Tandarts Ansingh Vervoerbasaïtslag ^otads Mulder Notaris LVlu'der is tot 5 Augustus afwezig. Notaris Mulder Aanbesteding. trachten aan te besteden Bekendmaking. ADVERTENTIEN De Veehouders Melkleveranciers Sportclub Oosterend. Afbraakverkooping hooigewas en nagras van: Een ruim woon- en winkel huis met erf, publiek verkoopen het bouwen van een Dubbel Woonhuis. KARKTBERICHTEN PREDIKBEURTEN worden uitgenoodigd ter vergadering Medaillewedstrijd publiek verkoopen en verhuren publiek verkoopen Wandelen naar Wieringen. De verbindingsdjjk tusschen de Balgdijk bij van Ewijcksluis en de afsluitdijk naar Wieringen s reeds zoo ver gevorderd dat hij boven water uitkomt. Het overzetveer is aldus opgeheven eu rechtstreeksche ver binding met de afsluitdijk naar W tot stand gekomen. Goedkoop reizen. Misschien iets voor u, Texelaars Op Woens dag 22 Juli loopt een goedkoope trein (2e en 3e klasse) van Amsterdam, Zaandam, Koog- Zaandijk, Wormerveer, Krommenie-Assendelft en Uitgeest naar Helderen in omgekeerde rich ting: Helder Amsterdam. Zanguitvoering in het Park. Donderdagavond gaf Den Burg's Gemengd Koor, onder leiding van de heer H. Groencwold in liet Park een zanguitvoering, welke laten wc dat maar dadelijk opmerken uitstekend geslaagd is. Tegen acht uur had zich een groote menigte toehoorders in het Park verzameld om de zang te genieten en onderwijl in behaaglijke koelte verademing te vinden na de drukkende hitte van de dag. Op de banken vond menigeen tevens rust na vermoeiende dagtaak. Het concert had plaats onder de meest gun stige omstandighedenNiet alleen waren alle leden present wat vanzelf spreekt maar het weer v/as zoo goed, als men mocht wen- schen. Geen windje roerde de bladeren der boomen, zoodat geen klank verloren ging. Dank zij' ook de medewerking van publiek en ge- meente-politie, had het zanggebeuren zooals gezegd een heel goed verloop. Nauwelijks had de torenklok met acht slagen het aanvangsuur gemeld, of de zangeressen en zangers) stelden zich op. Alvorens echter met zingen begonnen werd. deelde de heer Groene- wold het resultaat mede, dat Alkmaar's Zan gersfeest voor het „Gemengd Koor" heeft op geleverd. Het „Gemengd Koor", zoo luidt het oordeel der jury, heeft zich dc niet geringe taak gesteld „Van de zwarte smid" te zingen, een wel wat te moeilijke keus. Zij is echter van meening, dat de vereeniging over goed stemmenmatpriaal beschikt en de koorklank valt te loven, 't Gui tige stuk werd muzikaal voorgedragen, terwijl het koor een goede indruk maakt. Zijn optreden doet denken aan een vereeniging van ernstig werkende leden, die nog eens een goede plaats in de Bond zal innemen. Het verslag besluit met ccnige raadgevingen van technische aard, die opgevolgd moeten worden, wil het koor geheel de goedkeuring der jury verwerven. Ons dunkt„Gemengd Koor" kan tevreden zijn met zulk een beoordeeling. Het verslag geeft ons reden te gcloovcn, dat onze den Burgsche zangvereeniging op een zangconcours geen slecht figuur zou slaan Maar laten we ons tot ons onderwerp bepalen Het programma vermeldde een zestiental num mers, die bijna alle verdienstelijk ten gehoore werden gebracht. We zouden overdrijven zoo we schreven, dat geen foutje, viel te