Zaterdag 28 Klaart 1925, No. 3901 advertentFën"~ Rederijkerskamer „UitspanDiog door Iaspanning" uitgesteld Jaarvergadering 1 versch afgekalfde 2-jarige koe. Met ingang van 1 April 1 cent per liter verlaagd. Streng verboden Verloren een Horloge BIJBLAD van de Texelsche Courant Texelsche Berichten Een jubileum in 't groot. Zomertijd. Brievenbus van de Afd. Texel van de Ned. Vereen, tot bescherming van dieren TE KOOP wordt de melkprijs te Oudeschild met van Win het ochtenblad van de Telegraaf van 27 Maart komt een foto voor van 13 jubilarissen bij de Hollandsche Stoombootmaatschappij te Amsterdam dertien leden van het personeel dier maatschappij vierden namelijk hun zil veren dienst-jubileum. Wij herkenden daar onder de volgende ex-Texelaren S. v. d. Sterre, A. Kuiper, A. Verbaarschot, J. Burger en M. Logman. Alle 13 kregen een zilveren hor loge. Naar wij in .de Telegraaf" lezen, zal het wetsontwerp tot afschaffing van de Zomertijd op Djnderdag 2 April a.s. in de Eerste Kamer in openbare behandeling komen. Waar de Kamer 3 April op reces gaat is de eindstem ming en dus de beslissing over al- of niet Zomertijd dus a.s. Donderdag te verwachten. Benzinepompen en goed lezen. In ons vorig nummer plaatsten wij een be richt over de nieuwe benzinetank met aftappomp die voor de rijwielhandel van de heer E Boekei geplaatst wordt Niar aanleiding van verschil lende ons veistrekte inlichtingen schreven wij dat deze pompen een zeer nauwkeurige maat bepaling der afgeleverde benzine verzekerden. Wij vernemen thans dA men uit dit berichtje heel iets anders meent te mogen lezen dm erin staat, en wel als zouden wij geschreven of zelfs maar bedoeld hebben te beweren dat de pompen van de Maatschappij de Automaat, zooals er thans bij de Lindeboom een geplaatst is, niet nauwkeurig zouden zijn. Wij moeten met de meeste nadruk verklaren dat wij dit niet geschreven hebben en dat wij dateven- min bedoeld hebben. Ten eerste zijn wij op het gebied der benzinepompentech riek niet voldoende ter zake deskundig om hierover een oordeel te kunnen uitspreken en ten tweede hebben wij, toen, nu eenige weken geleden, de benzinepomp bij de Lindeboom in gebruik genomen werd, met veel belangstelling toege zien hoe deze pomp de verschillende hoeveel heden van 1 tot 5 liter met groote nauw keurigheid, wij zouden zeggen tot op een druppel precies, wist af te meten. Een volgende maal dus beter lezen! OOSTEREND Jaarvergadering Sportvereeniging. Donderdag hield de alhier beslaande Sport vereeniging haar j rarvergadering in „Het Wapen van Amsterdam.' De opkomst had grooter kunnen zijn, vooral het aantal donateu-s was zeer gering. Na opening werd het jaarverslag gelezen en hieruit bleek, dat de voetbalclub O V.V. bij de competitiewedstrijden, door verlies van de beste krachten, (die nu naar men hoopt weldra zullen terugkeeren) veel minder heeft kunnen prestee- ren, dan in het vorig seizoen. Er werden ge speeld 18 wedstrijten, waarvan 5 werden ge wonnen, 4 gelijk en 9 verloren werden. Hierdoor kwam Ó.V.V. op de 7e plaats met 14 punten. Nog werden gespeeld 5 vriendschappelijke wedstrijden, waarvan gewonnen werden 2, gelijk 2 en verloren 1. De kas wees nog een nadeelig saldo aan, hoewel dit kleiner was, dan een jaar te voren. Men heeft goeden moed, dat dit nadeelig saldo verdwijnen zal, wanneer de donateurs der ver- eeniging getrouw blijven. Medegedeeld werd, dat men een uitnoodiging ontvangen heeft, om met Paschen een wedstrijd te komen spelen tegen J.V.C. te Julianadorp, en wel om een kunstvoorwerp. Besloten werd deze uitnoodiging aan te nemen doch men wil liever soelen op den eersten, dan op den tweed :n Paaschdag. Ook zou men gaarne het begin gesteld zien op 2 uur n m. Het