7 i KNELLENDE! BANDEN! dÊsmn Notaris Mulder hooigewas en nagras van: Notaris Mulder a. een woonhuis met erf, m 'tmm Het gesprek vm den dag. EUILLETON ïïfii ik- publiek verkoopen en verhuren publiek verkoopen I WILLIAM lel QUEUX mms? HOOGWATER ter reede van Texel, vóórmlddags; (nam. Datum 25 26 27 28 29 30 HooRwater ongeveer Vs uur later.) 1 Juni-Juli 12,08 12,46 1,06 1,49 2,36 3,30 4,33 Treinenloop Helder van Helder naar Amsterdam. Vertrek Helder. Aankomst Amsterdam 6,29 Zond. niet 11 Juli-6 Sept. 8,45 6.29 9,01 7,29 sneltrein 10,05 Zondags niet 12,17 12,44 Zaterdags niet 2,52 1.10 alleen Zaterdags 2 52 3,48 Zaterd. en Zond. niet 5,43 4,15 Zondags niet 6,30 7,20 9,28 Donderdag naar Schagencen markttre in, ver trek 7.42. Zaterd. n. Alkmaar vertrek 12,27. —Amsterdam v.v. Van Amsterdam naar Helder. Vertrek Amsterdam. Aankomst Helder 5,21 Zondags niet 8,21 8,03 sneltrein Zondags niet 9,33 912 11 19 12,02 Zondags niet 2,36 3,11 alleen Zondags 6,09 3,40 Zondags niet 6.09 5,50 Zondags niet 8,02 9,07 sneltrein 10,53 Zondags aankomst 11,24 11,31 alleen Zondags 1,04 Stoombootdlenst Texel - Helder v.v. Op Werkdagen van Texel 6,8,11.15 2,35 5,30 uur van Helder 7,— 9,50 12,15 4,15 6,40 uur Op Zon- en Feestdagen van Texel 6,— 11,— 5,30 uur van Helder 9,12,6,40 uur Auto-diensten. Burg—Haven Oudeschild v.v. Van Burg20 minuten vóór het vertrek v. d. boot Van Havenna aankomst van de boot.) Cocksdorp—Burg v.v. Van Cocksdorp v.m. half 10 en n.m. 1 uur. Van Burg v.m. 10.50 en n.m. 5,15. Het Post- en telegraafkantoor den Burg is geopend: Zon- en feestdagen vm. 8—9; nam. 1—2. Werkdagen Telegraaf en telefoon: vm. 8 tot nam. 8 Postdienstvm. 8 tot nam. 7,30 Postwissels, kwitanties i Rijksverzekeringsbank 1 vm. 8,30 tot nm. 3 Postcheque en giro 1 Rijkspostspaarbankvm. 9 tot nam. 7,30 Zaterdagavond na 6 uur v. postdienst gesloten. Licht op van 13—19 Juni 1925. Rijwielen 9,54 uur, rijtuigen 10,24 uur. zal op Woensdag 24 Juni a.s. des avonds 8 uur in „Het Wapen van Amsterdam" te Oosterend voor mej. C. E. Gollards H. A. C. 1 93 50 Dijkstal, polder Oosterend 1 93 50 Dukoog, aldaar 079Lageveld, A. Keijser 095 24 Onder de Fan 085 20 Ootjeg Lageveld zal op Donderdag 25 Juni a.s., des avonds 8 uur in Hotel „de Zwaan" voor de erven van den heer W. Smit Pz. en mej. T. Zijm aan de Hoogerstraat te den Burg, kadaster sectie K. no. 1433, gedeeltelijk verhuurd voor f 1.per week tot 1 Mei '26, ge deeltelijk in eigen gebruik, (van verkoop is uitgesloten de boet en een gedeelte grond daaromheen) zooals afgepaald. b. Ter slooping de voormelde boet. c. een perceel weiland, gedeelte „Voorste en Achterste Zandkuil" aan den Hollewals- weg te den Burg, sectie E no. 1179, groot 60 aren, verhuurd tot 20 Maart '26 aan S. Keijser voor f 45,per jaar d. een perceel tuingrond aldaar, kadaster sectie E nó. 1178, groot 20,20 aren, ver huurd tot ?0 Maart '26 aan H. van Heer waarden voor f 25, - per jaar e. een pfreeel weiland aldaar, sectie E no. 1180 en 1193, groot 1,28.80 H.A., ver huurd tot '20 Maart '26 aan Adr. Bakker voor f I69,per jaar. f. een perceel weiland „Teunisland" in den Henimer, sectie E nos. 930 en 931, groot 1,08,40 H.A., verhuurd tot 20 Maart '27 aan C. W. Bakker Dz., voor f 115,per jaar. S2S5E» BBSÖfflS! 