f 1360.- HET GOUD DER SEE Touring Car FORD prijzen en Gij kunt het weten FEUILLETON FORD betrouwbaarheid CJ^eniineverlruik minder dan 10 L. per 100 HOOGWATER ter reede van Texel, vóórmiddags; (nam. ongeveer !/2 uur later.) Datum 11 12 13 14 15 16 17 Dec. Hoogwater 8,44 9,17 9,49 10,23 10,58 11,36 12, Treinenloop Helder—Amsterdam v.v. Helder naar Amsterdam. Van Amsterdam naar Helder. van Aankomst Amsterdam Vertrek Helder. 6,29 Zond. niet 6.49 Zondags J 9,04 7,27 sneltrein 1 10,05 Zondags niet 12,13 12 31 2,52 2.06 alleen Zaterdags 4.39 3,51 Zaterdags en Zond. niet 5,54 4,14 Zondags niet 6,39 7,24 - 9,32 Donderdag naar Schagen een markttrein, ver trek 7 45 aankomst 8,32. Vertrek Amsterdam. 5,16 Zondags niet 7,57 sneltreinZondags niet 9,11 12,28 Zondags niet 3,05 5,40 alleen Zondags 5,49 Zondags niet 9,16 sneltrein Zondags aankomst 11,25 sneltrein alleen Zondags Aankomst Helder 8,32 9,40 11,22 2,46 6,13 8.07 8,07 11,08 11,31 1,04 Stoombootdienst Texel - Helder v.v. Op Werkdagen: van Texel 8,— 11.— 2,30 uur van Helder 9,30 12,4,15 uur Op Zon- en Feestdagen van Texel 8,11,3,15 uur van Helder 9,30 12,— 4,15 uur Auto-diensten. Burg—Haven Oudeschild v.v. Van Burg 20 minuten vóór het vertrek v. d. boot Van Havenna aankomst van de boot. Cocksdorp—Burg v.v. Van Cocksdorp v.m. half 10 en n.m. 1 uur. Van Burg v.m. 10.50 en n.m. 5,15. Het Post- en telegraafkantoor den Burg is geopend Zon- en feestdagen vm. 8—9; nam. 1—2. Werkdagen Telegraaf en telefoon: vm. 8 tot nam. 8 Postdienstvm. 8 tot nam. 7,30 Postwissels, kwitanties i Rijksverzekeringsbank vm. 8,30 tot nm. 3 Postcheque en giro 1 Rijkspostspaarbank: vm. 9 tot nam. 7,30 Zaterdagavond na 6 uur v. postdienst gesloten. Licht op van 6 12 Dec. 1924. Rijwielen 4,17 uur, rijtuigen 4,47 uur. Gij kunt het zelf wel weten of ook gij door de algemeene kwaal van onze dagen aangetast zijt. De zenuwzwakte is „de" kwaal van onzen tijd. Slapeloosheid, gedurige vermoeidheid, gebrek aan eetlust, hoofdpijn die op vaste tijden wederkeert, suizen in het hoofd, suizen in de ooren, angst, zenuwachtigheid en prikkelbaarheid zijn alles ver schijnselen van zwakke zenuwen. Die zenuwzwakte maakt uw leven verdrietig en ongelukkig. Wanneer gij die kwaal met vrucht wilt bestrijden, neem dan des morgens, dadelijk na uw ontbijt, en des middags een uur vóór den maaltijd één eetlepel SANGUINOSE. Gij zult er al heel spoedig de goede gevolgen van ondervinden. Prijs per flacon f2,— 6 fl. f 11,12 D. f21. Te verkrijgen bij Apothekers en Drogisten. WACHT U VOOR NAMHAK, VAN DAM Co. De Riemerstraat 2c/4. Den Haag. Te Texel bij G. Dros OosterendT. Buijs en I. Moerbeek, den Burgen Joh. Dros. Oudeschild. Door ERNST KLEIN. Nadruk verboden. 38 Zij wilde Sanger niet krenken en hem het eerste uur van zijn bezit niet vergallen,daar hij haar zegevierend door het luxueuse huis voerde en haar al zijn schatten toonde Zij liet hem dus niet blijken, wat in haar omging. Maar hy bemerkte toch wel, dat haar Vreugde niet onvermengd was. En hij wist ook oogenblikkelijk, welke gedachten het waren, die baar geest bezighielden. Hij trachtte haarervanteovertuigen.dat hy als opperleider zekere vertegenwoordi gingsplichten had te vervullen Ook eischte de zaak zelf, dat omtrent haar werkzaam heid de diepste geheimhouding werd betracht. Hoe luxueuser, hoe