretaris der Kamer van Koophandel, Oudegracht, Alkmaar. Het b'ijkt dat de aardappelenoogst in de Haarlemmermeer belangrijk is meegevallen. Men had n.l. als gevolg van de hevige regens een mislukking van den oogst verwacht. Ook in Engeland valt nog wel eens wat op de post aan te merken 1 In het huis van Thomas Keady, een brievenbesteller te Curragb, die daar twee jaar geleden ovei leden is, beeft men tweeduizend onbestelda brieven gevondeD, waarvan sommige een post stempel van tien jaar geleden droegen. M t eeu kruivvageu zijn ze naar het postkantoor gebracht, dat thans zorg zil drager, dat ze bij de geadresseerden besteld worden. HERVORMDE GEMEENTE. Woensdag 26 November. Burg, 'sav. 8 uur Bijbellezing in het ge bouw v. Chr. Belangen. Donderdag 27 November. Den Hoorn, 'sav. 7 uur ds. Brümmer. Oosterend, 's av. 7 uur Bijbellezing. Zondag 30 November 1924. HERVORMDE GEMEENTE. Burg, vm. 10 uur ds. Raabe. Koog, vm. 10 uur ds. van 't Hooft Den Hoorn, v.m. 10 uur ds. Brümmer. Oudeschild, nm. half 3 ds. Brümmer. Oosterend, vm. 10 uur ds. Janzen. Maandcollecte. Cocksdorp, vm. 10 uur ds. Schellenberg. Maandcollecte. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend, v.m. 10 uur ds. Buskes. n.m. half 3 dezelfde, DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Waal, vm. 10 uur ds. de Maar. Alkmaar, 21 Nov. Op de heden gehouden graanmarkt waren aangevoerd 882 H.L. De prijzen waren, per 100 K.G. Tarwe 11,a 17, Rogge 12, - a Haver 10,— a 13, Gerst chevalier 13,50 a 14, Blauw Maanzaad 46,a 48, Kleine groene erwten 14,— a 22.— Groote groene erwten 20,— a Grauwe erwten 34, a 60, Texel, 24 Nov. 1 paarden 8 Koeien 7 Pinken 25 Graskalveren 6 Nuchtere kalveren 3 Varkens 4 Schrammen 21 Biggen —0,— a - 0, 300,a 425,— 175.— a 225.— 80,— a 135. 15,a 20, -,34 a ,36 p. p. 18. - a 22. - 13.— a 16,— 18 korven kippen f 1,05 a f 3,25 p. stuk Eierveiling Texel, 24 Nov. Aangevoerd werden 85 partijen, 3200 stuks. KipeierenA f 12,60 af 13,70per lOOstuks 460 kipeieren B f7,50af 12,50 per 100. Purmerend, 25 Nov. 491 Runderen waaronder: 315 vette koeien f 0,90 a f 1,26 p. K.G ififi Ge'de koeien 150 a 425 Melkkoeien 150 a 425 10 Stieren. 16 Vette kalveren per Kg 1,50 a 1,70 180 Nuchtere kalveren 15,a 47,— 979 Schapen 40,a 63,— 745 Vette varkens per K.G. 0,76 a 0,84 71 Magere varkens 24,- a 48,— 181 Biggen 10,— a 20,— Kipeieren 10,— a 13,50 P. KOORN en T. KOORN-Kint geven kennis van de geboorte van hun dochter DIRKJE. Westergeest, 25 Nov. 1924. Algemeene kennisgeving. M. WITTE en N. WITTE-Smit geven hierbij kennis van de geboorte van een ZOON Den Burg, 25 Nov. 1924. Heden overleed zacht en kalm, onze geliefde Echtgenoote, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, PIETERTJE EELMAN, Echtgenoote van Jan Kooiman, in den ouderdom van 78 jaar en 8 maanden. Namens de Familie, J. KOOIMAN. Den Hoorn, Texel, 23 Nov. 1924. op Vrijdag 28 November a. s.,c 's avonds half acht in café „Bellevue", de Waal. Het Bestuur. van Aandeelhouders op Dinsdag 2 Decem ber 1924, des avonds S uur in hotel Texel, Den Burg. Agenda Bespreking plar.nen nieuwe boot. Bespreking Aut (dienst over Texel. De Directie. TE KOOP 0—10 Witte Leghorns broed '24 0—15 Zilver Wyandottes '24 2-0 '24 I 5—0 Witte Leghorns '24 G. W. KOORN, Hemmerkooi, Texel. zal op Woensdag 3,-December a. s„ des avonds 71/» uur in café den Burg publiek verhuren voor den heer Dr. Wagemaker q. q. 1. 4,23,23 H. A. schapenboet genaamd „Nieuwe Boet" met land. 2. 4,08,51 H.A. schapenboet |acob Bruins boet met land. 3. 2,07,90 H.A. weiland genaamd „Mat- telandjes"- 4. 3,06,30 H. A. bouwland genaamd „Korensland" aan den Hallerweg, in 5 perceelen. Voor Mej. I. Mentz. 5. 2,43,80 H.A. weiland met boet bij de Waal. 6. 4,15,90 H.A. bouwland „de Veen" Het College van Dagelijksch Bestuur van het Waterschap „de dertig Gemeenschap pelijke Polders op Texel" zal nanbesteden liet plaatsen van nieuwe tuin- wallen achter Huogeb rg nabij Helmesioeve. Aanwijs Vrijdag 28 Nov. a. s. namiddags 3 uur. ru. Inschrijvingsbiljetten in te leveren Maan dag 1 Dec. a. s. 's middags 12 uur in café „Den Burg". Het College van Dagelijksch Bestuur voornoemd J. S. DIJT, voorzitter Jac. KIKKERT Nz. Secretaris. Wed. W. P. LAP. Margarine f0,60, Losse Margarine f0,70 Melange f0,75 per pond. Bij afname van minstens 10 pond, 5 cent per pond goedkooper Edammer kaas (oud) f0,80 per pond Belegen f0,75 en jong f0,65 Vette Leidsche kaas f0,65 Beleefd aanbevelend, N. B. Ik kom Maandag en Donderdag aan. Den Burg. Hebt gij last met Uwe kinderen Zeuren zij heel den dag? Alsof her. iets zou hinderen, Of zwaar op 't maagje lag? Grijpt gij reeds naar wormkoekjes, Of naar Maria Wortelboer, Knoeit gij reeds met warme doekjes Of met kippen-ochtendvoer? Laat af, voor het te laat is Door Uw geknoei de dokter kwaacf is Voor last'ge kinderen is een beter medicijn Houd ze bezig, laat ze spelen, groot en klein L Lezen, teek'nen, prentjeskieuren Uit is het met 't lastig zeuren. Het volle genot van de koffie zonder schadelijke gevolgen. 4 le Voortreffelijk. 2e Caffeïnvrij aanbevolen door H. H. Doctoren. Depot C. VAN TONGERLOO, den Burg.

Texelsche Courant | 1924 | | pagina 2