- ópanem, 3" xiiacata^ PUROL bij Ruwe Huid, Gesprongen Handen, Schrale Lippen. l mi ikólmjmhri cetcoa hxyp&n! .feeopaarct mij. veel geücL R. K Tooneelvereeniging I. L. B. Uitvoeringen Woensdag en Donderdag bal na. Doopsgezinde Gemeente Burg, Waal en Oosterend. Rekeningen ADVERTENTIËN 1. De overkant 2. De order van den Generaal Uitslag verloting der S. V. „Texel". Nieuwjaarspostbestelling. Bemaling Waal en Burg. BtaimiyTn£)i^Tm|.lipe'tMyentO>55pe>ipoTid iriftamf itai -niet te. cweai/te||e/a. GfYle/WCcmvrruTii 'n4&. Kerstfeest. ZUID-EIERLAND. Kerstfeest-viering. Visscherij. Vee-invoer. Muziekclub „Excelsior" Kerstfeestviering. Radio-kinderuurtje. Hout in drift. V GEBORENJOB zoon van A. v. d. VLIET en N. v. d. VLIET-Peper. Den Burg-Texel 25 Dec. 1925. Voor de vele blijken van belangstelling bij de geboorte van onzen zoon ondervon den betuigen wij onzen hartelijken dank. G. RIESWIJK J. RIESWIJK—Buisman. Den Burg-Texel. Bij dezen gevoel ik mij gedrongen nog maals mijn innigen dank te betuigen aan allen, die medegewerkt hebben den 23sten December j. 1. een onvergetelijken dag voor mij te maken. Cocksdorp. P. ZEIJLEMAKER. Het geld dat ge be- steedt om een Radio ontvangtoestel aan te schaffen is goed besteed. DE WILT-DEN BURG ■■H Afdeeling Heeren. op Woensdag 6 Januari 1926, 's avonds 8 uur en Donderdag 7 Januari, 's avonds half acht, in Hotel de Zwaan. Opgevoerd worden Tooneelspel in 3 bedrijven door Leo Post en Frits van Duinen. Klucht in één bedrijf door F. Maerlant. Beide avonden uitsluitend voor Katholieken Geen toegang beneden 16 jaar. Kaarten verkrijgbaar in „de Zwaan" Zondag 3 Januari uitsluitend in het St. Janshuis van 12—1 uur. Entree 75 cent. Prijs no. Lot no. 1 Eikenhouten Buffet 1999 2 Compleet Eetservies 109 3 Regulateur 352 4 Pluche Tafelkleed 1089 5 Schemerlamp 1245 6 Theekast 1150 7 Barometer met thermometer 1321 8 Kapstok 1031 9 Zilveren eierdop met lepel in etui 1545 10 Tafeltje 1876 11 Voorsnijmes en vork 446 12 pagr Voetbalschoenen 912 13 Schilderij 1676 14 Gilette Scheerapparaat 657 15 stel Schilderijen 53 16 Beeld 336 17 Theelichtje 1880 18 Ivoren briefopener met zilver 1898 19 Rookstel 107 20 Damesportemonnaie 1579 21 Reiskoffer 1359 22 Tabakspot 96 23 Vaas 1704 24 Schuierstel 1532 25 Carbidlamp 1528 26 Peper en zoutstel 337 27 Heerenportemonnaie 1470 28 Aschbak 54 29 Messenbak 1940 30 Bladwijzer 1161 31 Werkmand 1570 32 Pijpenrek 221 33 Graaf 1685 34 Hooivork 1523 35 doos Luxe post 551 36 Zakmes 1390 37 Zaklantaarn 888 38 Tuinhark 647 39 Voetpomp 1232 40 Schop 699 41 Vaasje 52 42 Sigaren knip 1353 43 Schoffel 1709 44 Vulpotlood 1138 45 Mondorgel 889 46 Aschbak 827 47 Brievenweger 969 48 Vulpotlood 1520 49 Thermometer 899 50 Sigarenaansteker 235 De prijzen kunnen worden afgehaald aan het Sigarenmagazijn van HENK BRUIJN tegen afgifte van het lot waarop de pr^'s is gevallen ten laste dezer Gemeente worden ingewacht vóór den 7 Januari bij JOH. KEIJStR Dz. Hoogerstraat, Burg, Texel, Op Nieuwjaarsdag wordt over het geheele eiland één postbestelling uitgevoerd, waarin alle stukken worden opgenomen. Naar wij vernemen zijn thans van Ged. Sta ten spoedig te verwachten de voorstellen tot uitvoering bemaling van polder Waal en Burg zoodat behandeling kan plaats hebben in de Statenzitting in Februari a.s. Witte Kruis. C. B. den Burg f 1. J. M. den Burg f 1. DE COCKSDORP Afscheid meester Zeijlemaker. 