Voorloopiy bericht. Prima ontvet vischmeel ZETPOTERS. Weldon's Ladies Journal en Weldon's Children Fashions Fa.Langeveld&deRooij. Deurwaarder C. G. GUDE N. V. llandelsraad, Texel. Noteeriiig C. K. Keijser Co. AdverkereR doet verkoopen. Losse nummers van Het Rijk der Vrouw. een beste verscb afgekalfde 4-jarige koe. Zakpotlood en voor iedere beurs. £cliooltasselien Boekhandel Parkstraat. Gemengd Nieuws zal op 12 Maart a.s. ten verzoeke van den heer Joh. Eelman, Hoeve Patrimonium boe- renboelhuis houden. a f26,-- per 100 KG. af pakhuis van AF OUDESCHILD Laplata Mais 12,75 Gezuiverde blanke gerst 14,25 Chev. Gerst 15, Suikerkoekjes (incl.) 19, Murwe koek 18,— Zaansche Voorslaglijnkoeken 14.75 Amerik. lijnkoeken 14,50 Grondnotenkoeken 15,25 Palmpitkoeken 10,25 Raapkoeken 9,75 Sesamkoeken 15, China Paardeboonen gezuiverd 14,— Noord-Hol!. Paardenboonen 14,50 Haver 13, Voertarwe 14, Gemengd kippenvoer 14,25 Witte erwten 14, Tarwezemelen (incl.) 10,25 Phosforzure Voederkalk 15,50 Liebig's Vleeschmeel 34,— Voerwikken 11,50 Katoenzaadmeel 14,75 Prima gedroogde pulp (incl.) 9,75 Alles per 100 K.G. den Burg, Texel, 23 Februari 1925. TE KOOP AANGEBODEN door C. BAKKER, Stoelenmatter, Keet Den Burg Een Spiegelbuffet, 1 Linnenkast, Habf kasten, prachtig Kapokmatras, Schilderijen, Stoelen, enz. Op directe bestelling in Maart of April verkrijgbaar vroege en late soorten, gekeurd of ongekeurd. Eerstelingen (de allervroegste) Schotsche Muizen, Duke of York Zwijndrechtsche paarspitten Schoolmeesters, Kralen Eigenheimers (blauw en wit) - Roode Star Bonte Star Bravo's De Wets Triumf (nieuw extra sterk) Zeeuwsche bonte en blauwe. Prijzen per correspondentie. Beleefd aanbevelend, J-A.C. ZIJM, Cooksdorp. Januari en Februari en Maart 1925. TE KOOP SIJBR. C. EELMAN, Burg. met en zonder hengsels. Pe begraven geoloog. Zoo af en toe kwamen er berichten uit Cave City, in den staat Kentuckio. Daar was een man zekere Floyd Collins in een bekend hol, dat voel bezocht werd, door een steenstortirg getroffen en onder een kei, die hem het been had stukgeslagen vastgehouden. Redders poogden hem, door het verwijderen van het puin, te vei lossen maar telkens als men bijna lot hem was doorgedrongen kwamen er weer steenen naar beneden die het werk ongedaan maakten. Dit geschiedde zoo verrassend stelselmatig, dat het pubiiek allengs argwaan begon te koosteren en het geheele geval ging beschouwen als een reclame truc. Maar de del vers bleven aan het werk en waren ten slotte er toe overgegaan een gat door een rotswand te boren om Floyd Collins te bereiken Thans is het werk volbracht. De treurige waarheid van het zeer opzienbarende geval bleek te zijn, dat er van een mystificatie in het geheel geen sprake was geweest. De arme kerel leefde niet meer. Twee weken had hij met brokken puin op zich het einde liggen afwachten. Toen men h9m bereikte was hij al een dag of wat dood. Een milde gift. Behalve de f 728, die door de N.V- Vischnetten Industrie zijn ontvangen ten behoeve van de nagelaten betrekkingen der verongelukte visschers te Goedereede heelt een 82-jarige oude dame, die onbe kend wenscht te blijven en reeds f500 schonk haar gift verhoogd tot totaal f 5800 De burgemeester heeft thans een fonds in het leven geroepen, waaruit blijvende wekelijksche steun aan dergelijke onge lukkige gezinnen zal worden verleend. Talrijke eilandbewoners dragen wekelijks aan dat fonds bij. In het geheime vakje. Toen de vrouw van den veehouder W. Vos te Giethoorn bezig was met het schoonmaken van een oude eikenhouten kast, viel van het bovenste gedeelte een stuk af. Hierdoor werd een geheime bergplaats zichtbaar, waarin weiden ge vonden vijftien oude munteD, waarvan vijf gouden en tien zilveren. Op een gouden is duidelijk leesbaar'het jaartal 1616 en op een 2iiveren 1712. Bovendien bevatte bot geheime vak twee briefjes, waarop duidelijk slaat, gedrukt „Per orde van de E. öeeren Commissarissen van de bark van lenirg", waarop volgt een moeilijk te ontcijferen bandschrift ééu dezer briefjes is gedateerd 14 Febru ari 1728, het andere 14 November zonder jaartal. „Aangeteekende postzegels". Ten postkautore te Barneveld over handigde een eenvoudig gekleed vrouwtje den dienstdoenden ambtenaar een gelds waarde bevattenden brief, met vei zoek dien te willen fraDkeeren. Toen de ambtenaar hierop de vereischte zegels had geplakt, zeide het vrouwtje heel ernstig, dat er aangeteekende postzegels op moesten de opgepiakten deugden niet. En of de ambtenaar het goede zieltje al bezwoer, dat aangeteekende postzegels niet bestaan, zij liet zich niet overtuigen. Als de door baar bedoelde zegels op dit kantoor niet aanwezig wareu dan zou zij ze wel elders halen, zoodat den ambtenaar niets anders overbleef, dan de opgeplakte zogels er weer af te trekken en de vrouw don brief terug te geven. Stalen vesten met „laadjes." Een maatregel tegen bankroovers. De bankiers van Wallstreet in New York hebben voor hun personeel een nieuwe bescherming tegen bankroovers ingevoerd, bestaande in stalen vosten met goed gesloten laadjes bij wijze van zakken Zij .vorden verstrekt aan personeel, dat groote bedragen krijgt te innen of uit te betalen. Daar deze kleeding vrij zwaar is, kan zjj slechts worden gedragen door personen van flink postuur Een meevaller te Grootebroek. De burgemeester deed in de raadsver gadering kortgeleden mededeeling, dat over het dienstjaar 1923,24 abusievelijk f 20 000 te veel aan gemeentelijke inkoms tenbelasting was geheven. De raad besloot 50 pCt der belasting terug te batalen aan hen die te hoog waren aangeslagen.

Texelsche Courant | 1925 | | pagina 6