Sportvereeniging Texel. Dr. BOSWIJK- praktijk er vatten twee schetters. Afbraakverboopiag Biggen en Schrammen te koop. Texelsche Berichten Gemengd Nieuws ADVERTENTIÉN Heraanbestoding van de coosnmptietent. Texel I - Z V. V. (Zaandam) zal Donderdag 7 Mei de Belangrijke Verkooping 1000 zware eiken Am. grenen en grenen palen, eenige meubelen Kernwaard-r i'. (I.GIIDE IkurwaardtT C. G. GUDK Aanbesteden niet sameD, doch ieder voor zichzelf handel drijven. eer? bost DL W11'iV KL KIN een i et Meisje* Voor de bestrijding der T. B. C. Dezen dag, Woensdag 6 Mei, zal U een bloempje te koop worden aangeboden, waar van de opbrengst de T.B C. bestrijding ten goede komt. Bet is zeker wel overbodig U op te wekken, toch vooral een bijdrage voor het edele doel af te staan. De goochelvoorstelling in de R. K. school. Zaterdag 1.1. bracht de heer Mullens ook een bezoek aan de R. K. school te den Burg. Onnoodig te zeggen, hoezeer zijn goochel kunsten bij de jeugd in den smaak vielen. Den kinderen werden ook een paar kunstjes verklaard, maar of de jeugd ze zelfstandig thuis voor vader en moeder zou kunnen vertoonenWe betwijfelen het. Zoo'n goochelaar is een handige meneer, hoor jongens 1 De Dageraad komt weer Naar we vernemen komt De Dageraad a. s. Donderdag weer in de vaart. Daarmee wordt dan heel wat ongerief uit den weg geruimd. Nu toch kunnen in 't geheel geen auto's meegenomen worden, en ma-.r een enkel stuk vee. De haven van Oudeschild. In aansluiting op een vorig bericht kun nen we thans melden, dat de werkzaam heden een aanvang hebben genomen Salaris reg geen f 12 per iceek. M-j A. T Lieuwen heeft hare benoe ming tot assistente aan de O. L school te St. Pancras op een salaris van f60 aangenomen. 01 de „gelukkige" een L 0 akte heeft kunnen we niut meedeelen. 't Is niet onmogelijk Hooger belasting in 't Gooi. Vele inwoners van Hilversum en Bus sum ontvangen in den laatsten lijd aan zienlijk hoogere aar slagen in de perso neele belasting Zij, die eig' n huizen bewonen, zien op hun aanslagbiljetteu der personeels belasting vaak een ver- hoogicg, die soms alle perken te buiten gaat. i at zit 'm in oon hertaxatie der huurwaarde, welke in deze gemeenten, waar de huren onzagiijk zijnopgeleopen, dikwijls 50 |Ct. en moer vei hooging voir d'zeo grondslag brengt. En 't eindcijfer is in Busrum nog meer dan 50 pCt. booger in zoo'n geval. Vooral iu Hilseisum is de tegenslag voir velen, die gerekend hebben op lagere belastii g vaowege de verlaging der gemeentelijke opcenten, groot Vlieger bekeurd Er zijn al vele spotprenten gemaakt op politiedienaren die, op een hoogen mast gezeten, de maximum sneiheid der vli-amacbines controlearden. Woensdag heeft een agent te's Haga proces-verbaal opgemaakt legen eei miliiairen vlieger uit Soesterberg, die'n Haagsche veiordsning oveitrad Hot is n 1. verboden lager dan 300 M brven de Residentie te vliegen. Hoe de ageut con stateerde, dat deze machine lager vloog Hij zag van de straat af dat de machine even boven een kerktoren uitvloog en da' moet dos lager geweest zija dan 3uu Meter Een haai van bijna zes meter. Te Card ff werd Woensdag een baai aan wal gebracht, welke bijna zes meter lang was en een gewicht had vao niet minder dau duizend kilo. De bemanning van den stoomtrawler, die hom ving, had meer daa een half uur werk gehad om hei beestje te vangen. De Schager markt. Vanwege den Hemelvaartsdag op Donderdag 21 Mei, wordt de Scbager markt op Woensdag 20 Mei