schitterender de mantel der geheimhouding was, des te beter bereikte men het doel Door een armzalig cretonne kleed kon de wereld gemakkelijk heenkijken, nooit echter door een zwaar brocaten gordijn. We zullen partytjes moeten geven, bezoeken afleggen en ontvangen het leven moeten voeren van menschen die geen zorgen kennen doch slechts voor genoegens leven. Slechts op die wijze zal het gelukken, voor de nieuws gierige blikken van Berlijn te verbergen, dat hier in deze prachtvolle villa de omverwer ping der bestaande wereldmaatschappij wordt voorbereid Zy luisterde geduldig naar hem. Maar overtuigen kon hij haar niet. Toen zij 's avonds alleen in haar kamer zat Arnold Sanger was voor een bespre king met van der Heyl de stad ingegaan dacht zij er aan, wat haar vader er wel van zou zeggen, als hij deze luxe eens aanschouwde. Wat de oude Lewin Of majoor Michael Zou hij in Arnolds plaats Zy schrok en dacht deze gedachten niet ten einde. Hoe kwam zij er toe vergelij kingen te maken? En juist aan Michael te denken Eenige dagen later kwam Lea uit Parijs terug, waarheen zij haar vader vergezeld had, zij begon haar functie als secretaresse van Arnold Sanger. Vollmar was het geweest die haar voor dezen post had bestemd. „Ik saan daar twee zeer vurige paarden voor een wagen", had hij gezegd „maar ik denk, dat mijn dochter ze toch wel in toom zal weten te houden." Lewin had deze combinatie goedgekeurd. Hij aanbad zijn kind. Zij was buiten Christian Vollmar het eenige wezen op de wereld, dat deze oude hater beminde Hij was trotsch op haar schoonheid, op haar geest en hij wilde, dat zij deze ten dienste van de groote idee zou aanwenden. Lea was bu'ten zichzelve van vreugdej toen zij de villa zag. Zij juichte, toen zij de beide vertrekken binnentrad, die haar waren toegewezen Een prachtige, behaaglijk ingerichte slaapkamer met gezellige mahoniemeubels en daarvoor een kleine salon in rococostijl, sierlyk en coquet, als een dametje van het hof van LodewijkXV zelf. „Dien mynheer van der Heyl moet ik een ridderorde verleenen," lachte het jonge meisje. „Ik zelf had mijn smaak niet beter kunnen treffen." „Helaas heeft hij mijn vrouw niet zoo tevredengesteld", zeide Arnold Sanger, die haar met Renate in haar nieuw tehuis had rondgeleid. „Hoezoo De donkere oogen van Lea rustten vragend, nu eens op Renate, dan weer op Arnold Sanger. „Och", antwoordde Renate met een rustigen glimlach, „Arnold kraamt weer onzin uit. Ik had mij alleen alles wat eenvoudiger voorgesteld. Dat is alles. Maar de hoofdzaak blijft, dat jij, beste Lea, tevreden bent en dat je je geheel op je gemak zult voelen bij ons en by onze grootsche taak." „Dat zal ik zeker," riep Lea en kuste Renate hartelijk. Arnold Sanger kon aanvankelijk niet veel anders doen, dan wachten, totdat Lewin en Michael hun opr'racht vervuld hadden. Lewin had de leiders der agenturen te Londen New-York, Amsterdam, Rome, Brussel, Madrid en Buenos Aires naar Parijs ontboden, waar na langdurige bespreking de uitvoering van het plan van actie van Arnold Sanger nader werd vastgelegd. Zijn commercieel genie had den juisten weg aangegeven, maar de mannen van het vak moesten toch bij zulk een geweldige de geheele aarde omvattende organisatie over iedere bijzonderheid nauwkeurig worden ingelicht, alvorens zij