Woensdag 10 Feör. 1926. No. 3990 BIJBLAD van de TexeSsche Courant TexeSsche Berichten 'erê Gemengd Nieuws van RAADSVERGADERING De Burgemeester der Gemeente Texel: Gelet op art. 41 der Gemeentewet; Brengt naar aanleiding daarvan, ter kennis van de ingezetenen, dat eene ver gadering van den Gemeenteraad is belegd op Vrijdag 12 Februari 1926, des namiddags te drie uur in de daarvoor Jjestemde zaal ten Raadhuize dezer Ge meente. Texel, 9 Februari 1926. De Burgemeester van Texel, R. P. KEIJSER Cz., Lo.B. Onderwerpen ter behandeling: INRICHTINGEN welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders der Ge meente Texel brengen ter openbare kennis dat ter Geiu^entestcreiarie ter iDzags ligt een verzoek met bijlagen van Job. Brouwer Pz te Oosterend om ver - guouing tot het oprichten vau eenslagerjj en eeu rookerij van vleeschwaren op het perceel geiegen te Oosterend en kadastraal bekend in Ssctie B,No. 1893. Op Maandag don 22eu Febr. 1926, des middags te twaait uren zal ten Raad- huize gelegenheid bestaan om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker, als zij, die be zwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen, vóór het bovengemelde tijdstip, op de Secretarie der Gemeente kennis nemen van de terzake ingekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande jurisprudentie eventueel niet tot beroep van de beschikking van het Gemeentebestuur bovoegd zijn zij, die niet voor het Gemeentebestuur zijn verschenen, tori einde hunne bezwaren mondeling toe te lichten. Texel, den 8ea Februari 1926. Burgem. en Weth. voornoemd, De Secretaris. De Burgemeester, JONKER. R. P. KEIJSER Cz Lo B. Giften voor 't Witte Kruis. Aanbesteding. et' Sportnieuws. Voor de slachtoffers van de watersnood. DE COCKSDORP Liefdadigheidsuitvoering. Spinnen als weer voorspellers, Het verschijnen en verdwenen van de.spinnen hangt samen met de verandering in de dampkriDg. Hoe vroeger de spinnen in de vrije lucht hun web beginnen te weven, hoe eerder men warm weer krijgt, vooral wanneer ze haar draden naar het Westen of Noorden spinnen. Indien ze laDgzaam en regelmatig spinnen en met samenge trokken pooten rustig in het middelpunt van hun web zitten, zal het mooi weer blijven. Wanneer de huis- of hoekspinnen, die men het gebeele jaar door kan gadeslaan, hun web in de winter niet ver van een stookplaats spinnen, dan volgt er streDge koudekiezen ze daarentegen de venster kant dan kan men spoedig dooiweer ver wachten, (Alg. Ned. Landbouwblad). 1. Ingekomen stukken, j' 2. Vaststelling suppletoir kohier honden belasting dienst 1925. 3. Ontslag-aanurage J. Daalder als onderwijzer aan de o.l. school te Oosterend. 4. Formatie stembureaux- J 5. Benoeming lid commissie tot wering uan schoolverzuim. 6. Vaststelling voorschotten aan de be sturen der bijzondere lagere scholen op de vergoeding over 1926. Jj 7 Verhuring stukje grond aan den weg Burgzicht- Haven. 8. Ruiling van grond te de Koog. 9. Koop en verkoop van een perceel te de Waal in verband met straatver- breeding. I 10 Wijziging gemeentebegrooting 1926. I 11. Financieele regelingen dienst 1925. Herhalingsoefeningen. De Burgemeester van Texel brengt ter kennis van den dienstplichtige Kleis Wet steen behoorende tot het 76 Regiment Infanterie, lichting 1921, dat hij bij dezen wordt opgeroepen om zich krachtens art. 81, eerste lid, in verband met artikel 33 der Dienstplichtwet, op Maardag 22 Febru ari 1926 voor herhalingsoefeningen in wer- keljjken dienst te begeven. I Voor nadere bijzonderheden wordt ver wezen naar de aangeplakte openbare ken nisgeving. I Texel, 6 Februari 1926. De Burgemeester voornoemd, R. P. KEIJSER Cz., Lo.B. N. N. de Waal, f 2,50 Fam. Z, de Koog, f 2,— A. J. E., Fijpersdijk f 5,50 P. K, den Burg, f 5,Fam Z, den Burg. f 1,— In ons vorig nummer meldden we reeds de uitslag van de door de heer L. Sok gehouden aanbesteding voor 't bouwen van twee woon huizen. Naar men ons van welingelichte zijde meedeelt, heeft de gunning nog niet plaatsge had, daar de goedkeuring op de bouwplannen nog niet is afgekomen. Verder merken we op, dat inschrijver op 't perceel schilderwerk NIET WAS de heer G. SMIDT, maar de heer S. Smidt. Texel II trad Zondag 1.1. Ie Helder in 