Veevoeder Kunstmeststoffen. OCHTENDVOER. W.V. Handelmaatschappij DROS Co. een sterk mak paard, een groot hok en goedkoop timmer en heininghont 6 lamschapen en 40 kippen, 9 beste lamschapen, Doozen luxe post Boekhandel Parkstraat. een nog in goede staat zijnde boerenwagen het bekende kookboek Eenvoudige recepten Zaadhandel Bovenkarspel M S. LANGEVELD MzBinnenbnrg Prima samengesteld P. ROOD Zoon Gemengd Nieuws en Alle soorten dagelijks verkrijgbaar tegen concurreerende prijzen. TE KOOP geschikt voor kip- of varkenshok, GEBR. GEUS. Gegarandeerd 35°'0 eiwit en vet, oer 50 f 9, 25 4,75 10 K.G. 2,— C. R. KEIJSER Co. Den Burg, Texel, 16 Februari 1925. Te koop a.s. Maandag aan de markt merrie, prijs f 135,—, Barnevelders, eerste leg. W. RIJK, Waalderstraat. TE KOOP een kalfkoe, laatst van Februari kalven een zwart ruin paard en een bruine bles-ket. Te bevragen bij ADR. MOSK, den Burg. in prijzen vanaf f 0,25. TE KOOP Adres te bevragen bureau van dit blad. TE KOOP een kabinet, bureau, latafel (antiek), 2 kasten, 2 staartklokken met maan en datum, een koffer (waschmand). GEBR. GEUS. Voorhanden in Boekhandel Parkstraat van Martine Wittop Koning GEBONDEN f 3,50. garandeert alles. per Kilo Roode Klavers f 1,90 Witte 2,35 Lucerne 1,35 Zweedsche 1,35 Incarnaat 0,60 Raygras Engelsch 0,70 Italiaansch 0,60 Westerwoldsch 0,50 Svalofs Rubra voederbieten 0,85 Kirsch Ideaal zw. gele voederbieten 1,15 Groenkraag voederbieten 0,65 per 100 K.G, belangrijk goedkooper. U bestelt alleen dit bij den agent Autobus te Rotterdam omgeslagen. Ir de Hillelaan. nabij de Korte Hille- straat, is een autobus van den dienst Pernis Rotterdam omgeslagen, toen de chauffeur plotseling voor een postauto moest uitwijken en zijn diaai kort nam. Er bevonden zich twaalf passagiers in, die gelukkig geen van allen ernstig letsel bekwamen. Zeven personen konden op de hulppost van den Geneeskundigen Dienst aan de Maashaven verbonden worden. Ze hadden lichte kneuzingen en ontvellingen opgeloopen en konden allen hun weg vervolgen. Sprokkelingen. Causaal Verband. De bekende grappenmaker Uilenspiegel werd onlangs door een Amerikaanschen papierfabrikant overtroffen, toen hij, na eon verwijt van een zijner klanten, Daar aanleiding van de slechte kwaljtoit eener geleverde partij papier, de volgende ge schiedenis vertelde„Ik betreur het ten zeerste, dat ik de juistheid uwer aan merkingen moet erkennen,tcch kan ik u met de grootste oprechtheid verzekeren dat ik nog meer de feitelijke oorzaak betreur.... Het is haast ongelooflijk, maar de slechte kwaliteit van het papier ont staat door de vermindering van den geloofsijver van onze donker-gekleurde broeders in het verre Oosten. Millioenen vrome pelgrims plachten zich eertijds door de woestijn ter bedevaart naar Mekka te begeven. Ieder droeg het ritueel voorgeschreven ruime witte over kleed, uit zuiver linnen vervaardigd. Gedurende den tocht stierven duizenden pelgrims aan pest en andere ziekten. Men ontdeed de gestorvenen van hun opperkleed en verkocht dit mooie witte linneo, dat zoo bijzonder geschikt is voor de bereiding van papier, tegen billijken prijs aan de Europeesche en Amerikaan- scbe papierfabrikanten. „Het aantal pelgrims, en dit betreur ik juist zoo ernstig is de laatste jaren bedroevend gedaald en daardoor is het aantal sterfgevallen geringer, met als gevolg minder grondstof om prima papier te vervaardigen. „Zoodra we echter een middel vinden, om den gebofsijver weder aan te kweeken, waardoor dus het aan tal pelgrims stijgt, zal zonder twijfel de kwaliteit van het papier zich belangrijk verbeteren." Het natte weiland. Hier en daar ziet men jong rundvee en ook jonge paarden in de graslanden buiten Joopen Soms zelfs ook 's nachts en dit is niet zoo erg, omdat de temperatuur als't maar droog is, geen gevaar oplevert. Ernstiger is het echter als ze verblijven moeten in natte, drassige stukken land, zooals er helaas op 't oogenblik maar al te veel gevonden wordoD. Zzakken er vaak tot over de boeveD in weg, verirappen daardoor Diet alleen veel van de graszoden doch door het dag in dag uit loopen in zulke natte velden, gaan de dieren op't laatst lijden aan stijfheid door de koude, natte onderbeanen, doch ook dehoaven loopen gevaar. Wanneer de hoeven dezer dieren geen oogenblik droog zijn, steeds met natte modder opgevuld zitten, Diet be hoorlijk gereinigd kunnen worden, dan is dit een bedenkelijk feit met het oog op de gebrekeD, die in het hoefmechanismekun nen optreden Op de droge, zanderige en vrij hoog gelegen weilanden, die trots allen regenval toch aan de oppervlakte spoedig weer droog zijD, is het buitenloopen van jong vee in dezen zachten winter wanneer men 's nachts kan opstallen, zeer zeker aap te bevelen. De beleefde winkelier. Za woog tweehonderd pond en viel over een bananenschil De beleefde winkelier vloog toe en hielp haar over eind uit een kist versche eieren. „Ik hoop niet, dat er gebroken zijn riep ze. „Absoluut niet, mevrouw," zei de hoffelijke man, „ze zijn alleen wat ver bogen." De waarde van den mensch". Een chirurg in Rochester, dr. Mayo, heeft uitgerekend dat het menschelijk lichaam vet genoeg bevat om zeven sta ven zeep te makeD, ijzer genoeg voor een niet al te groote spijker, kalk genoeg om een kippenhok te wittee, phosphor genoeg om 2200 luciferskoppen te maken, zwavel genoog om een hond te ontlui zen Eu verder Dog wat suiker, magnesium en potasch Waarde, bij elkaar, 99 cents. Dollar cents Goed zoo Bij den veehouder K. te Kamperzeedijk gem. Generauiden heeft een zeug met minder dan 25 b:ggen geworpen. Een vorige maal bracht dit varken van een worp van 21 biggen, er 19 stuks groot.

Texelsche Courant | 1925 | | pagina 6