Van der Graai Co.'s bureaux voor den bande! STOFFER S Sigarenmagazijn - Weststraat 57, HELDER 1IADI O. Ontvangen voor den St. Hicoleas de Goedkoope Bazar te Oosterend Bluften kan een ieder, Motorschip f4aria DAMESuw aangewezen adres voor St. Nicotaascadeaux is SPEELGOEDEREN een heerenbuis mei tuin. DROS' ingenieursbureau en Auto-Centrale een beste vare koe Texelsche Berichten ADVERTENTIEN AMSTERDAM (hoofdkantoor ROTTERDAM - BRUSSEL Incasso's van achterstallige en betwiste vordering^ Handekmli nnaüë-£. Franscho ¥ITUS apparaten compleet f 160. daar hebt ge de grootste keuze. Jb. DRIJVER Qz. Varkens slachten aan huis en knippen van hoornvee, vaart Maandag a.s 1 uur naar Purmerend Het adres toer thermometers is Boekhandel Parkstraat. buis met steenen schuur, vruchtbare tuingrond. %\ti% Misolaas Sadeaux Groote sorteering Uurwerken, Goud- en Zilvcrwuiken Bïillön, Pias -nex, «as PREDIKBEURTEN MARKTBERICHTEN Ziet de etalage en brengt een bezoek aan den winkel, waar U zult vinden Een zeer praktisch, voor de tropen beslist onontbeerlijk cadeau, is zeker een DROOGFLACON, Afd. Electrotechniek, A. DE WILT, bedrijfsleider. Telef. no. 41. Uitgebreide connecties stellen ons in staat alle typen Radiotoestellen met toebehooren tegen lage prijzen te leveren. Vraagt prijzen en demonstraties Geen misverstand. een Stierkalf en een klein partijtje prima droog haverstroo aan bossen, spreker zoo mogelijk op 23 of 24 December geen vergadering te beleggen, daar dat voor de R.K. raadsleden moeilijkheden met zich brengt. De heer Jb. Boon dringt aan op verbetering van het Hoog en Laag-Achterom te den Hoorn. De heer A. Boon vraagt of het Gemeente bestuur weerloos staat tegen de regenten van het Weeshuis en dringt er op aan hun de macht, opname van weezen te weigeren, te ontnemen. Spreker protesteert tegen hun optreden. De voorzitter zegt, met alle genoegen die zaak eens nader te willen bekijken, maar merkt op aan een reglement gebonden te zijn. Dan stel ik voor, voed wethouder hieraan toe, dat reglement te wijzigen en doorGed. Staten te laten goedkeuren. De heer de Graaf acht het mogelijk, dat het reglement verouderd,is. De heer S. Keijser vraagt B en W inlich tingen aangaande een ingezonden stuk in de „Texelsche Courant' waarin nog eens de aan dacht wordt gevestigd op het feit, dat het Gemeentebestuur niet onbekend was met het minder goede materiaal waarn ee in de Centrale electriciteit moest worden opgewekt. Alhoewel spreker niet gewoon is op anonieme stukken in te gaan, wil hij thans een uitzondering maken. De voorzitter antwoordt ontkennend en her innert aan het bekende spreekwoord „De beste stuurlui staan aan wal". Niets is sommigen aangenamer, zegt spr. dan kwaad te spreken achter iemands rug De heer Keijzer is met dit antwoord tevreden en merkt op dat juist zijn bedoeling was, dat even in 't openbaar te laten hooren. [Het is onze plicht ook een woordje te laten hooren en wel dit: Al hetgeen we in ons artikeltje over het u hts. naar voren brachten vernamen we van onver dachte zijde, uit betrouwbare bron, nl uit de mond van de chef van ons G E.B. die we toch als deskundige mogen beschouwen, als een man van de practijk en op wien bovenaangehaald spreekwoord niet van toepassing mag zijn. Red,] De heer Vonk vraagt waarom de vaargeul bij Oost niet wat flinker werd uitgebaggerd, daar nu de vaart ton s toch nog last ondervindt Wethouder Vlaming laat daarop volgen, dat oorspronkelijk de baggerbreedte op 50 M werd bepaald, maar dat bleek te groote uitgaven te vergen, waarom met geringer breedte genoegen moest worden genomen. De uitvoerders van het werk treft geen schuld. De heer Epe zegt te zijn aangesproken door een der regenten van het Weeshuis, die hem een standje maakte omdat hij in de vorige raadsvergadering o.a. beweerd had, dat het Weeshuis geen armzalige instelling is. Ik heb toen