Scheepssloophout. Zaterdag 15 Aug. 1925. No. 3941 publiek verkoopen B'J BLAD van da Texelsche Courant Texelsche Berichten Gemengd Nieuws ADVERTENUËN Notarissen Mulder te Texel en Baas te Helder Deurwaarder C. G. GUDE eene belangrijke partij Scheepssloophout, van Sportnieuws. Het bestuur onzer Texelsche sportver- eeniging zit niet stil, maar stelt steeds alle pogingen in het werk hier goede wed strijden te zien te geven. Ook ditmaal is het daarin uitstekend mogen slagen. Mor gen komt Q.S.C, ex-tweede klasser, naar hier en naar men ons verzekert, belooft het een spannende strijd te worden. Alhoe wel zulk een uitnoodiging zware eischen aan de S.V.-kas stelt, heeft het bestuur gemeend de entree niet te moeten ver- hoogen. Maar het wil ook niet verzwijgeü, dat het daarom op een druk bezoek hoopt te mogen rekenen. Voor verdere bijzonderheden verwijzen we naar de in dit nummer voorkomerde advertentie. Weer een Engelsch ballonnetje. Texel schijnt voor opgelaten ballonnen veel „aantrekkelijks" te bezitten Dezer dagen werd ons althans al weer het vinden van een ballonnetje gerapporteerd, het derde binnen korte tijd. Het werd Donderdag morgen gevonden door de heer M. Lange- veld in de nabijheid van de Ruitersplaats. Daar er geen label aan bevestigd was en ook de ballon zelf daaromtrent niets ver meldt, weten we niet waar en wanneer hij was opgelaten. Wel meenen we te mogen aannemen, dat de Daily Graphic er weer bij betrokken is. Aan de eene zij is de ballon met reclame voor die courant be drukt, aan de andere vinden we Nestlé's Milk, als de rijkste in vetgehalte, de beste voor baby's enz. alle lof toegezwaaid. DE KOOG Nieuws uit onze badplaats. Ons bericht in het vorig nummer, dat hier geen kamertje, hoe klein ook, voor een badgast meer beschikbaar is, dient eenige rectificatie. Van pension de Waal- de Ruyter vernemen we dat aldaar nog voor JO personen, met of zonder pension, plaats is. Tegen 14 i 15 Augustus komen in een of meer andere pensions eenige plaatsen open, maar tot die datum was daar alles bezet. „Honien, die van verdriet sterven'1 OulaDgs werd door de Ria l van Velsen besloten, dat boaden niet meer los op straat mogen loopen. Daartegen zijo vele protesten ingekomen en men beweert, dat vele bondm gestorven zijn van ver driet, nmdat ze niet meer op straat mogen spelen. Thans zal een petitionnement op touw gezet worden en zal men de Raai verzoe ken, op zijo besluit terug te komen, opdat de hoeden onder goed geleide op straat weer vrij zullen mogen ioopen. Postauto overvallen. Uit New-York wordt gemeld, dat ban dieren een auto, die de luchtpost uit San Francisco naar het hoofdpostkantoor bracht, hebben overval'en. Zij verdwenen in eea auto met acht postzakken, die waarschijnlijk een kostbare inhoud had den, daar de luchtpost gebruikt pleegt te worden voor spoedzendingsn van geld en iffecten. Passagiersdiemt Londen New York. De „Star" meldt, dat de vliegtuigen bouwer Navarro een groot vliegtuig heeft ontworpen voor een passagio: sdienst tusschen Londen en New York. Nadat Navarro de belangstelling van president Coolidge voor zijn p an had gewonnen werd in Engeland en Amerika een bedrag van 2 millioen pond sterling bijeengebracht om het uitvoerbaar te maken. De bouw van een dergelijk vliegtuig zal 150,000 