ontdekken geen triooltjc werd gemist, geen keertje een dissonant werd gehoord. Maar ernstig storend was dat niet. We kunnen kort zijn het was een avonduur vol zanggenoter werd met toewijding gezongen. Het talrijk publiek heeft genoten, in de hoogste zin van het woord. Genietingen zijn er veel en velerlei, maar die, welke muziek ons doet smaken, gaan de meeste andere verre te boven. „In geen enkele kunst treedt de in zichzelve gekeerde Mensch zoo kristalhelder naar voren als in de Muziek". Vliegkamp de Mok. Officier-vlieger 3e kl. P. Vroon, van het vlieg kamp de Kooij, is overgeplaatst naar het vlieg kamp de Mok op Texel. Rijkshcngslenkeuringen. De minister van binnenlandsche zaken cn landbouw heeft bepaald, dat de gewone keurin gen van tot dekking bestemde hengsten in het najaar van 1925 voor de provincie Noord-Hol land, welke alleen door de stamboekcommis- siën zullen geschieden, worden gehouden op 4 Augustus te Texel5 Augustus te Terschelling 6 Augustus te Scliagen eu Wieringen; alleen voor hengsten type tuigpaard. (St.ct.) Sportnieuws. Zondagmiddag e.k. om twee uur speelt O.V V. I te Oosterend tegen Atlas I. Voor de win nende partij wordt een medaille beschikbaar gesteld. Bij gunstig weer zal deze voetbaikamp stellig door tal van baltrapsport-liefhebbers worden bijgewoond. Ons electriscli licht. We zijn weer eens poolshoogte gaan nemen en tot de conclusie gekomen, dat het ombouw- werk in de Centrale op een oor na gevild is. Nog wat minder omvangrijke, minder belang rijke herstellinkjes en.... de dynamo stuwt (laten we 't maar eens aanschouwelijk voorstellen) al snorrend de geheimzinnige stroom het dorp in, om na die dag of wat rust de lampedraad jes weer onder schitter-wit licht te doen gloeien. Mogelijk hebben we het Vrijdagavond al mogen beleven nu we dit schrijven is het nog niet zoo ver, maar alle kans bestaat, dat van Zater dagavond geregeld weer het electnscli licht tot onze beschikking zal zijn. Bij dc heden te 's Gravenhage gehouden examens slaagden voor 3e stuurman groote stoomvaart de heerenjac. Kikkert Jz. en P. Lug- tigheid, leerlingen van de Zeevaartschool alhier. Mijnengevaar. Reeds Woensdag meldden we van de mijn die tu-ischen paal 13 cn 14 aan Texel's strand was aangespoeld en Dinsdagmiddag door een d skundigc van de marine uit Helder onschade lijk werd gemaakt. We kunnen nu nog nader ineedeelen Het gevaarlijk karwei werd aan een n ajoor opgedragen. Het monster-product moest maar de lucht in, meende hij. Dan wa< het ding uit de weg en viel geen kwaad meer te duchten. Een drie meter lange lont werd op het moord tuig bevestigd en na on.steking óad onze majoor plm. 7 minuten iijd om zich uit je voeten te maken, alvorens de mijn tot explosie kwam. Looppas I En na die korte spanne tijds Een zwaar-dreunend, dof geluid, gesmoord in 't zand, gevolgd door een breede, zwarte rook zuil. die tot naar schatting 50 5 60 meter hoogte opklom. Toen geen onheil meer te vreezen viel, heeft men de verwoesting eens opgenomen, Nu, dat de uitwerking enorm zou zijn, had ieder verwacht, maar een kuil van plm 5 M diep (precies 4,75 Men 8M. in diameter, overtrof zeker veler phan asie. Tot ver in de omtrek trof men stukken ijzer aan, meestal