gehouden. Veetentoonstelling en -keuring. De afdeeling Opmeer en Omstreken van de Holl. Mij. van Landbouw zal op 8 Juni eene keuring houden van hengsten veulens en hitten, zoomede eene tentcon stelling van schapen, varkens en pluim vee, waaraan verschillende attracties vei borden worden. Een voorbeeldige straf. Te Londen zijn twee bankroovers tot drie jaar dwangarbeid en 20 slagen met de „cat" (een soort karwats) veroordoeld Zij hadden onder bedreiging vau een baokb diende m?t revolvers 50 pond ge stolen uit een bank. De rechter achtte, pJs afschn k< nd middel, een voorbeeldige etraf not ig in gevallen als deze, die bu in den aat sten tijd herhaaldelijk voo. komon. Misdadige vreemdelingen. Naar mtn uit Brussel meldt, heeft de minister van justitie in verband met de vele misdaden onlangs door vreemdelingen, voornamelijk Polen, Italianen, en Algerijnen, in België ge pleegd, de gemeentelijke autoriteiten, per circulaire, aangespoord tot't oefenen van een zeer waakzaam toezicht op de in de havensteden en de industriecentra verblijvende arbeiders van vreemde nationaliieit. Te Antwerpen zijn dan ook, op ééj dag, niet minder dan 27 vreemdelingen gearresteerd. Een tiental zijn reeds don volgenden dag over dtn grens gezet, de andereu blij /en voorloo- pig, of dtflnicief, in hechtenis. Hindenburg aan Marx. Hindenburg heeft aan Marx in ant woord op zijn gelukwensch een schrijven gericht, waarin bjj verklaart, dat bij, wanneer Matx als overwinnaar uit de stembus was gekomen, hetzelfde stand punt zou hebben ingenomen. Uw wen- schen voor het neergeslagen Vaderland, zoo besluit Hindenburg, zijn ook de mijne." (Draadl.) Amundsen's Poolvlucht. Roald Amundsen heeft van uit King3 bay een draadloos telegram verzonden waarin hij vermeldt dat de voorbereidings maatregelen voltooid zijn en dat de vlieg tocht naar de Noordpool vermoedelijk tegen hot einde van de volgende week zal kunüen aanvangen. (V.D) Lammerenmarkt. Burgemeester en Wethouders der gemeente Texel brengen belanghebbenden het volgende in herinnering De groote lammerenmarkten zullen alhier dit jaar worden gehouden op Maandagen 18 en 25 Mei, op Dinsdag 2 Juni en op Maandagen 8, 15 en 22 Juni a.s. De toelating tot deze markten geschiedt, bij zondere gevallen uitgezonderd, alleen, wanneer vooraf, hetzij mondeling of schriftelijk de noo- dige hokken zijn besproken. Daartoe zal gelegen heid bestaan a. ter gemeente-secretaiie op alle werkdagen uitgezonderd n arUdagen, gedurende de gewone bureau-uren van 9 uur voormiddags tot 1 uur namiddags b. op de marktdagen van 9 uur voormiddags tot 2 uur namiddags aan de kiosk op of nabij het marktplein c. ten gemeentehuize des Zaterdagsavonds van 7—9 uur (ingang poort bij de centrale). De aandacht wordt er op gevestigd, dat de gelegenheid om op Zondag hokken te bespreken niet meer bestaat. Zij, die lammerenhokken bespreken, worden dringend uitgenoodigd daarbij het verschuldigde marktgeld onmiddellijk te vol doen en gepast geld mede te bren gen. Aangiften, heizij mondeling of schriftelijk, ter secretarie of door den marktmeester ontvangen na Zaterdag 9 uur namiddags voor de markt op Maandag d.a.v. worden niet meer ten uitvoer gebracht. Het vee mag ter markt enkel worden aangevoerd des voormiddags tusschen 6 en 10 uur. De aanvoer van alle vee behoort te ge schieden uitsluitend door de Parkstraat, met dien verstanoe, dat de Parkstraat niet anders bereikt rr.ag worden dan door den ingang bij de