't veld tegen H. R. C. IV en werd met 0—3 geslagen. De aangekondigde wedstrijd tusschen Texel I en Batavier 1 (van Helder) op 't denBurgsche sportterrein heeft niet plaatsgehad. DE WAAL De inzameling voor de slachtoffers van de watersnood bracht hier f 2-15,10 op. InAug'25 werd voor de slachtoffers van de stormramp f 195,75 gecollecteerd. OUDESCHILD N. 1. P. De R. K. tooneelclub N. I P. gaf Zondagavond een goed geslaagde uitvoering in het locaal van de R. K. Volksbond. Opgevoerd werd hettoo- neelspel in drie bedrijven .de Hellas" Een kille motregen, die ons begroette, toen wij onze neus buiten de deur staken, deed vermoeden, dat de opkomst niet groot zou zijn. De heer P. Boom sprak een openingswoord en zeide met het oog op het slechte weer toch te vreden te kunnen zijn over de opkomst. Tevens deelde hij mede, dat door onvoorziene omstan digheden een der rollen in zeer korte tijd door een plaatsvervanger geleerd moest worden mocht er dus iets aan haperen, dan riep hij al bij voorbaat een zacht oordeel der aanwezigen in. Wij kunnen er echter direct wel bijvoegen, dat de invaller zich uitstekend in zijn rol thuis gevoelde. „De Hellas" is de naam van een scheepswerf, eigendom van de oude heer Lovink, die er echter financieel niet te best voorstaat. Hij heeft drie zoons, Willem, met hart en ziel de zaak toegedaan Bernard, ook in de zaak werkzaam en Ferdi nand de jongste zoon en door zijn Vader zijn „weeldekindje" genoemd. De jongste zoon is een drinker en speler en bevriend met een mijnheer Maijer, een echte boemelaar, zoon van rijke ouders. Nu heeft deze rijke Maijer een zuster, welke de oude Lovink gaarne met zijn zoon Bernard zag getrouwd, om zoodoende zijn zaak er weer bovenop te helpen. Om die reden werkt hij de omgang met Maijer zeer in de hand tot verderf van zijn zoon Ferdinand Bernard is echter van zoo'n huwelijk niet gediend zoodat de verstandhouding tusschen vader en zoon nu niet van de beste is. Ook de oudste zoon Willem die het met de Ideeën van zijn vader niet eens is, komt nogal eens met hem in conflict. Vooral bij een ongeval met doodelijke afloop op de werf als de schuld daarvan aan de patroon geweten wordt, en Willem de arbeiders als het ware in het gelijk stelt. Ten slotte breekt er een staking op de werf uit, welk de oude Lovink met alle geweld wil onderdrukken en hiertoe alle middelen gebruikt, waarmee Willem zich niet kan vereenigen en waardoor het zoodoende bijna tot scheiding komt tusschen vader en zoon. Om de maat te doen overloopen besteelt de jongste zoon zijn vader en gaat op de vlucht. Aan het slot van het derde bedrijf komt ech ter alles weer op zijn pootjes terecht. De ge vluchte zoon komt het gestolen geld weder terugbrengen en alles wordt vergeven. De oude Lovink wordt tot de idee van Willem overge haald en zal met de werklieden onderhandelen zoodat de staking wordt opgeheven en onder de energieke werkkracht van Willem zullen de werkzaamheden worden hervat. In dit bedrijf komt nog een aardig tooneeltje voor, als de kleine Frida bloemen komt brengen op de ver jaardag van de afwezige oom Ferdinand. Dit kleine meisje deed het allerliefst. De rol len werden over het algemeen zoo goed mogelijk vertolkt. Wij doen zeker geen der medespelen den te kort als wij de boemelaar (up to date) Maijer en Willem voor zijn weldoordacht spel in het bijzonder willen noemen. De aandacht waarmee het stuk werd gevolgden het applaus na ieder bedrijf was voor de spelers het beste bewijs dat hun spel wel voldeed. Zaterdagavond had in hotel „de Hoop" van de heer Hovenier een uitvoering plaals, waar van de netto opbrengst zou komen ten bate van öe slachtoffers van de watersnood. Eenige jonge lui hadden daartoe, onder leiding van de heer Oele eenige voordrachten en kleine tooneelstuk- jes ingestudeerd. Ook werden ter afwisseling eenige muziek- en zangnummers ten beste ge geven. De aanwezigen werd een aangename avond bezorgd en de kas van het watersnood- comltd aangevuld met een bedrag van ruim f 60. Bij wijze van demonstratie werd door Dros' autocentrale de zaal electrlsch verlicht. Wat een verschil met de ouderwetsche petroleumlampen Alles baadde in een zee van licht.

Texelsche Courant | 1926 | | pagina 5