Tandarts AnsingJi „Dépendance" Fa. Langeveld de Rooij. HET GOUD DEE ZEE- „De Concurrent", Helder, ii fee® Hif „De Concurrent", Hoofdkantoor Keizerstraat 28-28a-28b, Helder. Van der Graaf Ca.'s bureaux voor denhande! li WW ATOEm ©@1® van een Hoofdingeland J. TIU2ER. in „Hotel de Lindeboom" ss. Texelstroom Maandag 1 December naar Purmerend ^cliooltasschen FEUILLETON. Deze week geen cadeaus, maar '4 halve bootgeld wordt vergoed. [pp** Knip deze advertentie oit en bewaar dezelve, gaat naar Helder, overtuig U van onze zaak, en U zult verbaasd staan over de 9 afdeelingen en groote voorraad. Alles wat u niet mede kant nemen, krijgt U FRANCO thnis, Hypotheek AMSTERDAM (hoofdkantoor) ROTTERDAM BRUSSEL. Incasso's van achterstallige en betwiste vorderingen. Handelsiniormatiën. vaart In het hotel bevindt zich een compleet ingerichte bakkerij met en zonder liengsels. a a ca ei S3 a o o Geld beschikbaar voor le Hyp. voor posten vanaf f 10.000,-. Het aanbevelen van een artikel is alleen goed, indien bet artikel aanbevelenswaardig is. beveel bet dan ook door advertentiën in de „Texelscbe Courant" aan. HOOGWATER ter reede van Texel, vóórmiddags; (nam. Datum 27 28 29 30 1 2 ongeveer V* uur later.) 3 Nov.-Dec. Hoogwater 8,41 9,26 10,13 11,33 11,57 12,24 1,22 Treinenloop Helder—Amsterdam v.v. Helder naar Amsterdam. Van Amsterdam naar Helder. van Aankomst Amsterdam Vertrek Helder. 6,29 Zond. niet 6.49 Zondags j 9,04 7,27 sneltrein 1 10,05 Zondags niet 12,13 12,31 2,52 2.06 alleen Zaterdags 4.39 3,51 Zaterdags en Zond. niet 5,54 4,14 Zondags niet 6,39 7,24 9,32 Donderdag naar Schagen een markttrein, ver trek 7 45 aankomst 8,32. Vertrek Amsterdam. 5,16 Zondags niet 7,57 sneltrein Zondags niet 9,11 12,28 Zondags niet 3,05 5,40 alleen Zondags 5,49 Zondags niet 9,16 sneltrein Zondags aankomst 11,25 sneltrein alleen Zondags Aankomst Helder 8,32 9,40 11,22 2,46 6,13 8.07 8,07 11,08 11,31 1,04 Stoombootdienst Texel - Helder v.v. Op Werkdagen van Texel 8,— 11.— 2,30 uur van Helder 9,30 12,— 4,15 uur Op Zon- en Feestdagen van Texel 8,— 11,— 3,15 uur van Helder 9,30 1" 12,— 4,15 uur Auto-diensten. Burg—Haven Oudeschild v.v. Van Burg20 minuten vóór het vertrek v. d. boot Van Havenna aankomst van de boot. Cocksdorp—Burg v.v. Van Cocksdorp v.m. half 10 en n.m. 1 uur. Van Burg v.m. 10.50 en n.m. 5,15. Het Post- en telegraafkantoor den Burg is geopend'. Zon- en feestdagen vm. 8—9; nam. 1—2. Werkdagen Telegraaf en telefoon: vm. 8 tot nam. 8 Postdienstvm. 8 tot nam. 7,30 Postwissels, kwitanties i Rijksverzekeringsbank vm. 8,30 tot nm. 3 Postcheque en giro 1 Rijkspostspaarbank :~W vm. 9 tot nam. 7,30 Zaterdagavond na 6 'uur v.Jpostdienst) gesloten Licht op van 22—28 Nov. 1924. Rijwielen 4,25 uur, rijtuigen 4,55 uur. Het College van Dagelijksch Bestuur van polder „Waal en Burg" brengt hiermede ter kennis van de ingelanden, dat op Maan dag 8 Dec. a.s., eene stemming zal plaats hebben voor de verkiezing ter voorziening in de vacature, ontstaan door de periodieke aftreding van den heer Het stembureau zal gevestigd zijn in café „Den Burg" en is geopend op de dag der stemming van 10 uur v.m. tot 12.30 n.m. Het bestuur voornoemd J. EELMAN |bz., Voorzitter W. H. LAP, Secretaris. Hoofdgracht 61, Helder is Donderdag 27 November vdn 's morgens half 11 tot 's middags 1 uur te spreken D. METS. TE KOOP Het bekende Hotel-Café-Restaurant van het Stfandhotel „Prinses Juliana" met bijbehoorende garage, stalling en gelegen heid voor klein boerenbedrijf. P. KIKKERT Zoon, Eigenaars Hotel „de Lindeboom", den Burg Texel •jr Door ERNST KLEIN. Nadruk verboden. 