Zaterdag 6 Juni 1925. No. 3921 BIJBLAD van de Texelsche Courant Texelsche Berichten Gemengd Nieuws van De Tentoonstelling te Helder. Vogel-lust. OUDESCHILD Ongeval. Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor den Burg Texel en de daaronder ressorteerende hulpkantoren werd gedurende de maand Mei 1925 Ingelegd 4292,42 Terugbetaald f 5749,22 Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 7289. Zoo' niet naar bch^ol 1 Naar men aan het Hbl. meldt, is on langs aan ern vrouwelijke leerlinge van een der onderwijsinrichtingen le'sGia- venhage, waar zoowel jongens als meisjes woiden toegelaten, de toegang ontzegd wegens onvoegzame kleedicg. Welverdiend. Het Hooggerechtshof to Batavia ver oordeelde Mulder, den gewezen gezagheb ber, die aan den gouverneur van Atjeh uit wraak vergiftigd koffie extract zond, waardoor deze tnet zijn vrouw op den rand van het graf kwam, tot vijftien jaar gevangenisstraf. De Raad van Justitie had den laffen giftmenger tot tien jaar veroordeeld. Haar-praat. Krullend of gegolfd haar is een teeken van genie. Judas Iskariot en Kaïn worden beiden afgeschilderd mot rood haar. Bekwaamheid en muiskleurig haar gaan niet samen. Stekelig haar wjjst op een bazig karak ter en neiging tot wreedheid. Het heet dat de Roemeeusche vrouwen het mooiste haar bezitten. Zwart haar, dat aan de slapen krult wijst op bekwaamheid tot geld maken. Mooi zacht en blond haar is een teeken van een edelmoedig, maar onbetrouwbaar karakter. Degenen wier haar vlug groeit hebben goede hersencapacileit, doch worden iu den regel niet oud. Degenen wier haar van het voorhoofd naar achteren groeit hebben een prikkel baar karakter, doch groote bekwaamheid in zaken. Zij munten uit ais organisators. Zou het zoo zijn INGEZONDEN. Goedkoop reizen. BURGERLIJKE STAND DER GEMEENTE TEXEL, van 30 Mei tot en met 5 Juni 1925. GEBORENSimon, z.v. Gerrit Bremer en Jannetje Timmer. Cornelis, z v. Jan Martinus Vlaming en Grietje Bremer. GEVONDEN VOORWERPEN 1 rijwieiplaatje, 1 taschje, 1 koperen wagendop, 1 haai lint, 1 zakmes, 1 tabakszak, 1 ceintuur, 1 zilveren hangertje, 1 gummijas, 1 blauw schort, 1 sleutel en 1 taschje. PREDIKBEURTEN Zondag 7 Juni 1925. HERVORMDE GEMEENTE Burg, vm. 10 uur ds. Raabe. Waal, vm. 10 uur ds. van 't Hooft. Oudeschild, vm. 10 uur ds. Broekema. H. Doop. den Hoorn, vm. half 10 ds. Brlimmer. Maandcollecte. Oosterend, vm. 10 uur ds. Janzen. Kerkcollecte. Cocksdorp, vm. half 11 ds. Schellenberg. 11. Doop. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend vm. 10 uur Leesdienst. n.m. 3 uur DOOPSGEZINDE GEMEENTE Oosterend, v.m. 10 uur ds. de Maar. Extra collecte orgel Doopsgezinde Gem. den Hoorn. MARKTBERICHTEN Purmerend, 2 Juni. 451 Runderen waaronder 145 vette koeien f 0,90 a f 0Qri Geldekoeien Melkkoeien 58 vette kalveren per Kg 565 Nuchtere kalveren 385 Schapen 447 lammeren 565 Vette varkens per K.G. 38 Magere varkens 180 Biggen Kipeieren Schagen, 4 Juni. 67 Vette koeien 17 Gelde koeien 29 Kalfkoeien 95 Vette varkens 148 Biggen Boter 1,25 p. K.G. 175 a 450 175 a 450 1,20 a 1,40 a a a a a a a 300 a 500 300 a 400 300 a 470 0,76 a 0,80 17.— a 24,— a 0,— a 2,20 De Tentoonstelling .Stad Helder" 1925 ver heugt zich in een stijgend bezoek. Het aantal betalende bezoekers bedroeg tot en met Woens dag bijna 18100. Dit cijfer betreft alleen de entréebewijzen voor volwassenen. Over hetzelfde tijdsverloop werden 4000 kinderkaarten uitgege ven, wel een bewijs voor de aantrekkelijkheid en belangrijkheid van deze tentoonstelling. Vrijdagmorgen 11 uur (zomertijd) zijn de vliegtochten met een der Fokkervliegtuigen aan gevangen; deze worden Zaterdag en Zondag telkens van 11 uur v.m. tot 6 uur n.m: gehouden men krijgt een prachtig uitzicht over het Mars diep Texel, enz. Zondagmiddag van 3 tot 5 uur heeft op het terrein een feestconcert plaats, ter