W. J. BOONEVANK f 1,20. Coöp. Boerenleenbank te Texel. VACHTEN. Slinger- en Pershoning een hulp in de huishouding Manufacturenzaakje Aanbesteding Naar Vlieringen en de Zuiderzeewerken. Hoe warm het was vandaag of hoe koud? litma hansmeM d<g Rooij\ TL 3T Tentoonstelling een betonnen ring ADVERTENTIEN Notaris Mulder publiek verhuren Dit geëmailleerde naambordje, in nette uitvoering, met elke gewensclite naam erop, kost U bij ons slechts Zwarte of blauwe letter op wit bordje, of witte letter op blauw bordje. Wij leveren U alle soorten geëmailleerde naamplaten en reklameborden in elke gewensclite grootte tegen billijke prijzen. gesloten zijn. te koop. een 9-jarige bruine merrie met merrieveulen, Polder Waal en Burg. aanwijs voor het vergraven van een tochtsloot, Pension aangeboden met vrije slaapkamer. ter overname aangeboden, van reparatie- en schilderwerk L. SOK, Helder. Vrijdag 28 Augustas a.s. van Helder via Texel naar Wieringen en terug varen. SioGÉ. Mij. „Texel" te den N oteering C. R. Keijser Co. in Boekhandel Parkstraat. Benzine uit steenkool Kolonel EthertOD, die met de luchtver dediging van Londen belast is, zal binnen kort naar het continent vertrekken om per motorrijwiel een reis van 3C00 mijlen te maken voor het bestudeeren van verschillende economische vraagstukken Hij interesseert zich vooral voor de moge lijkheid om uit steenkool benzine te distilleeren en daarom zal bij in de eerste plaats een bezoek brengen aan Tsjecho Slowakije, omdat z.i. de bruinkool van dat land het geschiktst is voor dit procédé. Een heldin. Een meisje van 15 jaar is de heldin van een treffend avontuur, dat Reuter uit fort Simp9on in het Noordwesten van Canada, seint aan de Engelsche bladen. Het meisje bevond zich met haarvader in een boot, waarmee de man trachtte de stroomversnelling van de Hellepoort in do Boven Laird af te varen. De boot sloeg om en de man verdronk, doch zijn dochter wist de omgeslagen bootte grij pen en vast te houden, terwijl het vaar tuig met duizelingwekkende snelheid 30 mijl ver door den stroom werd meege sleurd. Toen dreef het vaartuig aan wal waar het meisje zich dadelijk aan het werk zette om de boot weer op te richten en een paar riemen te snijden. Vervol gens roeide zij nog 30 mijl de rivier af tot zij de eerste nederzetting bereikte. Een stijfhoofdige zwemster. Een Duitsche dame, die waarschijnlijk niet wist hoe gevaarlijk het is om rotd de pieren te zwemmen in zee, had zich dezer dagen bij de Scheveningsche haven in zee begeven en was, langs het Volks zeebad tot vlak bij het wandelhoofd ge zwommen, vertelt het „Vaderland". Zooals bekend is het bij algemeene poli tieverordening verboden op die plaats te baden of te zwemmen. Personeel van het Volkszeebad waarschuwde de dsme dan ook het spelletje niet voort te zetten en de politie moest er aan te pas komen om de orde op het strand te herstellen De dame weigerde echter aan verzoek en bevel te voldoen. Ze kwam aan bet strand en sloot de ooren voor elke vrien delijke aanwijzing, die de politie haar gaf Daarop werd besloten haar mede te nemen naar het bureau, omdat ze zich in woord en daad verzette tegen het opmaken va een proces-verbaal en haar