scccks Door ad verteeren Gemengd Nieuws De Duitsche vloot van Scapa Flow. Dp negende Duit?che torpedojager de S. 36, is Zaterdag in Scapa Flow gelicht. Het schip werd zijdelings liggend aangetroffen en motst onder water recht worden gezet alvorens aan de oppervlakte te kunnen worden opgehaald. Hetgeheele werk henft zes dagen in beslag genomen. Tragisch vliegongeluk. Een jachtvliegtuig van het Belgische leger heeft Zaterdag naar de „Msb." ver neemt, boveu Hasselt vuur gevat en is te pletter gevallen op slechts een honderdtal meters afstand van de plaats waar de moeder van den piloot, den 28-jarigen sergea! t Holm woont. Het wa-j de bioauer van den totaal vei branden loods, die het eerst op de plaats van bet ongeval vorscheen. Kort gesprek. Een heer zit des ochtends aan het ont bijt en i3 verdiept in het lezen vau brieven De barbier treedt binnen duch de beer wenscbt niet te worden gestoord. .Barbier (groetend) „Morgen Heer (teruggroetend). „Morgen." Heer (zijn gelaat betastend, mat een ui'stdlend gebaar tot den barbier „Morgen." Barbier (vragend). „Morgen Heer (bevestigend). „Morgen." Barbier (groetend). „Morgen." Heer (teruggroetend). „Morgen." De vlag. Le kanonneer boot was geankerd aan den mond van de rivier toen zij gepasseerd werd door een klein kolecschip De stuur man van bet. schip praaide het groote schip en vroeg den koksjongen„Zeg ehter eere van welken zeeheld hangt die smerigb vaatdoek daar Hier wees bij op een zwart stuk doek dat aan d»o mast hing te wappeien. „Pas maar op," fluisterde de koksmaat, „dat de kapitein het niet hoort. Het is zijn beste hemd." Een zakenman. Wees zoo goed, zei een rechercheur tot eeu bestolen winkelier, mij te wijzen hoe de inbrekers in uw winkel gekomen moeten zijn. Ik zal trachten een spoor te vinden. Een oogenbükje als ik u verzoeken mag, antwoordde de winkelier, Ik ben bezig met iet -, dat van meer belang is dan het spoor te vinder, ga even zitten. En terwijl de man der politie wachtte, schreef hij De dief, die in den nacht van 19 de zer inbraak pleegdn ia den winkel van Kattenhufter en daar een zijden hoed een paar Fransche kalfslederen laarzen een mor. bost gevoerde overjas, een zwart la- kenscb pak en twoe stel zijden onderklee deren heelt gestolen, was een schelm, een laaghartige schurk, maar toch ontegen zeggelijk een man vau zeer juist oordeel Hij wist waar hij moest gaan om het beste te vinden, dat er te krijgen is. Jacob, zei hij tot den boekhouder, zend dit aan de verschillende bladen, om te plaatseD over twee kolommen met vet te letter in do courant van hedenavond. Eu nu, mijnheer, ben ik tot uw dienst. Van een reporter. Een reporter, die den moord op den welbekenden Jorkins moest bescbrijven, gaf o.m. het volgende aan zijn blad De moordenaar ztcht klaarblijke lijk naar geld, doch gelukkig had mijnheer Jorkins den dag te voren al zijn foodsen in de Bank gedeponeerd, zoodat ZEd. niets anders verloor dan zijn leven. Ongunstige voonoaarden. Een buitenman kwam op eon brand- verzekeringskantoor en verzocht een verzekering af te sluiten op z(ja huis en goed. „Over w Jke brardbluscbmiddelen hp- schikken ze bij jullie op 'i dorp infoi meerde de ussuiantieman. De man keek bedachtzaam voor zich uit, krabde zich eens achter 't oor, en antwoordde „Als ik 't wel heb, alleen over den regen." Hij maakte het goed. „Heb je die twee brieven op de post gedaan, Jan „Ja, mijnheer. Maar u had een post zegel van een dubbeltje op den brief voor Parijs gedaan, en deu postzegel van 2U cent op den brief voor Amsterdam." „Drommels dat is leelijker. Dan komt er port op." „Neen, mijDheer, ik h^b het zaakje in orde gemaakt. Ik heb de adressen ver anderd op de enveloppen." Mis geraden. Een jong kantoorbediende kwam met veel ophef aan den boekhouder vertellen, dat de patroon bij wien hij pas in dienst was getreden, hem zijn portret had gevraagd. Natuurlijk voor zijn album, liet hij er op volgen. Ben je gek 1 zei de boekhouder, je begrijpt toch wel dat het alleen voor het geval is, als je de plaat eens mocht willen poetsen. De beleefde criticus. —Wat denkt u, menheer, vroeg mama, h9eft mijn dochter een stem voor het blij spel of voor het drama? Neen, mevrouw, antwoordde de beleefde criticus, maar misschien wel voor de film. Ze geloofde het graag. Meer dan twee duizend jaar hebben de oude Egyptenaren erover gedaan om deze pyramide te bouwen, zeidé de gids. Ik geloof het graag, sprak de oude dame die juist een huisje had laten zetteD. Bij ons sukkelen ze ook zoo met de arbei ders in het bouwvak. Raak antwoord. Zondagsjager (van uit de hoogte tot boar): Zeg eens vriend, zijn hisr ook wilde zwiinen op het terrein Boer (den Nimrod van het hoofd tot de voeten opnemend): Tot je geluk geen enkel. Niet alle advertentiën hebben reeds bij één enkele plaatsing Zulks hangt grooten- deels daarvan af of er lust tot het koopen van Uw artikel bestaat wordt de lust tot koopen opgewekt. ADVERTEER in de „Texelsche Courant."

Texelsche Courant | 1925 | | pagina 6