Spoiivereeniging Texei. Texel I - Ge el-Wit Gemengd Nieuws ADVERTENTIEN Giften Witte Kruis. Na de bazar. Menschen of Voor de politierrchter van Sevenoaks (Engelanf) hebben zeveD jongens terecht geslaan die zich aan een afschuwelijke mishand lieg van een kat badder» schul dig gemaakt. Zij hadden het dier in een aan de rand van een vijver staande boom gejaagd en het daarna met buksen be-' schoten. Toen het hulpelooze beest in het water viel, had een der jongens zijn hond er op af gestuurd, die het bad doodge beten Het bleek dat het 50 schotwonden had en beide oogen waren uitgeschoten. Warmeer zal men zulke „menschen" eens stevig straffen Gedenkt het arme kind. De gezamelijke LoDdeüsche burge meesters hebben een oproep tot het publiek gericht om de kinderen uit de arme wijken van de hoofdstad (hun aantal loopt in bet kwart million) gratis de tentoonstelling te Wembley te laten bezoeken. Een lief oord. Gollins het hoofd van de politie te Chicago, heeft de hulp ingeroepen van de vereeniging van rechters en advocaten aangevuld met eenige bekende burgeis, om de strijd tegen de mudadigerswereld gezamenlijk aan te binden. Collins deelde mee, dat van 1 Januari tot 1 Juli, een psriode van 211 dagen, niet minder dan 227 moorden en moordaanslagen iD Chicago gepleegd waren. Het aantal dief stallen en minder ernstige vergrijpen is aan d9Z9 cijfers volkomen evenredig. Lykschennis. Wij hebben onlangs gemeld, dat eenige aibeidprs van bet crematorium te Dres den zich aan ernstige lijkscbennis had den schuldig gemaakt Zijruktenoa.de gouden tanden uit de gebitten der over- letenen om ze dan aan e n juwelier te verkoopeo. De juwelier heeft zich dezer dagon in zijn woning opgehangen. Eipe anto-congres. De 2e Augustus werd te Gerève ge opend het Internationale Esperai.tocon- gres, waaraan ruim 1000 congressisten uit 34 verschillende landen deelnemen. Olficieel waren vertegenwoordigd vei- schi lende regaeringen (o a. voor Neder land het ministerie van onderwijs), benevens de Volkenbond, het internatio naal arbeidsbureau, het Roode Kruis, en 24 internationale bonden Laat dat toch 1 Op de Velporwsg fietsten gisteravond twee jongens op één rijwiel. De 17-jarige J. R. die dwars op de stuurstang zat, greep zich vast aan een voorbijrijdende tram. Beiden kwamen te vallen. J. R. raakte onder de tram en werd overrtden. Hij werd in de woning van minister De Geer binnen gebracht, waar hij na eenige minuten overleed. Geen „shimmy" 1 De gemeenteraad van Valkenswaard hetfo op voorstel van wethouder Kanen met algemeene 3temmen besloten, de Soimmy dans op de kermis te verbieden 1 Op de rails gaan liggen Markes, de redacteur van de werk- loozenkiant te Weeren, is door de scLepenrcchtbank aldaar tot 8 maanden zware keikorstraf veroordeeld' wegens het veroorzaken van samenscholingen en openbare geweldpleging. Hij had bij de betooging van invalieden voor het parle ment, op 6 Juni, do invalirden, die op de tiamrais waren gaan liggen, aange spoord om de bevolen van de politie niet op te volgon, en was daarna zelf op de rails gaan liggen. Rottenkruid Do rechlb ink van Dresden heeft giste ren een zekere Heintzs, die zijn onecht wied met rattonkruid had vergiftigd,tot 10 jaar dwaugarbaid veroordeeld. Zwemmen over het Engelsche Kanaal. M >vr. Jeanne Sion heeft haar poging om over het Kanaal te zwemmen op l'L mijl van Dover moeten opgeven zij was toen rum 13 uur in het water geweest Op het oogenblik doet dj Engelsche kolomd Fr ybsrg een poging om het Kir aal ovei te zwammen. Hij is gister avon i van Gris N z vertrokken rn was vanmiddag irnslreeks 12 uur rog twee mijl vau Dover verwijderd. INRICHTINGEN welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgémeester en Wethouders der Ge meente Texel brengen ter openbare kennis, dat ter Gemeente-Secretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van P. Vlas Pz. te den Burg om vergunning tot bet oprichten van een vischrookerij op het perce-1 weiland gelegen aan den Slingerweg nabij den Burg kadastraal bekend in