arrestatie In optocht ging het over den b u'evard. Honderden menschen liepen mee Op het politiebureau gekomen nam de hoofdin specteur de zaak in handen en ov rretdde de dame zich nu niet langer obstinaat te toonen. In de badkamer werd baar een warme douche gegeven en een agent weid uitgezonden om haar kleeren op te halen. Toen verzette zij zich niet lan ger tegen het opmaken van een proces verbaal en nadat zij het politiebureau gekalmeerd verliet, dankte zij de chef voor de vriendelijke behandeling. Stormramp. De Burgemeester van Texel betuigt, als voorzitter v.an het plaatselijk comité zijn dank aan de inwoners der gemeente voor bun cffirvaardigbeidzin, waarvaD ij b'ijk hebben gegeven bij de inzame ling van geiden in deze gemeente ter leni girg van den noot in de gtteiste.d1' streken, ontstaan door de stormramp van 10 Augustus j 1 Hierdoor is het mogelijk gewo dm een bedrag vaD f 3772 35 ter beschikking van betrokken Natioi aal Steuncomité te stellen. Texe', 25 Augustus 1925. De Burgemeester voornoemd, R. P. KEIJSER Cz, Lo.B. PREDIKBEURTEN Zondag 30 Augustus 1925. HERVORMDE GEMEENTE Burg, 's av. 7 uur ds. Schellenberg van de Cocksdorp. Waal, vm. 10 uur ds. v. 't Hooft, den Hoorn, vm. half elf ds. Brümmer. H. Avondmaal. Oudeschild, vm. 10 uur ds. Broekema. Oosterend, vm. 10 uur ds. Janzen. Maandcollecte. Cocksdorp, vm. half elf ds. Schellenberg. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend vm. 10 uur ds. D. B. Allaart Theol. Cand. Oegstgeest. Maandcollecte. n.m. 3 uur dezelfde. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Burg, vm. 10 uur ds. Ab. Vis van Heerenveen Preekbeurt op beroep. Oosterend, nm. 3 uur ds. Ab. Vis van Heerenveen Preekbeurt op beroep. MARKTBERICHTEN Alkmaar, 21 Aug. Op de heden gehouden graanmarkt waren aangevoerd 1944 H.L. De prijzen waren per 100 K.G. Tarwe 13,— a 14,25 Rogge 12,25 a 13, Haver 11, - a 14, Gerst chevalier 12,75 a 13,75 Groote groene erwten 18,- a 29.— Kleine groene erwten 15,— a 18, Eierveiling, Hollands Noorderkwartier Alkmaar 22 Aug. Kipeieren. Aanvoer 87.500. 56/60 K.G. 7,70 k f 8.50 1(X) 60,64 K.G. 8,30 a 8,70 ae luustuKS Bruin 8,80 9,60 Eendeieren. Aanvoer 4000. 0,— 7,50 Eierveiling Texel, 24 Aug. Aangevoerd werden 200 partijen, 25500 stuks Kipeieren f 7,80 a f 9,30 per 100 stuks Texel, 24 Aug. Aangevoerd zijn 1 paarden - a 1 veulens ,- a -,— 8 koeien f 350,— a f 475,— 5 nuchtere kalveren 15,a 30,— 78 schapen 37, a 45,— 160 lammeren 23,a 29, 7 korf jonge hanen 0,45 a 0,90 8 korf kippen oude 0.85 a 1,10 10 korf jonge 1,75 a 3,50 KORRESPONDENTIE Te laat om in dit nummar te worden opgenomeD, ontvangen wij een schrijven van eenige loteliogen betreffende het incident dat zich bij de loting der Datio cate militie heeft voorgedaan. Zij brengen daarbij het g val nog eens naar voren en dringen op een grondig onde zo9k door de- overheid ten zeerste aan Naar ons ter oore kwam, is een des betreff-jnd verzoekschrift reeds tot de autoriteiten gericht. Een onderzoek zal dus zeker niet uitblijven. Foster's Maagpillen regelen de lever en wekken de maag op. Zij genezen ver stopping, slechte spijsvertering, maagpijn en galzucht. Houdt uw gestel in orde - uw geest helder en uw lichaam flink door nu en dan een dosis Foster's Haag- pillen te gebruiken. Prijs per flacon van vijftig versuikerde pillen f 0,65in apothe ken en drogistzaken. 