een Dagmeisje. Motorschip Maria ieÉeimayazijn B. J. QUAST ZOON, Weststraat 31-33 Veeboot Burgem. v. Alkmaar II. Opruiming Heeren- en Kinderkleeding ELBE1*8 ®HS!« KNELLENDE BANDEN I f 175.--, een ruim best onderhouden Wij vergoeden de geheele reiskosten. Zondags tot 12 uur geopend. wu zijn Antieke Meubelen s s, Texelstroom naar Pur nieren <1 vaart Maandag a.s 1 mv naar Par merend en Donderdag acht nar naar Leiden. Een Huishoudster, FEUILLETON HELDER Vanaf heden kunnen wij Uw Huiskamer geheel compleet meubiieeren met prima Meubelen voor De Veeboot vaart 's Maandags naar Purmerend en tusschengelegen plaatsen 11a alloop der markt. Donderdags naar Leiden, 's morgens acht uur SM EELS Keizerstr. 62-63-44 HELDER. U wordt! Probeer het eens! HUNSTTMDEN. Spreekuur met Arts Wed BUYKES, Stationstraat il Helder. Een goed stel Bestek en Teekeningen L. SOK, Architect te Helder. vaart Maandag a. s. Vertrek 1 uur Wordt gevraagd van buiten WILLIAM ue. QUEUXf B. J. QUAST ZOON, Meubelmaker Stoffeerder. Tot versclieping van bloembollen zal de veeboot Woensdagnamiddag omstreeks 4 uur in de Haven zijn^ De Commissaris: H. HAAKMAN. Pecco Gruis 36 ct Gebroken Thee 32 ct Theehandel FOCKE S. KLEIN Harïufgen Tand-Teehniker voor alle voorkomende bouw werken brengt U altijd voordeel Porcelein, Delftsch aardewerk, Bloedkoralen, Zilver, enz. te koo gevraagd. HOOGWATER ter reede van Texel, vóórmlddags(nam. ongeveer Va uur later.) Datum 16 17 18 19 20 21 22 Juli Hoogwater 6,10 7,13 8,09 8,54 9,33 10,09 10,41 Treinenloop Helder van Helder naar Amsterdam. Vertrek Helder. AanknmRt Amsterdam 6,29 Zond. niet 1 Juli-6 Sept. 8,45 6.29 9,01 7,29 sneltrein 10,06 Zondags niet 12,17 12,44 Zaterdags niet 2,52 1.10 alleen Zaterdags 2.52 3,48 Zaterd. en Zond. niet 5,4S 4,15 Zoijdags niet 6,30 7,20 9,28 Donderdag naar Schagen een markttrr in, ver trek 7.42. Zaterd. n. Alkmaar vertrek 12,27. -Amsterdam v.v. Van Amsterdam naar Helder. Vertrek Amsterdam. Aankomst Helder 5,21 Zondags niet 8,24 8,03 sneltrein Zondags niet 9,33 9,12 11.19 12,02 Zondags niet 2,36 3,11 alleen Zondags 6,C9 3,40 Zondags niet 6.09 5,50 Zondags niet 8,02 9,07 sneltrein 10,53 Zondags aankomst 11,24 11,31 alleen Zondags 1,04 Stoombootdienst Texel-Helder v.v. Op Werkdagen van Texel 6,— 8,— 11.15 2,35 5,30 uur van Helder 7,— 9,50 12,15 4,15 6,40 uur Op Zon- en Feestdagen van Texel 6,— 11,— 5,20 uur van Helder 9,12,6,40 uur Auto-diensten. Burg—Haven Oudeschild v.v. Van Burg20 minuten vóór het vertrek v. d. boot Van Havenna aankomst van de boot. Cocksdorp—Burg v.v. Van Cocksdorp v.m. half 10 en n.m. 1 uur. Van Burg v.m. 10.50 en n.m. 5,15. Het Post- en telegraafkantoor den Burg is geopend: Zon- en feestdagen vm. 8—9; nam. 1—2. Werkdagen Telegraaf en telefoonvm. 8 tot nam. 8 Postdienstvm. 8 tot nam. 7,30) Postwissels, kwitanties I Rijksverzekeringsbank I vm. 8,30 tot nm. 3 Postcheque en giro 1 Rijkspostspaarbankvm. 9 tot nam. 7,30 Zaterdagavond na 6 uur v. postdienst gesloten Licht op van 4—10 Juli 1925. Rijwielen 9,32 uur, rijtuigen 10,02 uur. Zuiver plantaardig. Wordt door alle grstel'en verdragen. In alle gevallen van bloedarmoede en ze nuwzwakte blijkt het een verster kingsmiddel van den eersten rang, en wordt met vertrouwen aanbevo len als het werkzaamste middel ter bestrijding van de bloedarmoede en al hare gevolgen. Sanguinose kost per flisch f 2. 