i LUXE POST. Boekhandel Parkstraat Billijke prijzen (van f 0.30--f 2.55) Van der Graaf Co.'s bureaux voor denhandel naast 't Postkantoor,. Yoor enkel© tiiibbeitjes AMSTERDAM (hoofdkantoor) ROTTERDAM BRUSSEL. Incasso's va» achterstallige en betwiste vorderingen. Handelsinformaties. Zondagsschoolaitgaven van J. M. BREDÉE's Uitg.-Mij. - Rotterdam. Be zooeven verschenen NIEUWE CATALOGUS wordt op aanvraag Gratis en Franco toegezonden. SBEM SE WE TE H. FEUILLETON NIEÜW! NIEUW! v.v. Stoombootdienst Texel Helder Licht op van 7—13 Nov. 1925. Rijwielen 4,46 uur, rijtuigen 5,16 uur. „Zulk een verscheidenheid, met zulk een zorg samengesteld, spant de kroon van alles wat wij in ons I land op dit gebied ontmoeten", Kerstklokken in 3 bundels gratis, na ontvangst van den ingevulden bon uit den catalogus Waar vindt U zulk een enorme keuze in LUXE POST Waar treft U zulke keurige luxe post als in kunnen we U uit onzen grooten voorraad een zeer inooie doos post aanbieden. Een lust voor de oogen Een begeerlijk ver jaarscadeau We overdrijven niet. Komt eens bij ons aan, en overtuigt U. ■■'if' HOOGWATER ter reede van Texel, vóórmiddags(nam. ongeveer Va later.) Datum 12 13 14 15 16 17 18 Nov. Hoogwater 5,48 6,38 7,18 7,53 8,28 9,05 9,43 Treinenloop Helder van Helder naar Amsterdam. Vertrek Helder. Aarkomst Amsterdam 6,27 8,53 7,29 sneltrein 9,01 10,07 Zond. niet 12,18 12,47 Zaterdags niet 2.52 1.13 alleen Zaterdags 2.52 3,55 Zaterd. en Zond. niet 5,50 4.19 Zondags niet 6,32 7.20 9,28 Donderdag naar Schageneen markttrein. ver trek 7.42. Zaterd. n. Alkmaar vertrek 12,30. -Amsterdam v.v. Van Amsterdam naar Helder. Vertrek Amsterdam. Aankomst Helder 5,21 Zondags niet 8,24 8 03 sneltrein Zondags niet 9,33 9,14 11,21 12,05 Zondags niet 2,39 3,11 alleen Zondags 6,13 3,44 Zondags niet 6.13 5,52 Zondags niet 8,02 9,C6 10,58 Zondags aankomst 11,24 11,31 alleen Zondags 1,04 uur uur uur uur ingaande 5 November 1925. Op Werkdagen van Texel 8,11.2,40 van Helder 9,30 12,4,15 Op Zon- en Feestdagen: van Texel 8,— 11,— 3,15 van Helder 9,— 12,— 4,15 Auto-diensten. BurgHaven Oudeschild v.v. Van Burg20 minuten vóór het vertrek v. d. boot Van Havenna aankomst van de boot. Cocksdorp—Burg v.v. Van Cocksdorp v.m. half 10, en n.m. 3,45 Van Burg v.m. 10,50 en n.m. 5,30 uur Het Post- en telegraafkantoor den Burg is geopend: Zon- en feestdagen vm. 8—9; nam. 1—2. Werkdagen Telegraaf en telefoon vm. 8 tot nam. 8 Postdienstvm. 8 tot nam. 7,30 Postwissels, kwitanties 1 Rijksverzekeringsbank vm. 8,30 tot nm. 3 Postcheque en giro 1 Rijkspostspaarbank: vm. 9 tot nam. 7,30 Zaterdagavond na 6 uur v. postdienst gesloten luidt het ooordeel van de Christelijke Pers over de nieuwe, zoo juist verschenen roman van 7 REIN HOLD ORTMANN. Hij komt zonder iets van mijn verloving te weten. Een afschuwelijk geval „Wij zullen hem eenvoudig niet ontvan gen," merkte haar moeder hooghartig op. .Onder de tegenwoordige omstandigheden behoeven wy met dien man toch werkelijk niet zooveel plichtplegingen te maken." „U bent grootmoedig zooals steeds, moe der," zeide Edith met bijzondere scherpte. „Maar u zult het toch aan mij moeten overlaten, deze aangelegenheid naar eigen inzicht te regeleD. Ik zal Artois