gezegd, verv .lgt spr. er een andere moraal op na te houden dan de regemen en ben blij, dat thans uit een ander vaatje getapt wordt. Wethouder Vlaming vindt de houding der regenten wel wat stijf en acht de lijd gekomen het verouderde reglement van het W eshuis te herzien. Het doet spreker genoegen dat enkele leden tegen het besluit van de regenten zijn opgekomen. Daarna wordt te plm half zes de vergadering door de voorzitter gesloten. Voor Allen die Sukkelen met Verstopping of moeilijken en onregel- matigen Stoelgang zijn Mijnhardt's Laxeer- tabletten onmisbaar. Zij werken vlug en radicaal en veroorzaken niet de minste kramp. Doos 60 ct. Bij Apoth. en Drogisten. vet be'aald f 1 S3. Het gemiddelde gehalte aaü berekend vet was 6,09 °/0, zoodat voor de melk dooreengenomen werd betaald 11.14 cent per K.G. Het laagste gehalte was 6,52 °/0, het hoogste 6.78 De leverancier van melk van het laagste gehalte kreeg dus per KG melk 10.10 cent, die van melk met het hoog ste gehalte 12.40 cent uitbetaald. Ten duidelijkste blijkt hieruit vaD hoe groot belang het is voorde melkveehouder om koeien te hebben, die melk geven van een hoog vetgehalte. En waar bekend is dat die eigenschap erfelijk is, blijkt ook het groote fiang bij het aanzetten van melkvee teletteD de afstamming. Het s.s. Marsdiep van stapel. De directie van T.E.S.O. verzoekt ons, mede te deelen, dat het s.s. „Marsdiep" Dinsdag 8 Dec. a.s., 10,45 v.m. van de werf „deMerwede te Neder-Hardinxveld van stapel zal loopen. Identiteitskaarten. De Directeur-Generaal der Posterijen en Telegrafie vestigt de aandacht op de uitgifte van de bij het Wereldpostverdrag van Stockholm vastgestelde identiteitskaarten welken hier te lande met bijgevoegde foto grafie (afmetingen 5 bij 6 cM, verkrijg baar zijn door tusschenkomst van alle Kantoren der Posterijen. De prijs bedraagt f 0,40 en de geldig heidsduur is vastgesteld op 8 jaar. Het gebruik van deze kaarten in binnen en buitenland wordt in het bijzonder aanbevolen. OUDESCHILD Verbandcursus. Naar wjj vernamen is het materiaal voor bovengenoemde cursus gearriveerd, en zal Dr Hellema onderricht geven. Sloep aangebracht. Door schipper Jb Burger is bij de strand vonderij te Oudeschild aangebracht eert sloep welke hij varende van Harlingen naar de Texelsche haven drijvende had gevonden. De sloep is zwart geschilderd Voor aan stuur- en bakboord de letters M A 29 (wit geschilderde letters). Achter op de spiegel-ingebeitela 14 pers. M, dan een cirkel waarin de letters SI waarboven een Kroontje, No. 24. DEN HOORN Door een vijftal bewoners van hier werd Vrijdag jl. op het strand bij paal 14 een marinetorpedo gevonden, welke de vorige dag verloren was geraakt. Dezelfde dag is de torpedo nog naar het vliegkamp de Mokovergebracht om Zaterdag naar Helder te worden getransporteerd Voor de vinders eer. buitenkansje, daar voor het vinden van zoo'n torpedo een goede belooning wordt uitgekeerd. DE WAAL Verkiezing Kerkeraadsleden. Bij de verkiezing van notabelen in de Ned. Herv Kerk alhier, wtgens aftreden van de heeren I.. Kuiper en D Eelman, werden als zoodanig gukozen de heeren D. Eelman en J. Lagerveid. Uitbetaling melk. Aan de Zuivelfabriek ..de Hoop" werd bij de laatste uitbetaling per K.G. berekend Tabletten. groote doos 65 ct- HERVORMDE GEMEENTE. Woensdag 2 December. Burg, 's avonds 8 uur ds. Raabe Bijbelbespreking Gebouw van Chr. Belangen. OnderwerpDe Apostel Paulus en zijn zendingsreizen, den Hoorn, 'sav. 7 uur ds. Brümmer Donderdag 3 December Oosterend, 's av. half acht Bijbellezing. Zondag 6 December 1925. HERVORMDE GEMEENTE Burg, vm. 10 uur ds. Raabe. De Koog, nm. half 3 ds. van 't Hooft den Hoorn, vm. 10 uur ds. Brümmer. - Maandcollecte. Oudeschild, vm. 10 uur ds. Broekema. Oosterend, vm. 10 uur ds. Janzen. Cocksdorp, vm. 10 uur de hr. H. Dekker Cand. tot de H. Dienst te Middelburg. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend vm. 10 uur ds. Buskes. n.m. half 3 dezelfde. Voorbereiding H. Avondmaal. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Oosterend, vm. 10 uur ds. Vis. Burg, 's av. 7 uur ds. Vis. Alkmaar, 27 Nov. Op de heden gehouden graanmarkt waren aangevoerdH.L. De prijzen waren per 100 K.G. Tarwe 14,— a 15,25 Rogge 10,- a 0,— Haver 11,50 a 13,-- Gerst chevalier 11,75 a 12.25 Groote groene erwten 32,- a 42,— Kleine groene erwten 12,50 a 18, Eierveiling, Hollands Noorderkwartier Alkmaar 28 Nov. Kipeieren. Aanvoer 12.000. 56 60 K.G. 12,80 a f 14.10 100stuks 60/64 K.G. 14,10 a 14,80 ae luustuKS Bruin 14,90 k 15, Eendeieren. Aanvoer 750. 9,60 a 10,20 Plet beste-geneesmiddel voor een trage lever, schele hoofdpijn, verstopping en slechte spijsvertering is een dosis Foster's Maagpillen. Deze pillen regelen de vloei ing der gal van de lever mar de ingewan den. Nu en dan een dosis Foster's Maag- pillen verzekert goede werking van lever en ingewanden, en is het beste voorbehoed middel tegen een slechte gezondheid. Prijs per flacon van vijftig versuikerde pillen f 0.65; in apotheken en drogistzaken. 303 Heden overleed, zacht en kalm, mijn innig geliefde en zorgzame moeder, MEIS BAKKER, Weduwe van Gerrit Dirkszoon Bakker, in den ouderdom van 85 jaar. Dat zij ruste in vrede. D. Gz. BAKKER. Den Burg-Texel, 29 Nov. 1925. Sigaren in kistjes van 10, 25, 50 en 100 stuks Sigaretten in doosjes van 10, 20, 25, 50 en 75 stuks I gjjg Assortimentkisten Diverse soorten tabakken. I nrll7en Sigaren- en sigarettenkokers, tabaks-, sigaren- en sigaretten- I prijzen pijpen, lucifer-etui's, tabakzakken, de allernieuwste modellen. inhoudende 100 sigaren, in den prijs van 9, 10 en 15 gulden. Denkt cr aan: den flacon ontvangt U gratis. Doet reeds vroegtijdig TJw inkoopen. Voor belangrijk 'minder dan f 180,— kunnen wij gegarandeerde prima werkende toestellen met toebehooren leveren Onder de goedkoopere toestellen bevelen wij aan als no. 1 de 3 en 4 lamps CONNECTOR apparaten, no. 2 de 3 lamps DROS TEXLA apparaten, no. 3 de 4 lamps Fransche VITUS apparaten, Behalve de Vitus toestellen, kan hierbij met voldoende geluidssterkte met 2 of 3 lampen geluisterd worden, hetgeen groote besparing in kosten van kostbare lampen, accu's en batterijen beteekent. Langjarige ervaring in keuring van materialen, bouw en constructie van elec- trische apparaten waarborgen U prima uitvoering en het beste op dc markt. een groote sorteering die wij voor extra lage prijzen verkoopen. Doet Uw voordeel en bezoekt voor een St. Nicolaascadeau Franco over geheel Texel. Beleefd aanbevelend, doch soliede instumenten leveren voor lagen prijs niet. Vraagt daarom bij ons prijzen van Piano's, Orgels, Violen. Mandolines, Harmonika's, Mondorgels, Fluiten en Clarinetten. Op 't gebied van Grammaphoous vertegen woordigen wij alleen de beste merken. Wij hebben steeds 55 a 60 verschiljende soorten in voorraad. Thans bieden wij aan een Salon-Pathefoon voor f 65,— waarbij 5 platen cadeau. Dit is een St. Nicolaas cadeau. Vraagt prijzen van onze RADIO-toestellen. Heeft U al een kastje voor uw Radio toestel Wij hebben deze in zeer moderne soorten. Verder leveren wij nog Piano krukken, Boekenrekjes, Pianoloopers, allerlei soorten onderdeden en snaren. Vraagt onze schitterende solo-G-snaren voor viool. Beleefd aanbevelend, ryyj j'l Öazfcstzaat dercRuxqks> voor net werk wordt ingestaan. Beleefd aanbevelend, P. MOSK, Oosterend. TE HUUR GEVRAAGD te Den Burg, of op een der andere dorpen, tegen 1 Mei of later, voor gezin zonder kinderen, Brieven no. 32 bureau van dit blad. H. KEESOM. TE KOOP bij K. MANTJE, toeve Schiller. TE KOOP Aanvaarden 1 |anuari. Te bevragen bij ARIS EELMAN, Koogerweg, Gerrowé zilver lepel cn vork f A met 20 jaar garantie I R. BAKKER, Groene^Luis.

Texelsche Courant | 1925 | | pagina 3