6 fl f 11.—, 12 fl f 21.—. Tweemaal per dag een eetlepel is voldoende. Verkrijgbaar hij Apothekers en Drogisten. Wacht U voor namaak. VAN DAM Co. Dc Riemerstr. 2c/4. Den Haag. Te Texel bij G. Dros, Ooster- end; T. Buijs en 1. Moerbeek den Burg, Jok. Dros, Oude schild, en P. Dogger, Oost. GEVRAAGD met Augustus Adres te bevragen bureau van dit blad. D. METS. H. KEESOM. boven 30 jaar of ouder. Brieven onder letter O bureau v. d. blad. 40 „Het is onnoodig om hulp te roepen, want het huis is ledig. Leg mij te bed en ik zal u alles zeggen." „Maar gij zyt verwond en moet verbon den worden," zeide ik. Gedurende dien tijd vreesde ik dat een nieuw oponthoud zou ontstaan. Ik dacht nig slechts aan de oplossing van het geheim. „Zoo gij mij verlaat, zult gij mij bij uw terugkomst dood vindt l. Leg mij op het bed blijf dan bedaard en luister." tly zei deze woorden kalm en beslist. Met een spoed, sindsdien altijd door my betreurd, voldeed ik aan zjjn wensch legde hem te bed, en gaf het denkbeeld op om te trachten op dat uur en in di". onbe kende stadsgedeelte medische hulp te balen Spoedig lag by dan ook zoo makkelijk mogelijk. Het schouwspel, dat hij bood toen hij daar bleek en vervallen lag in dat armoedig Lnikant, lakens iQ peluws met bloed bevlekt zul ik nooit, nimmer vergeten. Op een tecken van hem snoot ik de kaars bestaande uit2 Fauteuils en 4 Stoelen, 1 eikenhout Buffet, 1 prima eiken Tafel, 1 Spiegel in pracht eiken lijst, 1 eiken Theekast, 1 prima Divan, 1 Divankleed voor totaal f 175 Ook deze Meubelen zijn zonder prijsverhooging afzonderlijk te verkrijgen Vraag steeds KLEIN'S Thee en ge zijt verzekerd van nieuwen oogst Thee. Een lekker kopje THEE drinkt men steeds van en kwam dicht bij hem zitten, „Verleden jaar op 4 Maart," begon hij op vasten doch zachten toon, „verliet mijn vrouw mij voor een paar uren. Wij hadden het zeer arm, want al wat wij bezateu was ons door den zwager mijner vrouw ontstolen. Gij zuit al reeds geraden hebben dat ik met immer was, wat ik nu schijn Vroeger - „Maar," onderbrak ik hem, „zou het niet beter zyn mij te zeggen waarom gij mij hier hebt gebracht, alvorens „Voor het te laat is, hè Gij hebt gelijk. Goed dan mijn vronw verliet my meteen wanhopig voornemen. Zij ging geld vragen aan iemand, op wien zij veel macht had. Zj kwam heelemaal niet terug." Hij zweeg even om adem te balen. Mijn hart klopte hUtig toen ik zag met welk een moeite hij nog ademde. „Wie was de man, naar wien zij ging „Luister. Zij kende bij toeval zijn geheim. Eens op een avond, lang geleden, vertelde zij mij, dat haar nu een goudmijn was geopend. In de City, in een café, waar zij geweest was, had zij haar zuster Jane ontmoet, die haar een banknoot van vijf pond gaf. Eönige dagen later ging Nell uaar een heer en kwam ze met veel geld terug. Zij zeide een geheim te kennen waaruit wij beiden veel voordeel konden trekken. Terzelfder tyd verdween Jane. Zij waren zusters en leken zooveel op elkaar, dat niemand