S-ctie E, no. 1356. Op Vrijdag den 21en Aug. 1925, des middags te twaalf uren zal ten Raad- huize gelegenheid bestaan om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker, als zij, die be zwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen, vóór het bovengemelde tijdstip, op de Secretarie der Gemeente kennis nemen van de terzake ingekomen schrifturen. üe aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande jurisprudentie eventueel oiet tot beroep van de beschikking van bet Gemeentebestuur bevoegd zijn zij, die niet voor het Gemeentebestuur zijn verschenen, ten einde hunne bezwaren mondeling toe te lichten. Texel, den 7en Augustus 1925. Burgem en Weth. voornoemd, De Secretaris. De Burgemeester, JONKER R. P. KEIJSER Cz. lo.B. RAADSVERGADERING De Burgemeester der Gemeente Texel Gelet op art. 41 der Gemeentewet Brengt naar aanleiding daarvan, ter kennis van de ingezetenen, dat eene ver gadering van den Gemeenteraad is belegd op Dinsdag 11 Augustus 1925, des namiddags te 3 uur in de daarvoor bestemde "zaal ten Raadhuize dezer Ge meente. Texel, 7 Augustus 1925. De Burgemeester van Texel, R. P. KEIJSER, Loco-B. Onderwerpen ter behandeling: PREDIKBEURTEN Zondag 9 Augustus 1925. HERVORMDE GEMEENTE Burg, 's av. 7 uur ds. Janzen van Oosterend. Waal, vm. 10 uur ds. v. 't Hooft, den Hoorn, vm. half elf ds. Brümmer. Oudeschild, vm. 10 uur ds. Broekema. Oosterend, vm. 10 uur ds. Janzen. Cocksdorp, vm. half elf ds. Schellenberg. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend vm. 10 uurds. M. Rooseboom, van Voorburg. n.m. 3 uur dezelfde. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Geen Godsdienstoefening. MARKTBERICHTEN Zondag 9 Aug. nam half 3 Entree 20 ct. Kinderen 10 el. cn overwon. Ook buiten Nederland is de aan dacht op deze schapen gevestigd. In 1921 wer den enkele dieren aangekocht voor Spanje, en ze bevielen daar zoo goed, dat de eerste zending reeds spoedig door een tweede is gevolgd. Door het sluiten der grenzen voor Hollandsch vee, wegens de hier voorkomende gevallen van mond- en klauwzeer, heeft tot nog toe geen uitvoer meer plaats kunnen hebben. In 't begin wan 1922 werd door iemand uit Frankrijk een belangrijk aantal fokdieren aan gekocht,'terwijl de laatste tijd Jook wordt ge- correspondeerdjover verkoop_van fokvee naar enkele andere landen. De gevolgen van de oorlog, in- en doorvoer- vcrboden wegens mond- en klauwzeer, alsmede protectionisme staan echter nog steeds een be langrijke uitvoer in de weg. Wij twijfelen echter niet, of het Texelsche schaap zal in de toekomst ook in het buitenland meer en meer gevraagd worden. Wed. G. C, den Burg f 2.50. S. E., den Burg f5,—. Zooals we in een vorig schrijven omtrent de bazar ten bate van de Ned. Herv. Gemeente hier reeds voorspelden hij is een enorm succes geweest. Het aantal bezoekers en bezoeksters overschreed de 900 verre, terwijl ook de finan- cieele resultaten der fancy-fair de goede ver wachting niet hebben beschaamd. Vergeleken bij de laatstgehouden bazar meent het comité ook in dit opzicht tevreden te mogen zijn. Dinsdagavond dat willen we nog even vermelden gaven de dames Sok, uit Helder, in het bazar-gebouw eenige zangnummers ten beste, waarmee zij veel succes mochten oogsten. Woensdagavond werd de bazar gesloten door de Weleerw. Heer Ds. Raabe, waarbij deze tot zijn groote voldoening opmerkte, dat gedurende de bazar geen oogenblik de prettige stemming onder de aanwezigen verloren dreigde te gaan, wat zeker wel voor een groot deel mag worden toegeschreven aan de toewijding, waarmee ieder der comité-leden zijn (haar) taak mocht ver vullen. Nog een hartelijk woord van dank en daarmee behoorde het vroolijk bazar-bedrijf weer tot het verleden. Thans rest ons nog te vermelden wie bij de diverse verlotingen zoo gelukkig waren zich een prijs te zien toegewezen. De naaimachine (no. 127), beschikbaar gesteld door Gebr. Lafèber, zag zich in het bezit ge plaatst van Nanning Kikkert Jbz., terwijl de schilderij (nr. 300) werd toegewezen aan