Zaterdag 6 Fefer. 1926, No. 3989. een flinke dienstbode. Texelsche Berichten Texel I - Batavier I Publieke Verhuring. EEN HUiS, BIJBLAD van de Texelsche Courant ADVERTENTIËN een zware melkkoe, van Mond- en Klauwzeer. Voor de slachtoffers van de watersnood- Declamatie-avond. Feestavond S. V. „Texel." Visscherij Veevervoer. Zanguitvoering „Asaf." Het behaagde den Heerc van onze zijde weg te nemen, onze geliefde Moeder, Behuwd-, Groot-, Overgroot moeder en Tante, ENGELTJE PLAATSMAN, laatst weduwe van C. Dogger, in den ouderdom van ruim 80 jaar. Namens de familie, C. DRIJVER Wz. Oosterend, Texel, 5 Febr. '26. Zondag 7 Februari 's middags 12 uur. Wed. BRANS-Blom te de Cocksdorp vraagt zoo spoedig mogelijk Dijkgraaf en Heemraden van het Water schap „de Dertig Gemeenschappelijke Pol ders" op Texel zullen op Zaterdag 13 Febr. a. s., 's morgens 10,30 uur in Hotel Texel publiek verhuren Land, dijken en wegen, benevens palingvisschen en het recht van het ophalen van Zeegras aan de steen- gloolïng. Namens het College v. Dagel. Bestuur vnd J. S. DIJT, Voorzitter. Jac. KIKKERT Nz. secretaris. TE KOOP OF TE HUUR staande in de Weverstraat. JAC. SCHAATSENBERG. TE KOOP 3 jaar oud, kalven April, ook genegen te ruilen om vette koeien. 10 beste gezonde Schrammen. Nog te koop een groote klamp Koemest. W. RIJK, Waalderstraat. Lijst van Paardenhouders. Burgemeester en Wethouders der gemeente Texel brengen ter algemeene kennis, dat de in gevolge artikel 17 van het Koninklijk besluit van 10 November 1892 (Staatsblad no. 253) opgemaakte alphabetische lijst, bevattende de narren der in deze gemeente metterwoon ge vestigde eigenaars of beheerders van één of meer ter vordering aan te bieden paarden, ge durende de maand Februari voor een ieder op de secretarie dezer gemeente ter inzage is nedergelegd. Texel, 4 Februari 1926. Burgemeester en Wethouders voornoemd, R. P. KEIjSER Cz. Lo-B De Secretaris, IONKER. Volgens aangifte van den betrokken veehou der komt mond- en klauwzeer voor onder het vee van R. v. Yperen te Eierland, hoeve Wageningen. Texel, 5 Februari 1926. De Burgemeester van Texel, R P. KEIJSER Cz Lo-B. De Algemeene Watersnoodcommissie, te Amsterdam gevestigd, deelt ons mede, dat met de uitkeering van gelden aan door de waters nood getroffenen een aanvang is gemaakt. Daarbij staat voorop, dat niet steeds a 1 i e schade wordt vergoed, maar getracht wordt de nood te lenigen en ondergang te voorkomen. Bij de uitkeering geldt deze maatstafInko men beneden f1200: alle schade vergoed; f1200—f 1800: halve schade vergoed; f1800 f2400: een derde vergoed, terwijl zij. die een inkomen hebben van meer dan f 2400 als regel niet voor schadevergoeding in aanmerking ko men. Sinds onze laatste verantwoording zijn bij 't Texelsche comité van de buitendorpen geen gelden ingekomen. Onvoorziene omstandigheden voorbehouden zal Zondag 14 Februari a.s. in hotel Texel op tieden de welbekende declamator, de heer Wil lem van Capelle, wiens naam velen onzer niet vreemd zal zijn. De heer van Capelle toch trad in tal van steden met uitbundig succes op en we mogen zeker wel veronderstellen dat menigeen van de gelegenheid gebruik zal maken de gevierde spreker hier te hooren. We hopen er nog eens op terug te komen. Advertentie volgt. Lezing met lichtbeelden over „Dierenbescherming". Donderdag 11 Februari a.s. zal op uitnoodiging van de afd. Texel van de Nederlandsche Ver- eeniging tot Bescherming van Dieren in hotel Texel optreden de heer J. J. Hof, redacteur van 't maandblad „Natuurleven." Spreker zal aan de hand van een fraaie reeks lichtbeelden het onderwerp „Dierenbescherming" voor ons be handelen en daarmee zeker ons niet alleen een genotvolle, maar tevens leerzame avond bezor gen. Zoowel door genoemd tijdschrift „Natuur leven" als door de serie populaire natuurhis torische werkjes van die naam heeft de heer Hof zich een goede naam verworven, terwijl hij ook blijkens een reeks guns-ige recen sies als voortreffelijk causeur op