NOOIT H. SPRUIT Leg een knoop in uw zakdoek LAP s Algemeen Assurantie en Administratie Kantoer |W BANDEN öroofsts Vo-s&ingsvraards- Bierstraat - HELDER - Keizerstraat WESSANEN'S brachten wij grooter verscheidenheid dan dit winterseizoen. In stoffen en modellen een ongeëvenaarde variatie Verzuimt niet door te zien. Bij het koken, bakken, en braden I bereikt U niet BLUE BAND de beste resultaten. en denk daarbij aan J. K.'s pluimveegeneesmiddei, Fabr. J. KROMHOUT, Alkmaar. Tel 1045 Assurantiën, Aömmistratiën, Adviezex?, Arbitrage Koninklijke Fabrieken WORMERYEER. FEUILLETON WILLIAM le. QUEUXl Kantoor: Einde Weverstraat, hoek Julianastraat. S laaajass ■ff.-.-i.-rar De verstandige huisvrouw, die de waarde van een smakelijken maaltijd kent, ge bruikt daarom voor de bereiding alléén BLUE BAND Ge kunt probeeren wat ge wilt, steeds zult ge weer op BLUE BAND terugkomen. In het Blue Band-Tiidschrift vipdt U tal van smakelijke recepten. Vraagt het Uw winkelier. HOOGWATER ter reede van Texel, vóórmiddags; (nam. ongeveer i/,uur later.) Datum 8 9 10 11 12 13 14 Oct. Hoogwater Treinenloop Helder van Helder tiaar Amsterdam. Vertrek Helder. Aar komst Amsterdam 6,27 8,53 7,29 sneltrein 9,01 10,07 Zond. niet 12,18 12,47 Zaterdags niet 2,52 1.13 alleen Zaterdags 2 52 3,55 Zaterd. en Zond. niet 5,50 4.19 Zondags niet 6,32 7.20 9,28 Donderdag naar Schagen een markttrein. ver trek 7.42. Zaterd. n. Alkmaar vertrek 12,30. -Amsterdam v.v. Van Amsterdam naar Helder. Vertrek Amsterdam. Aankomst Helder 5,21 Zondags niet 8,24 8 03 sneltrein Zondags niet 9,33 9,14 11,21 12,05 Zondags niet 2,39 3,11 alleen Zondags 6,13 3,44 Zondags niet 6.13 5,52 Zondags niet 8,02 9,C6 10,58 Zondags aankomst 11,24 11,31 alleen Zondags 1,04 Stoombootdlenst Texel - Helder v.v. Ingaande 4 October 1925. Op Werkdagen van Texel 8,— 11 2,40 5,30 uur van Helder 9,30 12,— 4,15 6,40 uur Op Zon- en Feestdagen: van Texel 8,11,5,30 uur van Helder 9,— 12,6,40 uur Auto-diensten. Burg—Haven Oudeschiid v.v. Van Burg20 minuten vóór het vertrek v. d. boot Van Havenna aankomst van de boot. Cocksdorp—Burg v.v. Van Cocksdorp v.m. half 10, en n.m. 3,45 Van Burg v.m. 10,50 en n.m. 5,30 uur Het Post- en telegraafkantoor den Burg is geopend: Zon- en feestdagen vm. 8—9; nam. 1—2. Werkdagen: Telegraaf en telefoon: vm. 8 tot nam. 8 Postdienstvm. 8 tot nam. 7,30 Postwissels, kwitanties Rijksverzekeringsbank Postcheque en giro Rijkspostspaarbank: vm. 9 tot nam. 7,30 Zaterdagavond na 6 uur v. postdienst gesloten vm. 8,30 tot nm. 3 Licht op van 10—16 Oct. 1925. Rijwielen 5,38 uur, rijtuigen 6,03 uur. dat uwe zieke kippen zeer spoedig van snot en diphtheritis geneest, en tevens de eieropbrengst op een hoog peil brengt. Verkrijgbaar bij de volgende adressen Wed. S. JONKER, Den Hoorn. Wed. S. EELMAN, Oudeschiid. Wed. v. d. KOOIJ, De Cocksdorp. C. TONGERLOO, Den Burg. K. BAKKER, Oosterend. Th. W. VAN DER HEIJDEN. C. BOONEN, Heldersche Zaadhandel. (Brand-, Transport-, Levens-, enz.) Verzekert uw Graanklampen. mijner arme vrouw uit Australië terug keerde, en haar bekentenis aflegde, heb ik iets zeer raadselachtigs ontdekt. Het schijnt dar Jane een zuster had, Nell geheeten, die zeer veel op haar geleek en aan wie zij voor haar vertrek alles aangaande den moord had medegedeeld. Nell kende dus dien moordenaar en maakte van haar ken nis gebruik, om hem geld af te persen, waarin zij natuurlijk slaagde, daar hij meende, dat zij bij de misdaad was tegen woordig geweest. Zij en haar echtgenoot, Grey genaamd, leefden eenigen tijd van het aldus verkre gen geld tot zij eindelijk m Drury Lane werd gevonden, vermoord door een snede in den hals en met het zegel op haar lijk vastgehecht. „Dan was dat de vrouw, die den dag na mijn terugkomst uit RuslaDd werd ver moord riep ik verwonderd uit. „Juist. Hier is haar