Texelsche Courant van Donderdag 31 Dec. 1925. Algemeen Weeshuis. Algemeen Armbestuur. Motorschip Maria Voederbieten. School- en Aktentasschen G. I0H. VAÜ DER LEE, Amsterdam. Verkrijgbaar TWEEDE BLAD Rechtsvragen. l3,r Tooneelvereen. 1.L. B. gaat niet door. Notaris M u dcr Douglas Motorrijwiel, vaart Maandag 4 Jan. naar Pnrmerond Afvaart 1 nar. een flinke jongen, Boekhaadol Parkstraat Wijnen en Fabrikaten JOH. ZIJEV3, Den Hoorn. Boekhandel Parkstraat Het Öranje-Kruis-boekje Texelsche Berichten ADVERTENTIEN Nieuwjaarsdag 's av. half 8 Uitvoering van het Chr. Mannenkoor „Asa!" publiek verhuren Clubavond voor de ouderen op Dinsdag 5 Jan. a.s, Hotel „Texel". N.V. Texels Eigen Stoomboot-Onderneming. Coupon No. 33 Degene die een hangmatzeil Iemand huurt een stuk land waarvan een onderhandsch huurcontract werd opge maakt en onderteekend, echter niet geregi streerd. Na verlcop van de huurtermijn wordt door de zoon van de eigenaar-ver huurder p.o. van zijn vader op het contract bijgeschreven dat de huur met een bepaalde tijd verlengd wordt. De eigenaar komt te overlijden, het land wordl publiek verkocht en de kooper (erfgenaam) betwist de gel digheid der huur. Antw.Voor boete ingevolge de registra- tiewet behoeft gij al in geen geval bang te zijn registratiebelasting bestaat alleen voor overdracht van onroerend goed, dus niet bij huur en verhuurwel is ingevolge art. 56 der Zegelwet 1917 een huurcontract onderworpen aan een zegelrecht van 10 ct. van iedere f100.— over de geheele huur- tijd berekend. Wat nu de kwestie zelf betreft, de hand- teekening van de zoon p.o. is natuurlijk niet verbindend, wat alleen het geval zou zijn als er daartoe een speciale notarieele volmacht was opgemaakt, maar de wet schrijft nergens voor, dat een huurover eenkomst persé schriftelijk moet worden aangegaan; een mondelinge overeenkomst is net zoo goed geldig, Het verschil zit alleen in het bewys; hadt gy de hand- teekening van de vader gehad, dan waart ge daarmee al klaar geweest, nu moet gij zien of gij in staat bent door getuigen het bewij3 te leveren dat de vader u indertijd het land mondeling verhuurd heeft, waar van dan de handteekening van de zoon uitvloeisel zou kunnen zijn; op zich zelf bewijst die echter niets. Gij hebt daartoe twee getuigen noodig, maar als gij een zoodanige getuigenverklaring van de zoon kunt krygen, geloof ik wel dat er kans bestaat dat de rechter u ook in verband met het feit dat men tot dusverre nooit bezwaar gemaakt heeft, u een aanvullende eed zal opleggen. Maar gij en de kooper doét beiden wijzer de zaak te schikken. Mr. V. Filmvertooning op Texel. Naar we uit goede bron vernemen zullen de filmavonden in hotel „Texel", althans die welke door de heer Jn Kikkert werd geor ganiseerd, waarschijnlijk tot het verleden behooren. De exploitant overweegt daar het bioscoopbedrijf niet naar wensch rendeert het projectie-apparaat van de hand te doen Menigeen zal dit. met teleurstelling vernemen daar onze Texelsche vereenigingen (denken we b.v. aan 't Nut, de Holl Mij. v Landbouw) hier een gemakkelijke gelegenheid hebben aan hare bijeenkomsten door het vertoonen van een film meer luister bij tc