onze be langstelling aanspraak mag maken. Met belangstelling zien we zijn lezing tege moet. Sportvereeniging „Texel" organiseert Zaterdag a.s. een feestavond, welks batig saldo tot stijving van de vereenigingskaszal worden aangewend, Behalve de reeds genoemde blijspelen zal nog worden opgevoerd ,,'t Kruiswoordraadsel," een komisch stuk in twee bedrijven. Aan 't plan ook ten voordeele van de slacht offers van de watersnood een uitvoering te geven, zal in verband met de hooge kosten welke een dergelijke avond met zich brengt, geen gevolg worden gegeven. Nadere bijzonderheden volgen Woensdag a.s. per advertentie. Onder water gezet. Door een verstopping in de rioleering, welke het water van „de Zes" nabij de Koogerweg, afvoert in de richting van de Waalderweg heeft 't water in deze boezem een zoodanige hoogte bereikt, dat nabijgelegen tuinen, vooral de boogerd van de heer M Kooiman, onder water zijn gezet en spoedige voorziening in de loozing geboden was. Terwijl we dit schrij ven Vrijdagmiddag worden van gemeente wege pogingen aangewend in deze onhoudbare toestand verbetering te brengen en naar zich Iaat aanzien zal men daarin wel slagen. OUDESCHILD Uit het leven van de zeeman. De lezing met lichtbeelden welke dezer dagen in de „Zeven Provinciën door de heer Haze- winkel. (Dir. Zeevaartschool Texel.) werd ge houden mag in ieder opzicht geslaagd heeten. Daar de heer Lap verhinderd was, moest de heer Hazewinkel ook diens taak voor zijn rekening nemen. Niettegenstaande diezelfde avond ook verbandcursus voor de visschers werd gehouden, was de „Zeven Provinciën" flink bezet. Dat de heer Hazewinkel zijn publiek wist te boeien be wees de aandacht, waarmede spreker werd ge- gevolgd en het hartelijk applaus bij het einde zijner lezing, in verband met een dergelijke le zing op Zaterdag 6 Febr vandaag te den Burg zullen we er niet over uitweiden. De laatste helft van Januari is voor onze vis schers niet gunstig geweest. Door ijsgang waren zij tot gedwongen rust gedoemd. Enkelen waren nog naar Helder vertrokken, omdat men bij ijs gang van uit Helder nog wel eens kan visschen, doch er kwamen nog weer een paar dagen mist tusschen en dan kan men zich met een zeilvaartuig niet tusschen het ijs begeven. Sinds onze laatste opgave is te Oudcschild aangebracht3100 K. O. garnalen en 200 K Q wulken. Gedurende de laatste week zijn van Texel verzonden43 varkens, 7 koeien, 10 kalveren, 2 schapen, 11 paarden. DE WAAL Lezing op scheepvaartgebied. Donderdagavond werd hier in 't café van de heer Bruin door de heeren Lap en Hazewinkel een lezing gegeven, toegelicht door lichtbeel den en betrekking hebbende op 't scheepvaart bedrijf, 't leven aan boord, enz. De zaal was goed gevuld. Ongetwijfeld hebben beide sprekers de aanwezigen een leerzame avond bereid. DE COCKSDORP Woensdagavond gaf het Chr. mannenkoor „Asaf" van Oosterend een uitvoering in de Herv Kerk alhier. In zijn openingswoord sprak de voor zifter de wensch uit, dat allen na afloop voldaan huiswaarts mochten keeren. Nu, die wensch is zeer zeker in vervulling gegaan, want wat we van „Asaf" te hooren kregen, was mooi en ge tuigde van ernstige studie. Alle stemmen kwa men goed tot hun recht en klonken zuiver. En, of de zang van de dames Vlaming en Bre mer voldeed De groote spanning die zich uitte in een ademlooze stilte, waarmede deze extra nummers werden aangehoord, was hier van de getuigenis. Gaarne zien we „Asaf" hier nog eens weer optreden. Geslaagd. Bij de in December 1.1. door't Ned. Handels instituut te Amsterdam afgenomen examens slaagde voor 't diploma boekhouden de heer P. Sluisman, alhier. Geslaagde werd opgeleid door de heer H. Boonstoppel te den Burg. BURGERLIJKE STAND DER GEMEENTE TEXEL van 30 Jan. tot en met 5 Febr. 1926. GEBOREN Willem, z.v. Willem van Twuij- ver en Neeltje Houtkooper. OVERLEDENMaria Noteboom 71 jaar, gehuwd met Adriaan de Visser. Jan Verhoeve, 79 jaar, gehuwd met Rei- noutje Bruin.

Texelsche Courant | 1926 | | pagina 5