Weverstraat. De aanvoerders zijn verplicht: zoowel op den openbaren weg als op het marktterrein, zich te onderwerpen aan de bevelen omtrent orde en regelmaat, het rijden in een bepaalde richting, het oprijden, drijven en stilhouden, welke worden gegeven door den marktmeester of de politie in het belang van een geregelden aanvoer, de geldelijke controle of ter voorkoming van op stoppingen of wel door de met de keuring belaste personen met het oog op den eisch van een deugdelijk veeartsenijkundig onderzoek. Alvorens ver oo het marktterrein wordt toe- gela'en, zai het bij den toegang van gemeen'e- wege veear senijkundig worden onderzocht. Het is verboden de met dit onderzoek be'aste personen in de uitoefening van hun taak te belemmeren. Zonder daarmedr van gemeentewege belast te zijn is het verboden a. de namen of nummers, voorkomende op de hokken, hoornen of palen, staande op het marktterrein, uit te wisschen, onleesbaar te maken, te veranderen, om te wisselen of op die hokken, boomen of palen, namen of nummers bij te schrijven b. strooisel op het marktterrein te brengen, te hebben of daarvan weg te voeren c. strooisel in de hokken te verwisselen, uit de hokken te verwijderen of iu eenig ander hok te brengen. Zonder vergunning van Burgemeester en Wet houders is het verboden met het wegvoeren der op het marktterrein aanwezige lammeren vóór 10,30 uur .oormiddags een aanvang te maken. Tijdens de groote la nmerenmarkte» mag het marktterrein met rij- of voertuigen of veeniet worden verlaten door de Parkstraat. Texel, 5 Mei 19-'5. Burgemeester en Wethouders voornoemd. BUYSING DAMSTE. De Secretaris, JONKER. Mond- en Klauwzeer. Mond- en 'riauwzer rij het vee van L. Roeper Pz t Nooreer Texel, 5 Mei 1925. De Burgemee.fer van Texel, BUYSING JAMSTE. Bouwverordening. Burgemeester en Wethouders van Texel doen te weten, dat door f.en heden is afgekondigd de op 28 Februari 1925 door den Raad vastge stelde .Verordening tot wijziging der verorde ning op het bouwen, sloopen en wonen in de gemeente Texel. De verordening treedt in werking met 1 Juni 1925 en ligt van heden af gedurende drie maan den op de gemeente-secretarie ter lezing. Afdrukken der wijzigings verordening zijn tegen betaling der kosten ad. f 0,35 ter secretarie algemeen verkrijgbaar. Texel, 5 Mei 1925 Burgemeester en Wethouders voornoemd, BUYS1NO DAMSTE. De Secretaris, JONKER. PREDIKBEURTEN Zondag 10 Mei 1925. HERVORMDE GEMEENTE Burg, vm. 10 uur ds. Raabe. Koog, vm. 10 uur ds. van 't Hooft. Oudeschild, vm. 10 uur ds. Broekema. den Hoorn, vm. half 10 ds. Brümmer. Oosterend, vm. 10 uur ds. Janzen. Cocksdorp, vm. 10 uur ds. Schellenberg GEREFORMEERDE KERK. Oosterend vm. 10 uur ds. Buskcs n.m. 3 uur dezelfde. Collecte voor de hulpbehoevende kerken in de classis. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Waal, vm. 10 uur Geen dienst. MARKTBERICHTEN Alkmaar, 1 Mei. Op de heden gehouden graanmarkt waren aangevoerd 875 H.L. De prijzen waren per 100 K.G. Tarwe 11,50 a 15,50 Haver 13,25 a 14,- Gerst chevalier 14,25 a 14,50 Groote groene erwten 19,a 24,— Grauwe erwten 32, a 36, Eierveiling Texel, 4 Mei. Aangevoerd werden 240 partijen, 37000 stuks Kipeieren f 5,80 a f 6,60 per lOOstuks Middelmarkt f 6,20. Aangevoerd 1200 Eendeieren. Hoogste f5,50 Laagste 5,10 per 100 stuks Eierveiling, Hollands Noorderkwartier Alkmaar 2 Mei. Kipëieren. Aanvoer 91.000. Prijzen 5,80 a 6,70 per 100 stuks Bruin 6,20 k 6,80 Eendeieren. Aanvoer 25000. 