83 Ik keek nogmaals naar het stukje lak en zag dat bij den rand waar het lak afgebroken was, een indruk was achter gebleven. Dit zou mij een aanwijzing kunnen geven wie toch wel het lid mijner huishouding was. dat midden in den nacht lak noodig had. Naar het venster gaande, bemerkte ik bU het sterker daglicht een eigenaardige letter, in de vorm van een B, maar met een langen uithaal. Oogenblikkeljjk herkende ik dit als een der hieroglyphen van het geheimzinnige zegel Ik beo niet zenuwachtig van aard, maar toch keek ik onwillekeurig door de kamer en met eenigen achterdocht zag ik naar de gordijnen, half bevreesd dat ik iets bovennatuurlijks van daarachter zou zien te voorschijn komen. Het was duidelijk, dat iemand met het zegel in zijn of haar bezit gedurende mijn afwezigheid in het vertrek was geweest met de bedoeling om een afdruk in lak te verkrijgen, en dat het stuk dat mij als aanwijzing diende, bij ongeluk was afge broken en tusschen de papieren terecht gekomen. Dat iemand in mijn huis het zegel heb ben moest, daaraan kou geen twijfel bestaan en ik dacht onmiddellijk aan den man, dien 1:1 Laat Uw kinderen mededingen naar de Blue Band-Vacantiereis naar Zwitserland, naar Bosch Holland. Bijzonderheden Tijdschrift, bii eiken winkelier Vera in het geheim had ontmoet hem dien ik kende als den moordenaar van Mrs. Inglewood. Wien had hij als zijn volgend slacht offer uitgekozen Als hij voor Vera genegenheid had op gevat, en zij deze beantwoordde, wat was er dan natuurlijker dan dat zij zouden wenschen, zich van mij te ontdoen Ik huiverde bij die gedachte, Mijn vrouw kon zeker nooit een medeplichtige van een moordenaar wordentoch waren zulke dingen niet onbekend, zeide ik mijzelf. Ja, mijn vermoeden moest juist zijn. De geliefde mijner vrouw wachtte alleen op een gunstig oogenblik, om den noodlottigen stoot toe te brengen. Het was hem echter Liet bekend, dat ik zyn tegenwoordigheid bespied had en hem herkend; evenmin dat ik er nu mee bekend was, dat een aanslag op mijn leven werd voorbereid. „Ik kan zelfs nu hun gemeen voornemen dwarsboomen," zei ik bitter, terwijl ik het stuk zegel in mijn hand had en er naar keek. „Ik wil eerst Vera zien en haar gelegenheid geven zich te verdedigen. Wanneer deze onvoldoende is zal ik de politie waarschuwen en den moordenaar doen arresteeren," en ik glimlachte bij de gedachte, dat ik toch de troefkaart in handen had. Juist op datzelfde oogenblik werd de deur geopend, een hoofd werd naar binnen gestoken, en een stem riep„Hallo oude jongen, je k\jkt alsof je Diet naar bed geweest zijtl Ik hoorde iemand praten en dacht, hoewel bet nog erg vroeg is dat er bezoektrs zouden zijn. Het schijnt dat je tegen je zelf lubt gesproken." „Hoe laat is het?' vroeg ik tamelijk bruut, terwijl ik mijn hoiloge in mijn hand nam. „Half zes antwoordde hij. „Gaat ge me^ een beetje wandelen Een loopje op dit uur van den dag zal je wel goed doen." „Neen, dank je wel, ik ben geen atleet," antwoordde ik. „Ook goed. Maar lieve hemel, wat scheelt u van morgen Als ge bij het baccarat een slechten nacht gehad en