Zaterdag 24 Oct. 1925, No. 3961 BI-JBLAD van de Texelsche Courant Gemengd Nieuws van Het geheimzinnige gas. Het is r.og niet bekend, of prof. Max- well-Letrcy, de door gasvergiftiging om gekomen boogleeraar, het geheim van het gevaarlijke gas waarmee hij proeven nam, met z.ch mee heeft genomen. Men gelooft aat het bestemd was, om insec ten oie in het hout hun eieren leggen, het leven onmogelijk te maken. Prof. Lefroy sprak nooit met iemand over zijn outdaKkicg. Zijn laboratorium was altijd zorgvulnig gesloten en geen van zijn assist nten vergezelde hem ooit, als hjj het bir.nen ging Al vroeger was de professor bijkans het slachtoffer eeworden van zijn proa- ven tot uitroeiing van insecten. Zater dagochtend had hij nog een lichte gas vergiftiging gehad, en in M *art was hij ter nauwernood aan de dood ontsnapt toen hij proeven nam met Lewisiet, het nieuwe zeer vergiftige E gelsche gas, dat op het einde van de oorlog gereed werd gehouden tegen de Duitschers op het Westelijk front. Het merkwaardige was, dat vliegen, die er mee bestookt werden van dit reuklooze, maar heel venijnige gas geen kwaad ondervonden, maar de professor, die in zijn proefnemingen ver diept was geraakt, zich nog juist bijtijds uit zijn laboratorium kon wegsleepen. Kennis is macht. Zoo lang het menschdom bestaat, heeft de mensch slechts één vijand gehad, en dat is onwetendheid van de eerste tijden af waarin zich de beschaving baan brak heeft hij ingezien, dat kennis macht is „Daily Express." Het nut van aclvertmties. Wij zijn allen gekomen tot de erkenning van het feit, dat er geld zit in adverteeren, en dat het van groot sociaal nut is. Sir Robert Home. Niet dringen daar 1 In zestig jaar verdubbelt het op de wereld aanwezige zielental. Nu kan met de huidige methode van voedselproductie de aarde slechts 66000 millioen menschen voeden. Welnu die 6600 millioen menschen zullen er in 120 jaar zijn. En gestold nu eens, dat men er in slaagt, de voedselproductie onbe perkt op te voeren, dan sou er een ander pioblcem ontstaan, want dan zouden in het jaar 30'O overal waar er land is, de menschen schouder aan schouder staan Prof. J. W. Gregory op het congres dor British Association. Drank- en henzineduivel - Het ligt voor de hau l dat de 5 biljoen dollars, dio de Amerikanen tegenwoordig ieder jaar uitgeven aan automobielen, ocdeideelen, benzine, olie, enz, bezuinigd moeten wor den op andere uitgaven. Een groot deel ervan wordt gevonden op de twee biljoen dollars, die vroeger uitgegeven werden aan alcoholische dranken, De automobiel industrie nam een grootsche vlucht bjjna gelijktijdig met de invoering van het drankverbod, en allo sociologen zijn het erover eens, dat het kroegloopon en drin ken der mannen plaats heeft gemaakt voor hot aanschaffen van eoa auto. „American Review." De alom tegemooordige electriciteit. Yan de electriciteit kan men zeggen dat zij het kind is van al de eerste krachtbronnen zij kan worden opgewekt uit kolen, uio olie, uit de kracht der stroomende rivieren, uit eb en vloeden uit de wind. „Westminster Gazette." Rooken en verstand. Het b'ijkt, dat jeugd ge rookers niet tot de beste scholieren behooren. Toe New York Med. Jouru. waagt het te vragen of misschien juist de minder goede scholieren hun troost bij de tabak zoeken. „Ned Tyd- schr. v. Geneesk. Lange vingers. Moet men de ge gevens in de dagbladen gelooven dau zou den in Amerika jaarlijks tusscben de 40. en 50.000 automobielen gestolen worden. Zelfs al neemt men bij deze getallen de Amerikaansche humbug in aanmerking, dan nog blijft het cijfer