34 Professor Vollmar vervolgde „U mag mij niet ais eeB dwazen idealist beschouwen, die omtrent den grooten omvang van den strijd, dien hij gaat onder nemen, niet nauwkeurig en volkomen op de hoogte is. U moet echter niet denken, dat ik nu mijn goud zal nemen en mij. op de hoeken der straten ga opstellen om het onder de menschen te verdeelen Ik weet ook, dat deze strijd de grootste cata strophe zal zijn, die ooit over hetaardrijk is losgebarsten. Een zondvloed van goudIk ruk het afgodsbeeld, waarvoor de wereld zich tot op heden deemoedig in het stof heeft gebogen, van zijn voetstuk omlaag. Ik durf het te ondernemen, om voor dwazen het gezond verstand te prediken, Maar ik wil niet verwoesten, ik wil op bouwen Verder vervolgde Vollmar zijn uitlegging. „Tk heb met mijn assistent een plan voor onze organisatie tot in de kleinste bijzonderheden uitgewerkt, reeds lang voor den oorlog. Eu de organisatie werkt ook reeds Ik heb dezen oorlog zien aankomen, zooals trouwens zoo veel anderen, maar evenmin als al die anderen, had ik ooit kunntn droomen, dat deze oorlog zulke ontzettende verwoestmgeu zou aanrichten. 03 N 03 03 O* CM Afdeeling 1. Grootste sorteering Dames-Mantels vanaf f 7,50. Kinder-Mantels f 5,90. Afdeeling 2. RIBFLUWEEL JAPONNEN f 4,25 Breede ribflu weel Japonnen f 5,45. Zeer nieuw. Alle kleuren. Afdeeling 3. Groote keuze ZWART LAKEN PLUCHE en Bontmantels. Afdeeling 4. Heeren- Costuums f 14,—. Jongens- Costuums f 12,—. Kinder-Jekkers f 5,90. Mans-Jekkers f 9,50. Afdeeling 5. BEDSTELLEN f 11,50. Kapokbedstellen vanaf f 26,50. 1 paar Matrassen f 3,75. Afdeeling 6. Gewatteerde Dekens f 7,95. 2-persoons Wollen Dekens f 7,50. Spiraal Matrassen f 5,50. Afdeeling 7. 4 stoelen en 2 leunstoelen, met rood of groen leer over trokken f 29,75. Eiken Tafel f 15,50. Brieven letter H P. Bureau van dit blad. Daardoor is mijn strijd natuurlijk aanzienlijk verzwaard. Het goud heeft zich verscholen, heeft zich dus nog kostbaarder gemaakt. Maar tenslotte ik ben sterk genoeg, om toch tot den aanval over te gaan. En wel heel spoedig De ellende in de wereld is werkelijk groot genoeg U hebt ons plan de campagne doorge studeerd, niet waar. dat ge den ouden Lewin had ontnomen? Was het u duidelijk?" De voormalige officier van den generaler. staf ontwaakte p'otselinr in Michae). Thans nu het er op aankwam, de geniale idéé in de p'aktijk om te zetten, de groote strategische i^ee in al haar bijzonderheden ten uitvoer te brengen nu kon hij ervan meepraten „Thans, nu ik weet, wat eigenlijk dë bedoeling is," antwoordde hij, „begrijp ik den opzet van het plan volkomen. Mag ik u even uitleggen, hoe ik dit plan heb opge vat? U hebt in alle groote centra op aarde organisaties opgericht, door welke uw goud op de wereldmaikt wordt geworpen. Het zijn eigenlijk