dezen weg bewan delden. Het volgende plan was opgesteld Vóór de eigenlijke actie begon, zouden door betrouwbare personen op alle plaatsen der wereld alle juweelen en voorwerpen van waarde worden opgekocht, die men maar machtig kon worden, alvorens de wereld zich bewust werd, waarom het ging. Amsterdam, de hoofdmarktplaats voor diamanten, Verder Londen en New-York werden als middelpunt uitgekozen, waar deze voorbereidende actie zou plaats hebben. De voorbereidingen moesten handig en snel getroffen worden. Men moest het niet alleen vermijden de aandacht te trekken, maar ook zoodanig opereeren, dat de prijzen niet onmiddellijk abnormaal in de hoogte zouden vliegen. Op gummizolen behoorde deze eerste aanval gedaan te worden. Zoodra deze voorbereidende actie tot een goed einde gebracht zou zijn, zou de eigenlijke groote aanval gewaagd worden. Op denzelfden dag, op hetzelfde uur, in de geheele wereld, zouden Vollmarsagenten hun goud op de markt brengen. Zij zouden op de beurs alle waardepa pieren opkoopen en met 'zuiver goud betalen Zij zouden alle zaken leegkoopen en met baar goud betalen. Zy zouden F. O. B. R'DAM hebben het automobielrijden mogelijk gemaakt voor de millioenen, voor wie dit anders onbereikbaar was. Doordat zij tegen minimum- kosten auto-comfort en doel matigheid bieden, zijn de Ford-wagens overheer- schend. Tevens worden overal Official Ford Dealers aangetroffen, die altijd gereed staan om prompte, zakelijke service, tegen matige prijzen te geven. Koop dus een FORD wanneer U een wagen wilt hebben, welke altijd betrouw baar en eenvoudig van be handeling is, practisch bijna geen zorg vereischt en U tegen lage onkosten vervoert. Iedere Official Ford Dealer zal U gaarne inlichtingen verstreHKen omtrent gemaKHelijKe betalingcondities. De garantie van de zijde der Ford Motor Company op de door haar gefabriceerde wagens is alleen dan van Kracht, wanneer deze door Official Ford Dealers geleverd worden. Let op het blauw en witte bord U weet dan bij een Official Ford Dealer te Zijn. gebruik maken van de trams en hun kaartje met baar goud betalen Zij zouden de bierhallen bezoeken, daar een glas bier drinken en met baar goud betalen.Een zond vloed van goud zou over de wereld worden uitgestort, haar leiders en bestuurders weerloos maken door het plotselinge en onstuimige van den aanval. iDdien maar eenigszins mogelijk, wilde Christiaan Vollmar de catastrofe vermijden. Deze moest komen, indien de wereld uit haar goudroes ontwaakte, waarin zij stellig zou geraken, vóór hij haar het geneesmiddel kon toedienen. Zijn hoop was daarop gevestigd, om ondanks alle voorzichtigheid zoo snel de overhand te krijgen, dat de regeeringen der verschillende staten en de groote financiers zich aan zijn bevelen zouden onderwerpen. Lang zaten Lewin en zijn menschen in Parijs bijeen, totdat zij iedere bijzonderheid hadden geregeld. Toen keerden allen naar hun post teiug; de oude reisde eerst terug naar Holterhus, om den meester verslag uit te biengen. Toen begaf hij zich naar Berlijn en wachtte daar op Michael. XXX. Michael had opdracht, om die mannen aan te werven, die bestemd waren in de voorste gelederen te strijden. De mannen die het goud, het blanke goud in het verkeer dienden te brengen. Wordt vervolgd.

Texelsche Courant | 1924 | | pagina 4