zetten. Ont breekt hier die gelegenheid voor film projectie, dan zullen zij óf het vertoonen van een film achterwege moeten laten of zich extra financieele offers moeten getroosten. Naar de heer Kikkert ons meedeelt zou bij het apparaat tegen billijke piijs aan de ge meente willen aanbieden, die zich daarvan ten behoeve eener schoolbioscoop zou kun nen bedienen, in welk geval de heer K gratis stroom zal verstrekken. Verder zouden onze vereenigingen zich bij voorkomende gelegen heden tot de gemeente kunnen wenden, om tegen matige vergoeding het toestel in bruikleen te mogen nemen. De heer K. heeft er geen bezwaar tegen, dat het toe stel, wanneer dit het eigendom der ge meente is geworden, in zijn zaal blijft opgesteld. Er valt over te denken. Witte Kruis. Fam. F. W. den Burg f 1.—, W, K. Oude- schild 12.50, Fam. K. de Waal f 10.- De tweede Nutsavond. Woensdag a.s. zal door 't Nut voor zijn leden in hotel „Texel" worden vertoond de film van de „Bataafsche Petroleum-Com- pa^nie," die door een deskundige zal worden toegelicht. In tal van plaatsen reeds viel deze film groote belangstelling ten deel, zoodat we er niet aan twijfelen, of ook hier zal meDigeen gaarne nader met 't belang wekkend petroleumbedrijf willen kennis maken. DE KOOG Stranding s.s. „Victoria." Zondag strandde waarschijnlijk ten gevolge van de mist tusscheu paal 21 en 22 ten N van de Koog de stoomtrawler „Victoria" IJmuiden 327, die met een lading yisch op weg was naar IJmuiden. 't Was p'm. 7 uur in de morgen, toen de trawler op een zandrug vastliep Na door middel van stoomfluit en vuurpijlen de aandacht vim de kustwacht te hebben getrokkeD, waren spoedig de s'eepbooten „Drente" van de fa. Wijsmuller en „Nepturus" van de fa. Dros aanwezig. De „Drente" bad 26 vlet- terliecien aan booid, d;e na moeizame po gingen hun werk met succes bekroond zagen en een verbinding tusschen sleep boot en gestrande trawler tot stand wisten te brengen. Daar de zee nogal onstuimig was, bleek zooiets geen peulschilletje. Onderwijl had zich het bericht van de stranding spoedig over Texel verspreid en rees bij menigeen het verlangen van do werkzaamheden aan het Koogerstrand ge tuige te zijn. In korte t(jd had zich dan dan ook een talrijk publiek hier verzameld Van den Burg reed zelfs een extra autobus om nieuwsgierigen hierheen te brengen. Kort nadat bovengenoemde sleepbooten de plaats van de stranding hadden bereikt werd de hier gestationneerdc reddingboot in zee gebracht, zonder evenwel iets nut tigs te kunnen uitrichten. De positie, waarin de „Victoria' door de stranding verkeerde was niet van die aard, dat de bemanning het schip zou verlaten. Tegen half drie in de namiddag werd de trawler door de sleepbooten „Drente" en „Neptunus" vlotgesleept, waarop h(j de reis naar IJmuiden voortzette. DE MOK. 