bestuur trad in zijn geheel af en men besloot een bestuur van 5 leden te benoemen. Hiertoe werden gekozen de heeren Jb. Visman C. P Burger, A Geus, P. Koning en J. Keijzer. Een der donateurs deelde mede, dat hij inder tijd een medaille had toegezegd voor de korf balclub, die evenwel niets meer van zich laat hooren. Hij stelde deze nu gaarne beschikbaar voor de voetbalclub, die' haar gaarne zal aan vaarden. Over de vervallen korfbalclub werd nog ge sproken, doch men vreesde, dat men deze geen nieuw leven meer zou kunnen inblazen. Besloten werd, dat voortaan geoefend zal worden op Dinsdag, Woensdag, Donderdagen Zaterdag van elke week; des Woensdags voor athletiek en verder in voetballen. Nadat men nog besproken had, op welke wijze men de donateursgeiden zal innen verlangde niemand meer het woord en werd de vergade ring met de beste wenschen voor de vereeniging gesloten. Er is volgens geruchten, een nieuwe Texelsche boot bij Verschure en Co. in aanbouw, en deze zal wel een andere in richting krijgen dan „De Dageraad". Op eeDige verbeteringen zou ik nog willen wijzen en wel om een gedeelte promenadedek voor de 2e klasse te reser veeren 't voorste gedeelte en dan een trap in de gang midscheeps, boven de stook plaats. De afscheiding le en 2e klssse prome nadedek met glasbeschutting, wat de waarde voor de le klasse verhoogt; dubbeldik glas is tegen buiswater bestand. Op alle moderne passagiersbooten is toch le en 2e klasse promenadedek met glas beschutting Als de directie nog niet over de inrichting van de boot heeft be slist, raad ik de heeren aan, eens een kykje te nemen in de booten van Verschure en Co. en wel de Zaandam I en II. Het zijn wel binnenbooten, maar de inrichting bl^ft hetzelfde en in de midsoheeps komen toch overdekte gangen en de romp kan gelijk aan die van „de Dageraad" blijven. Deze booten hebben in de praktijk vol daan, wegens het vlugge laden en lossen, (daar de booten een geheel ruim voordek hebbeD) en wegens de prettige, doelmatige inrichting der kajuiten zoowel als de practische inrichting van de machine kamer en een geruischloos werkende machine en schroef. Mond- en Klauwzeer. Mond- en klauwzeer bij D. Lap, Hoorn der Nieuwland Texel, 27 Maart 1925. De Burgemeester van Texel, BUYölNU DAMSTE. BURGERLIJKE STAND DER GEMEENTE TEXEL van 21 tot en met 27 Maart 1925. GEBORENPieter, z.v. Wouter van der Slikke en Cornelia VerhoeveJannetje Neeltje, d.v. Hubrecht |ohannes van Boven en Grietje Wuis. ONDERTROUWD; Pieter Duinker en Martje Schagen. OVERLEDEN August Willem Hillen 2 jaar. GEVONDEN VOORWERPEN (Gedeponeerd ten Raadhuize). 1 zilveren armband en een muts. Door ongesteldheid is de opvoering van „Z. B. B. H. H." tot Zondag 5 April. Het Bestuur. op Dinsdag 31 Maart, 's avonds 8 uur in Hotel Texel. Aan de orde is 1 Opening, notulen 2 Jaarverslag secretaris 3 Rekening en verantwoording penning meester 4 Begrooting 1925 5 Benoeming bestuursleden wegens perio diek aftreden van de heeren Daalder en Kelder en wegens bedanken van den heer Zur Mühlen 6 Beschrijvingsbrief algem. vergadering 7 Voorstel tot toetreding van de afdeeling als lid van de Vereen, tot behoud van Natuurmonumenten. 8 Voorstel tot plaatsing van propaganda- stukjes in de Texelsche Couranten. 9 Rondvraag en sluiting. De Secretaris. K. BAKKER, Hermanshoeve. De Melkveehoudersbond afd. Texel. eieren te zoeken of overpaden te maken op de landerijen „De Rapen". J. C. RAB, den Burg. gaande van Hoeve Spang over Oosterend door Vianenweg naar Eierland. Inlichting verzocht door M. BAKKER Hz. Eierland. TE KOOP 69 HL. haver f 12,40 en 20 HL. N.H. paardeboonen f1350. Alles per 100 KG. Franco thuis. D. EELMAN, Cocksdorp.

Texelsche Courant | 1925 | | pagina 6