5,40 A 5,50. Purmerend, 4 Mei. 465 Runderen waaronder 150 vette koeien f 0,90 af 1,25 p. K.G. 9Q7 Geldekoeien 200 a 475 Melkkoeien 200 a 475 55 vette kalveren per Kg 1,30 a 1,50 840 Nuchtere kalveren 15,a 40,— 471 Schapen 35,— a 60, 518 Vette varkens per K.G. 0,74 a 0,78 164 Magere varkens 25,— a 50, 347 Biggen 10, a 22,— Kipeieren 5,50 a 6,50 Als ge geen eetlust hebt, ge u humeurig en terneergeslagen voelt, dient gij Foster's Maagpillen te 'gebruiken Dit geneesmiddel werkt rechtstreeks op de lever, regelt de gal, helpt de spijsvertering en vooorkomt verstopping. Het geheele gestel wordt versterkt door het gebruik van Foster's Maagpillen. Prijs per flacon van vijftig versuikerde pillen f 0,65in apotheken en drogistzaken. 300 Eenige algemeene kennisgeving voor Texel. ONDERTROUWD RE1JER ZUIDEWIND en MARIA VAN DER HEIDE. Huwelijksvoltrekking 14 Mei a.s. Den Burg, Texel 2 Mei 1925. Heden overleed, na een langdurig en smartelijk lijden, onze geliefde dochter en zuster, MARRETJE KOOPMAN, in den ouderdom van 32 jaar en 11 maanden. Uit aller naam, J. KOOPMAN. Redoute, Texel, 4 Mei 1925. Dankbetuiging. Hierbij betuigen wij onzen hartelijken dank voor de veie bewijzen van belangstel ling bij ons 45-jarig huwelijksfeest onder vonden. J. BREEN M. BREEN-Buijs. De Cocksdorp, Mei 1925. Hiermede betuigen wij onzen hartelijken dank voor de vele blijken van belangstel ling bij onze 50-jarige Echtvereeniging ondervonden. M. BRUIJN E. BRUIJN—Kiljan en Familie. Den F'oorn, Texel, 5 Mei iy25. Biljetten op zegel vóór of op Vrijdag 8 Mei bij H. BRUIJN in te leveren. Zondag a. s. Zie advertentie Zaterdag a. s. op Vrijdag 8 Mei 1925, 's morgens 10 uur precies, bij' het pakhuis van den heer Frans Zegel Kz te Oudeschild. van afkomstig van Waterstaatswerken, lang van 5 tot 13 voet, betonbattings, korte beton- schrooten, gesch. en geploegde deelen, latten, ribben, enz. Verder: veevoederketels 150liter,buiten rompen voor garnalenketels, schelfzeil, 2 mooie kettingen, 2 zeekorren, lantaarns, grondbascules, een partijtje verf, ijzeren palen, restanten gaas, karretje, kettetuig, alsstoelen, tafels, ledikanten, spiraal matrassen, enz., gebruikt rijwiel, naai machine huishoudelijke artikelen en wat verder zal worden aangeboden. Vanaf Woensdag te bezichtigen. op Zaterdag 9 Mei 1925, 's morgens 10'/3 uur, bij het huis van Mej. Wed. J. C. Bruin te de Waal, van ramen, deuren, eiken baiken kozijuen, planken, sparren, brandliout, enz Dijkgraaf en Heemraden van het Water schap „De 30 Gemeenschappelijke Polders" op Texel, zullen Maandag 11 Mei, vm. 11,30 uur in Café Den Burg Hot vervoeren van b>s«lsiag van de haven en los.wa! Noorden naar velschillende wegen v, h Waterschap Inlichtingen bij den Opzichter. J. S. DIJT, Dijkgraaf. Om vergissing te voorkomen, maakt on- dergeteekende hiermede bekend, dat hij en zijn broer JACOB DEKKER Aanbevelend GERBRAND DEKKER. Aan hetzelfde adres uit de hand te koop zoo goed als nieuw, beschoten dak, met gegolfde platen gedekt. Lang 5.34 M., breed 2,32 M., hoog 2,52 M.2 ijzeren ketels, inhoud 2500 liter. Jn. DEKKER Pz., Oudeschild-Texel. vertrekken Dinsdag 12 Mei van Amsterdam TE KOOP W. D1JKSEN, Prins-Hendrikpolder. Weduwnaar te Texel vraagt ten spoedigste een weduwe als huishoudster p.g. of dienstbode. Brieven onder No. 20 aan boekdrukkerij Langeveld de Rooij, den Burg, Texel. D. ROEPER, Akenbuurt. GE/RAAGD bij J. BAKKER, Spijk b/d Hoorn, Texel.

Texelsche Courant | 1925 | | pagina 2