't Eerste Fokker-watervliegtuig. Maandagmorgen LI. arriveerde hier de Fokker C 6, 't eerste watervliegtuig, dat door de Fokker-fabrieken is afgeleverd. Aanvankelijk lag het in de bedoeliog Dins dag daarmee landingsproeven te nemen. Het ligt voor de hand, dat we aan deze proefvluchten groote beteekenis moeten hechten, daar hiervan afhangt, of de Fok ker-fabrieken voor verdere levering van watervliegtuigen in aanmerking zullen ko men. Naar Maandagmiddag evenwel uit den Haag werd gemeld, zullen die proef nemingen tot nader te bepalen datum wor den uitgesteld. Het vliegtuig blyft onder wijl hier gestationneerö. SPROKKELHOUT Ach, werd de mensch maar eindlijk wijs, En stoorde hij zich aan geen praatjes. C. S. Adama van Scheltema Nieuwjaar, de eerste dag van het jaar wordt door alle Christelijke volken op de le Januari gevierd in de Middeleeuwen vierde men die dag op de 25de December Christus' geboortedag, op Paschen, of, zoo als in Engeland tot 1752 de gewoonte was de 26ste Maart Th ins beginnen de Kopten het jaar op de le Augustus, de Syrische Christenen op de le September en de Jakobieten op de le October By de Perzen was het oudtijds gewoonte elkaar by de intree van het nieuwtjaar eieren ten geschenke te geven De Romeinen brachten die dag gewoonlijk offeranden aan Janus, kook, wijn en wierook, en maakten dan gaarne een aanvang met belangrijke zaken, daar zjj hem voor een geluk aan brengende dag (dies faustus) hielden. Vrede gedijt, Oorlog verslijt. Er is nauwelijks een zoo nadeelige vrede te bedenken, die niet boven de meest voordeelige oorlog is te verkiezen. Erasmus. Komt burgers, komt nu allen terstond. Het Nieuwejaar is ingetreden, En wensch 'k U -op deez' vaste grond Veel heil, geluk en zegen. Het oude jaar dat is verdween, Het nieuwe zijn we ingetreên. Zoo luidt het vers, dat volgens oud ge bruik te Ootmarsum (Ov by de uacht- waclrtronde op Oudejaarsavond wordt ge zongen. BURGERLIJKE STAND DER GEMEENTE TEXEL van 24 tot en met 30 Dec. 1925. GEBORENArnoldia Johanna, d. v. Johan Arnold Barhotst en Antje DijkerJob, z. v. Adrianus van der Vliet en Martha Peper; Martha Antonia, d. v. Michiel Witte en Antonia Majoor. GETROUWD: Cornelis van der Sterre en Martje Burger. GEVONDEN VOORWERPEN (Gedeponeerd ten Raadhuize). 1 kralen halsketting. PREDIKBEURTEN Donderdag 31 Dec. 1925. HERVORMDE GEMEENTE. Burg, 's av. 7 uur ds. Raabe Collecte voor Ern. Pred. en Predi kantsweduwen en -Weezen. Waal, 'sav. 7 uur ds van 't Hooft. Extra collecte den Hoorn, 's av. 7 uur ds. Briimmcr. Extra collecte. Oudeschild, 's av. 7 uur ds. Broeketna. Collecte Oosterend, 'sav. 7 uur ds. Janzen. Coüccte voer weduwen en Emeriti Cocjcsdorp, 'sav. 7 uur Eeivv. Heer M de Jong van msterdam. Extra collecte. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend, 'sav. 7 uur ds. Buskes. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Oosterend, 'sav. 6 uur ds. Vis Collecte voor de Doopsgez. Emeriti predikanten en weduwen. Burg, sav. half 8 ds. Vis. Collecte voor de Doopsgez. Emeriti predikanten en weduwen. Vrijdag 1 Januari 1926. HERVORMDE GEMEENTE, Burg, vm. 10 uur ds. Raabe den Hoorn vm. 10 uur ds. BrUmmer. Oosterend, vm. 10 uur ds. Janzen. Cocksdorp, vm. 10 uur Eerw. Heer M. de Jong van Amsterdam. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend, vm. 10 uuc.ds. Buskes. Zondag 3 Januari 1926. HERVORMDE GEMEENTE Burg, vm. 10 uur ds. Raabe. Bevestiging Kerkeraadsleden. Waal, 'sav. 7 uur ds. van 't Hooft, den Hoorn, vm. 10 uur ds. BrUmmer. Oudeschild, vm. 10 ds. Broekema Bevestiging van Kerkeraadsleden. Oosterend, vm. 10 uur ds. Janzen. Bevestiging Kerkeraadsleden. Cocksdorp, v.m. H) uur ds. v. 