Woensdag 31 Dec. 1924, No.3876 BIJBLAD van de Texelsche Courant van OUDESCHILD Kerstfeest. De eerste Kerstdag vierden de kinderen der Zondagschool hun kerstfeest in de Ned.- Herv. Kerk, onder leiding van de dames J, N. Koopman, A. Visman en S de Wijn. De kinderen rongen op verdienstelijke wijze een kerstkantate, terwijl enkeleandere kinderen ter afwisseling eenige liederen zongen. Mej C. Dalmeijer vertelde de Kerstvertelling, terwijl het ook aan ver snaperingen niet ontbrak. Een in alle opzichten zeer geslaagd kerstfeest. Op 26 en 27 December werd in De Zeven Provinciën door de tooneelvereeniging PALVU opgevoerd Offers, van ds. Schermer- horn. De heer A. Boon Jbz sprak een inleidend woord en herinnerde eraan dat nu juist 12 jaar geleden ook op derelfde plaats hetzelfde stuk werd opgevoerd. Wie had toen kunnen denken dat eenige jaren later zulk een oorlog Europa zou teisteren Tegen de oorlog kon, aldus spr., nooit genoeg gestre den worden, waarom dan ook dit anti militaristische stuk ter opvoering was gekozen. De uitvoering viel bij de verschillende aanwezigen zeer in den smaak, wat ook uit het langdurig applaus viel op te maken. Beide avenden was de zaal goed bezet. Aanvoer Haven. In de haven van Oudeschild zijn deze week aangevoerd plm 400 KG wulken, 6 baal kreukels en plm 26000 KG. garnalen- Waren er, volgens de TexelscheCourant van 1887, toen 100 schuiten aan 't visschen thans zijn het er maar 40. Kolganzen. Door de heer B Beumkes zijn een 3-tal Kolganzen geschoten. Deze dieren broeden binnen de Noordpoolcirkel, doch komen op de trek wel eens in ons land voor. N.LP. De R.K. Tooneelvereeniging N.I.P. gaf 'Zondagavend een uitvoering in hetbonds- gebouw, waarvoor zooveel belangstelling bestond dat de vele aanwezigen nauwelijks binnen de muren van het gebouw een plaatsje konden vinden. Opgevoerd .werd „Oudejaarsavend" een stuk van zeer dramatische strekking, waarin veel van de spelers gevergd wordt. Om de vele aanwezigen echter niet al te dioevig naar huis te laten gaan, werd er als toegift nog een éénaktertje, getiteld „O, die professor" opgevoerd, waarvan de lever weer eens aan het schudden raakte. Kerstfeestviering. Zondag werd wederom een kerstfeest ge vierd in de Ned. Herv. Kerk, ditmaal onder leiding van ds. Janzen, en met medewer king van de meisjesvereeniging. De bijeen komst werd met gezang en gebed geopend en gesloten. DE KOOG Kerstfeestviering. Het goedgeslaagde Kerstfeest werd hier op de tweede Kerstdag gevierdhet Kooger kerkje was geheel met kinderen en belang stellenden gevuld. De meisjesvereeniging verleende hare medewerking en zong verschillende liede ren, terwijl ook de kinderen hun blij gezang lieten hooren. Natuurlijk werden de kinderen volop getrakteerd, terwijl hun gehoor geboeid werd door de Kerstvertellingen van Mevr. van 't Hooft en van de dames A. van Scharenburg en F Kelderhuis. Te ongeveer 10 uur was het feest ge ëindigd en keerden allen voldaan huis waarts, de kinderen elk nog met een pakje bedacht: DE WAAL Bellevue. Zondagavend trad de, op Texel langza merhand welbekende harmonikavirtuoos, de heer Losscher hier op in het kafee Bellevue. De vele aanwezigen waren ten zeerste voldaan en verbaasd tevens over de muziek die de heer Losscher aan zijn instrument weet te ontlokken. Naar wij vernemen was men zoo voldaan dat de heer Losscher nog eens terugkomt maar dan neemt-ie een komiek mee, om er een liedje bij te zingen Een gezellig bal hield de aanwezigen nog tot sluitingsuur bijeen. Offers.

Texelsche Courant | 1924 | | pagina 5