p. st. kosten doen voor de geheele dienst zou 6 millioen p st. noodig zijn. Het vliegtuig za! een „vlucht" van 185 breedte hebban en het zal een driedekker zijn voorzien van negen Napier-Lion motoren, elk van 450 P.K. De beman ning zou 38 leden tellen, o. w. twee kapiteins, 2 stuurlieden, en 12 machi nisten, die elkaar om de 8 uur zouden afl)3sen. De snelheid zou 150 mijlen per uur badrageo, doch berekend naar een snelheid van 10J mijlen kan de tocht van Londen naar New York in 34 uur worden afgelegd, met 150 passagiers, die voor hua passage ongeveer 55 p. st. zouden moeten betalen. Blind en doofstom. Ia wetenschappelijke kringen houdt men z cb te Roedapest druk bezig met de ontwikkelingsgang van de in het blindeninstituut opgevoede bliode, doof stomme Margareta Egri, wier levensloep veel overeenkomst vertoont met die van Helen Keller. Up 4-jarige leeftijd verloor ze tengevolge van een horsen ontsteking 't gezicht- en gehoorvermog9n. Daarbij werd ze na twee jaar volkomen stom. De pogingen om mat haar van gedachten te wisselen stieten af op bijna onoverkomelijke moeilijkheden, daar haar tastzin niet zoo goed ontwikkeld was als dit bij blinlgeborenen het geval is Eerst moost haar tastzin ontwikkeld worden, daarna behaa do men verrassen de resultaten m t haar opvoeding Ze blijkt een meer dan gewone aanleg te hebben, Haar geestelijke ontwikkeling begon met bet aanleerea van het Brail leschrift, met behulp waarvan ze verder les kreeg. Daarbij toonde ze een sterke drang om te willen weten Ze leerde Engelsen en Esperanto en heeft ook ge leerd met de Braille schrijfmachine om te gaan. Thans voert ze een levendige briefwissiag met haar medelijdsters te Lenden, San Francisco, Melbourne en Parijs en ook met de bekende Helen Keller, die in verschillende hartelijke brieven inlichtingen omtrent haar lot en leven vraagt. (Corr. Bar.) BURGERLIJKE STAND DER GEMEENTE TEXEL van 8 tot en met 14 Aug. 1925. GEBORENGerrit jan, z. v. Hendrik de Ridder en Johanna van Sijp. ONDERTROUWDDerk Zeedijk en Grietje Vlas; Gerrit Jan Bruin en Adriana Jakoba van LierePieter Mosk en Hendrika Dekker; Jan Blom en Jannetje Duinker. GETROUWDCornelis Jacob Boon en Grietje Schotanus. OVERLEDEN: Trientje Visser, 81 jaar,ge huwd met Paulus Vos. GEVONDEN VOORWERPEN (Gedeponeerd ten Raadhuize). 1 fietspomp, 2 wandelstokken, 1 gouden broche. Stremming verkeer. Wegens het transporteeren van een Bag germolen is op 18 en 19 Augustus a.s. de heul over het kanaal van Efjerland ach ter „Bern" gestremd. Texel, 14 Augustus 1925. De Burgemeester van Texel, R. P. KEIJSER Cz., Lo.B. zullen op Woensdag 26 Augustus a. s., des avonds 8 uur, in het café „Loodsmans Welvaren" te Den Hoorn voor de erven |b. Kuiper Lzn. 1. WEILAND, genaamd „Garseland" bij Den Hoorn, kadaster sectie F no. 66, groot 1,42,30 H.A. 2. WEILAND, genaamd „Frouwe Koogje" aldaar, kadaster Sectie F no. 65, groot 81 aren, 10 centiaren. Beide perceelen zijn tot 20 Maart 1929 verhuurd en wel „Garseland" aan W. Kok Pz. voor f 100,— en „Frouwe Koogje" aan B. Lap Sz. voor f75,— per jaar. te Texel zal op Vrijdag 21 Augustus 1925, des morgens te 10'/» uur, aan het Nieuweschild publiek verkoopen alsEiken palen, Eiken en Am. Grenen planken, Grenen dekdelen, Brandhout, enz.

Texelsche Courant | 1925 | | pagina 5