308 Heden overleed, zacht en kalm, voor zien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, onze geliefde Echtgenoote Moeder en Zuster DUWERTJE SP1GT, Echtgenoote van P. Tz. Bakker, in den ouderdom van ruim 70 jaren. Uit aller naam, P. Tz. BAKKER. Den Hoorn, Texel, 24 Aug. 1925. Strekkende tot algemeene kennisgeving Heden overleed, zacht en kalm, mijn innig geliefde Zoon. JAN BACKER, in den ouderdom van 51 jaar. Wed. G. BACKER-Kind. Den Burg-Texel, 25 Augustus 1925. De teraardebestelling zal plaats heb ben Vrijdag a.s. namiddags 2 uur. Voor de overgroote belangstelling ons op den 17en Augustus betoond, betuigen wij onzen hartelijken dank. A. WITVLIET en familie. Den Burg-Texel. zal op Vrijdag 28 Augustus 1925, des avonds 8 uur in het café „Den Burg" voor den lieer P. J. Bremer voor den tijd van 6 jaar Een perceel land, genaamd „Schippers- landen" nabij den Burg om als tuingrond te gebruiken, in 10 perceelcn. Ware grootte I Het kantoor zal op 2 en 3 Sep tember den geheelen dag Het Bestuur. Houders van onder controle geschoren rammen- of ooienvachten en houders van niet geregistreerde vachten, aangegeven voor de tentoonstelling, worden verzocht hun vacht(en) Maandag 31 Aug. a.s. tus- schen voormiddag 10 uur en namiddag half 1, te brengen in de Bewaarschool, Nieuvv- straat, den Burg. TE KOOP zeer geschikt voor water- of gierput. A. MECHIELSEN, Eierland. J. K1LJAN Jbz., Burg. TE KOOP mak voor alles en drachtig, W. ROEPER, Bargen. DIRECT GEVRAAGD niet beneden 18 jaar. Bij JOH. P. DROS, Oudeschild. Op Donderdag 27 Augustus, 'sav. 8 uur, lang 500 meter, te beginnen bij het land, genaamd „Haanstuk" aan den Wester- weg. Het College van Dagel. Bestuur, J. EELMAN,. Voorz. W. H. LAP, Secretaris. Brieven letter E bureau van dit blad. in zeer drukke volksbuurt te Helder, zeer geschikt voor weduwe of der gelijke (zeer billijke condities.) Brieven onder no. 11 Bureau dezer Courant. aan en voor rekening der Boeren leenbank te den Burg. Gegadigden voor bovengenoemde werk zaamheden, worden uitgenoodigd om Don derdag 27 Augustus as. des v.m. 11 uur op de te houden aanwijs aanwezig te zijn, ♦waar alsdan tevens bestek verkrijgbaar is. De Architect Het s.s. „Terschelling" zal Vertrek Helder 10,15 uur v.m. Texel 11,15 Wieringen 5 n.m. Retour le klasse f 2.— 2e 1.50 rijwiel 0,25 Geen motorrijwielen. Een beperkt aantal kaarten zijn t'm 27 Augustus a.s. verkrijgbaar a/b s.s. „Terschel ling" en ten kantore der van AF OUDESCHILD Laplata Mais 12,75 Gezuiverde blanke gerst 13, Chev. Gerst 13.50 Suikerkoekjes (incl.) 18,25 Murwe koek W.L. 17,75 Zaansche Voorslaglijnkoeken 14,50 Amerik. lijnkoeken S.K. 14,75 Grondnotenkoeken, 14,25 Noord-Holl. Paardeboonen 13,50 Gemengd kippenvoer 14,25 Tarwe 14, Haver 12,50 Witte erwten 15, Tarwezemelen 9, Tarwegrint 9,— Phosforzure Voederkalk 16, Liebig's Vleeschmeel 36, Alles per 100 K.G. den Burg, Texel, 27 Aug. 1925. Schaf U een thermometer aan In prijzen van 30, 40, 45, 50, 60, 65, 7-5 en 90 cents

Texelsche Courant | 1925 | | pagina 3