ontvangen." „Eu er zal zich een theatrale scène af spelen. Enfiu, ik heb er niets op tegen, als je maar niet van me verlangt, dat ik haar bijwoon." „Ik hecht niet de minste waarde aan uw aanwezigheid, moeder Zeg aan Dr. Artois, Mina, dat hel mij genoegen zal doen hem te kunnen begroeten." Haastig verdween mevrouw van ManStein door de deur naar haar slaapkamer en bijna onmiddellijk daarop trad door een andere deur de aangemelde bezoeker de salon binneD. Hij was een man van misschien 28 jaar- een elegante, innemende verschijning, hoe wel zijn gestalte eerder buigzaam en sierlijk dan krachtig en imponeerend leek. Zijn bleek, intelligent gelaat met het scherp geteekend profiel en de zeer levendige doDkere oogen verrieden onmiddellijk d-n gestudeerde maar er vertoonden zich toch ook wel eenige lijDen, die men anders slechts opmerkt bij geblaseerde boemelaars Hij keek snel om zich h=en eQ toen hij zich overtuigd had, dal hij met het jonge meisje alleen was, wierp hij zijn hoed op ten stoel en snelde op haar toe. EdithMijn lieve Edith! Is het mij dezen keer gelukt je te verrassen Hij hal zijn armen uitgestrekt alsof hij haar aan zjn borst wilde drukken, maar ulwereud hief zij haar baud op. „Laat dat, Siegmund," zeide zij koeltjes „mijn moeder zou ons immers kunnen zien Maar een verrassing is het inderdaad Wat is de reden van je plotselinge komst hier, terwijl je toch 14 dagen geleden nog schreef, dat er voorloopig geen kans voor je bestond uit Frankfort hierheen te komen „Och, dat is een ingewikkelde geschie denis," antwoordde doctor Artois losjes. „En ik wil jé daarmee nu niet vervelen, lieve 1 Slechts in het kort ditik heb mijn betrekking in Frankfort vaarwel gezegd en zal niet meer onder dat gehate juk terugkeeren. Mijn contract liep welis waar nog over een vol jaar, maar ik wist een twist met den eersten directeur der fabriek uit te lokken en zooals ik wel voorzien had, kreeg ik bij deze gelegenheid op mijn verzoek daartoe onmiddellijk ont slag, waarom het mij juist alleen te doen was geweest." ,En ben je er nu wel volkomen zeker van, dat je daarmee geen overijlden stap hebt gedaan Denk je, dat het je geluk ken zal spoedig een andere betrekking te krijgen „Wat een practische aard spreekt er toch uit je bezorgdheid glimlachte hij, hoewel de koele ontvangst hem zichtbaar bevreemdde. „Ik geloof, dat je het moei lijk zou kunnen begrijpen, wanneer ik je zei, dat slechts het verlangen naar jou mij tot deze domme streek het-ft verleid." „Neen 1 ,Want je zult moeten erkennon, dat wij beiden thans geen kinderen meer zijn," antwoordde zij ernstig. „Maar wil je geen plaats nemen Je koestert dus plannen, om voor goed hier te blijven?" Hij giüg op de sofa zitten en greep naar haar hand om haar naast zich -te doen plaats nemen. Edith wist hem echter handig te ontwijken, zonder dat er voor hem iets kwetsends in deze snelle beweging was Ztj -rangschikte de bloemen op het bloe mentafeltje bij het raam en het bleef wel een minuut lang stil, totdat Artois, zijn eerste ontstemming onderdrukkend, ant woordde „Je weet, hoe ik al sinds jaren er naar gestreefd heb, hier de een of andere positie te verwerven. In de kleine provin- SPAART DE ETIKETTEN ZE HEBBEN