gewone bankinstellingen, die alle dezelfde opdracht hebben, n.l op één en denzelfden dag gelijktijdig met baar operaties te beginnen. U zult alles inkoopen wat op goud waardeerbaar is aandeelen, huizen, spoorwegen, fabrieken mijnonder nemingen, banken, reederijen, juweelen, antiquiteiten kortom al datgene wat zijn waarde ontleent aan het goud. Geen wissel, geen papiergeld Opgewonden van vreugde overdevolko- men overeenstemming in opvatting van hem en zijn jongsten helper, riep Vollmar uit: „Ik hebt het wel geweten, gij zijt de man, zooals ik hem noodig kan hebben, neen, zooals ik hem hebben moet. En zooals ik er helaas niet voldoende heb. Op het eerste gezicht begrijpt u de juiste wijze van handelen van onze gansche organisatie. Maar ik wil eerlijk zijn. Ons operatieplan is, zooals het thans bestaat, in ShDgers brein ontstaan. Ik heb mij er zelfs lang genoeg tegen verzet Doch ten slotte heb ik mij wel moeten laten overtuigen, dat men den vijand slechts op zijn eigen grondgebied en met zijn eigen wapenen kan overwinnen. En ik geloof ook, dat deze wegdejuiste is. Indien wij rustig en welo verdacht dezen weg volgen, leidt hij ongetwijfeld naar het gewenschte doel. Wij ontnemen de wereld alles, wat zij aan werkelijke en denkbeeldige waarden bezit en geven haar daarvoor goud in de plaats en zelfs zooveel goud, dat zij haar vroeger bezit daarmee niet meer teiug kan krijgen. Ik wil het eenmaal zoo ver zien te brengen, dat men voor een pond goud zelfs geen ons brood meer kan koopen. Dan hebben wij de strijd gewonnen. De Staten, de groote geldmannen en hun bankinstellingen, hun consortiums en trusts zullen zich natuurlijk terdege te weer stellen. Zij zijn alle tezamen ook veel machtiger dan wij, want om, het geheele vermegen der aarde in eens op te koopen, zou ik reeds honderd jaar geleden moeten zijn begonnen om het goud uit de zee te fabriceeren Maar wij hebben in de eerste plaats het voordeel der verrassing. Gy Michael, als soldaat, zult weten, dat een verrassende aanval, die gelukt, een halve overwinning beteekent. Dan hebben wij verder alle mij ten dienste staande middelen op één punt geconcentreerd. Wij hebben ons goud hier in ongemunte baren. Op den dag, waarop wii het noodig zullen hebbeD, zal het door schepen, die reeds alle daarvoor zijn aan gewezen, op alle bestemde plaatsen gebracht worden, van waaruit de actie dient te beginnen. Wij hebben behalve deze acht millioen kilogram goud nog ongeveer veertig a vijftig milliard Duitsche goudmarken in zoogenaamd bankkapitaal verdeeld over de geheele aarde. Dat is het werk van mijn assistent, die ik herhaal het telkens weer op dit punt veel meer inzicht heeft gehad dan ik en door handige transacties dit kapitaal gesticht heeft. Dus kort en goed wij hebben momenteel de hand in alle groote ondernemingen op aarde, in Amerika en Europa zoowel als in Azië. In fabrieken, in spoorwegen, scheep vaal tmaatschappijen, mijnwerken Arnold Sanger weet dat allemaal nog beter uit te leggen; want dat is zjjn werk! En op een bepaald en dag geraakt deze geheele onmetelijke m assa geld en het goud van hier uit aan het rollen. Wordt vervolgd. «r

Texelsche Courant | 1924 | | pagina 4