Hotel Texel. g 11 o o T E vanaf Zaterdag 3 Januari HELDEN. Godsdienstoefening Doopsgezinde Kerk, den Durg armband met horloge, op Oudejaarsavond gaat door wanneer het eiec- triscii licht tijdig wordt ont stoken. Anders geen dienst. Nut en Genoegen Eerste Notsavond Zaterdag 3 Jan. Na afloop bal. Te koop wegens plaatsgebrek 1 best onderhouden orgel, Noteering C. R. Keijser Co. ADVERTENTIEN Uitvoerina OFFERS moet geldelijk vrij zyn de betrekking al of niet te aanvaarden. Mij persoonlijk, aldus spr. is bet niet om dat geringe bedrag over de twee jaren die mij hier nog resteu, te doen. De heer Pisart heeft ons echter uitgedaagd om te zien ot bij zoo dit besluit eens genomen mocht wor den, het niet vernietigd kan krijgen, wij zullen met gerustheid de uitslag van die uitdaging afwachten. De heer Pisart vraagt tea derdemale het woord. Da voorzitter z=<gt dat de heer Pisart reeds twae maleu het woord gevierd heeft en dus, volgens het reglement van orde niet weer over dit onderwerp spre ken mag. De heer Epe vrargt het woord voor een persoonlijk feit De heer Pisart heeft spreker lompe woorden toegevoegd, spr. acht het echter in het belang van heel Texel dat de aantijging van klaplooperij hem toegedicht, nu eens van haver tot gort aan het Texelsche publiek worde uiteengezet. Want hier schuilt veel meer achter, men wil hiermede de domper zetten op alle vooruitgang. Waarom, aldus spr., zijn de vorige bewindvoerders eruitg9zet Hebben zij de boel niet ver knoeid Hebben zij dan zoo'o mooie s'aat van dienst achter zich? Waarom was de politiek vroeger tegen rood en zwart gericht Waarom zijn ze er de jaren door altijd buiten gehouden? Waarom moest je, als je anti revolutionnair of katoliek was, eruit Het streven van ons Vrij zinnig demokraten is het belang van heel Texel, en do politieke richting doet daarbij niets ter zake. Het bewijs is gelegen in de wijze waarop vroeger het te wind gevoerd werd; men zou den vorigen bewindvoerders niet zoozeer moe ten verwijten wat ze dedeD, als wel wat ze nagelaten hebban te doen. De voorzitter weDscht op de insinua ties aan zijn adres, waartoe bij als voor zitter toch zeker geen aanleidicg heeft gegeven, niet nader in te gaan. Alleen ditde verpersoonlijking van het door de beer Epe naar voren gebrachte is wel do heer Pisart, die hier zit met J5 of 16 stemmen achter zich. De voorzitter acht da ondervonden bejegening laag en min. Het door de beer de Graaf ingediende voorstel acht spr. zoer wel aannemelijk de zaak is zooals gezegd, te ernstig om deze erdoor te jagen. Maar men kome met royale motieven aar, en Diet met insinuaties. De heer Keijzer heeft geen bezwaar tegen uitstel van behandeling van zijn voorstel tot de volgende raadszitting. Met algemeene stemmen wordt beslo ten bet voorstel als no. 1 op de agenda van de eerstvolgende raadszitting te plaatsen. Rondvraag. üe heer de Graaf zegt dat enkele notas over 1S»22, naar hem werd mede gedeeld, nog niet betaa'd zijn. De voorzitter zegt dat dit buiten zijn medeweten Is, doch dat een nieuwe algemeene regeling omtrent deze zaak in voorbereiding is, waardoor het niet meer mogelijk zal zijn dat dergelijke posten zoolang blijven loopon. Üe beer Pisart vraagt of, indien een werkelooze zich aanmeldt, er ook werke lijk op toegezien wordt dat deze inder daad werkeloos is Hem was medege deeld dat iemand bij de boer f 3 per dag verdiende en toen maar naar de ge meente ging, waar hij dan ook f 3 had. De voorzitter zegt dat dit onjuist is bij de gemeente wordt f 2,75 gegeven en dus was de bedoelde peisoon hoogst onverstandig. Er wordt tewerk gegaan als volgteerst worden de gezinshoofden tewerk gesteld, dan de kostwinners en zoo vervolgens. Voorzitter z°gt ook nog wel te mogen verklappen dat er ernstige pogingen worden aangewend om te ko men tot het tewerkstellen van wei keloo- zen bij