alles verspeeld zoudt hebben kondt ge er niet slechter uitzieD." „Wat mij mankeert? Niels!" hernam ik pogende te glimlachen." Alleen heb ik het druk gehad met schrijven." „Volg mijn raad en ga naar bed, oude jongen. Een paar uurtjes slapen zou u heel goed doen. Adieu nu, als je niet meegaat wandelen." „Adieu, tot aan het ontbijt," antwoordde ik kort, toen het hoofd verdween en de deur gesloten werd. De indringer was Demetrius Hertzen Vera's neef, een flinke, breedgeschouderde jongeman' van ongeveer mijn leeftijd, die zeer geestig en daardoor ook een zeer aangename gast was. Als gevolg myner uitnoodigiog was hij ongeveer twee weken geleden bij ons ge komen en zou hij nu nog een maand mijn gast zijn. Ik had hem vroeger slechts een keer ontmoet, en dit wel bij rnijn huwelijk maar toen hij eenige dagen bij ons was, vond ik dat op verschillende punten zijn neigiDgen met de mijn overeenkwamen dat hij Londen even goed kende als Parys en Brussel en dat hij in den dagelijkschen omgang een gezellige kerel was. Vera en hij waren tezamen opgegroeid en gaven lachend toe, dat zy als kinderen op elkaar verliefd waren, toen Demetrius echter op den leeftijd van 14 jaar was gekomeD, had hij zijn genegenheid elders geplaatst. Ik had gehoopt van mijn gast een en ander omtrent het ver eden van zijn nichtje te vernemen maar d.ena ngaande was hij gesloten a!s een boer. Mogelyk was het op verzoek van Vera dat hij me niet wilde vertellen, wat hij wist, want alleen op dit punt was hij geslotenover zijn eigen doen en laten, zij kenDissen en zijn levenswijze sinds bij het ouderlijk huis had verlaten sprak hij vrij uit. Hij sprak perfect Engelsch voor een Kus. Alleen aan enkele woorden kon men hooren, dat hij een vreemdeling was. Ofschoon we elkaar pas korten tijd ken den was ik hem zeer genegen. Hij was een vroolijke kameraadschappelijke kerel en zoo luchthartig als zijn vader zeutig en brommerig was. Hij scheen slechts een levensdoel te hebben, 't zich zelf en an- dered zoo pleizierig mogelijk te maken. Ik verlangde hevig naar iemand, dien ik ten volle kon vertrouwen, en nadat hy was weggegaan, betreurde ik het zeer, dat ik hem mijn vermoedens Diet had verteld, en hem niet om raad had gevraagd, hoe den moordenaar te ontmaskeren. Ik wist, dat, zoo ik hem mijn ontdekkirg van Vera's trouweloosheid had medege deeld, hij mij dadelijk zijn hulp zou hebben aangeboden en mij misschien wel een goeden raad gegeven zou hebben, dien ik met goed succes had kunnen opvolgen. Er^was niemand anders met wien ik kon spreken, en na langdurig overleg besloot ik eindelijk hem in vertrouwen te nemen, zoo spoedig ik na het ontbijt gelegenheid zou hebben om hem alleen te spreken. Ik legde het geheimzinnig stuk zegel in mijn portefeuille en begon daarna lusteloos en in gedachten verzonken mijn papieren te rangschikken. Dit vorderde nog al geruimen tijd, en toen ik er mee gereed was, maakte ik toebereidselen voor mijn reis. Eerst voorzag ik mij van een ronde som gelds, en toen zette ik mij ertoe om een langeD brief aan Vera te schrijven ik wcrschte dien haar te doen toekomen, nadat ik vertrokken was. W.v.v

Texelsche Courant | 1925 | | pagina 4