de dames Naatje Plaatsman, Louise Visser en Cor Kikkert (de Westen), van wie de laatste zoo gelukkig was er mee naar huis te mogen ver trekkend De dames Reinoudje Dros (Oosterend) en Jacoba Toolens wisten beiden de naam van die mooie Zeeuwsche pop te raden. Poplief droeg [de wijdsche naam van Tannetje. Door loting werd uitgemaakt, dat Jacoba zich maar over het poppekind moest ontfermen. De pop in dat „snoeperig", „doddig" rose zijden japon- neke was de 2e juli ter wereld gekomen, wes halve ze het eigendom werd van mevr. de wed. Mallée, logé van mevr. Wolkema, omdat die de datum op de kop af genoemd had. De koek, dat rijksbesuikerde, veelbesproken bakproduct, heeft de kolossale som van f48.72 opgebracht en werd opgedragen aan Heintje Zegel, omdat die het meest nabij dit bedrag voorspeld had. Van de drie verlote sjaals kreeg mej. Keijser, de Waal, de zwarte (no. 279), mej. Lafèber de witte (no. 66) en Joh. v. d. Slikke, Oosterend, de blauw-grijze (254). De grootste sprei (31) viel ten deel aan Joh.Eclman (Oost) de andere (341) aan Geertrui Eelman. Als winnaars van de hoofdprijzen, die voor „sjoel bakkers" beschikbaar waren gesteld, mogen we vermelden Mevr. Wolkema, die een theeblad, en Leendert Bruin, die een boekenkastje in ontvangst mocht nemen. Overdreven we, toen we zeiden, dat het comité met genoegen op haar werk zou terugzien Een uitstapje naar Texei. Onze leden, zoo lezen we in Reizen en Trek ken van 4 Augustus 1.1., hebben reeds een paar malen de heer Portielje gehoord over het vogel leven in de plassen bij Loosdrecht en vanzelf willen velen dit leven wel van naderbij leeren kennen. Veel ruimer dan in de Loosdrechtsche plassen kan men daarvan genieten op ons vogel eiland bij uitnemendheid n.l. het eiland Texel. Op dit eiland vindt men een schier ongerepte duinnatuur met een zeldzaam mooie flora en fauna, met een heerlijk strand, een rustige plek, zooals we er helaas zoo weinig bezitten. Daar heen wil de heer H. Kleyn, die zelf ook een natuurkenner is, de leden brengen op Zaterdag 29 Aug. en twee volgende dagen. De verlichting van het Park. Naar we vernemen heeft de Tentoonstellings commissie haar oorspronkelijk plan, verlichting van het heele Park, moeten opgeven. De voor naamste reden is gelegen in het feit, dat het aangezocht elcctro-technisch bureau 10 pet. der totale waarde aan verzekeringspremie bedong, een wel ietwat hooge som. Toch durven we voorspellen, dat zeker niet het heele verlich- tingsontwerp in 't water zal vallen. Zijn we goed ingelicht, dan zal men zich bepalen tot illuminatie van onze muziektempel en het aangrenzende gedeelte van het Park. Sportnieuws. Donderdagavond trad ons voetbalspan Texel I in het veld tegen het Vacantie-clftal, dat we in volledige samenstelling in ons vorig blad ver meldden. De strijd werd gestreden onder matige belangstelling, wat zeker wel te wijten was aan het ongewone uur waarop deze match plaats vond. De wedstrijd had voor ons voetbalteam echter een alleszins gunstig verloop toen „the time is up" gefloten werd had ons elftal 7 maal dat geliefde leeren voorwerp een plaatsje in het net verschaft tegen de tegenpartij 2 maal. Een felicitatie waard 1 OUDESCHTLD Gedurende de laatste week zijn van hier verzonden 744 lammeren, 105 schapen, 4) varkens, 4 koeien, 13 kalveren on 8 paarden. 1. Ingekomen stukken. 2. Goedkeuring rekening 1924 en begroo ting 1925 Texelsche algetneene Wijk verpleging. 3. Aanbieding Gemeenterekening en reke ning Electriciteitsbedrijf over 1924. 4. Aanbieding rekening Algemeen Arm bestuur over 1924. 5. Goedkeuring resening Algemeen Wees huis 1924 6. Ontslag-aanurage Ds. C. C. de Maar als lid der Schoolcommissie. 7. Idem van Mej. N. Bakker als onder wijzeres in nuttige handwerken aan de o I. school te Oosterend. 8 Idem van Mej D. Keijser als onder wijzeres aan de openbare school uoor MULO. te den Burg 9. Verzoek Mej. J. N. Koopman om over plaatsing als onderwijzeres van de o.l. te een Hoorn naar de openbare school uoor M U L.O. te den Burg. 10. Bepaling aantal leerkrachten aan de o.l. school te den Hoorn en ontslag verlening aan den heer W R. van Dou wen als onderwijzer aan deze school. 