Openbare Verkooping. Motorschip Maria Goed gereedschap K* A©K!MA School- en Aktentasschen WITTE KRUIS? Kursus in Veevoeding Notaris Mulder i. Een woonhuis met erf E®n ruim wonn en winkelhuis met erf, Notaris Mulder publiek verkoopen Motorbotter „HELDER 8", Naadloos vertinde vaart Maandag a s. 1 nar naar Parmerend K9H&TTABDE9. Spreekuur met Ms Wed. BUYKES, Stationstraat II, Helder. Boekhandel Parkstraat is het halve werk. Texelsche Berichten Ingezonden ADVERTENTIEN Buitengewone Alsem. Ledenvergadering Notaris A. M. ENGELMAN, Zaterdag 31 October 1925, 4 Noordzeemotorbotters ge merkt „Helder 6,7,18 en 28" melkemmers, melkbussen, melkzeven. Liters en halve liters maten Maatemmers bij FRANS ZEGEL Kz., Haven bij FRANS ZEGEL Kz., Haven Bezoekt de muziekwinkel Kerkstraat, Oudeschild voor U naar elders gaat. bij FRANS ZEGEL Kz., Naven OUDESCHILD Sardlenvisscherij. Het sardienvisschen is op het oogenblik te Helder in voile gang. Eenige jaren terug werd dit bedrijf hoofdzakelijk uitgeoefend met vletten welke in,de haven voor anker werden gelegd, waarop men dan een net over boord zette, met ongeveer het model van een palingfuik, doch zonder hoepels. Thans zijn ook de motorbotters aan het sardienvisschen, steeds met z'n tweeën, het net tusschen hen in. Daar er veelal nogal wat bliek in het net zit, (eenzelfde soort visch als sardien, doch zoo goed als waardeloos) en de sardien daar dan uitgezocht moet worden geeft dit veel arbeid. In de regel wordt voor sardien een goede prijs gemaakt en het meest gevangen bij harde westelijke winden. Averij. Bij het huiswaartskeeren van de oestcrvis- scherij, brak van de Tx 99, schipper D. Vlas Pzn. de giek, zoodat hij niet meer kon varen. Hij werd op sleeptouw genomen door de Tx 10, schipper K. Dogger en de Tx 80 schipper P. Vlas Wzn. Het sleepen viel echter niet mee daar het tegen wind en stroom ging. Dicht bij de haven brak de sleeptros der TX 80, zoodat de TX 10 alleen overbleef, die de schuit behouden binnenbracht. Er stond een harde wind zoodat van de vele menschen op de haven dit voorval veel bekijk had. Havenwerken. Hoewel er nog menig bakje zand aangebracht zal moeten worden, is een gedeelte van de kade toch al zoover klaar, dat men begonnen is met het leggen van de straat. Zeer zeker een aan gename tijding, daar het asverkeer langs de haven van die verbreede kade veel gemak zal ondervinden. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Geachte heer Redacteur. In de Texelsche courant vond ik onder rubriek „Brievenbus" de vraag van S.waarom de af- deeling Cocksdorp—Eierland in het ingezonden stuk, „De Macht van het Kleine", niet genoemd werd. Met de opmerking „In deze afdeeling werken drie collectanten, die zich heel veel opofferingen getroosten voor dit goede doel." ll< mag veronderstellen, dat de Redacteur zoo vriendelijk wil zijn plaatsruimte voor de beant woording af te staan, daar hij ook zoo goed was het door de drie doktoren geteekende stuk te plaatsert. Het is niet, omdat het werk van de drie dames niet gewaardeerd wordt, maar omdat de afdee ling C. en E. een eigen patiënte heeft en de gelden, voor die patiënte verzameld, niet bij de administratie van de M. v. h. KI. worden inge zonden, doch aan de diakonie van Cocksdorp voor genoemde patiënte worden afgedragen. Nu zal de vrager weer vragen Waarom wordt dan niet evengoed het adres der afdeeling ge noemd? Het komt toch op hetzelfde neer, als het geld wordt gegeven voor één bepaalde patiënt of voor de heele groep van on-en min vermogende lijders aan vallende ziekte. Hij zal zelfs waarschijnlijk zeggen„Juist daarom moet Cocksdorp genoemd worden, om dat de Texelaars hier in de gelegenheid zijn voor een mede-Texelaar bij te dragen, wat ze veel liever en veel eerder zullen doen dan voor die vele vreemden, hoe noodig dat ook is. Dat is ook zoo Het is een verzuim van onze administratie die voor het betreffende stuk enkel de adressen tikte van de afdeelingen, die rechtstreeks voor de suppletiekas werken, meenende dat dit de bedoeling was. We vragen daarom voor deze verklaarbare slordigheid excuus aan de Eierlanders en Cocksdorpers, die voor hun eigen patiënte be talen en vooral aan de collectanten, wier namen ik hier maar niet noemen zal, maar