't Hooft GEREFORMEERDE KERK. Oosterend vm. 10 uur ds. Buskes. n.m. half 3 dezelfde. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Waal, vm. 10 uur ds. Vis. MARKTBERICHTEN Eierveiling Texel, 28 Dec. Aangevoerd werden 100 partijen, 5000 stuks Kipeieren f 10,— a f 11,30 per lOOstuks Middenprijs f H,— Texel, 28 Dec. 1925. 1 koeien 5 nuchtere kalveren 1 ram 7 schrammen 6 biggen korf jonge kippen 3 oude 4 hanen Purmerend, 29 Dec. 335 Runderen waaronder 185 vette koeien f 0,90 a f Geldekoeien Melkkoeien 13 vette kalveren per Kg 189 Nuchtere kalveren 545 Vette varkens per K.G. 67 Magere varkens 109 Biggen Kipeieren Eendeieren 139 -0,- 15,— 0,- 18,— - 0,— 25,- 0,— 25, - 17,— 1',70 2- 1,25 p. K.G. 150 a 400 150 a 400 1,50 a 1,70 a 40, a 0,96 a 56,— a 26 a 9.30 f 9,30 15,— 0,92 28,- 16, 9,- in de Geref. Kerk te Oosterend. Programma's tevens bewijs van toegang a 25 cent. Aanvang der uitvoering op Woensdag 6 Jan. half 3, inplaats van 3 uur. Vorderingen ten laste van het Algemeen Weeshuis over 1925 worden ingewacht vóór 8 Januari 1926, in 't Weeshuis. Het Bestuur. Vorderingen ten laste van het Algemeen Armbestuur over 1925 worden ingewacht vóór 8 Januari 1926 in 't Gesticht van Weldadigheid. Het Bestuur. De verhuring van het land van den heer C. Kok, IJmuiden op Vrijdag 8 Januari Notaris MULDER. zal op Vrijdag 8 januari 1926, des voor middags half elf in het hotel „de Lindeboom" voor den tijd van 6 jaar, ingaande 20 Maart 1926 voor den heer A. J. Bruin 2 aaneengelegen perceelen weiland, ge naamd „Dirkjesland" en „Middelste Hooi land" geiegci in Everstekoog nabij „Flora" groot 3,57,95 H.A., in gebruik bij P. Dz. Bakker. Afgehaald 5 f 10,— per 1000 kilo. W. REUVERS, Dorpzicht. TE KOOP 23/.i P-K., in goeden staat. F. P. ZEGEL, Rijwielhandel, Oudeschild. der 5 Obligatielccning is vanaf 2 Jan.'26 betaalbaar ten kantore der Onderneming. De Directeur. Gevraagd tegen 20 Maart die kan melken, of genegen is het te lccren. D. DROS, Tienhoven. gemerkt 6614, heeft meegenomen, wordt beleefd verzocht, dat terug te bezorgen bij J. STREEFKERK, „Burgzicht" Schilderweg. in ruimen voorraad, naar iedors smaak, voor icdoro beurs. ITIlT adres naast 't postkantoor. Vraagt DAAROM Uw winkelier met op het etiket de naam Leidsche kaas in prijzen van f0,55, f0,70 en f 0,75 per pond. Goudsche kaas 85 en 70 cent der pond Zwitsersche kaas per stuk f 0,13 Edammer oud per pond 0,90 belegen 0,75 jong 0,70 Duinker's Margarine 0,70 Roomboter 1,10 Weirooinboter per pond f 0,80, fijn om te bakken en te braden. Beleefd aanbevelend, VOORHANDEN IN Handleiding tot het verleenen van eerste hulp bij ongelukken, samengesteld in op drachten onder toezicht van den Koninklijken Nationalen Bond voor Reddingwezen en eerste hulp bij ongelukken „Htt Oranje Kruis" Het werkje is gedrukt op uitstekend papier, telt 154 blz., bevat 4 gekleurde en 101 zwarte platen en bovendien een uitvoerig alphabetisch register. Prijs, in stevig ors's;, f 1,25. 1,25 Ook z'n Advocaat en Limonadesiropen

Texelsche Courant | 1925 | | pagina 5