tiet Rijk de voorbereidende maatregelen daartoe zijn al in een zeer vergevorderd stadium. De heer Pisart zegt dat, als men over de Nieuwe Weg loopt, het lijkt alsof de toren van de Herv. Kerk scheef staat. Wordt daar wel aandacht aan gewijd De voorzitter zegt dat men over deze zaak reeds in briefwisseling met Monu mentenzorg is. De heer Pisart zegt dat er destijds in deze vergadei ing een voorstel is aangeno men om de stoep van het Raadhuis te verfraaien nu heeft men er wat aan gemetseld en blijft de zaak verder zooals het is De voorzitter zegt dat B en W door een zuinigheidsbevlieging bevaogen zijn, en gemeend hebben dat de uii gave van f 375, biervoor toegestaan, wel bespaard kon worden totdat wij over eenige tijd komen mei plannen voor de bouw van een geheel Diouw Raadhuis. (Gelach De heer Boon maakt enkele, grooten- deols onverstaanbare opmerkingen, onder anderen over de ongelijkheid die de lasten van de verordening op de vleeschkeuring den verschillenden slagers oplegt. De voorzitter zegt zelf de schuld te hebben van het door de heer Bron opge merkte omtrent de pompen aan de haven omdat bij iD eigen bedrijf zooveel pompen in werking heeft,, en niet kou voorzien dat het zoolaDg open weer zou blijven. Verder geegt de voorzitter een omstan dige uiteenzetting van de zaak betreffwde de vleeschkeuring; deze ongelijkheid in lasten vindt zijn oorzaak in de wijze waarop deze zaak heel vroeger met nu wijlen de heer Roelofs geiegeld werd. B en W zijn niet ongeueigi dit vraagstuk onder de oogen te zien, maar zij hebben de baud n werkelijk vol tegenwoordig. üe heer v. d. Ree vraagt ot, indien er sprake van tew «ikstelling bij het Rijk is, ook de Eiei landers da-rin zullen deolen De voorzitter antwoordt dat dit dan zeker het geval zal zijn. Sluiting te 6,15 uur. Het beste geneesmiddel voor een trage lever, schele hoofdpjjn, verstopping en slechte spijsvertering is een dosis Foster's Maagpillen. Deze pillen regelen de vloei ing der gal van de lever naar de ingewan den. Nu en dan een dosis Foster's Maag- pillen verzekert goede werking van lever en ingewanden, en is het beste voorbehoed middel tegen een slechte gezondheid. Prjjs per flacon van vjjftig versuikerde pillen f 0.65; in apotheken en drogistzaken. 303 GEBORENLUBERTHUS zoon van J. EELMAN cn A. EELMAN-Smit Koogcrveld, 28 Dec. 1924. GEBOREN: DANIEL zoon van C. KIKKERT en J. KIKKERT-Stark. Vuurtoren, 25 Dec. 1924. GETROUWD: S. BOON en T. KALIS die namens wederzijdsche familie hartelijk dankzeggen voor de vele blijken van be langstelling bij hun huwelijk ondervonden. Oudeschild, Dec. 1924, VERLOREN Zondag 21 December te Den Burg binnenin gemerkt C. Nieuwenhuizen. Tegen belooning terug te bezorgen bij H. ZEGEL, P. H. Polder, Texel. WAAL. Spreker: de heer W. H. LAP. NA AFLOOP BAL. Aangifte nieuwe leden aan de zaal. Het Bestuur. door de Tooneelverceniging P. A. L. V. U. te Oudeschild, op Zondag 4 Januari 1925, Opgevoerd zal worden van Ds. Schermerhorn. Entree f 0,75. Plaatsbesprcken 10 cent vanaf Zaterdag 3 Januari. 10 registers, 2 kniezwellen. C BRUIN Jbz., Waal, Texel. van AF OUDESCHILD Laplata Mais Nieuwe oogst 13,50 Prima gerst gezuiverde blanke 14, Suikerkoekjes (incl.) 19, Murwe koek 18,— Zaanschc Voorslaglijnkoeken 15.50 Amerik. lijnkoeken S K 15,75 Grondnotenkoeken 15,75 Cocoskoeken 13,75 Palmpitkoeken 11 Raapkoeken 10,25 Sesamkoeken 15,50 China Paardeboonen gezuiverd 13,75 Haver 12,75 Voertarwe 14,50 Gemengd kippenvoer 14,50 Witte erwten 14,— Tarwezemelen (incl.) 9,75 Phosforzure Voederkalk 15,50 Vleeschmeel 27,— Prima voerwikken 11,75 Pelmeel 16,50 Katoenzaadmeel 15,50 Turfstrooisel per pak 2,50 Prima gedroogde pulp (incl.) 9,25 Alles per 100 K.G. den Burg, Texel, 2 Januari 1925. Neemt proef met ons Ochtendvoer WINTER UITVERKOOP VROOM DREESMANN 'v<* 'r

Texelsche Courant | 1924 | | pagina 3