23 Dec. was het de dag, dat meester Zeijle maker afscheid zou nemen van zijn leerlingen. Deze dag is voor hem een onvergetelijke, een ware feestdag geworden. Toen hij die morgen als naar gewoonte tegen negenen in school kwam, vond hij zijn lokaal met groen en bloemen versierd. Van les geven kwam dan ook niet veel. Daartoe door het hoofd der school uitgenoo- digd, verzamelden zich tegen 11 uur een aantal ouders van schoolgaande kinderen en andere belangstellenden in het schoollokaal. De leer lingen uit de klas van meester Z. stonden in een kring geschaard en toen meester met zijn echtgenoote door onze burgemeester en het raadslid de Graaf werden binnengeleid, zongen de kinders onder leiding van juffr. Verfaille het volgende aardige afscheidslied Wij zijn hier bijeen om te vieren het feest Van dank en van vreugd, blij van geest Gij zijt er zoolang onze meester geweest Van u hielden wij steeds het meest. Nu breekt er voor u de rusttijd aan Trouw waart gij steeds op uw post; Meer dan veertig jaren hebt gij hier gestaan Men begrijpt wat uw afscheid ons kost. Wij willen gedenken, die lange tijd, Dat gij onze leidsman hier waart De ouders zij zien nu verheugd en verblijd Hun kind'ren weer om u geschaard. Gij waart onze meester, maar meer onze vriend Gij deelde in ons lief en leed Onze dank hebt voor altijd u daarmee verdiend Voor al wat u steeds voor ons deed. Wij wenschen u toe nog veel jaren van vreugd Geniet er nog lang van uw kracht Uw werk leeft hier voort onder oud'ren en jeugd Gij blijft bij ons dankbaar herdacht; Want denkt men terug aan die dagen op school Met lust werd uw werk steeds gedaan Dan was er de ernst, maar toch ook vaak de jool Meester Zeijlemaker gaat bij ons bovenaan, Hierna nam de heer de Graaf, als voorzitter van de oudercommissie het woord en schetste in een gloedvolle rede de grootc verdiensten van de heer Zeijlemaker als onderwijzer aan de school alhier. Bijna 46 jaren heeft hij zijn krach ten gegeven tot ontwikkelingen opvoeding van de Cocksdorper jeugd. Al die tijd heeft hij met voorbeeldige ijver zijn zware taak vervuld. Wij voelen ons gedwongen hem hiervoor onze hartelijke dank te brengen. Doch kunnen we hiermee volstaan Neen, zegt spr., we zijn wel degelijk verplicht hem hier vergiffenis te vragen voor hetgeen wejegens hem misdreven. Wat hebben we als kinderen meester het leven vaak zuur gemaakt, maar ook als ouders zijn we dikwijls in onze verplichtingen tegenover hem tekort geschoten. Aan het einde van zijn toespraak bood de heer de Graaf namens de geheele burgerij van Cocksdorp als blijk van waardeering en hoog achting de heer Z. een prachtig eikenhouten schrijfbureau aan. Toen trad de heer Oele naar voren en liet in een aardige schets duidelijk uitkomen de onafscheidelijkheid van meester Zeijlemaker en de school te Cocksdorp. Niemand kan zich feitelijk deze school voorstellen zonder meester Z. want het lijkt wel, of hij er altijd al geweest is;aan twee, in een enkel geval zelfs aan drie geslachten heeft hij onderwijs gegeven. Van de aanwezige ouders en andere belangstellenden waren zeker het meerendeel oud-leerlingen van meester Z. Hierna zongen de kinderen uit de klas van