gelegenheid van het 35 jarig bestaan van het Stedelijk Muziekcorps (directeur de heer Jb. ter Hall). De tentoonstelling wordt Zondagavond besloten met een schitterend vuurwerk. Dit vuurwerk wordt afgestoken op den Steenendam aan de overzijde der Buitenhaven, tegenover het tentoonstellingsgebouw, waardoor men van den wal af een bijzonder mooi gezicht hierop heeft. Zondag 7 Juni, dus morgen, vertrekt de Dageraad 's avonds om kwart voor acht (Zomer tijd) uit Oudeschild, en om 12 uur middernacht uit Helder Inge-verf-Demonstratie. We verwijzen onze lezers naar de advertentie in dit nummer, waaruit biijkt, dat Dinsdaga.s. in Hotel Texel" een lnge-verf-demonstratie wordt gegeven, Zeker zullen velen hierbij tegen woordig willen zijn, in de hoop, thuiskomende een reeks verschoten, of minder-mooi-kleurige blouses, japonnen, etc. met succes een verfbad te kunnen geven. DE WAAL Door het gunstige weer met de Pinksterdagen heeft polder Waal en Burg een druk bezoek gehad, in het bijzonder van vogelvrienden. Het was voor hen dan ook een uitgezochte gele genheid met het intieme vogelleven eens wat nader bekend te worden. Wat al nesten konden hier niet bewonderd worden 1 Weinigen zullen ontevreden de vogelbroedplaatsen verlaten heb ben. Veel bekijk, vaak verbazing, trokken de nesten van zwarte stern, grutto, kievit, en dodaars. Men vond hier juist nog een kievits nest met vijf eieren. Kemphanen waren er ook heel wat, dit jaar, en deze mooie, vechtlustige vogels vooral waren het, die een groot deel van de aandacht der bezoekers opeischten. De heer S. Dijt, varende op het motorschip „Maria,,, had het ongeluk Donderdagmorgen bij het wegvaren, met zijn hand bekneld te raken tusschen den bolder en een staaltros, met het gevolg, dat een gedeelte van zijn pink werd afgeknepen. Hij moest zoodoende direct weer aan wal gezet worden om te worden verbonden. Gedurende de laatste week zijn van Texel verzonden: Maandag en Dindag711 lammeren, 60 biggen, 5 kalveren, 1 paard. Donderdag 4619 lammeren, 9 varkens, 7 koeien, 5 paarden, 5 kalveren. 7" Garnalenvisscherij. Daar de garnalenvisscherij zoo goed als afgeloopen is, worden op den vischafslag geen garnalen meer verhandeld. De vischberichten zullen dus enkele maanden achterwege blijven. Deze week is nog aangebrachtplm. 3100 KG. garnalen, doch de meeste visschers zoeken dezen tijd andere bezigheden. Ballonwedstrijd. Door schipper W. Dijker van de TX 8, is tusschen Wieringen en Texel een ballonnetje opgevischt, waaraan een label bevestigd was. Het ballonnetje was afkomstig uit Engeland, van iemand die deelnam aan een ballonwed strijd, uitgeschreven door de „Daily Graphic. Het was 1 Juli in Engeland opgelaten, met ver zoek het bij vinding op te zenden naar Chattam. Ook stond er op vermeld, dat voor de ballon, welke het verst was afgedreven, een prijs werd toegekend. Dat waren b-dragen van 1, 2 en 3 pond sterling, dus wel de moeite waard. De Dageraad vervoerde op Zaterdagen den 1ste Pinksterdag 1.1. 698 passagiers en 182 rijwielen. Den 2de Pinksterdag bracht ze 578 personen en 160 rijwielen o»er. Op deze drie da gen werden 13 auto's en 33 motorrijwielen verscheept. v Op Woensdag van en naar stad Helder Is de boot verbazend vol. Da*t doet niet iedereen op Texel Ieder weet het groote lol. Op Woensdag toch gaat menig vrouwtje Reizen met goedkoope boot Wink'len gaat ze daar in Helder, Al spelen enk'len op hun poot. Ook op Zondag bij mooi weer Reizen velen keer op keer Zoo ook voor de vacantie is het Vast en zeker een mooi ding, Want de boot brengt dan op Texel Duizendmaal een vreemdeling. De dagretourtjes blijven Dus immer maar bestaan, Want zonder twijfel zal Texel Er flink vooruit door gaan. Juni 1925. Jurr. B. 15,— 45,- 20,- 0,76 25,— 10, 6,— 40,- 56,— 32,— 0,80 50.— 22,— 7-

Texelsche Courant | 1925 | | pagina 5