portret," riep hij mij een verbleekte photographie overreikend. Ze was volmaakt gelijk aan die welke de stervende man mij gegeven had. „Jane Margrove," vervolgde gij is niemand minder dan de vrouw van je clubvriend Nivers „Ted Nivers vrouw?" herhaalde ik on gel oovig. Hij bevestigde het nogmaals. „Begrijpt ge nu zijn ontsteltenis toen ge hem een photographie van baar tweelingzuster tooudet H(j dacht, dat ze vun zyn eigen vrouw was." „Hoe zjjt ge dit alles te weten gekomen vroeg ik met klimmende belangstelling. „Den dag toen ge Hocham verliet nafc Vera en mij in het bosch ontdekt te hebben gingt ge naar Londen en daar ontmoette gij een oud man Grey genaamd, de echt genoot van Nell Margroven niet waar?" „Dat is zoo," gaf ik toe. „Doch hoe kwaamt ge het te weten „Eenvoudig, omdat ik u gevolgd was," hernam hij lachend „Ik had mijn reden daarvoor en het was in uw belang, zooals ge later zult begrijpeD. „Hoe kon uw spionneeren mij van dienst zijn vroeg ik, een weiDig wrevelig, bij dij gedachte, hoe men mij bespied had. „Dat zult ge zeer spoedig vernemen. Op den bewusten dag begaaft ge u naar Grey's kamer. Hij deelde u voor hij stierf mede, hoe hij zijn vermoorde vrouw gevonden had en het zegel van haar borst had ge nomen. Herinnert ge u „Ja." „Uw gesprek werd afgeluisterd door de zuster der overleden vrouw die tot op dat oogenblik niet wist, dat het noodlottig teeken op het lijk gevonden was, daar zij op het tijdstip van den moord buitenlands was geweest. Toen zij Grey's verhaal hoorde wist zij ineens, dan de moordenaar mijner vrouw ook baar zuster om het kveu had gebracht. (Wordt vervolgd., OPGERICHT 1765. j identiteit ,Ja. Eerst kon ik me de aanleiding niet begrijpenmaar sinds de bekentenis der dienstbode is het duidelijk, dat hij het geld wenschte te verkrijgen. Hij plaatste toen het zegel op baar lijk, om ons om den tuin te leiden en zich ODze hulp, om zijn straf te ontkomen te verzekeren." „Ge hebt den politie zijn naam opgegeven" zei Vera. „Zeg ons nu ook wie bij is." „Wat!" riep ik verwonderd uit. „Weet gij ook niet, wie de moordenaar is „Neen Boris heeft tot nog toe geweigerd het me te zeggen?" „Daartoe is het tijd genoeg als de politie hem gepakt heeft. Tot heden was ik machteloos. Ik durfde hem niet te ontmas keren, daar hij wist dat ik in het komplot betrokken was en hij mij dus door een enkel woord naar de mijnen kon doen ver bannen. Nu vrees ik echter niets. Hij heeft de eenige, die ik liefhad vermoord en zal ervoor boeten," voegde hij er uitdagend bij „Maar waarom 't ons niet gezegd," drong ik aan. „Wij mogen toch wel weten, wie de schuldige is." „Laat de zaak voor 't oogenblik rusten," zei hij wrevelig. „Als ik den tijd er toe gekomen acht zal ik genoeg tegen hem kunnen bewijzen, om hem tot de galeien te doen veroordeelen. Niet alleen benam hij mijn vrouw het leven doch hij bedreef een tweeden moord, om zich voor ontdek king van den eersten vrijwaren. „Nog een moord," riep ik uit. „Ja sinds Jane Margrove, de dienstbode 63. Bedaar Boris," zei Vera, hem bij den arm grijpend. Vertel Frank alles. Hij heeft recht het te weten." „Ja dat is waar," hernam haar broer zich tot" mij wendend. „Ik wist onmiddellijk door wiens hand zij gt vallen was, doch was niet in staat handelend op te treden Ge zult dit beter begrijpen als ik u zeg dat de moordenaar lid van het Genootschap was en men daar geloofde, dat mijn vrouw vermoord was, omdat zij toevallig had ontdekt, dat een aanslag op den Tsaar zou gepleegd worden. „Wist bet Genootschap niet, dat zij Uwe vrouw was?" „Neen want ik had mijn huwelijk geheim gehouden. De moordenaar wist niets van onze verhoudiDg. anders had hij de mis daad niet durven bedrijven en aan het Genootschap bekend maken." „En zyt ge absoluut zeker van zjjn

Texelsche Courant | 1925 | | pagina 4