meester Oele onder diens leiding een afscheids lied, dat we hier laten volgen Op de laatste van vele dagen, Die u werkte voor de jeugd Komt een weinig weemoed knagen _Tusschen veel wat ons verheugt. Liever hadden w' u gehouden groote schoolgezin blijft niet bij 't oude reeds in 't begin. zijn we voor 't gewinnen arbiids laatste kroon. Faa? ons werk nog gaat beginnen /enschen ^'ij geen beter toon 'Maar nu onze wegen scheiden En uw mijlpaal d'onz' ook is, Mengen zich in al het blijde Schaduwen van droefenis. Aan het einde van uw werken Hebt g'uw levensplicht volbracht Dat uw voorbeeld ons moog' sterken Voor de taak, die ons nog wacht. Woorden kunt g'ons niet meer geven Nu g'ons thans verlaten gaat, Maar herinnering blijfMeven Waar ons pad ook henen gaat. Thans was het onze burgemeester, die het woord tot de heer Z. richtte en zijn dank uitte voor de groote verdiensten en nauwgezette plichtsbetrachting in zijn 45-jarige loopbaan als onderwijzer aan de school te de Cocksdorp Ook de heer Boekhold sprak als vriend eenige woorden van herinnering, waarna door't hoofd der school te Zuid-Eierland, de heer Klimp namens de onderwijzersverecniging eenige har telijke woorden werdtn gesproken. De leerlingen u't de hoogste klasse zongen nu onder leiding van de heer de Jager het volgende afscheids- i lied; CACAO kwatta ouanO) Nu 't scheidensuur nadert en gij ons verlaat Nu wenschen wij samen, dat 't goed u steeds gaat Want gij onze meester en leider en vriend Gij hebt onze innigste dank verdiend. Wij danken u daarvoor uit 't diepst van ons hart Wij voelen bij 't heengaan hoeveel 't ons smart In rust na de arbeid, die gij straks geniet Vergeten wij u onze meester toch niet. Leef lang nog gelukkig en houdt steeds de kracht Waarmee gij uw taak steeds met blijdschap volbracht De dankbare herin'ring aan u en uw werk Die geven ons kracht en die maken ons sterk. Hierna sprak de heer de Jager als hoofd der school eenige woorden van waardeering en prees de prettige samenwerking met de heer Z. met wie hij nog nimmer verschil had gehad. Ten slotte sprak de heer de Jager woorden van dank tot allen, die aan dit feestelijk afscheid hadden meegewerkt; tot de Burgemeester voor de betoonde belangstelling, tot de heer Oele, juffr. Verfaille en de heer de Graaf voor hun medewerking in dezen, tot de kinderen voor hun ijverige hulp bij de versiering. Uit naam van de heer de Jager zij hierbij nog een woord van dank gebracht aan de ge meenteraadsleden, die het hunne bijdroegen bij de aanbieding van het huldeblijk. Onder grootc belangstelling werd Zaterdag in het kerkgebouw der Ned. Herv. Gemeente het kerstfeest gevierd met de kinderen van de Zondagsschool, nadat deze van te voren reeds op allerlei waren onthaald. Mej. dewed. B. Lap die deze avond leidde, vertelde het kerstverhaal zooals we dat beschreven vinden in Lucas 2. Op allerlei vragen daarbij aan de kinderen ge steld, wisten deze prompt teantwoorden. Ook werd nog door mej. Lap eenkerstvertelling ten beste gegeven, getiteld „Nergens thuis." Verder wisselde gezang van de gemeente, de kinderen der Zondagsschool en de meisjes der beide meisjesvereenigingen elkander af. Over het algemeen kregen we de indruk, dat de aan wezigen over 't een en ander zeer tevreden waren, zoodat dit kerstfeest geslaagd