niet grooter dan een lucifersdoosje. Opmerking verdient, dat de mijn naar bereke ning 150 KG buskruit bevatte. Door de heer Goënga waren zij, die van het „hartverheffend schouwspel" getuige wilden zijn, op 1000 M. afstand gehouden. Viijdag verspreidde zich het gerucht, dat weer een mijn zich aan het strand had neirgevleid. Dit bleek echter niet het geval te zijn. OUDESCHILD Deze week werden van hier verzonden 1151 lammeren, 40 schapen, 12 kalveren, 39 varkens, 9 koeien. Van drie ongevallen. Een oud spreekwoord zegt„Een ongeluk komt nooit alleen," en zoo was het deze week ook op het havenwerk. Een zoon van de heer Visser, aannemer van het havenwerk, was deze week aan het palen punten, toen hij op een gegeven oogenblik in zijn been, inplaats van in de paal hakte. Genees kundige hulp was noodig en was dan ook spoedig ter plaatse. De klap was zoo aangekomen, dat de patiënt een paar weken rust zal moeten nemen. Een paar dagen later kreeg de aannemer zelf een blessuur aan het been, zoodat o.ok hij het werken er aan moest geven. Als derde ongeval, gleed een neef van de aannemer, welke op de wal wou stappen, door het instorten van grond in de haven, doch die kwam met een nat pak vrij. Voor de familie Visser dus geen heel aangename week. „Doch hierna beter", schrijft de almanak, en dat willen wij ook maar hopen. Overwerkte Zenuwen hebben in de Eerste plaats een Kalmeerend en Versterkend middel noodig. Mijnhardt's Zcnuwtabletten geven Kalmte en nemen Gejaagdheid en Overspanning weg. Prijs 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. VEE Burgemeester en Weihouders van Texel bren gen ter openbare kennis, dat in bewaring zijn genomen een schaap met twee lamnerev, ge merkt met een zwarte stip boven den staart, achtergelaten op de markt van 13 Juli j I Voorts vestigen zij de aandacht op artikel 101 der verordening van Politie voor de gemeente Texel, luidende als volgt Het in bewaring genomen vee, dat binnen acht dagen na de aanhoudingniet isafgehaald, wordt verkocht en het overschot der koopsom na aftrek van alle kosten, gedurende den tijd, bij de wet voor verjaring bepaald, ter beschik king vatj den eigenaar of rechthebbende ge- gestelds Texel. 15 Juli 1925. Burgemeester en Wethouders voornoemd, R. P. KEIJSER Cz. Lo B. De Secretaris, JONKER. BURGERLIJKE STAND DER GEMEENTE TEXEL van 11 tot en met 17 Juli 1925. GEBOREN Hubrccht, z.v. Marinus Gerard van Boven en Geertrui Kolle, Maria, d.v. jan Drijver en Geertje Vlaming, Adrianus. z.v. Aart van der Knaap en Trijntje Drijver, Cornelia Adriana, d.v. Gerard Cornelis van Hoorn cn Marretje Boon. ONDERTROUWD: Henrij Cornelis Adriaan Kievits en Antonia Maria Ran. GETROUWD: Willem van Harn en Susanna Maria van Egmond. OVERLEDEN: Petrus Logman, 2jaar,Cornelia Kooger, 59 jaar. ongehuwd. GEVONDEN VOORWERPEN (Gedeponeerd ten Raadhuize). 1 portemonnaie. 1 armband, 1 portefeuille, 1 pijp, 1 handdoek, I badpak. Noteering C. R. KEIJSER Co. In ons Woensdagnummer was de prijs van La Plata Mais foutief vermeld als f 12.05 moest zijn f 12 50. Schagen, 16 Juli. 92 Vette koeien 300 a 550 1'9 Gelde koeien 325 a 460 Kalfkoeien 200 a 350 53 Vette varkens 0,84 a 0,92 105 Biggen 15.a 23, Boter 0,— a 2,— a 2,20 E i e r v e i 1 i n g Schagen KipeierenAanvoer 26609 Prijs f 6,20 a f 7,30 Middelm. f 6,70 EendeierenAanvoer 2194 Prijs f5,40 a f 5,90 Zondag 19 Juli 1925. HERVORMDE GEMEENTE Burg. vu). 