WAARDE! LAAT U GEEN ANDER MERK OPDRINGEN. EISCHT DEN NAAM SICKESZ OP DE VERPAK KING. VRAAGT UW WINKELIER UITGEBREIDE ciestadjes is toch aan geen snel vooruit komen te denken. Daar kan men oud en grijs worden, zonder dat de wereld iets van je verneemt en je voelt je verstand er verstompen in een sfeer van kleinzielige bekrompenheid. Maar hier mag men hopen de opmerkzaamheid te trekken en slechts hier kan men leven. Maar het is niet ge makkelijk zich ergens in te werken want waar zich maar een vacature voordoet, daar duiken direct 100 sollicitanten op, die elkander het liefst maar uit den weg zou den ruimen. Al mijn pogingen waren tot dusverre vergeefsch geweest en alleen aan een gunstig toeval heb ik het te danken, dat men mij thans de betrekking van Chemiker heeft aangeboden in het Sana torium van Dr. Giersberg. Maar eerlijk gezegd, is deze positie nog veel slechter dan die ik zooeven vaarwel heb gezegd. Het salaris is ellendig en ik zal bovendien nog veel harder moeten werken dan daarginds. Maar dat ontmoedigt mij niet. Ik ben im mers in de hoofdstad en ik heb eindelijk mijn voet gezet op de onderste sport van den grooten ladder waarlangs men naar beroemdheid en rijkdom omhoog stijgt. Dat ik de capaciteiten daartoe bezit, mag ik toch zonder overdrijving wel beweren." Edith had hem, terwijl hij sprak, lang zamerhand haar gelaat weer toegekeerd. Van de opwinding, die de komst van den doctor eerst had veroorzaakt was nu dank zij haar herkregen zelfbeheersching in haar schoone trekken niets meer te lezen. „Als de inkomsten, die je nieuwe positie je verschaft, zoo slecht zijn hoe wiljehet dan klaarspelen daarvan te leven?' Doctor Artois wierp het hoofd in den Dek en glimlachte overmoedig. „Ik heb daar over nog niet zoo zeer nagedacht; maar aangezien ik mij op dit punt Dog steeds door alle moeilijkheden heb weten heen te slaan, zal zulks mij ook nu wel gelukken De hoofdzaak is dat ik hier ben en dat wy elkander, als wij willen, nu dagelijks kun nen ontmoeten. Je kunt niet gelooven, lieve Eiith, hoezeer ik naar je verlangd heb in mijn treurig verbanningsoord „Hebt je je reeds door bindende afspra ken verbonden „Zeer zeker! Het is riet de gewoonte van doctor Giersberg schriftelijke contracten op te maken; maar hy heeft mijn toe zegging en omtrent iedere bijzonderheid zijn wij het eens gewordeD." "Desondanks bestaat er toch nog wel een mogelijkheid om de overeenkomst te verbreken niet waar?" „Wanneer er zich plotseling wat beters voordeed misschien 1 Maar ik durf nauwelijks hopen, dat je iets dergelijks als een blijde verrassing voor mij in voorbe reiding hebt." „Neen Maar toch verzoek ik je driDgend deze betrekking niet aan te nemen. Wij kunnen du juist niet op dezelfde plaats leven, Siegmund Hy richtte zich uit zijn gemakkelijke houding op en boog zich voorover teneinde haar beter in het gelaat te kunnen zien. „Wij kunnen niet? Hoe moet ik dat opvatten Wat is er dan voorgevallen, dat ons zulks zou kunnen verhinderen „Als je slechts 24 uur later uit Frankfort was vertrokken, dan zou je het geweten hebbeD. Ik heb gisteren aan je geschreven om je mede te deelen, dat ik mij verloofd heb." (Wordt vervoigd.,

Texelsche Courant | 1925 | | pagina 4