mag heeten. Hiertoe werkte niet weinig mee de rust en de stilte die er in het kerkgebouw heersch- ten. Aan het einde van het samenzijn sprak de heer C. Blom nog een kort slotwoord, waarin hij namens alle aanwezigen dank bracht aan mej. Lap en haar helpers, door wier onver flauwde ijver dit kerstfeest mogelijk was ge maakt, doch er op wijzende, dat al dit werk niet gedaan kan worden in eigen kracht, maar dat daartoe noodig is: kracht van boven. En daarom, zoo zeide hij, willen we deze avond niet eindigen met dank te brengen aan mensehen, maar met dank aan God, die zijn kracht ook in onze zwakheid wil volbrengen. Ook hier is het kerstfeest met de kinderen der Zondagsschool naar we vernemen goed ge slaagd. Dit feest, dat gevierd werd in het Ge bouw voor Christelijke Belangen stond onder leiding van de dames K. Dros en D. Dalenberg Mej. Dalenberg deetfhet bekende kerstverhaal en gaf verder nog een kerstvertelling ten beste. De kinderen zongen eenige liederen, door mej. Dros op het orgel begeleid. Aan de noodige versnaperingen en geschenken ontbrak het hier ook niet. De belangstelling was groot, 't gebouw overvol. OUDESCHILD Gedurende de laatste week is in de haven te Oudeschild aangebracht: ruim 15100 KG. gar nalen, ongeveer 300 KG. wulken en 7 baal kreu kels. De prijzen der garnalen waren nogal goed. Het is wel eigenaardig, dat de verschillende visschersdorpen op Texel, als het ware hun eigen visscherij hebben. Te Oudeschild b.v. is geen der visschers aan het kreukels visschen: dit wordt weer meer door de te Oost en Oos terend wonende visschers gedaan. Te Cocksdorp beoefent men weer de kokker- visscherij en zal wel niemand aan garnalen- visscherij doen. Nu ligt de Cocksdorp voor garnalenverzending wel wat afgelegen, hetgeen ook wel de oorzaak zal zijn, dat daar geen gar nalen worden gevischt. Gedurende de laatste week werden van Texel verzonden39 varkens, 10 kalveren, 8 koeien, 3 schapen en 2 paarden, Bovengenoemde club gaf op de 2 de Kerstdag een goed geslaagde uitvoering in de „Zeven Provinciën", waar geen plaatsje onbezet was. Als het scherm te ruim acht uur op gaat, zitten de leden te midden van hulst en sparregroen om op een teeken van de directeur aan te vangen met „Eere zij God" gevolgd door „Stille Nacht." Deze nummers mogen luid applaus verwerven en zijn op het programma geplaatst, daar de uitvoering juist op de 2 de Kerstdag wordt ge geven. Om die reden is het tooneel ook in Kerst stemming gebracht. De muzieknummers worden over het algemeen goed gespeeldeen enkel zelfs heel mooi; o. a. de „Lustspiel Ouverture" wordt heel goed gespeeld en is een mooi slot voor de pauze De heer Jan Visman heeft voor afwisseling weer „Gepuzzeld" en daarmee we derom veel succes geoogst. Na de pauze wordt door de dames D Bas en S de Wijn en de Heeren J. Visman en J Beumkes een éénactertje opgevoerd„De list van de grenadier." Om dit koddige too neelstukje wordt hartelijk gelachen; het succes is wel verdiend. Hierna volgen nog een drietal muzieknummers welke worden afgewisseld door een voordracht van Mej A Krugers en de heer W Burger, getiteld A en Z. Deze beide jonge lui voor het eerst op de planken kwijten zich best van hun taak. De voordracht brengt de lach spieren geducht in beweging en is voor de spelenden dan ook