11. Benoeming onderwijzeres aan de o.l. school te den Hoorn. 12. Vaststelling reglepient uoor de Zee vaartschool. 13. Crediet uoor plaatsing hekwerk om het plentsoen „Groentje" te den 8urg 14. Crediet uoor plaatsing van een urinoir te' Oosterend. 15. f-'inancieele relingen, dienst 1925. 16. Wegenverbetering 17. Wegaanleg en rioleering achter Oude schild 18. Grondaankoop nabij den Burg 19. Voorstel lot electrificeering der ge meente. BURGERLIJKE STAND DER GEMEENTE TEXEL van 1 tot en met 7 Aug. 1925. GEBORENCatharina Maria, d.v. Petrus Ber- nardus Riteco en van Anna Maria Francisca WinterJan, z.v. Jan Kikkert en Tetje Koop man Michiel Wilhelmus, z.v. Jakobus Johannes van Swinderenen Guurtje Bakker. Willem, z.v. Jan Koorn en Frouwtje Roeper. ONDERTROUWD Sijbrand Jan FlensenNeeltje Bakker. GETROUWD: Henrij Cornelis Adriaan Kievits en AntoniaMaria Ran,Johannes Goudswaard en Trijntje Krijnen, Dirk Kuiper en Wilhel- mina Johanna van Leeuwen. GEVONDEN VOORWERPEN (Gedeponeerd ten Raadhuize). 1 bankbiljet ad f 10.en 1 sleutel. KORRESPONDENTIE De heer J. D. Onze dank voor uw vriendel». ke opmerking. We deelen u echter mede, dat de trein welke om 12,27 's Zater dags van Helder naar Alkmaar vertrekt, wél in onze dienstregeling is opgenomen. 272 Purmerend, 4 Aug. 729 Runderen waaronder 385 vette koeien f 1,00 a f 1,25 p. K.G. Geldekoeien 175 a 425 Melkkoeien 175 a 425 71 vette kalveren per Kg 1,20 a 1,40 287 Nuchtere kalveren 15,a 42, 552 Vette varkens per K.G. 0,88 a 0,94 44 Magere varkens 24,— a 45, 279 Biggen 10, - a 26 Kipeieren 7,50 a 8,25 Schagen, 6 Aug. 96 Vette koeien 300 a 550 Geide koeien 260 a 325 25 Kalfkoeien 325 a 425 64 Vette varkens 0,92 a 0,96 111 Biggen 16.a 25, Boter 0,a 2,— a 2,30 E i e r v e i 1 i n g Schagen KipeierenAanvoer 20779 Prijs f 7,70 a f 9,30 Middelm. f 8,40 Eendeieren: Aanvoer 911 Prijs f6,70 a f 7,60 HET LÏGtFnIET AAN HET WEER. 124 Gij behoeft bij vochtig weer niet rheu- matisch te zijo, als gij slechts zorg draagt voor goed werkende nieren. Onder normale omstandigheden stroomt door uw gestel rijk bloed, dat de weefsels herstelt en voedt. Dit bloed zuiver te houden is de taak der nieren. Te veel werk, zorgen en weersveranderin gen verzwaren deze taak, en dan kunnen de nieren overspannen worden. Zij kunnen dan niet het urinezuur en andere schadelijke onzuiverheden behoorlijk uit het bloed filtreeren. Scherpgekante kristallen vor men zich in de spieren, gewrichten en weefsels der zenuwen. Dit leidt tot rheu- matische aandoeningen bekend als spit, ischias of rheumatiek, naarmate de rug, been of andere deelen van het lichaam worden aangetast. Zoodra men urinestoornissen, rugpijn, waterzuchtige zwellingen of andere ver schijnselen van een nieraandoening opmerkt gebruike men Foster's Rugpijn Nieren Pil len. Zij hadden succes, zelfs in gevorderde gevallen vaD nierkwalen. Let op de verpakking in glazen flacons met geel etiket (alom verkrijgbaar) waar door gij zeker zijt geen verlegen buiten- landsch goed te ontvangen. Prys f 1,75 per flacon. 31 GEBOREN: WILLEM, zoon van J. KOORN Mz. en r. KOORN—Roeper. Den Burg, Texel, 6 Augustus 1925. Eenige kennisgeving. Inplaats van kaarten. WOLLY VISSER en N. H REUVERS geven hierbij kennis van hun voorgenomen huwelijk op 20 Augustus a.s. Heilo, 6 Augustus 1925. Voor de vele en hartelijke bewijzen van deelneming, ons betoond bij het overlijden van onzen lieven Echtgenoot en Vader G. COEVERT, brengen wij door dezen onzen oprechten dank. Wed. G. COEVERT-Zuidewind eu Kinderen, den Burg, 8 Augustus 1925 Hartelijk dank aan de 900 bezoekers en allen, die meewerkten tot het welslagen van den bazar ten bate van de Ned. Herv. Kerk te den Burg. Het Comité. Allen, die iets te vorderen hebben van het Bazar-Comité worden verzocht dit vóór Woensdag 12 Augustus op te geven bij Mevrouw RAABE, Warmoesstraat.

Texelsche Courant | 1925 | | pagina 2