die zich door genoemde ijver en opoffering in deze arbeid wel voldoende hebben laten kennen om te weten waar men zich als lid op moet geven. Intusschen, het per abuis verzwe~en adres der afdeeling is: de heer C. Blom, t n .sdorp Hij zal allen gaarne als leden insc "ijven en men dient alzoe een Texelsch belang. Nogmaals vindt men aan de achterzijde een advertentie om uit te knippen, in te vullen en te bezorgen bij den heer C. Blom, Cocksdorp Mevr. Raabe of mej. M. Maat, den Burg Mej. Schot, de Waal A. Kooiman, Everstekoog M. Dros, Oudeschild N. v. d. Vis, Zevenhuizen Ds. Briimmer. den Hoorn. We hopen zeer, dat de ingevulde advertenties nu zullen toestroomen naar de genoemde adres sen. Hoogachtend Uw dw. JAC. KORTENHOEVEN. Heetnstcde, Camplaan 33. Brievenbus Waarom betuigt de gemeenteraad van Texel geen instemming met het adres tot de gemeen teraad van Zoeterwoude aan de Regeering „Tot afschaffing van de Zomertijd Dagelijks toch leest men in de Couranten, dat verschillende gemeenten instemming betuigd hebben met dit adres terwijl men hier op ons eiland van alle kanten tegen de zomertijd hoort sputteren. We herinneren hierbij aan de op 9September 1.1. in de Raad gehouden besprekingen,waarbij besloten werd op het verzoek van de gemeente raad van Zoeterwoude afwijzend te beschikken B en W achten, zoo luidde toen hun prae-advies, de invloed van dergelijke adressen gering. Bovendien heeft de le Kamer dit jaar zoo'n voorstel verworpen, evenals reeds eerder der gelijke voorstellen eenzelfde lot ondergingen Zij achten het verkeerd kort na een dergelijke uitspraak zich als college van lagere orde tot de volksvertegenwoordiging te wenden. Red. INRICHTINGEN welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders der Ge meente Texel brengen ter openbare kennis, dat de beslissing op het verzoek van J, S. Dijt te den Burg om op bet perceel, kadastraal bekend in Sectie D. No. 2636 gelegen aan den weg Burgzicht Haven een verplaatsbare benzine motor van 1 P.K., te bezigen als drijfkracht voor een aardappelsoiteermachine te mogen oprichten door hen is verdaagd. De aandacht wordt er op gevestigd dat volgens de bestaande jurisprudentie eventueel NIET tot beroep van de be schikking bevoegd zijn zij, die indertijd niet voor het Gemeentebestuur zijn ver schenen, om hunne bezwaren mondeling toe te lichten. Texel, den 21 October 1925. Burgem. en Weth. voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, JONKER. W. B. OORT. KORRESPONDENTIE De heer J. K. te A. Tot onze spijt kun nen we aan uw verzoek niet voldoen. MAAK EEN EINDE AAN DIE NOODELOOZE PIJN. 123 Pijn, pijn, pijn heel den dag die ellen dige rugpijn! Van dat gij opstaat, tot gij naar bed gaat, steeds die afmattende pijn En morgen precies hetzelfde. Zoo kunt gij niet voortgaanWaarom niet een einde gemaakt aan die ellende Waarom niet de oorzaak aangetast? Hoogst waarschijnlijk zijn het uw nieren. Die doffe, onophoudelijke rugpijn is vaak de eerste waarschuwing der natuur van een nierkwaal. Meerdere waarschuwingen volgen spoedig, als duizeligheid, hootdpyn urinekwalen, stekende pijnen bjj bukken of overeind komen, zenuwachtigheid, rheu- raatische pijnen, graveel en waterzuchtige zwellingen. De nieren worden van kwaad tot erger bij verwaailoozing. Laat zich geen chronische nierziekte ontwikkelen, doch kom uw nieren zonder uitstel te hulp. Gebruik Foster's Rugpijn Nieren Pillen voor het te laat is. Foster's Pillen hebben dui zenden blijvend baat verschaft. Gij kunt dit overal om u heen hooren. Let op de -verpakking in glazen flacons met geel etiket (alom verkrijgbaar) waar door gij zeker zijt geen verlegen buiten- landsch goed te ontvangen Prijs f 1.75 per flacon. au S&Oi/llfirffcv De draadlooze Is de verbindingsschakel tus schen de groote-stadsgenoegens en de afgelegendste oorden. Deze schakel wordt -esmeed door DE WILT-DEN BURG op Vrijdag 30 October a s. 