een waar succes. De direc teur de heer P. Boom, kan met de leden van „Excelsior" met genoegen aan deze uitvoering terugdenken. Ze geeft moed voor de toekomst Een zeer gezellig bal besluit deze goed ge slaagde uitvoering. Zondagavond was het feest voor de kinderen der Zondagsschool van Mej Broekema Door Ds Broekema werd een inleidend woord ge sproken en in de eerste plaats dank gebracht aan enkele heeren, voor het plaatsen en helpen aan verlichting en versiering van een mooie Kerst boom. Daarna werd door de kinderen allerliefst gezongen en door enkele jonge dames eenige kerstliederen ten gehoore gebracht welke op het orgel door Mej Broekema werden begeleid. De kinderen werden allen onthaald, en het glanspunt voor de leerlingen der Zondagsschool kwam natuurlijk, toen het uitreiken der cadeau tjes was aangebroken Aan de glundere ge zichtjes kon men wel merken dat deze zeer in de smaak vielen. Ds Broekema bracht ten slotte dank aan allen, die tot het welslagen van deze Kerstfeestviering hadden meegewerkt. De heer van Ketel heeft zich onlangs voor zijn zaak (.De Zeven Provinciën)" een radio toestel aangeschaft. Nu is dit natuurlijk op op zichzelf geen vermeldenswaardig feit, want in de tegenwoordige tijd spreekt haast het kleinste kind van radio. Doch wat ons wel ver meldenswaard toeschijnt is, dat de heer van Ketel de Oudeschilder jeugd gratis in de ge legenheid heeft gesteld om te luisteren naar de vertellingen welke in 't .kinderuurtje" worden gedaan. Maandagavond mochten de meisjes komen luisteren en de volgende week de jongens Of zij in hun schik waren behoeft zeker niet vermeld. Op Texelstroom dreef dezer dagen weer menige nieuwe plank. Ook vele boeien, welke door de haringloggers voor de netten worden gebruikt. Het is op de Noordzee bepaald weer or.tstuimig geweest. SLACHTOFFERS VAN RUGPIJN 121 Duizenden voelen zich rampzalig door rugpijn. Kruipen de dagen voor u zonder dat uw rugpijn ooit ophoudt? Wordt gij gekweld door ontstoken en rheumatische ledematen, pijn io het hoofd en de schouders waterzuchtige zwellingen en urinestoornis- sen Geen wonder, dat gij u overdag zenuw achtig, zwak en ziek voelt en 's nachts te naar om te slapen of zelfs te rusten. Waarom zoudt gij het slachtoffer blij ven van dergelijke ongemakken en pijn? Die afmattende rugpijn, weet gij, is dikwijls de eerste waarschuwing van verzwakkende nieren. Andere zullen spoedig volgen: hoofd pijn, duizeligheid, zenuwachtigheid, graveel blaaszwakte en waterzuchtige zwellingen. Wacht niet tot het te laat is. Iedere minuut uitstel kan gevaar voor ontwikke ling tot ernstige nierkwalen beteekenen. Herstel uw gezondheid tijdig en gebruik Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Foster's Pil len hebben duizenden gpholpen en kunnen ook u helpen. Let op de verpakking in glazen flacons met geel etiket (aloin verkrijgbaar) waar door gij zeker zijt geen verlegen buiten- lardsch goed te ontvangen. Prijs f 1.75 per flacon. 29 KORRESPONDENTIE De heer A. B. Plaatsgebrek noopt ons djkwijls allerlei verslagen te bekorten. Ook in 't door u bedoelde geval, waarin we wel beknopt, maar volstrekt niet onjuist de in houd van die rede weergaven. De des kundigen, waarvan u sprak waren immers mannen van de praktijk?

Texelsche Courant | 1925 | | pagina 2