eenig verschil tusschen haar zag Dod de kist met dezen sleutel open en geef my het portret, dat gij dan vinden zult." Van opgewondenheid bevend, deed ik wat hij vroeg en vond ik spoedig de photographie. Het potret was maar zeer gewoon en gaf het gelaat van een zeer aantrekkelijke jonge vrouw weer. „Dit," zei mijn vreemde gezel, het portret in zijn handen nemende, „is mijn vrouw, en het kan ook doorgaan voor Jane. Wij zagen haar weinig daar zij veel op reis was, soms in Engeland zelf en soms daarbuiten." „Maar dit werpt nog niet veel licht op de gebeurtenissen," bemerkte ik „Wat gaat dit alles mij aan?1 „Gij hebt den moordenaar van Bedford Place gezien antwoordde hij. „Gij hebt den man gezien, die Ms. Inglewood doodde en hij, ik ben er zeker van, doodde ook mijn vrouw! Daar mougt gij wel van verschrikken maar beschouw alles eens, zooals ik het gedaan heb, en gij zult tot hetzelfde besluit komen. Toen Nell mij verliet, zeide zij: „Vaarwel Ned. Ik weet, dat ik op een gevaarlijke onderneming uitga, maar wees niet bang. Het was gevaarlijk, noodlottig zelfs. Toen ik merkte, dat zy riet terugkwam, ging ik uit. Het was donker en na een paar stappen bui ten mijn deur gezet te hebben struikelde ik over een vrouw, die in een hoek lag. Toen ik haar beter bekeek, was het. alsof ik flauw viel. Het was Nsil Op haar borst was het „H-.t zegel," ri p jk. bij ons vakkundig bediend. De aller fijnste Casimire kousen Breien wij zeer netjes voor U aan. Een speciaal zaak en hebben daarom de aller grootste keuze in dames en kinderkousen en een enorme sorteering Heerensokken Machinale Brei-inrichting De Toekomst Zuidstraat 15, Helder, (Let op den gelen winkel.) JAAP SNOR. DEPOT VOOR TEXEL Mej. de Wed. SCHUMAKER, Burg. lederen Woensdag van 9—4 uur. Inlichtingen gratis, zonder eenige ver plichting Uwerzijds. Brieven onder letter M bureau van dit blad Te koop te Oudeschild Te bevragen bij P. VLAS, Oudeschild. Hij antwoordde niet. Zachtjes aan was zijn stem zwakker geworden, totdat alleen door mijn oor bij zijn mond te brengen ik nog zijn zwak gestamelde woorden kon opvangeD. De kandelaar dicht bij zijn hoofd bren gende, zag ik, dat zijmoogt-n onbestemd voor zich uit staarden, terwijl druppelen zweet op zijn voorhoofd kwamen. Klaarblijkelijk was mijn geheimzinnige kennis stervende. Wat moest nu gebeuren Het noodlottige geheim was nog in zijn hart gesloten. 'Door een koortsachtigen angst gekweld goot ik den overbiijvenden brandewijn in zijn keel, en droogde zijn gelaat met mijn zakdoek af. Eerst schenen mijn pogingen tevergeefs maar langzamerhand kwam bij bij. Ten slotte opende hij de oogen „Dank. dank," fluisterde hij, terwyl zyn handen met elke ademhaling krampachtig de mijne drukten. „Zijt ge nu beter?" vroeg ik. Hij sloeg geen acht op mijn vraag, en scheen te trachten zijn gedachten bijeen te zameleD. „Ach, ja, het ging over het zegel dat Nell bij zich had, ja, het zegel, en ik nam het weg. Het is nu in de kist bij het portret." „En gij hadt mij noodig, waarvoor?" zeide ik, want hij scheen weer bewusteloos te worden. „U Wie zijt gij?" (Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1925 | | pagina 4