respectabel. „Auto-Leven." Bijzonderheden. Van andermans leer. Niets is ge makkelijker dan te vechten tot de laatste droppel bloed van een ander. Johan Turtle. Adverteeren doet een zaak flor eer en. Men heeft beweerd, dat de ljandel de vlag volgtmaar wij zijn tot de over tuiging gekomen, dat de bande] op de advertenlie-campague volgt. C. H. Vernon. Het goede voorbeeld. De staten, welke zich betrekkelijk nog het veiligsto gevoelen, zijn die, welke beginnen to ontwapenen, zoodat hun naburen hun vredelievende bedoelingen niet kunnon loochenen. „The Revival of Europe." Zij werd niet xcijzer. Mrs. Clive Carberry, te Newhaveo (Connecticut, V.S.) die om halftwaalf 's morgeus van haar man werd gescheiden, liet zich om kwart voor twaalf met een ander in don echt verbinden. „New York Tribune Van alle markten thuis. Mr. Ford is thans eigenaar van kolenmijnen, heele bosschen, houtzaag- en papiermolens, spoorwegen en katoenverwerkingsfabrie- ken. De fabrieken waar zijn eigenlijke automobielen ontstaan omvatten mis schien het kleinste deel van zijn belangen „The Nation." Bliksem in het open veld De kans om in het open veld door de bliksem te worden getroffen, is opzichzelf niet bijzon der groot, maar wel betrekkelijk van de ruim 30 personen, die, blijkens bij het Kon. Ned. Meteor. Instituut ingekomen berichten, jaarlijks hier te lande door de bliksem worden getroffen, zal ongeveer drie vierde zich buiten hebben bevonden terwijl bij onweer toch verreweg het grootste deel der bevolking binnenshuis is Ken uzelf. In Amerika is men begonnen van iedere gearresteerde dronk aard een portret te maken, dat hem de volgende morgen wordt aangeboden. Troost. Het is een troost te beden ken, dat eenigen der grootste mannen en uitstekendste kunstenaars nu niet bepaald waren wat men zou kunnen noemen „snuggere bollen." Stacy Aumonier. frroog Amerika. Dertig van do deftigste duurste meeat- bezochte nachtclubs (drink- en eotgele- legen bedn, waarin blijkens de nasporin gen der politie, stevig geschonken en gedronken werd) aan Broadway in New York zijn door de politie gesloten. Het lidmaat-chap van deze zoogenaamde clubs was een wassen neus. De eigenaars of exploitanten dier gelegenheden z$n in hechtenis genomen. Zij worden gerechte lijk vervolgd en zullen daar velen hunner recidivist zjjn, wel heel leeiyk tegen de lamp loopen. Waterleidingbuis gesprongen. Te Glasgow heeft het verkeer met de ondergroudsche spoorweg bijna drie uur lang stilgestaan door hot springen van een hoofdbuis van de waterleiding. De groolste tunnel liep in korte tijd zoo ver onder, dat do treinen moesten bljjveu staan en do reizigers plassende door water Gen.centimeter hoog, zich naar de dichtst bijzijnde stations moesten begeven. Dingen waar het op aankomt Er zijn drie dingen, waar het op aankomt: wat men zegt, hoe men het zegt, en wie het zegten vooral het laatste legt het meeste gewicht in de schaal Dr. Bishop Harm an. Slijtende straten. Gemiddeld wordt iedere straat in den Haag om de vjjf jaar vernieuwd. De drukke wegen wel om de twee-en-een-half en de stille straten misschien om de tien jaar. Ir P. Dek ker in „Het Haarlemsche Volk." De auto wordt niet oud. De ge middelde levensduur van een auto is zes jaar. „American Reyiew". De verraderlijke vingerafdruk. De vingerafdruk verandert nooit, van de wieg tot het graf. Proeven hebben uit gewezen dat de vingerafdruk vaD een baby precies gelijk blijft, behoudens de grootte, aan die, welke zijn vinger Da- laat als hij tot man is opgegroeid. „Sunday News."

Texelsche Courant | 1925 | | pagina 5