10 uur ds. Raabe. Waal, nm. 3 uur ds. Janzen. den Hoorn, vm. half elf ds. Briimmer. Oudeschild, vm. 10 uur ds. Broekema. Oosterend, vm. 10 uur ds. Janzen. H. Doop. Cocksdorp, vm. half elf ds. Schel'enberg. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend vm. 10 uur ds. Buskes Collecte non Art. 13 Ko. n.m. 3 uur dezelfde. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Oosterend, v.m. 10 uur ds. de Holl van Borne. SLACHTOFFERS VAN RUGPIJN 121 Duizenden voelen zich rampzalig door rugpijn. Kruipen de dageD vooru zonder dat uw rugpijn ooit ophoudt? Wordt gi gekweld door ontstoken eQ rheumatische ledematen, pjjn in het hoofd en de schouders waterzuchtige zwellingen en urinestoornis sen Geeü wonder, dat gij u overdag zenuw achtig, zwak en ziek voelt en 's nachts te naar om te slapen of zelfs te rusten. Waarom zoudt gjj het slachtoffer blijven van dergelijke ongemakken eu pijn? Die afmattende rugpijn, weet gij, is dikwijls de eerste waarschuwing van verzwakkende nieren. Andere zullen spoedig volgenhoofd pijn, duizeligheid, zenuwachtigheid graveel, blaaszwakte en waterzuchtige zwellingen. Wacht niet tot het te laat is. Iedere minuut uitstel kan gevaar voor ontwikke ling tot ernstige nierkwalen beteekenen. Herstel uw gezondheid tijdig en gebruik Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Foster s Pil len hebben duizenden geholpen en kunnen ook u helpen. Let op de verpakking in glazen flacons met geel etiket (alom verkrijgbaar) waar door gij zeker zijt geen verlegen buiten- landsch goed te ontvangen. Prijs f 1.75 per flacon. 29 H, C. A. KIEVITS. en A. M. RAN geven kennis van hun voorgenomen huwelijk waarvan de voltrekking zal plaats hebben op 5 Augustus a. s. Thuis Zondag 26 Juli a. s., Warmoesstraat 3—5 uur. Den Burg, 16 Juli 1925. Eenige kennisgeving. Heden 14 dezer ontvingen wij het treurig bericht uit het Ziekenhuis te Hanford Californië, van het overlijden van onzen geliefden Broeder, GERR1T GRISN1CH, in den ouderdom van 32 jaar en 9 maanden. Namens de Familie, J. GR1SNICH. P. H. Polder. Gij behoeft slechts één keer een ontvanginrich- ting te koopenvoor afwisselende muziek en zang zorgen anderen. DE WILT-DEN BURG van Texel in Hotel „de Lindeboom" te den Burg Texel op Maandag 20 Juli 1925 te elf uur 's morgens. Bespreking de Melkleverantie voor Helder Aller opkomst dringend gewenscht. Het bestuur der Vereeniging Helder. op Zondag a.s. te 2 uur n m. O.V.V. I-Atlas I. op Maandag 20 Juli 1925, des morgens te lO'/s uur, van de Stichting Reij aan de Warmoesstraat als: ramen, deuren, kozijnen, planken, latten, balken, schrooten, sparren, pannen, tegels, metsel- en straatsteenen, puin, brandhout, enz. enz. Deurw. GUDE. zal op Donderdag 23 Juli 1925, des avonds 8 uur in het hotel „Den Burg" voor de Vereeniging tot behoud van Natuurmonu menten in Nederland plm. 7 Hectaren „de Staart" in Walenburg. zal op Zaterdag 25 Juli 1925, des avonds 8 uur in het „Wapen van Amsterdam" te Oosterend, Voor mej. I. Dros te Oosterend op Texel, kadaster sectie B, nummer 