De volmaakte Boekenriem, Moeders Texelsche Berichten. Gemengd Hieuws. kost slechts f 0,40. In Boekhandel Parkstraat Schoolschriften vanaf 3 cent Sinterklaas. Al vroeg was de Sint dit jaar binnen onze muren Donderdagmiddag verscheen hij reeds in de Chr. bewaarschool aan de Julianastraat. waar zijn bezoek al van te voren was aangekondigd De goede Sint was er in 6igen persoon tegenwoordig met zijn trouwe zwarte Piet. Hartelijk sprak de Sint de kleintjes toe. Esn tweetal kleinen had een vermaning in ontvangst te nemen, maar ze hadden het er ook naar gemaakt. Getrakteerd werd er op lekkers en elk der kleinen kreeg van de Sint een pakje mee naar huis. Die goede Sint! Vrijdagmorgen bracht hij zijn gewoon jaarlijksch bezoek aan de laagste klasse der Openbare school en de Christelijke school, des middags aan de R. K. school. De vrees, dat het weer belemmering zou opleveren voor de feestelijkheden op straat bleek ongegrond. Was het in de morgen uren nog storm- en regenachtig, spoedig klaarde de lucht en 's middag3 liet het niets te wenschen. De gewone maskerade kon ongehinderd voortgang hebben. Voor verdere bizonderheden zie men ons volgend nummer Onbezoldigde Rijksveldwachters. Naar wij van verschillende zijden ver nemen, wordt, op last vhd de Minister van Justitie, ingetrokken de aanstelling tot onbezoldigd rijksveldwachter, voor zoover die verleend is aan boschwachters enz. in particulieren dienst. Wetenschap. Nee, als je wat weten wil, mot je zelf kome," zegt vrouw Jansen,, zoo'n brielke geeft ja net niks. Jansen knikt toestemmend eu besluit dan maar zelt naar stad te gaan, om den professor te spreken. Na voel vragen hier en daar komt hij eindelijk aan de kliniek en wordt in de wachtkamer gelaten, waar reeds meerdere personen aanwezig zijn. Hij voelt zich als een vreemde kip in de schuur, en laat zijn hoog-zijden-p9t de loop der wereld tusschen zijn vingers volgen. Een lange witjas, met een hoofd zonder haar, zit aan een schrgftafel en schijnt de bestellingen op te nemen. Eindelijk komt ook da beurt aan Jan sen hem wordt naam, adres en ouder dom gevraagd. „Moet je dat allemaal weten,?" zegt Jansen. „De professor kent me anders heel goed." De witjas lacht en duwt Jansen in een kamer, achter een wit linnen-beschut ting. „Kleed je vlug uit", beveelt hij, „de prof. heeft geen tijd vandaag." De haarlooze verdwijnt en Jansen staat verbaasd. „Nou zegt hij. als het dan noodig is, vooruit dan maar, 't binue me anders rare manieren in die groote stad." Als hij ontkleed is, loert hij even om het hoekje van zijn hokje en ontwaart een man nelijk-naakt figuur, armen en boenen gekruist op een stoel zittende. „Motje ook de de professor spreken?" vraagt Jansen. De vent knikt van ja. „Nou, denkt Jansen, „dan zal 't wel goed wezen, dat hoort zeker bij die groote-stads-gewoonten," en bijwacht..,. Eindelijk wordt hij geroepen, en met zijn zwart-zijden-pet in zijn beide handen viak voor zijn buikje, gaat hij binnen. „Wel, vrind, wat is er?" luidt de vriendelijke vraag des professors, en kalm en geheel gerustgesteldantwoordt Jansen: „Ja, zie je, ik wol oe vroagen, of i weer van die rooie-zaud eerpels most hebbeD, die je vorig joar had hept Een ideale gemeente. Bij de.behandeling van de begrooting in d9n gemeenteraad van Beunebroek is besloten, dat de belasting met 25 pCc. verlaagd zal worden en dat de opcenten op de personeole belastiüg van 50/75 op 30 pCc zullen worden teruggebracht. Aangezien de gemeente nagenoeg geen schulden heeft, wordt dit dus 'n ideale plaats. Een sleepboot in de lucht gevlogen tioee dooden. Eergisteren is bij Bruiuisse de sleep boot „Vies" uit Dordrecht, door het springen van den ketel iD de lucht ge vlogen Van da twee opvarenden vader en zoon Eckels, is niets meer gezien. Veilig vliegen. Men schrijft aan het Haagsche Aneta- kantoor Nu de pers allerhande berichten bevat omtrent den zwaran storm die verladen week Donderdag in Engeland heeft ge woed, moge hier worden vermeld, dat het vliegtuig van de K.L.M. dien dag Engeland veilig beefc bereikt, na 1 uur lang tegen den storm in gevlogen te hebben. De gewone duur van den overtocht is 31/» uur, Hieruit blijkt weer, dat de zwaarste stormen niet in staat zijn vliegtuigen tegen te houden. Het nut van melkcöntrble. Observator schrijft in „De Boerderij" Dat melkopbrengst en vetgehalte bij onze koeien reusachtig uiteenloopen, blijkt uit enkele gegevens, welke we ontleenen aan het verslag der Coöperatieve Melkfa briek te Lonneker-Enschedé. Het betreft het jaar 1923. De 25 leden met de minst-productieve dieren, verkregen in dat jaar van 143 koeien pl m. 265.000 E G. melk mot een vetgehalte van 3.07 pet. De 25 leden met het beste vee molken van 183 koeien 7^4.000 KG. melk met een vetgehalte van 3 47 pet. De koeien uit de eerste groep gaven per dier 1854 K G. melk, ter waarde van f 212. Die uit de tweede groep 4337 KG. ter waarde van f 532. De geldelijke opbrengst per koe was dus bij de tweede groep 27« maal zoo groot als bij de eerste. En nu is coDtiöle op melkopbrengst en vetgehalte het eenige middel om koeien met onvoldoende productie uit te vinden. Eu dan te weten, dat vele veehouders nog bezwaar maken om lid van een controle vereeniging te worden, vanwege de kosten Dat getuigt Z9er zeker van kortzichtig heid. lang l'/9 meter. De draagriem bij uitnemendheid. Wordt kruislings om een pakje geslagen. Boekh. PARKSTRAAT. Hebt gij last met Uwe kinderen Zeuren zij heel den dag? Alsof hen iets zou hinderen, Of zwaar op 't maagje lag? Grijpt gij reeds naar wormkoekjes, Of naar Maria Wortelboer, Knoeit gij reeds met warme doekjes Of met kippen-ochtendvoer?... Laat af, voor het te laat is Door Uw geknoei de dokter kwaad is Voor last'ge kinderen is een beter medicijn Houd ze bezig, laat ze spelen, groot en klein Lezen, teek'nen, prentjeskieuren Uit is het met 't lastig zeuren. is een zeer groote keuze in lees boeken en prentenboeken voor kinderen van elke leeftijd. i

Texelsche Courant | 1924 | | pagina 6