's avonds 8 uur in hotel „De Lindeboom" Agenda Besprekingen over een Ziekenauto Nr u is het Bestuur Dr. D. E. W. C. i OSW1JK, voorzitter. A. WIERENGA, S.Cretans te DEN BURG. Begin WOENSDAG 28 OCTOBER, 's avonds 7 uur in de Zeevaartschool. Nog gelegenheid zich aan te melden. De kursus omvat 24 lesuren. Lesgeld f 5,-. H. KLIMP zal op Woensdag 28 October des avonds 7Vs uur in het „Wapen van Amsterdam te Oosterend publiek verkoopen A. voor den heer S. Dros Gzn. c.s. steeg en tuin aan de Peperstraat te Ooster end, kadastraal bekend Gemeente Texel Sectie B. no. 1518 groot 4.68 aren Dadelijk te aanvaarden 2. Een perceel weiland, genaamd „Noor del" gelegen bij Oosterend. kadastraal be kend Gemeente Texel Sectie B. nummer 1566 groot 96 90 aren. 3. Een perceel weiland, genaamd „de Toes" aldaar kadastraal bekend Gemeente Texel sectie B. no. 1559 groot 93.10 aren. B voor mej. I. Dros bij de Kerk te Oosterend, kadastraal bekend Gemeente Texel Sectie B, no. 1363, groot 1,24 aren. Dadelijk te aanvaarden. zal op Vrijdag 30 October des morgens 11 uur, op de hoeve „Katwijk" in den Prins Hendrikpolder op Texel voor den heer Cornelis Deen. 4 beste kalfkoeien, 3 kalfschetters, 3 gras kalveren, 1 bruin merriepaard (5 jaar) 1 bruin merriepaard (8 jaar drachtig), 1 bruin merriepaard (oud), 1 bruin ruinpaard (1 Va jaar), bakwagen met hekken, kapwagen voor 6 personen, boerenwagen met toebehooren zoo goed als nieuw, driewieldekar, wied- machine, twee meter breed, zoo goed als nieuw, watertank 600 L., zeug (4 November biggen), tuigen, gereedschappen, wieders, kippen en hokken, bietensnijder, 3 ploegen, waaronder één tweeschaar, eg, melkbussen, kuipen, karn, melkontroomer (Alfa laval), basculeen wat verder ten verkoop zal worden aangeboden. Alsnog zullen worden verkocht twee geldekoeien. Betaling 24 Juni 1926. te Nieuwediep (Gem. Helder), publiek verkoopen, ten verzoeke van Mr. P. LANGEVELD als curator in het faillissement van G. ROOSENDAAL Sz. a. Des namiddags 2 uur aan de Binnen haven bij de Broodsteeg, te Helder de liggende aldaar met den daarbij behoorenden inventaris, die afzonderlijk en verkaveld ter plaatse wordt verkocht en vooraf is te bezichtigen. b. Onmiddellijk daarna in het Heeren logement aan de Binnenhaven, te Helder, de voorzien van Deutz-motoren, liggende aan de werf „de Lastdrager" te Helder, met volledigen scheeps- en visscherijinventaris waarvan lijsten vooraf verkrijgbaar zijn. De schepen zijn te bezichtigen 2 dagen voor den verkoop van 9—4 uur en 's mor gens vóór den verkoop aan genoemde werf. Vièrkante Stallantaarns f 3,25 Ronde 1,90—1,60 Gegalv. Koekettingen 0.60 Roskammen 0,40—0,35 Veescharen 4,85—3,85 Stalschoppen met steèl 1,60 zonder steel 0,60 H. KEESOM. Brengt ons eerst een bezoek, gij doet er Uw voordeel mee, want wij leveren U tegen de laagste stadsprijzen de prachtige Salonpathéfoons, heerlijk van klank, Cellophoons met inbouwtrcchter, Columbia-grafonola's a f65,met vijf nieuwe platen naar eigen keus. Voorts Triomf-pathéfoons met opgelegde kast, Gramofoons met hoorn. Als alleen-vertegenwoordiger hebben wij ruime keuze in Zwitsersche machines en Aco-platen, Columbia-, Odeon-, Beka-, Homocord-platen, de nieuwste zangnummers van Derby en Hoffman, de Holland-Indië- marsch, de Victoria-marsch en de mooiste muzieknummers naar keuze uit onze groote voorraad. Muziek-platen 5 fl.75, voorts violen, mandolines, strijkstokken, vioolkammen, sleutels, hars, snaren, mouwhouders, viool kisten, muziekboeken, nieuwste nummers naar keus, fluiten, mondorgels, harmonica's en al wat verder tot het vak behoort. Reparaties van machines worden bij ons door een goed vakman uitgevoerd. Beleefd aanbevelend, A. HENKES, Oudeschild. Tand-Techniker lederen Woensdag van 9—4 uur. in ruimen, voorraad, naar ieders smaak, voor iedere beurs. HTfiT adres naast 't postkantoor. Timmermanshamer Hamers met steel Nijptangen Handzagen Schrobzagen Steek- en hakbeitels Booromslag Waterpas Winkelhaak Duimstokken Kapbeitels Bijlen Schroevendraaier Boorijzers vanaf Wetsteenen Koper sctiietlood, compleet Blokschaaf met beitel Azijnhouten hamer Drevels Mokers Bankschroef Engelsche sleutel Zaagzetters Slijpsteenen Timmermanspotlood Beugelzaag Trekzaag VerderScharnieren, Grendels, Hengsels, Sioten, Houtschroeven, Draadnagels, Klink- stellen, enz. Enorme keuze. Lage prijzen. 100, 90, 80 65, 48 ICO, 75, 55 175, 150, 125 70 250, 175, 110 100 150 50, 45 90, 45, 25 125, 105, 95, 22 140, 70 30 8 70 165 200 195, 170, 150 13 140, 10u 1075, 390 375, 125 20 200 10 150 340 S. zal op

Texelsche Courant | 1925 | | pagina 2