1363, groot 1 are 24 centiaren. Aanvaarding en betaling 1 September 1925 Te bezichtigen op verkoopdag van 5—7 uur namiddags. Hoofdgracht 61. Helder zal op Dinsdag 28 Juli 1925, des avonds 8 uur in het Hotel „Texel" voor den heer S. C. Keijser S.Jz. no. 1 perceel weiland genaamd „Sluis- weidje* met boet aan den Hollewalsweg Sectie E no. 1181 en 1182 samen groot 1.17.30 H.A. no. 2 perceel weiland genaamd „Molen stuk" aldaar Sectie E no. 1012 groot 1.43.60 H.A. no. 3 perceel weiland genaamd „Beneden ste Tocht" aldaar Sectie E no. 1010 groot 1.13.90 H.A. no. 4 perceel weiland genaamd „Bovenste Tocht" of „Bovenste Hollewal" aldaar Sectie E no. 1183 grcot 83.30 Aren. no. 5 perceel weiland genaamd „Voorste Hollewal" nabij den Holiewalsweg Sectie E no. 124 groot 94.20 Aren, no. 6 perceel land genaamd „Jan Koo- gersland" achter den Hoogeberg Sectie D no. 372 groot 87.60 Aren. Alles in eigen gebruik. Betalen en aanvaarden 15 Augustus a.s. Ondergeteekende zal namens het bestuur der J. J. Reij-stichting op Zaterdag 25 Juli e. k., in Hotel Oranjeboom te den Burg aanbesteden Perceel a. Metselwerk enz. Perceel b. Timmerwerk enz. Perceel c. Schilderwerk enz. Bestek en teekening a f 3,50 per stel bij ondergeteekende verkrijgbaarrestitutie alleen op bestedingsdag f 1,50. L. SOK Wilhelminastraat 82 Architect, Helder. Het College van Dagel. Bestuur van pol der Eijerland op Texel, zal op Maandag 20 Juli a.s. des voormiddags 11 uur, in cafe „Den Burg" aan den Burg op Texel Het vervoer per as van 200 M3 Duit- schen Basaltslag, vanaf Haven Oudeschild en 100 M8 vanaf steiger't Noorden, naar verschillende wegen in Eijerland. Inschrijvingsbiljetten op zegel a 50 cent vóór het uur der besteding te bezorgen in bovengemeld café „Den Burg". Inlichtingen verstrekken de Dijkgraaf H. Flens en de Opzichter L. van Hoorn. Texel, 14'Juli 1925. Het College van Dagel. Bestuur voornoemd, H. FLENS, Dijkgraaf. L. VAN HOORN, Secretaris. Van de Woensdag j.l. gehouden verloting ten bate van het orgel v,d Doopsgezinde Gemeente te den Hoorn, zijn de prijzen van de hieronder staande nummers nog niet afgehaald. 113 193 396 373 230 439 308 246 496 491 387 454 224 414 212 275 289 382 333 298 435 281 591 125 237 288 321 427 538 341 480 233 418 432 386 47 371 442 320 310 179 351 541 542 548 472 469 520 381 401 162 Op nummer 382 is de sprei gevallen. - De prijzen kunnen afgehaald worden bij W. KOK, den Hoorn. Het Bestuur van den polder Eijerland op Texel, brengt ter kennis van ingelanden, dat ten kantore van den Secretaris van polder Eijerland te De Cocksdorp, vanaf 16 Juli 1925, gedurende den tijd van een maand voor de ingelanden andermaal ter inzage ligt Het ontwerp besluit der Staten van Noord-Holland, tot wijziging van artikel 3 van het bijzonder reglement van bestuur voor polder Eijerland, betreffende de classificatie der gronden, benevens kaarten waarop de nieuwe verdeeling der gronden is aangegeven. Bezwaarschriften tegen genoemd Ontwerp besluit kunnen worden ingediend bij het bestuur van polder Eijerland vóór 25 Augustus a. s. Texel. 15 Juli 1925. Het Bestuur van den polder Eijerland op Texel, H. FLENS, Dijkgraaf. L VAN HOORN, Secretaiis.

Texelsche Courant | 1925 | | pagina 2